Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Wieprz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   darek1972

darek1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2019 - 09:42

Czas trochę odświeżyć temat.Czy łowi ktoś w Wieprzu bolenie?.Ja zaczynem dopiero od tego sezonu przygodę z boleniami,więc każde info mile wskazane.Wiem,że jest Wisła,i są piękne bolenie i zapewne nie raz stanę na jej brzegu,ale chciałbym też spróbować właśnie w Wieprzu :) .Może ktoś,coś ;) z góry wielkie dzięki.Pozdrawiam Darek :)



#102 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 06 styczeń 2019 - 10:09

Jeśli Wieprz i bolenie to Jeziorzany i okolice. W pozostałych miejscówkach można trafić ale jest go stosunkowo mniej (w porównaniu do Wisełki). Pozostałe zasady poławiania raczej bez zmian czyli w 90 % klasyka woblerowa :)
  • Hubert_S lubi to

#103 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 06 styczeń 2019 - 10:13

Swego czasu, parę dobrych lat temu, łowiłem dużo na Wieprzu i często, na różnych odcinkach od Łęcznej do Lubartowa, a bolenia, nawet małego nigdy nie złowiłem,   :( ale też nie nastawiałem się na nie.



#104 OFFLINE   darek1972

darek1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2019 - 12:16

Dzięki panowie.Czyli raczej szukać bolka bliżej Wisły.Wiem,że są na całym Wieprzu,ale to raczej ciężki temat,bo raczej ,jest go tam zdecydowanie mniej :(



#105 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 06 styczeń 2019 - 15:00

Kolego namiar dostałeś szukaj przykos tam są :ph34r: , warto też przystanąć na wisiorach z badyli.Poniżej mostu masz przykosę ale nie spodziewaj się że ktoś zdradzi swe miejsca :D ...


  • Przemek_M lubi to

#106 OFFLINE   darek1972

darek1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2019 - 16:21

Ja nie oczekuje na namiary miejscówek,jak wcześniej pisałem,zaczynam przygodę z bolkiem,szukam wody,gdzie mogę się spodziewać bolków,resztę będę sam rozpracowywał ;)



#107 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 07 styczeń 2019 - 14:08

Darek na Wieprzu jest sporo bolenia. Wg mojego odczucia jest go trudniej złapać niż np. na Wiśle. Znam speców którzy radzą sobie na Wieprzu i co roku kilka fajnych bolków łowią. Jest praktyczne wszędzie na odcinku od Nielisza do ujścia do Wisły ale, fakt że im niżej to jak by go więcej. Oczywiście powyżej Nielisza też jest ale tam raczej okresowo.
  • darek1972 lubi to

#108 OFFLINE   darek1972

darek1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 styczeń 2019 - 17:14

Dzięki Tomku,zdaję sobie sprawę,że w Wieprzu łatwo nie będzie,to trudna rzeka i mało czytelna ,jeśli chodzi o zlokalizowanie boleni,ale się spróbuje :) .Ostatnie lata,to tylko mucha i mucha,potrzebuję jakieś zmiany,wybór padł na bolenie,własnie na Wieprzu i oczywiście Wiśle.Pozdrawiam Darek :)



#109 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2019 - 17:41

Ambitnie z tym boleniem na Wieprzu.
Trochę czasu nad tą rzeką spędziłem. Nawet raz przepłynąłem kajakiem z Krasnegostawu do ujścia do Wisły. Szczupaki - proszę bardzo, jazie - jak najbardziej. Bolenie - hmmm... Parę razy widziałem atak bolka podczas łowienia zestawem skróconym na spławik. Przychodził do uklejek stojących poniżej kul. Nawet jednego złowiłem przypadkiem na białego robaka. Było to z tego co pamiętam w Stężycy koło Krasnegostawu.

Na Wieprzu brak jest typowych boleniowych stanowisk jak np w Wiśle. Nie ma rozległych raf, plaż, ostróg. W dziurze za korzeniem może siedzieć tak samo szczupak jak inny drapieżnik. Urokliwa, ale niewielka, dość wolno płynąca rzeka.


Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 07 styczeń 2019 - 17:48


#110 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2019 - 21:48

J-O-K-E-R, Wieprz, już przynajmniej od 10 lat, to szczupakowa pustynia-w porównaniu np z latami 90-tymi. Wszystko oczywiście zależy od odcinka, ale nikt mnie z domu, na Wieprz, na szczupaki nie wyciągnie, bo wiem jak jest. Ogólnie trudna i wymagająca rzeka na której zero, to żaden wstyd, nie ważne na jaką rybę się nastawiamy.
  • crizz100 lubi to

#111 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2019 - 22:51

Zgadza się. Wiele zależy od odcinka. Większość rzeki jest niestety pusta i można tam co najwyżej na płotki z tyczką jechać. I to nie wszędzie się dadzą zwabić. Kiedyś jednak namierzyliśmy z kolegą kawałek Wieprza, gdzie mieszkały szczupłe. Potworów nie łowiliśmy, ale kilka sztuk na osobę dziennie było pewne. Ryby 40-60 cm, ale największy miał jakoś 75 cm. Nie zabieraliśmy nic. Wszystko wracało do wody. Za którymś razem pojechał z nami niejaki Arek. Gość był pełnosprawnym rencistą, podobnie jak jego dobry kolega, który razem z Arkiem regularnie zaczął odwiedzać wspomniany fragment rzeki. Byli prawie codziennie. I codziennie łowili "komplet", który skrzętnie pakowali do wora i zabierali do domu.

