Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 16 listopad 2020 - 21:58

Mam tego cxt,miotam 25 plus gumy foxa 12cm.Fajny kijek

#362 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 17 listopad 2020 - 05:47

Dzień dobry.
A jaki jest max tej wędki ?

Zależy jaką masz granice komfortu. 20gram + smukła guma to moim zdaniem max.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

#363 OFFLINE   Zedoichi

Zedoichi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 24 listopad 2020 - 22:46

Witam  wszystkich szukam wędki sandaczowej do 500zł do jigowania gumami   akcja  X fast wyrzut od  7 g do max  35  g

Po Researchu doszedłem do,wniosku ,że  wraz z , wzrostem  wędkarzy ,pojawiło sie,dosyć przykre zjawisko  wśród  producentów  zauważyłem że ,rzadko  który  producent  podaje, z jakiego  węglą są, blanki w  wędkach wymijającym  i sprytnym tekstem typu "Wysokiej jakości blanki węglowe"
co jest  dla, mnie  ,jawną próbą  oszukania, czyli zróbmy  ładna  wędkę  z  wspomnianym dopiskiem i sprzedajmy jako , wysokiej klasy wędzisko rozumiem  ze każdy chce  zarobić no ale ,że aż tak  ?

i tu po kilku dniach grzebania w internetach  znalazłem  kilka wędek  które mnie interesują  proszę  o , opinie  i co  o tym myślicie 

1 Shimano Techium AX Predator  238cm  7-35g producent  podaje  blank XT 100 czy ktoś zna ten  blank i  o jakim PSI jest ?czy ,akcja X fast jest realna  akcja  tej wędki 

2 Savage Gear Finezze  Soft Lure  250 cm7-35

3
 DOIYO CONCEPT Goza S801 HX 240cm 8-24  Szybkie i bardzo czułe blanki są wykonane z wysoko zagęszczonego tworzywa z włókna węglowego. o samym blanku PSI  nic nie wiadomo 

4Fox Rage Prism X Zander Pro 240cm 7-28g  producent podaje  kolejny  durny opis  typu wysokiej jakości blanki i nic poza  tym o akcji tez do końca  nie wiadomo  czy to jest  fast czy moderate fast ?

odnośnie innych producentów,  jestem otwarty na  propozycje

wyprzedzając odpowiedzi Robinson Diaflex nie pasuje  mi  Dragon ProGuide mam  i szukam  aktualnie czegoś innego 




 


Użytkownik Zedoichi edytował ten post 24 listopad 2020 - 22:55


#364 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 listopad 2020 - 23:01

Miałem shimano technium oraz finezze, byjedną mam nadal. Ostatnio kupiłem budżetowy kij na sandacza, Wisła ponton. Mikado specialized pike 10-35g 210 cm. Najlepiej wyważony kij jaki miałem w ręce. Potrzebowałem kij, który będzie w miarę uniwersalny. Do tej pory miałem na pontonie finezke drop shot do 25 g oraz sportex black arrow, finezke trochę za słaba więc dokupiłem kamisori zander do 22g, który jest mocniejszy od ww finezki. Finezze miałem 3 tylko jedna została. Wracają do tematu, chciałem mieć kij, który będzie lekki, czuły i dobrze wyważony. Zależało mi na jednym uniwersalnym kiju na pontonie. Sprzedawca pokazał kilka pozycji od 200zl do około 600zl. Gdyby ten za 600 był tak dobry jak ten za 200 wziąłbym droższy, jednak najtańszy najlepiej leżał w ręce. Zabrałem nad wodę i... strzał w dziesiątkę. Ostatnio kupiłem kilka budżetowych wędek i muszę przyznać że są naprawdę świetne. Dla porównania savage gear custom coastal, który kosztuje ok 600-700zl jest gluchoniemy w porównaniu do mikado specialized pike. Mikado gada od 7g z 10cm gumką a w nurcie 40g z 12.5 cm canibalem. Podawałem nim również gumy 20cm na szczupaka. To jest mój podstawowy kij na ponton. Kosztował dokładnie 190zl :)

Użytkownik Negra edytował ten post 24 listopad 2020 - 23:05

  • Alexspin lubi to

#365 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 24 listopad 2020 - 23:08

Fenwick HMG66M-FS, sprosta tym wymaganiom, chociaż to mono blank czyli jeden kawałek.

#366 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 listopad 2020 - 06:44

(...) Mikado gada od 7g z 10cm gumką a w nurcie 40g z 12.5 cm canibalem. Podawałem nim również gumy 20cm na szczupaka. To jest mój podstawowy kij na ponton. Kosztował dokładnie 190zl :)

Czyli nie zawsze cena odzwierciedla jakość, a szczególnie walory użytkowe. :) :clappinghands:
 



#367 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 listopad 2020 - 07:03

Dokładnie Alex :) przekonałem się o tym już wiele razy.
  • Alexspin lubi to

#368 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 25 listopad 2020 - 07:12

https://allegro.pl/o...-28g-7883305432

#369 OFFLINE   Zedoichi

Zedoichi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 27 listopad 2020 - 20:23

Tak  też właśnie  wyciągam wnioski, że   tania bajera   na nas wędkarzy już  nie działa   typu wysoko  modułowy  węgiel itp.  wiec  producenci  niech  się zaczną mocniej starac 

bo wędki w  przedziale  250 a  400   zł   to w  większości przypadków  to tylko kwestia wyglądu 

a  odnośnie  tematu  pozostaje  mi  wybrać pomiędzy Wędkami Mikado a wspominanym  Shimano Techium AX Predator czy  ktoś  miał tego Techiuma  i  jak to  się  ma  do Mikado Inazumy lub Kamisori 

przypominam  szukam  wędki x Fast bardzo elektrycznej  :)


Użytkownik Zedoichi edytował ten post 27 listopad 2020 - 20:24


#370 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 25 grudzień 2020 - 08:04

szukam jakiejś sensownej wklejki, długość 2,3 do 2,6 max i wyrzut realne 21-25g. Dragonowskie milleniumy odpadają, te wędki to jest nieporozumienie ☺️

#371 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 grudzień 2020 - 08:25

Może konger World champion zander?
  • delux64 lubi to

#372 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2020 - 07:58

mam leciwego Rozemeijera Xtra 260cm/12-28g/18lb - cast z wklejką, nie oddałbym go za żadne pieniądze. W 100%% popieram i rozumiem potrzeby Przemka

#373 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2020 - 09:36

,pojawiło sie,dosyć przykre zjawisko wśród producentów zauważyłem że ,rzadko który producent podaje, z jakiego węglą są, blanki w wędkach wymijającym i sprytnym tekstem typu "[font=inherit]Wysokiej jakości blanki węglowe"
co jest dla, mnie ,jawną próbą oszukania, czyli zróbmy ładna wędkę z wspomnianym dopiskiem i sprzedajmy jako , wysokiej klasy wędzisko rozumiem ze każdy chce zarobić no ale ,że aż tak ?

Może sami nie wiedzą? To całkiem prawdopodobne, przecież duża część to zwykli importerzy/hurtownicy sprzętu made in China. Jak zamawiają dostawe u Chińczyka to negocjują cene, wygląd naklejki a co tam Chińczyk finalnie wsadzi to tylko on wie... więc w pewnym sensie to może nawet uczciwiej tak niż wypisywać fantazje o jakiś modułach które dla ludzi trochę znających się na rzeczy były tylko nieustającym źródłem "beki" :D
  • Rheinangler, Alexspin i tobimc lubią to

#374 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:12

szukam jakiejś sensownej wklejki, długość 2,3 do 2,6 max i wyrzut realne 21-25g. Dragonowskie milleniumy odpadają, te wędki to jest nieporozumienie ☺️

Nie wiem czy dalej szukasz patyka...dawno mnie nie było na forum.

 

Ja od siebie poleciłbym Daiwę Silver Creek 2.35m / 5-21g

Rzuca bez problemu gumami 7-9 cm + 15g ołowiu...smukłe 10cm też daje radę ale wtedy główka max 12g bo spada komfort podbijania.

Nie da rady z mocnym nurtem ale jak na moje potrzeby umiarkowanego uciągu rzeki wystarcza.

Niektóre mniejsze wobki sandaczowe udaje się nawet rzucić całkiem daleko i poprowadzić bez bólu :)



#375 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 15 styczeń 2021 - 20:13

witam szukam kija pod duze sandacze 70-80+ lowione na lekko 5-15gr plus guma 10cm ale glownie glowka 5-7gr

pytanie jak pogodzic takie cw z moca kija,komplikujac bardziej, glownie bedzie łowione w nocy z brzegu, wiec dobrze by bylo czuc opad w łapie

budzet okolo -500;)dlugosc max 220 jednosklady wchodza w gre jak i 2sklady


Użytkownik volfi edytował ten post 15 styczeń 2021 - 20:16


#376 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 15 styczeń 2021 - 20:52

Napisz ilae kasy chcesz wydac
  • delux64 lubi to

#377 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 15 styczeń 2021 - 21:15

400-max500



#378 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 15 styczeń 2021 - 21:25

witam szukam kija pod duze sandacze 70-80+ lowione na lekko 5-15gr plus guma 10cm ale glownie glowka 5-7gr
pytanie jak pogodzic takie cw z moca kija,komplikujac bardziej, glownie bedzie łowione w nocy z brzegu, wiec dobrze by bylo czuc opad w łapie
budzet okolo -500;)dlugosc max 220 jednosklady wchodza w gre jak i 2sklady



Czytałeś o st. Croix mojo bass 71mf?
  • saitt lubi to

#379 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 15 styczeń 2021 - 21:30

to ponad budzet



#380 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 15 styczeń 2021 - 22:20

to ponad budzet


Jak dobrze poszukasz to w za ok. 500 kupisz... Używany oczywiście




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych