Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 15 styczeń 2021 - 22:35

Był na giełdzie poniżej 500 mojo bass 68mxf ten nowszy na scIII. Teraz wisi na olx
- ze sprzedającym nie mam nic wspólnego. Powinien być odpowiedni do przedziału który podales z lekkim zapasem.
  • volfi lubi to

#382 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 15 styczeń 2021 - 22:59

łowiles nim?wyczuje opad w lapie na 5-7gr przy dobrych warunkach i zatne paszczeke 80cm bedzie dosc mocy

swoja droga niekoniecznie musi to byc san kroj


Użytkownik volfi edytował ten post 15 styczeń 2021 - 23:01


#383 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 15 styczeń 2021 - 23:26

Gdzieś już pisałem o kiju Savage Gaer XLNT3 8' do 25 gram . Jest moc potrzebna do zacięcia. Okonie ,sandacze i szczupaki zacinane czasem z 14 metrów głębokości (Szwecja ) . Teraz ,gdy są mrozy ,to ma za drobne przelotki ,co jest uciążliwe. Ogólnie polecam . Spokojnie rzucam główka 25 gram plus kopyto 3 cale . Ale to taki Max w komforcie jeszcze .

#384 OFFLINE   rkotek

rkotek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaOpole lubelskie
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kancik

Napisano 17 styczeń 2021 - 12:46

Witam WAS serdecznie  . Chciałem sobie zakupić wędkę Gunki Skyward 270 cm ,  14-55 gram na Wiślane sandacze    . Co szanowne grono sądzi o tym wyborze, macie jakieś doświadczenie z tym sprzętem ? Chodzi mi o to , czy da się tym kijem  w miarę daleko  rzucić , jakie ma  ,, czucie brań ,, jak z holem i spadem ryb , jaka akcja tej wędki ? 



#385 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 17 styczeń 2021 - 22:22

Tym mojo bass spokojnie zatniesz i 90+. Łowiłem takim kiedyś i sprzedałem koledze, jak mójemu avidowi kończyła się moc pod koniec sezonu to pożyczyłem od kolegi mój stary kij i co strzał to ryba na łodzi. Mojemu jedynie czego brakowało to czułości bo jest jeszcze na graficie II ten wyżej opisany jest już z III - czułości nie powinno mu brakować. Gdybym nie zbroił xtreme o takich samych parametrach sam bym wziął, chociaż też rozważałem go jako zapas...

#386 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 17 styczeń 2021 - 23:29

Z tym czuciem tak lekkich przynet może być problem, chociaż w nocy zmysły wyostrzone i każdy czuje inaczej, lowilem nim 10+mala gumka i tu zdecydowanie było już czuć.
  • volfi lubi to

#387 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 19 styczeń 2021 - 18:19

uzywal ktos nowego shimano zodiasa z 2020 213cm 5-15gr do takich zastosowan jak wyzej?



#388 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 16:17

Wie ktoś jaki jest min. lub optymalny ciężar wyrzutu Kamisori Zander? Zastanawiam się czy cw 28 g czy 35 g.
I jaka jest różnica pomiędzy Kamisori a Inazumą? O przelotkach wiem, ale blank? Nawet nie piszą o mocy i akcji tych wędek.
A może coś innego polecacie? Tylko musi być tubular, wklejanek nie chcę.

#389 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 styczeń 2021 - 21:28

Kamisori to świetna seria, bardzo udane kije. Z tych do 35 g znam wersję 215 cm. Bardzo szybki kij, ale nie kołek. CW trochę zaniżone, moc 17 jak nie 20 lb i to takie amerykańskie nie japońskie. Szczupaki, sandacze przez duże "S" z przyłowem sumka na odpowiednie wagowo przynęty.

#390 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 21:56

Dzięki za info. Chcę właśnie szybki xfast ale nie kołek jak do koguta. Najgorsze jest to że w obu przypadkach podają cw od 1 gram :)
Takie moje min.na jakie łowię to 10gr. Wolałbym ten do 35 ale obawiam się że na nim przy 10 gr mnie będzie komfortu. Pewnie takie optimum to 15-20 gr

#391 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 21 styczeń 2021 - 13:35

10 g to trochę mało dla tego do 35, bierz słabszego.
  • Alexspin lubi to

#392 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:21

Dzięki za info. Chcę właśnie szybki xfast ale nie kołek jak do koguta. Najgorsze jest to że w obu przypadkach podają cw od 1 gram :)
Takie moje min.na jakie łowię to 10gr. Wolałbym ten do 35 ale obawiam się że na nim przy 10 gr mnie będzie komfortu. Pewnie takie optimum to 15-20 gr