Czy muszę dodawać, że teraz już tam nie ma szczupaków?

Na szczęście przyroda jest niesamowita, pomimo tego co jej serwujemy, a rzeka ma sporo odcinków. Jestem pewny, że są i takie ze szczupakami. Nikomu o nich nie mówcie! Podobnie jak o miejscówkach z jaziami, kleniami, nawet kiełbiami i jelcami. Zjedzą!



#112 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:47

Bolenia można spotkać tylko nie łatwo go skusić.

Załączone pliki


  • Guzu, darek1972 i tost lubią to

#113 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 styczeń 2019 - 10:06

Jeśli Wieprz i bolenie to Jeziorzany i okolice. 

Potwierdzam. Jest tam go dość sporo. Trochę znam tą rzekę. Łowiłem tam swoje pierwsze ryby, teraz też bywam 1-2 razy do roku. Dziadkowie/mama pochodzą z Anielówki II (czyli tzw. Stawiku/a). Ponieważ rzeka jest dzika to stanowiska rap nie są takie oczywiste, ale parę przykos można znaleźć. Jedna jest jakieś 500 m poniżej ujścia Młynnej/Mininy.

Po przejściu dużej wody dobrymi miejscami na szczupaka są starorzecza Wieprza (tzw. Stara Rzeka, Budne, Majdan). Niestety tylko okresowo, bo miejscowa ludność wciąż potrafi posługiwać się drygawicą. 


  • darek1972 i GoLoManoLo lubią to

#114 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 styczeń 2019 - 19:24

Po co drygawica? Wędkarz i tego nie potrzebuje by skutecznie wyłowić wszystko co można zjeść. Co dziwne niektórzy gumofilce nie biorą boleni bo niedobre i we wsi nawet puszki browara za niego nie dostaną o tyle są wędkarze którzy zabierają owa rybę. Nie kumam tego.

#115 OFFLINE   Karol84

Karol84

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaLUB
  • Imię:Karol

Napisano 09 styczeń 2019 - 13:59

Witam  Panowie , miałem przerwe w wędkarstwie rok czasu i od tego sezonu zamierzam spróbować sił z muchówką próbował ktoś sił na tą metode , jakich much używać itp.??? uczyć się będe rzutów jak zrobi się cieplej narazie kompletuje sprzęt , proszę o jakieś porady...



#116 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 09 styczeń 2019 - 17:31

Witam  Panowie , miałem przerwe w wędkarstwie rok czasu i od tego sezonu zamierzam spróbować sił z muchówką próbował ktoś sił na tą metode , jakich much używać itp.??? uczyć się będe rzutów jak zrobi się cieplej narazie kompletuje sprzęt , proszę o jakieś porady...

Może zajrzyj tu:

http://jerkbait.pl/f...26-fly-fishing/



#117 OFFLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Głuchy

Napisano 09 styczeń 2019 - 22:05

Przerabiałem temat muchówek ba nizinnych rzekach gdy pomyślałem że osiągnąłem już sporo w spinningu. Jaziowymi piankowcami przystrajałem drzewa niczym choinkę przed świętami. Po kilku wypadach odstawiłem tą metodę na Lipienie a spinning przestał wydawać mi się nudny :D ale życzę wytrwałości bo fakt jest taki że zasysane piankowe wabiki przez Klenie i Jazie mam przed oczyma nadal.

#118 OFFLINE   Karol84

Karol84

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaLUB
  • Imię:Karol

Napisano 10 styczeń 2019 - 07:22

Haha, pocieszyłeś mnie jak nikt ok. zamówie sobie piankowych przynęt, spróbuje i zobacze co z tego wyjdzie..

#119 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:11

Ciężki temat muchówka na nizinnym Wieprzu. Są okresy, że można fajnie połowić ale trzeba znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Mi jak się trafiało to zazwyczaj muchówki nie miałem ze sobą. Zdecydowanie wolę w ramach treningu pojechać na wodę stojąca i połapać na daleką nimfę.

#120 OFFLINE   marrcin

marrcin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaZamojszczyzna
  • Imię:Marcin

Napisano 10 styczeń 2019 - 12:32

Jako, że to mój pierwszy post. Witam wszystkich serdecznie.

 

Są na Wieprzy nizinnym ciekawe miejscówki. Na muchę można by próbować.

xQEScvI.jpg

qfj6lEr.jpg