Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Texas Rig, Carolina Rig


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 23:08

Można wiązać, rozhartowywać i zaplatać ale połączenie z haczykiem jest centryczne, sztywne i dodatkowo skręcone jak popadnie ciężarkiem opierającym się o oczko haczyka. Pasuje do robaków poruszających się bezwładnie i chaotycznie. Ja tak nie łowię.
 
Ripery teksasem dociążam ekscentrycznie. Rig dodatkowo umożliwia im swobodę ruchów. Szerszą jak na najlżejszych jigach. Kiedyś opierałem obciążenie o oczko haczyka i to był błąd bo ograniczałem ripperom swobodę ruchów. Teraz przelotowy ciężarek opiera się o ekscentrycznie zaciśniętą, dużej średnicy tulejkę a offset z ripperem jest swobodnie zawieszony. I nie ma jiga który by tak zamiatał. Podobnie pracuje czeburaszka ale ona znowu średnio nadaje w zaczepy. Niby tylko dwa groty, zawsze do góry ale jednak. Kategoria kogucia :)


#202 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 18 grudzień 2014 - 23:35

http://sjp.pl/ekscentryczny
  • Jack__Daniels, Zwierzu i NokautPredatorTeam lubią to

#203 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 19 grudzień 2014 - 01:13

Fotka by pomogła w rozkminieniu tego ekscentrycznego połączenia


Użytkownik saw70 edytował ten post 19 grudzień 2014 - 01:14


#204 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 07:29

 

I nie ma jiga który by tak zamiatał.

 

w takim razie i ja bardzo chetnie zobaczylbym, nie tylko polaczenia, ale takze montaz samego, tytulowego, wabika



#205 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 15:18

Witam,
 
to ja poproszę o zdjęcie i powiem czy to on :)
 
Pozdrawiam


#206 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 23 grudzień 2014 - 14:35

Witam !!!

 

Poniżej na zdjęciach prezentuje elementy ze swojego zestawu służące zarówno do carolina jak i texas.

 

Hak jest Ownera i jest to nowość tego roku - jest on najmniejszy z dostępnych na naszym rynku a do tego bardzo mocny druciak i super ostry - nie dociąża zbytnio przynęty jak inne grubsze haki. Hak drogi ale wart każdych pieniędzy. 

 

W tym roku używałem fluorocarbono jak na zdjęciach ale równie dobry jest Trabucco w rozmiarze 0,22. 

 

Cienkiego przyponu wolframowego używam gdy w łowisku jest sporo szczupaka. Jedno oczko przekładam przez haczyk i zaciskam a do drugiego wiąże plecionkę cienką czarną lub zieloną 0,04 -0,06. Jeżeli małe prawdopodobieństwo zębatego to przypon robię z samego fluo i haczyka o długości od 0,5 metra do 1,5 metra. 

 

Ciężarki - pocisk - odlewam sam więc tu są spore oszczędności a niczym nie odstają od tych drogich. Koralik szklany dobieram do wielkości ciężarka.

Przed ciężarkiem i koralikiem w przypadku caroliny jest krętlik do którego dopiero wiążę przypon. I tu trzeba zaznaczyć że koralik jest potrzebny bo po pierwsze robi "klik" i wabi okonie a po drugie do ciężarka często lecą te małe okonie a jak wiemy za nimi są duże a tam właśnie jest nasza przynęta.

 

Na zdjęciu są standardowe przynęty jakich używam  - okonie to nie bassy,że zasysają wielkie dżdżownice (jeżeli je stosuję to tylko dozbrojka) i  trzeba pomniejszyć te zestawy do polskich warunków. Przynęty od 5 do 9 cm. Zazwyczaj zakończone szpicem. Super pływające nie muszą być bo i tak z cienkim haczykiem bardzo powoli opadają a branie następuje w trakcie tego opadania albo jak przynęta leży już na dnie.

 

Zarzucam, czekam, podszarpuję, czekam. Najwięcej brań mam jak właśnie nic nie robię.  :huh: Fajne ale dziwne uczucie w carolinie jak po szarpnięciu ciężarka okazuje się, że na końcu jest już ładny okoń. Polecam te metody ale nie każdemu podpasują bo jak mówi kolega - nie czuje kiedy było te "łup".

 

Metody niezwykle skuteczne na ospałe drapieżniki albo już przejedzone.

 

Polecam w grudniu gdy okonie nie chcą wąchnąć nawet główki jigowej, bo właśnie wtedy okazuje się, że okonie jednak są i to ładne !

 

Zestaw na zdjęciu szybko można przerobić na drop shot. Hak ten sam a ciężarek zakładam przelotowo luźno i reguluję jego wysokość wykałaczką  :D

 

 

 

 

 

Załączone pliki



#207 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 19 luty 2015 - 16:15

Wystarczy jak zamontuje w CarolinaRing obciążenie ze stoperem bez tej szklanej kulki? Bardzo ona potrzebna ?



#208 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2015 - 21:47

Kulka z ciężarkiem daje wabiący dźwięk i to ona pierwsza często wabi.

#209 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 19 luty 2015 - 23:16

Perla nie jest konieczna, jesli ktos jednak chce dodatkowo akustycznie wabic ryby to lepiej dac, czasem moze miec to jednak odwrotny skutek dlatego na niektorych lowiskach trzeba z nich zrezygnować. Uzywajac szklanych perel polecam zastosowanie gumowego stopera chroniacego wezel, nie musza to byc dedykowane tej metodzie, wystarcza zwykle uzywane w metodzie splawikowej czy karpiowej
  • Dienekes i Zwierzu lubią to

#210 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 19 luty 2015 - 23:41

Jeśli zdarzy się,że trzeba zrezygnować z szklanego koralika czym wtedy go zastąpić? Czy po prostu nic dawać i dołożyć jakiś większy stoper?


Użytkownik Jammaey edytował ten post 19 luty 2015 - 23:43


#211 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2015 - 00:55

Nie ma koniecznosci dawania czegokolwiek, stoper chroni wezel i zawsze warto go zalozyc. Ciezsze bullety maja spory otwor i czesto wieszaja sie na wezle i tracimy najwieksza zaletę tej metody 😉
  • Mariano Mariano lubi to

#212 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 maj 2015 - 22:04

A jak wygląda skuteczność zacięć w obydwu metodach?Ktoś pisał  że na offsetach czeka z zacięciem 2-3sek.



#213 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 maj 2015 - 22:20

chyba, żeby dać wypluć i niepotrzebnie nie pokłóć rybki ;)


  • kogut lubi to

#214 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 07 maj 2015 - 20:29

Od niedawna bawię się trochę tą metodą i póki co zauważyłem zwiększoną ilość brań ( być może przypadek bo używam innych gum niż zwykle ) ale niestety dużo z nich jest puste, albo rybka szybko spada  :( Sytuacja się trochę poprawiła gdy zacząłem "ciąć" do boku i na dużo mocniej skręconym hamulcu.. trzeba się trochę przestawić.

Ale jest pewien problem którego póki co nie mogę przeskoczyć a strasznie mnie irytuje..

Używam gum Keitech easy shiner + Owner Rig'N Hook.

Po dosłownie paru braniach, czasem po jednym pobiciu przód gumy się tak rozrywa, że po samym rzucie guma ściąga się od strony oczka. Czasem pomaga podklejenie kropelką, albo odcięcie kawałka gumy. Jest to nagminne, uciążliwe i denerwujące..  Da się coś z tym zrobić?

 

Widziałem gdzieś, kiedyś jakieś takie wkręty, albo całe haki offsetowe z wkrętami od strony oczka..  sprawdza się to to?



#215 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 maj 2015 - 20:43

sprawdza się

 

http://www.plat.co.j...nal-keeper.html



#216 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 07 maj 2015 - 21:30

A gdzie to kupujesz Kamilu?



#217 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 07 maj 2015 - 21:43

Podziękował.

Wnioskując po linku, ściąga z JP  :P 
Spotkał się ktoś z jakimś polskim odpowiednikiem?


Użytkownik Jammaey edytował ten post 07 maj 2015 - 21:44


#218 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 maj 2015 - 22:32

w JP, ale kiedyś chyba Mefi to sprzedawał



#219 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 maj 2015 - 14:21

Ja takie haczyki robię z drutu, tylko wersję na sprężynkę. Lepsza, bo bo penetracja nawet najcieńszych robali minimalna. Wzór tutaj:

 

owner-twistlock-beast-hook-1.jpg



#220 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 maj 2015 - 14:41

A jakiego drutu używasz(średnica)?