Używam 229cm i c.w. do 22g. Górny limit jest dobrze (prawie) opisany, przy przynęcie ok. 9cm + główka 20g nie ma problemu, zmiana jiga na 25g to już zbyt wiele, kij zaczyna "klękać" przy podbiciu. Taką samą przynętą (kopyto ok. 9cm) i 10g główką można wyczuć kontakt z dnem, tylko w idealnych warunkach, bardzo twarde dno i bezwietrznie. Optymalne dla tego kija to 15-20g jig, czyli dość wąski zakres. Ale jeśli ktoś nie łowi w nocy a jedynie w dzień, to przecież upadek przynęty na dno, widać na lince. 

c.w. do 35g to inny kij, ale jeśli to ta sama rodzina blanków, to dla tego 35g przynęta z jigiem 10g, będzie zdecydowanie za mało. Raczej spodziewaj się 20/25g do 35g. Ten do 28g będzie chyba lepszym rozwiązaniem, tam będzie 15-25/30g optymalne.


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 22 styczeń 2021 - 11:07


#393 OFFLINE   pawlica

pawlica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaBelgia
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:45

Panowie , czy DAM Optimus II 10-30 dl3.15 nada się na sandała , główki od 10 do 25, woda- duze i głębokie kanały . Nie będzie zbyt miękka? Nie lubię klusek i szukam czegoś szybkiego a oprócz smoków chciałbym używać jej również jako taki universal na rzeki kanały( szczupak , bolek)?? Dzięki za podpowiedzi

Wysłane z mojego motorola one macro przy użyciu Tapatalka
  • delux64 lubi to

#394 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 09:11

Dzięki za info. A więc do 28 gr.

#395 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 08 luty 2021 - 22:04

Użytkuje ktoś Fenwick HMG862H? Kij 5-35. Rzekomo kosa na sandacze z brzegu. Chce kija do główek 15-25 gram plus gumy 10-15 cm. Od czasu do czasu koguty o gramaturze ww główek. Może ktoś coś powiedzieć o tym kiju?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

#396 OFFLINE   pawel79ozo

pawel79ozo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Jurkiewicz

Napisano 12 maj 2021 - 08:52

Panowie doradźcie w doborze wędki na sandacza z brzegu .Zbiornik 12ha ok 2-3m głębokości , przynęty 5" na główkach 8-10gr .Ryba stoi w znacznej odległości od brzegu ,prowadzenie nie typowe jigowanie a pływanie w toni.Budżet ok 500-600zł .Mój 1 typ był Dragon Proguide X-SERIES Spin 2.90 14-35G ale ten krótki dolnik zniechęcił do zakupu.Z zakupem mi nie spieszno , wedka na jesiennego zeda .



#397 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 12 maj 2021 - 12:10

Westin W3 Powershad 2,70cm 7-25gr. Mocny dół i dość czuła szczytówka, fajny pod gumę, moim zdaniem do 30gr daje radę. Na plus długi dolnik który przydaje się przy dalekich rzutach z brzegu. Sam nie posiadam tej wędki ale łowiłem nią cały dzień pożyczając od kumpla, bo moja niefortunnie została przytrzaśnięta klapą od bagażnika.

Użytkownik mepps edytował ten post 12 maj 2021 - 12:15


#398 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 12 maj 2021 - 12:27

Powerteez z W3 ma czulszą szczytówkę i mocniejszy dół. Więc na sandacza 👍

#399 OFFLINE   tomek1996

tomek1996

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ogorzałek

Napisano 14 maj 2021 - 07:24

Pro guide fajne budżetowe kijki dla mnie dolnik w sam raz ale każdy ma inne preferencje do 35g jak dla mnie na takie przynęty trochę za dużo.Lekką przynętę raczej lepiej załaduje lżejszy kij. Mam 275 do 18g zakładam na niego nawet 20g plus guma i nie robi to na tym kiju wrażenia. Oczywiście podbicie już nie jest takie jak być powinno ale daje rade, kilka sandaczy 90+ wyjechało na niego

Użytkownik tomek1996 edytował ten post 14 maj 2021 - 07:30


#400 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 15 maj 2021 - 06:10

Pro guide fajne budżetowe kijki dla mnie dolnik w sam raz ale każdy ma inne preferencje do 35g jak dla mnie na takie przynęty trochę za dużo.Lekką przynętę raczej lepiej załaduje lżejszy kij. Mam 275 do 18g zakładam na niego nawet 20g plus guma i nie robi to na tym kiju wrażenia. Oczywiście podbicie już nie jest takie jak być powinno ale daje rade, kilka sandaczy 90+ wyjechało na niego


Wow! Gdzie są takie wody? Piękne wyniki kolego! Szczególnie, jak sądząc po nicku, jesteś jeszcze młody. Gratuluję! Sorry za off.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych