Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na troć z rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 10 sierpień 2020 - 16:08

Piotrek dam Ci dobra rade (bron Boże nie sprzedaj Avida .bo i tak do niego wrócisz ) 



#122 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 sierpień 2020 - 16:17

Dziekuję za radę, ale nie pisałem nic o sprzedawaniu avida. Tyle ze mną przeszedł i wyholowałem na niego tyle ryb, że musiałbym być głupcem, żeby się go pozbyć. Zostanie ze mną do końca.
  • popper lubi to

#123 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 sierpień 2020 - 18:31

Ile razy sam to powtarzałem czy słyszałem u innych 😁
  • Luckyguliver lubi to

#124 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 10 sierpień 2020 - 20:38

Hej ja miedzianymi i tym łowie

https://www.jagtogfi...estparti-!.html

Wygladaja ciekawie choc troszke drogie. Ktora wersje masz i jak wyglada realny CW?



#125 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 11 sierpień 2020 - 08:16

Witam

 

Czy ktoś  używa  w omawianym temacie  Blaas Slim Nano  9020 lub  9015 ew 96...  i może  napisać  kilka słów   jak się spisuje   w praktyce ..?

Ew  czy takie 15 lb  nie będzie za delikatnie  ..?



#126 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 sierpień 2020 - 08:21

Ty tak na serio z tym 15lb?

#127 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 11 sierpień 2020 - 08:55

wiem  , że to dość  mięsiste  kije  więc może  te  15 lb przy 9'  się nada  ,  ale  pytam  nie twierdzę  ...Interesuje mnie  raczej letnie łowienie  , przynętami  odpowiednimi  do niżówek  ...



#128 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 sierpień 2020 - 09:16

Przynęty przynętami, ale o troci mówimy. 15 lb? Bardzo odważnie. Chcesz rybę umęczyć na amen, czy co? Na pstrągi to ok.

#129 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 sierpień 2020 - 09:18

Operowanie przynętami, to jedno, a kontrola nad letnią rybą, drugie. Prawie 20 lat łowienia tych ryb nauczyło mnie jednego: zero kompromisów jeśli chodzi o moc i jakość sprzętu. Świadome łowienie tych ryb na kleniowe zestawy jest dla mnie śmieszne i świadczy o zerowym pojęciu łowcy. Zapewniam Cię, że dwuncjowym avidem jestem w stanie operować 5cm woblerem jak też i 25 gramowym wahadłem.

#130 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 11 sierpień 2020 - 10:07

"letniaka" jeszcze nie złowiłem ale widziałem akcję  ryby 70+ no i powiem że jest co robić  , tym bardziej iż powalone drzewa , konary itp to normalny widok tego łowiska , a ryby 80+ nie są  rzadkością  tej rzeki - dlatego postanowiłem się  "zabezpieczyć i nabyłem cd blu rapida 3  metry  oraz cw  10-35 . Kijek o symbolu  BLSJH 2118 MH wydaje się  być  optymalny . Ale coś  więcej będę  mógł powiedzieć  po stoczonej walce. 

 

pozdrawiam 

Bogdan  


  • miramar69 lubi to

#131 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 11 sierpień 2020 - 10:22

"letniaka" jeszcze nie złowiłem ale widziałem akcję ryby 70+ no i powiem że jest co robić , tym bardziej iż powalone drzewa , konary itp to normalny widok tego łowiska , a ryby 80+ nie są rzadkością tej rzeki - dlatego postanowiłem się "zabezpieczyć i nabyłem cd blu rapida 3 metry oraz cw 10-35 . Kijek o symbolu BLSJH 2118 MH wydaje się być optymalny . Ale coś więcej będę mógł powiedzieć po stoczonej walce.

pozdrawiam
Bogdan


Na tym" zabezpieczeniu" myślę że się zdziwisz 😉

#132 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 11 sierpień 2020 - 10:35

Ciekawa dyskusja, ale sprawa jest prosta, a przynajmniej była w moich spinningowych czasach. Moc kija podawana w dwu wartościach. Dolna określała minimalną moc linki przy której kij zapewniał amortyzację bez jej zerwania. Górna określała moc linki bezpieczną dla kija przy siłowym zatrzymaniu. Jeśli więc mam zamiar używania 20 czy 25 lb linek - kij 15 lb jest za słaby w razie ekstremalnej sytuacji. W drugą stronę to też działa. Proste prawda??
  • pitiki lubi to

#133 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 sierpień 2020 - 10:58

Blue Rapid do 35 powinien już ogarniać tamat. Mam BLR2118M, tj. 3,00 7-28g, jeszcze NZ, i generalnie myślę, iż ciut więcej mocy i byłby kij optymalny w większości sytuacji trociowych.
BR działa optymalnie z żyłką, która go lekko spowolni.
  • miramar69 lubi to

#134 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 11 sierpień 2020 - 11:14

Zatem nic  innego nie pozostaje, jak tylko jechać  na rybki. Z przyjemnością chciałbym zobaczyć  blu rapida w akcji . Dodam że  model  BLSJH 2118 MH to  20  lb , czyli powinien dać  radę, ale jak wspomniałem nie miałem letniego "srebra " a widziałem rybę  70 + i co wyprawiała na kiju . 

 

pozdrawiam serdecznie 

Bogdan  



#135 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 11 sierpień 2020 - 13:50

Wygladaja ciekawie choc troszke drogie. Ktora wersje masz i jak wyglada realny CW?

Hej używam tego do 48 gram .Przynęt do 27 gr ,ciężej nigdy nie łowiłem   .Łowiłem mim trocie i dorsze   .Zadna wybitna wędka .Moge go porównać do tego co znam a mianowicie TAIAHA AVID CTS BORON WESTIN . Ma jedna przewagę nad tymi wędkami 4 części,  użytkowo im ustępuje . Dobrze trzyma rybę rzuca wszystkim  od 15 gram całkiem ok  poradzi sobie z obrotówka ,woblerem  .Wedka stworzona na łososie , ale to nie jest wędka typu AVID (znaczy guma ,niema tez takiej szybkości jak  TAIAHA ze sama Ci zatnie rybę ) ot taki przyzwoity TRAWEL  



#136 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 sierpień 2020 - 16:05

Wędka wędce nierówna. Opis,opisowi też chociaż, jest już lepiej, niż dawniej bywało. Na podstawie własnych obserwacji oraz skromnych doświadczeń, odważyłbym się na prosty podział.

Sreberka do 80 cm - kijek 20lb 

Ryby 80+  - kijek 25-30lb.

To prosty podział dla łowiska o sprzyjających warunkach, gdzie troć może troszkę poszaleć bez wpływu na wynik.

Łowiska trudniejsze, ten mocniejszy wybór będzie nie od rzeczy.

Mój podział, dość nieskomplikowany, realizuję Taiahą 3,0 20lb oraz Daiwa Whisker 2,7m do 50g. Co prawda tej większej ryby, jeszcze nie miałem na haku ale sądzę, że wspomniana Daiwa, może temu sprostać :ph34r: ?.


Użytkownik popper edytował ten post 11 sierpień 2020 - 16:08

  • pitiki lubi to

#137 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 11 sierpień 2020 - 16:32

Ja na kanale używam AVIDA 12LB do 21 gram srebrniak 5 kg i  72 cm  nie zrobił na nim wrażenia .Pamiętacie wędka miękka ryba zachowuje się spokorniej nie ma takich szarpnięć czyli trzymanie ryby jest bardziej bezpieczne i skuteczne ,nie ma skakania . Z mojego punktu widzenia podział powinien być iny wędki o pełnym ugięciu łatwo odajace swoja moc  i Cala reszta,( co warze płynie i tu wcale nie jest potrzebne 30 lb) .To ze my na wędce o bardzo sztywnym blanku odczuwamy zupełnie inaczej sile ryby  szarpanie boksowanie wcale nie oznacza ze troć 80 cm to demon siły .Powód jest banalny mamy złe pobrana wędkę .             


  • Włóczykij, wojto-ryba i Adrian Tałocha lubią to

#138 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 11 sierpień 2020 - 19:33

Cały zestaw musi zagrać, myślę że wiekszość srebrniaków spada z braku (czesto jest puknięcie tylko, albo zgaszenie przynęty) , za słabego, czy spóźnionego zacięcia.
Kolejna sprawa to zbyt forsowny hol, czyli trzymanie na ostro przu pierwszym odjezdzie, co kończy sie zejściem, czy rozprostowaniem kotwicy lub świecami i wytrzepaniem przynęty.
Inna sprawa, że jak witka poddaje sie w nurcie pod przyneta za bardzo, to nie ma z czego zaciąć.
Myślę, że dużo mniej ryb spada, bo pójdzie w drzewa, niż z powyższych powodów.

Wg mnie nie ma możliwości, żeby zatrzymać w miejscu w pierwszym momencie dużego srebrniaka, jeśli chce zrobić odjazd...

Nie namawiam do stosowania delikatnych zestawów, bo z nurtem przy swojej burcie może być ciężko podprowadzic rybę, do siebie, a stojac między drzewami może nie być jak zejść, ale trzeba sobie zdać sprawę z ograniczeń zestawu, jak wytrzymalosc kotwic czy kija
  • GREK lubi to

#139 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 11 sierpień 2020 - 21:35

Witam

Czy ktoś używa w omawianym temacie Blaas Slim Nano 9020 lub 9015 ew 96... i może napisać kilka słów jak się spisuje w praktyce ..?
Ew czy takie 15 lb nie będzie za delikatnie ..?


Mam 9020. Na letnie łowienie przy przeważnie niskich lub średnich stanach wody jest ok, o ile ktoś lubi kije gnące sie po korek. Na rzekach typu Drwęca, Wierzyca, Reda, Słupia, Wieprza daje się spokojnie łowić i panować nad holem ryby. Gorzej z dolną Parsętą. Na niej stan wody to jedno, ale ilość zawad i nader częsta konieczność siłowego trzymania ryby wymusza mocniejszy sprzęt. To spowodowało, ze zamówiłem 9025. Praktyka pokaże czy był to dobry ruch.
  • popper, Adrian Tałocha i Maciej 77 lubią to

#140 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 11 sierpień 2020 - 22:25

Mam mniejsze doświadczenie niż piszący powyżej Krzysiek, ale kilka ryb srebrnych i brązowych 80 plus złowiłem... I w przypadku tych ryb co złowiłem mogę powiedzieć jedno. Ryby 6-10 kg walczyły trochę inaczej niż takie 2-4 kg. Były silniejsze, ale znacznie mniej dynamiczne. Srebrna 4 to przeważnie wariat przebywający więcej w powietrzu niż w wodzie, 6-10 chodziły ciężko, ale skakały mniej. Dało radę je ujeździć na normalnym sprzęcie. Piszę o rybach z Redy, Drwęcy i Słupi.
  • popper, Adrian Tałocha i Rheinangler lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych