Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
618 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Kochanke

Kochanke

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kochnowicz

Napisano 16 luty 2023 - 09:51

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zamierzam w tym roku powalczyć z sandaczami. Jako przyłowów może zdarzyć się w zasadzie wszystko, czyli szczupak, boleń, sum, itp. Woda to Wisła z brzegu w Warszawie i w jej najbliższych okolicach. Przynęty to głównie gumy od 7cm do około 12-15cm i łowienie z opadu. Sporadycznie blachy (obrotówki).
 
Kołowrotek już jest a teraz czas na wędkę. Na razie wybór zawęziłem do tych dwóch i byłbym wdzięczny z opinie o nich. Jeżeli ktoś miał z nimi styczność to będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem.
1. Robinson Diaflex Speeder Zander 2,51cm, cw 10-42.
2. Favorite Creed 2,54cm, cw 10-32.
 
Najbardziej interesują mnie opinie o Favorite Creed.
 
Długość jaka mnie interesuje to okolice 250cm. Dłuższymi kijami łowiłem tylko na małych rzeczkach gdy chodziłem za kleniami. Na co dzień łowię spinningami krótkimi od 198cm do 214cm więc myślę, że te 250cm powinno być optymalne.
 
Jeżeli mielibyście inne ciekawe kije do polecenia w zbliżonej wartości jak te dwa powyżej, to prośba o polecenie z komentarzem dlaczego.

 



#562 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 16 luty 2023 - 10:56

Diafex Zander Spin 2,4m 10-35. Genialny czuły kijek. Świetne czucie. Nie wiem z czego ta rękojeść jest w nim zrobiona ale czucie jest

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#563 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 luty 2023 - 23:17

Wisła/Warszawa. Zalecam 270cm. W3 Westin PowerTeez 15-49g. 

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zamierzam w tym roku powalczyć z sandaczami. Jako przyłowów może zdarzyć się w zasadzie wszystko, czyli szczupak, boleń, sum, itp. Woda to Wisła z brzegu w Warszawie i w jej najbliższych okolicach. Przynęty to głównie gumy od 7cm do około 12-15cm i łowienie z opadu. Sporadycznie blachy (obrotówki).
 
Kołowrotek już jest a teraz czas na wędkę. Na razie wybór zawęziłem do tych dwóch i byłbym wdzięczny z opinie o nich. Jeżeli ktoś miał z nimi styczność to będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem.
1. Robinson Diaflex Speeder Zander 2,51cm, cw 10-42.
2. Favorite Creed 2,54cm, cw 10-32.
 
Najbardziej interesują mnie opinie o Favorite Creed.
 
Długość jaka mnie interesuje to okolice 250cm. Dłuższymi kijami łowiłem tylko na małych rzeczkach gdy chodziłem za kleniami. Na co dzień łowię spinningami krótkimi od 198cm do 214cm więc myślę, że te 250cm powinno być optymalne.
 
Jeżeli mielibyście inne ciekawe kije do polecenia w zbliżonej wartości jak te dwa powyżej, to prośba o polecenie z komentarzem dlaczego.

 



#564 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 19 luty 2023 - 17:45

hejka, rzucał ktoś "

DRAGON ProGUIDE X-series 2.13m 4-21g x-fast spinn " ?

 

Tak się zastanawiam nad zakupem pod sandaczyki na lekko, a na lekko dla mnie oznacza gumka od 7 cm do 12 na główkach do 10g, Pociągnie przyzwoicie? :)

 

jacyś użytkownicy są? ^^


Użytkownik UncleZin edytował ten post 19 luty 2023 - 17:47


#565 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 19 luty 2023 - 20:44

Dragon ProGuide 2,13m, 4-21g ogarnia spokojnie 4 cale i 17,5g główkę. Może lepiej będzie pasować do główek 10g wersja kija do 18g?


Użytkownik CORNEL edytował ten post 19 luty 2023 - 20:44

  • jakub75 i TommyW lubią to

#566 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 19 luty 2023 - 20:59

Z czystej ciekawości zakupiłem kij Mikado Sky dream 2,13 2-10g.
Bardziej nastawiałem się na kij pod okonie ale wyszło jak zwykle z zakupem bez macania.
Sky dream to po mojemu sandaczowy kij do lekkich przynęt.
Czuła szczytówka.
Fajnie obsługuje przynęty 3g plus 7cm gumka jak i 10g plus 10cm keitech lub jaskółka.
Czucie brań w rękojeści bardzo dobre, na szczytówce też widać brania ale nie trzeba na nią patrzeć.
Jest czym zaciąć bo mocy i sztywności w dolniku jest dużo.
Niby opisany 8lb ale chyba w sekcji szczytowej bo dolnik mija się z opisem.

#567 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 19 luty 2023 - 21:19

Dragon ProGuide 2,13m, 4-21g ogarnia spokojnie 4 cale i 17,5g główkę. Może lepiej będzie pasować do główek 10g wersja kija do 18g?

nie no zapasik się przyda, nie sądziłem, że są aż tgak źle opisane :D



#568 OFFLINE   Kochanke

Kochanke

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kochnowicz

Napisano 20 luty 2023 - 11:08

Nie chcę Dragona. Już kilka "udało" mi się złamać, w tym ProGuide 1-10g i jednego ze starej serii. Jestem z kolei fanem Lureleader, ale nie widzę tam nic pod moje wiślane wymagania.

 

Ciekawie wygląda jeszcze oferta Favorite SkyLine i Creed. O Creed już pytałem i nikt się nie wypowiedział, ale może SkyLine ktoś miał okazję mieć w ręku?



#569 OFFLINE   Kochanke

Kochanke

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kochnowicz

Napisano 20 luty 2023 - 11:10

Wisła/Warszawa. Zalecam 270cm. W3 Westin PowerTeez 15-49g. 

Aż tak ciężko to nie planowałem podchodzić do tematu, ale też doświadczenia wiślanego nie mam. Jakie minimalne gumy i z jakim obciążeniem realnie trzeba założyć żeby był komfort łowienia tym kijem?



#570 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 luty 2023 - 11:13

Od 15g zaczyna grać, aczkolwiek czasami na Wiśle, przy małej wodzie się łowi nawet 5g. Kij raczej jest podyktowany przyłowem fajnego szczupaka, oraz suma :) A przy mocnym uciągu nie chciałbym kija do 25g i męczyć się tam godzinę z dobrą rybą. Zresztą łowienie opadem na rzece, a nad jeziorem to zupełnie co innego. 

Aż tak ciężko to nie planowałem podchodzić do tematu, ale też doświadczenia wiślanego nie mam. Jakie minimalne gumy i z jakim obciążeniem realnie trzeba założyć żeby był komfort łowienia tym kijem?


  • Darek_W lubi to

#571 OFFLINE   Kochanke

Kochanke

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kochnowicz

Napisano 20 luty 2023 - 15:51

Od 15g zaczyna grać, aczkolwiek czasami na Wiśle, przy małej wodzie się łowi nawet 5g. Kij raczej jest podyktowany przyłowem fajnego szczupaka, oraz suma :) A przy mocnym uciągu nie chciałbym kija do 25g i męczyć się tam godzinę z dobrą rybą. Zresztą łowienie opadem na rzece, a nad jeziorem to zupełnie co innego. 

Na razie liderem u mnie jest Robinson Diaflex Speeder Zander 2,51cm, cw 10-42. Myślę, że na Wisłę to może być taki uniwersał, który poradzi sobie z przyłowem i pozwoli połowić również średnim zestawem. Myślę, że główka 5g plus 3" guma powinna na nim już dać czucie.

 

Trafiłem też na Favorite Skyline 2.54cm/10-35g ale tu chyba Robinson będzie ciekawszym i lepszym wyborem.



#572 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 maj 2023 - 08:53

Poszukuję kijka w okolicach 500 zł, ale żeby miał pełny dolnik z korka/pianki i nie za krótki. Długość kija 2.7-2.8 i wyrzut do 30 gr. Uchwyt na kołowrotek najlepiej w stylu SG4 shore game tej zielonej. No chyba że SG4 10-30 gr. się nada do opadu? Czy coś ciekawszego jest w tych pieniądzach? Dzięki

#573 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 30 maj 2023 - 10:00

Najciekawszy moim zdaniem do opadu na sandacza z oferty SG to stara seria Finezze Softlure do 21g lub 35g z tym że tam masz dzielony dolnik.



#574 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 maj 2023 - 13:09

Tylko widzę że ona krótka jest, 2.5m. z brzegu nad Odrę przydałaby się 2.7 w górę.

#575 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 30 maj 2023 - 14:11

Poszukuję kijka w okolicach 500 zł, ale żeby miał pełny dolnik z korka/pianki i nie za krótki. Długość kija 2.7-2.8 i wyrzut do 30 gr. Uchwyt na kołowrotek najlepiej w stylu SG4 shore game tej zielonej. No chyba że SG4 10-30 gr. się nada do opadu? Czy coś ciekawszego jest w tych pieniądzach? Dzięki


Najlepiej sprawdzi się w3 PowerTeez 270 do 28g. Ja mam pierwsza serię i dla mnie to super Kij delikatna szczytowka i tnie zeedy na 4 przelotce
  • Biesan lubi to

#576 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 07 sierpień 2023 - 12:35

Szukam budżetowego kija dla teścia, długość ok 2,2, woda stojąca, gumy 7-12 cm + główka 5-12g max- macie coś godnego polecenia?



#577 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 sierpień 2023 - 13:35

Szukam budżetowego kija dla teścia, długość ok 2,2, woda stojąca, gumy 7-12 cm + główka 5-12g max- macie coś godnego polecenia?


Budżet do ilu?

#578 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 07 sierpień 2023 - 13:55

200-300



#579 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 07 sierpień 2023 - 14:48

Sandacz na lekko tzn główka od 4 do 10-14g max co byście polecili z listy poniżej?
Poison adrena
G loomis nrx
Mikado sky dream
Jakiś st croix legend?

#580 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 sierpień 2023 - 16:28

200-300


Bym polecił Diaflexa, ale kasa większa.

Użytkownik Artek edytował ten post 07 sierpień 2023 - 16:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

3 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Darek_W, MarceliS, mario