Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na troć z rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 sierpień 2020 - 08:22

Witam

Czy ktoś używa w omawianym temacie Blaas Slim Nano 9020 lub 9015 ew 96... i może napisać kilka słów jak się spisuje w praktyce ..?
Ew czy takie 15 lb nie będzie za delikatnie ..?

Blaas Slim Nano mogę w skrócie opisać tak, jeśli chodzi o rzeczne łowy i typowe kije dla:
15lb - klenie , jazie
20lb - boleń
25lb - troć
W rzeczywistość moim zdaniem jest tak, że każdy model wychodzi trochę słabszy niż w rzeczywistości...15lb to takie 12, 20lb to 17 a 25lb to mocne 20.
Warto zaznaczyć, że to kije do twardych przynęt, szybkie, ale z przepiękną akcją trzymająca rybę w dużym nurcie.

Użytkownik maniak edytował ten post 12 sierpień 2020 - 08:27


#142 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 12 sierpień 2020 - 09:12

Bardzo dziękuję  Maciej  podobne  komentarze  uzyskałem  wczoraj od Pstragmana  już wiem  , że takie 15 lb robił pod pstrągi  i że to bliżej  12 lb  np w  moim xls 12 lb /21 g  . Także  patrzę w kierunku 20(wzmocnione ) -25 lb .

To co piszesz  , że pod twarde przynęty  mi akurat ten kierunek pasuje ,  na plus też ugięcie     pod planowane używanie plecionki  ....


  • maniak lubi to

#143 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 sierpień 2020 - 09:21

Zdecydowanie plecionka pod slimy, tutaj to świetne połączenie :)

#144 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 13 sierpień 2020 - 13:15

Avidem 96hf2 ostatnio przygotowywałem sobie stanowisko 😂

A tak na serio mam też tego 17lb 1 oz i to właśnie na niego złowiłem rybę 77cm,agresywne branie ze środka na obrotówkę prowadzoną z nurtem przy czym ryba poszła odrazu w górę rzeki z efektownym saltem 🤯Mhf2 dał radę😅Po kilku minutach chodziła już spokojnie od brzegu do brzegu
Załączony plik  30C4B16B-FB5C-4D14-BCCD-4FEC2CDDD2F6.jpeg   161,81 KB   20 Ilość pobrań
Pozdro

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 13 sierpień 2020 - 13:17


#145 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 14 sierpień 2020 - 23:00

Bardzo dziękuję  Maciej  podobne  komentarze  uzyskałem  wczoraj od Pstragmana  już wiem  , że takie 15 lb robił pod pstrągi  i że to bliżej  12 lb  np w  moim xls 12 lb /21 g  . Także  patrzę w kierunku 20(wzmocnione ) -25 lb .

To co piszesz  , że pod twarde przynęty  mi akurat ten kierunek pasuje ,  na plus też ugięcie     pod planowane używanie plecionki  ....

Macieju ,może zainteresuje Cię  kijek na blanku FA Blaas F 8622-3N ?

Zbudowany ponoć na skandynawskie łososie.

Od dłuższego czasu nie mam dla niego zastosowania.

 

Pozdrawiam Tomi :ph34r:



#146 OFFLINE   maximus

maximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Jacek

Napisano 15 sierpień 2020 - 09:56

Ten Avid 96HF to taka petarda na troć i łososia z rzeki?

#147 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 sierpień 2020 - 10:24

Kup, potestuj i sobie odpowiesz. Przy okazji napisz na forum kilka zdań dla niezdecydowanych.

#148 OFFLINE   maximus

maximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Jacek

Napisano 15 sierpień 2020 - 12:53

Tak się składa, że mam customa na tym blanku.Przedłużony do 3,05m.,wykonanie Wojtek Grochola. Fajny kijek,ja nim sumki do 1,50 m ogarniam i szczupaki na spore woblery. Noszę się z zamiarem sprzedaży, ale to we właściwym czasie.
Fakt,mocy mu nie brakuje. Ogólnie fajne blanki te Avidy,mam jeszcze jednego, do 21 G.też custom. Także na plus👍

#149 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 07 październik 2020 - 21:58

Witam

Tak informacyjnie w temacie Blaas Slim Nano łowiłem w letnim sezonie na 2 modele:

- 20 lbs 3,05 cm bardzo dobre trzymanie ryby, spokój w holu, trochę może za miękki przy zacięciu, dobry do metody "krowiego ogona" na pomorskich rzekach i na litewskiego łososia. W sytuacjach trudnego holu może przy rybie 80 plus zabraknąć dołu. Kij tylko do plecionki, akcja paraboliczna. 

- 25 lbs 3,05 dużo więcej mocy w stosunku do 20, spory przeskok nieproporcjonalny do tych 5 lbs więcej. Generalnie kij powinien dobrze ogarnąć oczekiwania większości trociarzy dobrze obsługuje plecionkę ale i żyłkę spokojnie obsłuży, nie jest to typowy parabolik dolnik tak chętnie się nie zgina :). W trakcie holu dobrze pracuje ale za dużo testów jeszcze nie było, łowiłem tylko kilka ostatnich dni września. 

 

Miałem również w ręku taką alternatywę 20 lbs przy długości 2,9 cm trochę sztywniejsza od 3,05 cm, dobra alternatywa na górne odcinki rzek. 

 

W kwestii zbrojenia raczej min Fuji Slim i w przypadku 25 lbs trochę większe średnice do ewentualnego zimowego łowienia na żyłkę.

 

Generalnie po łowieniu wiele lat genialnymi starymi Pacyfic Bay i Hardy kije BNS są ciekawą alternatywą na polskie trocie, problemem może stać się jedynie cena przy zbrojeniu w pracowni w zależności od osprzętu 1700-2300 zł


Użytkownik zbyszekp edytował ten post 07 październik 2020 - 22:00


#150 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 07 październik 2020 - 23:04

Zbyszku, bardzo ciekawe porównania i spostrzeżenia.

Sam szukałem kilka miesięcy optymalnego dla mnie kija na trocie i jakoś oprócz Blaasa Slima nie było innej ciekawszej opcji.

Ostatecznie wybrałem 25lb w długości 2,9m pod moje potrzeby.


  • kris73 lubi to

#151 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 październik 2020 - 11:03

Z ceną nie jest źle tak naprawdę, porównując pod każdym względem np do nowego fabrycznego StC Avid :)
  • popper lubi to

#152 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 08 październik 2020 - 13:55

Zbyszku, bardzo ciekawe porównania i spostrzeżenia.

Sam szukałem kilka miesięcy optymalnego dla mnie kija na trocie i jakoś oprócz Blaasa Slima nie było innej ciekawszej opcji.

Ostatecznie wybrałem 25lb w długości 2,9m pod moje potrzeby.

Kolega ma też taki kij 2,9m do 25 lbs jest ok, natomiast wg mnie jeszcze krótsza wersja 25 lbs może być już "kołkowata" 

Dużą wiedzę na temat finalnych możliwości wędek z tej serii w różnych wariantach długości i gramatury ma Wojtek Grochola u którego wraz z kilkoma znajomymi w ostatnim czasie robiliśmy parę sztuk tych wędek. 


  • maniak lubi to

#153 OFFLINE   retman

retman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:roman
  • Nazwisko:tymofijewicz

Napisano 17 październik 2020 - 17:49

Witam, zastanawiam się nad zakupem wędki Shimano Beastmaster 3m , 21-56g do połowu troci w Parsęcie. Czy ktoś używa taką wędkę , czy warto?

#154 OFFLINE   retman

retman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:roman
  • Nazwisko:tymofijewicz

Napisano 17 październik 2020 - 17:51

Witam, zastanawiam się nad zakupem wędki Shimano Beastmaster 3m , 21-56g do połowu troci w Parsęcie. Czy ktoś używa taką wędkę , czy warto?

#155 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 październik 2020 - 22:45

Co do Blaasa Slim gdzieś na forum Jerkbait były zdjęcia ugięć tych kijów pod różnymi obciążeniami (nie koniecznie modeli "pod troć") i wyglądały one tak jakby w okolicach złącza występowało przesztywnienie. Jeśli wszystkie modele tak mają to jest to trochę zniechęcające. Zastanawiam się czy ktoś używa może analogicznych modeli trociowych Blaasa F? F-ki są rozsądniej wycenione od Slimów, a i ugięcie na zdjęciach wydaje się być płynniejsze. We wrześniu machałem chwilę taką F-ką w wersji 2,7m, 25 lb, do 45 g i przyznam, że dało mi to do myślenia. Przede wszystkim kij był bardzo lekki w porównaniu np. z Talonem VI Plus, a i długość 2,7 m wydawała się być wystarczająca (przynajmniej na ciepłe pory roku). Kolega złowił na drugi dzień tym kijem odpasioną wrześniową rybę 5 kg + i z jego relacji wynika, że blank pięknie pracował łącznie z dolnikiem. Właściciel kija jest zarejestrowany na tym forum, więc może zabierze głos i powie coś więcej. 


Użytkownik SzymonP edytował ten post 28 październik 2020 - 22:47


#156 OFFLINE   ninja05

ninja05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Czapiewski

Napisano 09 listopad 2020 - 21:57

Witam zastanawiam się nad kupnem wędki Dragon ProGuide X 2,9m 14-35 cw Ktoś używał? Nada się na rzeczne trocie???



#157 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 09 listopad 2020 - 22:09

Osobiście nie posiadam i nie używałem. Znajomy miniony sezon nim machał i był zadowolony, twierdził, że nawet na mniejszych siurkach dobrze trzymał rybę. 


  • ninja05 lubi to

#158 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 10 listopad 2020 - 00:24

Osobiście nie posiadam i nie używałem. Znajomy miniony sezon nim machał i był zadowolony, twierdził, że nawet na mniejszych siurkach dobrze trzymał rybę. 

To bardzo ciekawe. Czy dałbyś radę wypytać Znajomego jak się ma "wielkość siurka" do trzymania ryby przez wędkę. Pomijając delikatny podtekst dotykający męskiego ego, to byłaby rewolucyjna teoria wędkarska łącząca "ilość wody" z możliwościami kijków spinningowych :rolleyes:
 



#159 OFFLINE   Panluks

Panluks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 listopad 2020 - 18:01

Czy używał ktoś może którejś z tych dwóch wędek?

https://mikado.pl/ka...-hellish-h-spin (3m)   

https://mikado.pl/ka...cellence-salmon

 

Głównie chodzi mi o akcje i czy wędką przechodzi w parabolę oraz jak to wygląda z czuciem małych przynęt,zamierzam dosłownie raz/dwa razy do roku jeździć na troć także postanowiłem kupić coś z "seryjniaków" za rozsądne pieniądze.



#160 OFFLINE   noisiAAAA

noisiAAAA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 04 grudzień 2020 - 18:18

Zastanawiam sie nad Avs96mhf2 lub hf2. Ktory kij bedzie bardziej odpowiedni do łowinia w morzu przynetami 28-40g przy silowych rzutach oraz w rzece około 5 m szerokosci i nizbyt głebokiej przy użyciu obrotowek nr 4 i woblerow płytko schodzacych? Mieszkam na pólnocy Danii 200m od morza , kilka kilometrow od rzeki z pieknymi trociami i pstragami i nad wodą jestem kilka razy w tygodniu. Szukam kija ktory zastapi mi SG Custom Coastal 274 cm do 30g.


  • Jarek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych