Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Wieprz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 marzec 2016 - 21:04

Raz że woda wysoka dwa że kleni tam na lekarstwo. Są lepsze odcinki Wieprza gdzie można spotkać klenia no ale o tej porze roku nad Wieprzem to wyższa szkoła jazdy. 

potwierdzam z kleniami tam to jakz duchami niby sa a nikt nie widział :)



#82 OFFLINE   menduza

menduza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaPuławy
  • Imię:Paweł

Napisano 13 marzec 2016 - 21:53

A gdzie można by próbować (kleń-spining) ?? Jakiś inny mały ciek niedaleko od Puław? Raczkuje w wiosennych połowach i chętnie przyjmę jakieś sugestie:)



#83 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 13 marzec 2016 - 22:03

A na Wisełce w Puławach klenisk nie widać ?

Jeśli chodzi o wieprz przy tym stanie wody to tak jak pisali koledzy wyżej ,ciężko trafić kleina, tym bardziej że ich nie za wiele. Bardziej nastawiaj się na jazia.

Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 13 marzec 2016 - 22:10

  • menduza lubi to

#84 OFFLINE   menduza

menduza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaPuławy
  • Imię:Paweł

Napisano 13 marzec 2016 - 22:10

Powiem szczerze, że Wisła o tej porze roku to dla mnie tajemica. Klenie są napewno, ale zbyt duża ta rzeka dla mnie chyba.



#85 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 13 marzec 2016 - 22:15

A może ujście Wieprza do Wisły pod Deblinem. Chyba kolega ma niedaleko. Osobiscie nie lowilem ale wiele razy przejeżdżałem i mnie intrygowal ten odcinek.
  • menduza lubi to

#86 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 12:39

A może ujście Wieprza do Wisły pod Deblinem. Chyba kolega ma niedaleko. Osobiscie nie lowilem ale wiele razy przejeżdżałem i mnie intrygowal ten odcinek.

Tam to jaź. Jest go sporo



#87 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 marzec 2016 - 17:37

Łowi ktoś jazie na Wieprzu blisko Lublina? Okolice Łęcznej itd?
  • GBP lubi to

#88 OFFLINE   beret_89

beret_89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPuchaczów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Trzaskowski

Napisano 14 marzec 2016 - 17:43

Na spinning nie udało mi się żadnego złowić. Ale widziałęm że wędkujący na groch już prowadzą regularną rzeź jazi. Wędkuję praktycznie co drugi dzień, na zmianę w okolicach Łańcuchowa, Łęcznej, Kijan



#89 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 14 marzec 2016 - 19:59

Na spinning nie udało mi się żadnego złowić. Ale widziałęm że wędkujący na groch już prowadzą regularną rzeź jazi. Wędkuję praktycznie co drugi dzień, na zmianę w okolicach Łańcuchowa, Łęcznej, Kijan


Dlatego powinien zostać objęty okresem ochronnym. Nie tylko w tym miejscu tak się dzieje jak i nie tylko na Wieprzu. Na tarlo wpływa też w rowy melioracyjne i tam nie rzadko trafia na przeszkodę w postaci wideł miejscowego kmiotka.

#90 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 15 marzec 2016 - 13:47

Witam, trochę OT ale koledzy z okolic więc może akurat, poszukuję kogoś w Lublinie kto zajmuje się fachowym serwisem/smarowaniem kołowrotków. Znają koledzy kogoś takowego ? dzięki z góry, pozdrawiam.



#91 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 26 marzec 2016 - 10:08

Wczoraj z kolegą oglądaliśmy na rzece Wieprz miłosne zaloty Lipieni  :) , taki widok cieszy , rzeka żyje.Odwiedziliśmy dwa odcinki rzeki , rybki nawet gryzły w obrotówki , woblerki i jigi.Miło spędzony dzień na rzeką , mimo porannej pobudki o 3 w nocy. Nad wodą byliśmy już o 5:30 :) , było zimno rano -6 stopni.Dziś odsypiałem wczorajszy maraton.


  • gulf lubi to

#92 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 11 kwiecień 2016 - 11:08

No i ja w końcu zapoznałem się z Wieprzem koło Zamościa.

Piękna rzeka. Takie "wściekłe" meandry rzadko już można zobaczyć.

 

W sumie przez 2 dni ok. 10 godzin łowienia, złowionych kilka niedużych pstrągów (25-30 cm), kilka ładnych wyjść oraz... złowione 2 szczupaki.

 

Oczywiście wszystkie ryby wróciły do wody, chociaż wypuszczając szczupaki do TEJ rzeki, miałem mieszane uczucia.

Taki 40-cm szczupak spokojnie łyknie pstrąga 20 cm, a nawet większego. Taki jeden zbój może w ciągu roku zeżreć kilkaset pstrągów.

Słyszałem coś o odłowach szczupaków w tej rzece, ale może przydałoby się coś takiego, jak kiedyś było na górskim odcinku Dunajca - że zniesiono wymiar i okres ochronny dla szczupaka?

Szczupak to piękna ryba, ale w rzece takiej jak Wieprz może być traktowany jak szkodnik.



#93 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 11 kwiecień 2016 - 12:21

Ciekawie do tego tematu podchodzi M.Szymanski w ostatnim WŚ. Ja osobiscie nie podzielam opini kolegi wyżej nt wybijania szczupaków z Wieprza.

#94 OFFLINE   HalfdanTheBlack

HalfdanTheBlack

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 12:30

Generalnie traktowanie jakichkolwiek rodzimych ryb jako szkodniki jest trochę nie na miejscu.. I tak mamy ich mało.. Co innego przybysze typu sumik karłowaty. Idąc dalej tym tokiem rozumowania głowacicy też należy się pozbyć bo zjada pstrągi?

#95 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 11 kwiecień 2016 - 15:18

Coś mi się zdaje, że to właśnie pstrąg jest w Wieprzu obcym gatunkiem sztucznie wprowadzonym ;)

Jak zresztą w wielu nizinnych rzekach w Polsce.

KAŻDE złowienie ryby, czy zarybienie czymkolwiek, jest ingerencją w równowagę ekosystemu.

Zresztą, nigdzie już takiej równowagi nie ma, a raczej jest zdecydowana nierównowaga ze znacznym niedoborem ryb wszelakich.

 

Ale:

dlaczego do Wieprza i do wielu innych rzek nizinnych wpuszczono pstrągi, a nie zarybiano szczupakiem i okoniem?

Pewnie dlatego, że pstrąg jest znacznie wyżej ceniony przez wędkarzy niż szczupak, okoń czy kleń.

 

Gdyby nie introdukcja pstrąga przed laty, to Wieprz byłby nadal ładną, zwykłą  rzeczką, ale nie byłby słynnym łowiskiem, na które ściągają wędkarze z całej Polski.

 

No więc jeśli już chcemy mieć rzekę pstrągową i inwestujemy w zarybienia, to później trzeba dbać, żeby ten stan utrzymać.


  • Paavo lubi to

#96 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 12 kwiecień 2016 - 12:03

Kolega wyżej dobrze prawi.



#97 OFFLINE   Dejmien21

Dejmien21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPulawy
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Siudaj

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:23

Pytam o rzeke wieprz czy ma ktos na tej rzece wyniki ? Glownie sie o spinning rozchodzi ?

#98 OFFLINE   muczos83

muczos83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjakraina pstrąga i Lipienia
  • Imię:spławik

Napisano 27 wrzesień 2017 - 18:20

a ja mam pytanie mam opłacona skladke czlonkowska w tarnobrzegu i wszystkie wody pzw zamosc i pytanie mam takie
czy mogę łowić na wieprzu nad Nieliszem? a drugie pytanie czy ze spinem jest po co jechać ?? dajcie znac

#99 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 29 wrzesień 2017 - 08:08

Wieprz poniżej Nielisza i to jest już obwód rybacki nr 4 w użytkowaniu Okręgu Lublin - woda nizinna. 

Nie sprawdzałem ale chyba Tarnobrzeg ma porozumienie z Lublinem. 

W górę od Nielisza do m. Michalów jest woda nizinna a wyżej już górska - Okręg Zamość. 

 

Damian różowo na Wieprzu nie jest w porównaniu do poprzednich lat ale co niektórzy trafiają  fajne rybki. 

Latem połowiłem trochę jazi i kleni a i bolki się ładne pokazywały. 

Teraz nie byłem ale wiem że ze szczupakiem jest krucho natomiast jest trochę sandacza. 


  • muczos83 lubi to

#100 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 21 marzec 2018 - 20:12

Panowie a łowił ktoś lub łowi w tych okolicach? https://www.google.p...07!4d22.6914271

Jazia czy klenia tam da się złowić czy wszystko wytłuczone? Rzeka wyczyszczona jak za Łęczną?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych