Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 04 styczeń 2023 - 12:32

Szukam kija na sandacza do 800zł , 225cm-2.45cm i cw do 40-50gr, seryjny kij i dwu częściowy. Sprzedałem swoją Xzoge Shitenno 76mh2 i teraz żałuję ;( Szukam czegoś co ogarnie gumy 12-15cm na główkach max 25gr. Głównie guma 14cm na 15gr główce.
Póki co to znalazłem Daiwę Prorex AGS 2.40cm 14-42gr, Fox Rage Ti Pro Jigger 2.40cm 15-50gr i coś w miarę taniej
Daiwa Tatula Spin 2.40cm 14-42gr ( mój ulubiony uchwyt) . Nie miałem ani jednego z tych kijów w ręce i typowanie czysto loteryjne, otwarty jestem na wszelkie inne propozycje. Przeglądałem również katalog dragona i mikado ale nie znalazłem nic ciekawego, wszystko króciaki do max 35gr , widać że oferta dostosowana do Polskiego rynku i trendów.

#542 ONLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 04 styczeń 2023 - 12:33

Pomyśl o SG Finezze Softlure 12-35g(ogarnie więcej) 250cm



#543 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 styczeń 2023 - 11:22

Szukam kija na sandacza do 800zł , 225cm-2.45cm i cw do 40-50gr, seryjny kij i dwu częściowy. Sprzedałem swoją Xzoge Shitenno 76mh2 i teraz żałuję ;( Szukam czegoś co ogarnie gumy 12-15cm na główkach max 25gr. Głównie guma 14cm na 15gr główce.
Póki co to znalazłem Daiwę Prorex AGS 2.40cm 14-42gr, Fox Rage Ti Pro Jigger 2.40cm 15-50gr i coś w miarę taniej
Daiwa Tatula Spin 2.40cm 14-42gr ( mój ulubiony uchwyt) . Nie miałem ani jednego z tych kijów w ręce i typowanie czysto loteryjne, otwarty jestem na wszelkie inne propozycje. Przeglądałem również katalog dragona i mikado ale nie znalazłem nic ciekawego, wszystko króciaki do max 35gr , widać że oferta dostosowana do Polskiego rynku i trendów.

Posiadam Daiwa Prorex AGS dokładnie ten model co opisujesz.

Myślę, że rozsądną górną granicą dla tego kija jest łącznie 50 gram masy.

Wędka na blanku SVF - blank ten charakteryzuje się dużą szybkością i sprężystością. W żadnym wypadku nie jest to sztywna pała. Pięknie płynnie ugina się pod rybą. Nie mam naprawdę czego się doczepić i nie powiem złego słowa na tego patyka. 

Powiem więcej - chodzą mi czasem durne pomysły po głowie - coś zmienić, spróbować czegoś innego etc. potem biorę między innymi tego kija do ręki i momentalnie zadaje sobie pytanie - po co ?

Serdecznie polecam.


  • Biesan, kostom63 i malinabar lubią to

#544 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 20 styczeń 2023 - 11:41

Kupiłem Daiwa Tatula Spin , blank SVF ten sam co w Prorex tylko przelotki alconite zamiast tych daiwa ags. Na sucho wydawały się prawie identyczne, jednak w Tatuli lepiej leży mi uchwyt i cena dużo niższa. Pozdrawiam

#545 OFFLINE   geloo60

geloo60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNałęczów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kobus

Napisano 09 luty 2023 - 23:13

Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy kijami dedykowanymi na sandacza: Shimano Technium 238 cm do 35 gr lub Daiwa Caldia Sensor Jig  240 cm do 35 gr.

Będę łowił tylko z łódki, tylko na zalewie dość mulistym 2,5 - 3 m głębokości. Sandacze dość pokaźne , czasem do 90 cm. Dość często przyłów sumów takich 10 - 15 kilogramów. Głównie gumy, czasem mandule.Caldia jest niedawno na rynku ale podobno zbiera dobre opinie. Cena praktycznie ta sam bo ok. 500 złotych.

Długość 240 cm to dla mnie optimum nie lubię krótkich ani dłuższych kijków. Łowiłem do tej pory kijkami do 40 gr i chcę przejść na cw. do 35 gr.

Bardzo proszę o opinie i sugestie - pozdrawiam i sukcesów życzę w 2023 roku.



#546 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 luty 2023 - 00:16

Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy kijami dedykowanymi na sandacza: Shimano Technium 238 cm do 35 gr lub Daiwa Caldia Sensor Jig  240 cm do 35 gr.
Będę łowił tylko z łódki, tylko na zalewie dość mulistym 2,5 - 3 m głębokości. Sandacze dość pokaźne , czasem do 90 cm. Dość często przyłów sumów takich 10 - 15 kilogramów. Głównie gumy, czasem mandule.Caldia jest niedawno na rynku ale podobno zbiera dobre opinie. Cena praktycznie ta sam bo ok. 500 złotych.
Długość 240 cm to dla mnie optimum nie lubię krótkich ani dłuższych kijków. Łowiłem do tej pory kijkami do 40 gr i chcę przejść na cw. do 35 gr.
Bardzo proszę o opinie i sugestie - pozdrawiam i sukcesów życzę w 2023 roku.



Przeczytałem, ze nie lubisz krótkich, ale ich plus to elektryczność. W skrócie tylko rzucę swój pomysł. Shimano Yasei zander Vertical JIG 1,90 14-28. Kij nawet przy sandaczu 15cm taki daje pokaz przenoszenia puknięć, że to szok. Cena coś koło 600zl chyba teraz. Mega kijek. Do kogutów z kolei kupiłem sam technium, ale wersje 14-42g 213cm
  • strary lubi to

#547 OFFLINE   geloo60

geloo60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNałęczów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kobus

Napisano 11 luty 2023 - 02:03

Dzięki Krzysztof ale co do długości musi być ok.240 bo będziemy kupować 3 szt i tu mam tylko 1 głos a pozostali kupujący koledzy chcą 240 cm. Mam shimano technium 269 cm do 42 gram i jest trochę za sztywny dlatego planowana obniżka cw.do 35 gr. Wiem że zawsze są dylematy dotyczące długości kijka, cw, wklejki czy też nie , no i wszyscy by chcieli uniwersalne kije do wszystkiego. Wiem że tak się nie da ale nie da się też kupować 10 spinów po 2 do każdej metody a i tak pewnie by to było mało bo metod i sposobów jest coraz więcej. Dlatego nie tylko ja ale wielu moich kolegów choć mamy 20 lat spinningowego stażu , mamy jednak z tym problemy i "błądzimy" po sklepach i forach internetowych szukając optymalnych rozwiązań. Pozdrawiam , może ktoś się dołączy do opinii.



#548 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 luty 2023 - 09:58

To niestety ja nic nie poradzę w kwestii 240cm. Myślę, że dużo bardziej doświadczeni muszą tutaj dać głos :) 

Dzięki Krzysztof ale co do długości musi być ok.240 bo będziemy kupować 3 szt i tu mam tylko 1 głos a pozostali kupujący koledzy chcą 240 cm. Mam shimano technium 269 cm do 42 gram i jest trochę za sztywny dlatego planowana obniżka cw.do 35 gr. Wiem że zawsze są dylematy dotyczące długości kijka, cw, wklejki czy też nie , no i wszyscy by chcieli uniwersalne kije do wszystkiego. Wiem że tak się nie da ale nie da się też kupować 10 spinów po 2 do każdej metody a i tak pewnie by to było mało bo metod i sposobów jest coraz więcej. Dlatego nie tylko ja ale wielu moich kolegów choć mamy 20 lat spinningowego stażu , mamy jednak z tym problemy i "błądzimy" po sklepach i forach internetowych szukając optymalnych rozwiązań. Pozdrawiam , może ktoś się dołączy do opinii.



#549 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 11 luty 2023 - 10:31

Nie wiem jaki jest budżet ale z kijkow seryjnych bardzo fajny jest pod takie zastosowanie :
DRAGON HM62X SPIN 2-SEC. | M-XF | 2.45 M - 8' | 7-30 G - 1 1/8 OZ.

Używki w idealnym stanie trafiają się w okolicach 1 tyś zł
  • Marcin70 lubi to

#550 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 11 luty 2023 - 19:30

Wiem że tak się nie da ale nie da się też kupować 10 spinów

Toś mnie teraz zaskoczył.

Walczę ze sobą. A że jestem waleczny i twardy oraz jak coś nie pasuje się pozbywam, to mam … tylko 8 spinów i ciągle coś brakuje.

Na łódkę zabieram 3. Zazwyczaj 1-7, 5-18, <45 No chyba, że jeszcze na przelotach trolling pod suma to jeszcze 110.

Jak idę z buta to się nie wygłupiam biorę 2  :D

A spinninguję od niedawna po długiej przerwie …

 

A jeszcze jaka frajda z przezbrajania, wybierania, potem rzucania … ryby to mogą już nie brać  :D

 

A tego, że we trzech kupujecie takie same … to co bliźniaki jednojajeczne jesteście? ;) To chyba najlepsza okazja kupić właśnie 3 różne i porównywać.

Nie daj się zdominować tej dwójce  :D


Użytkownik Qh_ edytował ten post 11 luty 2023 - 19:36

  • saitt i Darek_W lubią to

#551 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 11 luty 2023 - 21:24

Musze powiedzieć że dokładnie to sobie pomyślałem. Że kupić 3 różne, można od jednego sprzedawcy co by lepsza cenę czy coś - ale później porównanie pomiędzy i zamiany - to może być fajna zabawa!
  • Qh_ lubi to

#552 OFFLINE   geloo60

geloo60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNałęczów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kobus

Napisano 12 luty 2023 - 00:35

To jest jakiś pomysł ale do tej pory kupowaliśmy podobnie stąd ta jednolitość. Oczywiście że nikt nie będzie się trzymał jakichś śmiesznych zasad, ale często kupujemy podobne sprzęty . Od wielu lat bawimy się w zawody takie z podsumowaniem miesięcznym lub rocznym i jest fajnie. A ponieważ często koledzy za granicą / gdzie niestety nie łowią/ a ja w kraju, to mnie "obuwają"  w zakupy bo mają zaufanie. Wędkujemy już bardzo długo i mamy dużo sprzętu ale ponieważ nie jesteśmy mocno w temacie i na forach to dopytujemy. Jak to mówią  " nawet ci co są mocno trendy często popełniają błędy".  Ja zawsze chętnie słucham wszystkich uwag bo gdzie się dowiedzieć jak nie u ludzi którzy mają takiego samego świra na punkcie wędkowania jak ja i moi koledzy.  :rolleyes:  :blink: Pozdrawiamy .  


  • strary, Qh_ i Darek_W lubią to

#553 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 12 luty 2023 - 01:13

Ja kiedyś stałem w rządku z innymi wędkarzami wieczorem nad Wartą niedaleko poniżej zapory na Jeziorsku. Wszyscy wyjmowali sandały a ja nic… więc specjalistą nie jestem :-). More koledzy coś powiedzą bo mnie się wydaje że kijek co mam to fajny gips też na Sandacze - Shimano Speedmaster DX Spinning 2,70m 14-42g

#554 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 12 luty 2023 - 09:57

To jest jakiś pomysł ale do tej pory kupowaliśmy podobnie stąd ta jednolitość. Oczywiście że nikt nie będzie się trzymał jakichś śmiesznych zasad, ale często kupujemy podobne sprzęty . Od wielu lat bawimy się w zawody takie z podsumowaniem miesięcznym lub rocznym i jest fajnie. A ponieważ często koledzy za granicą / gdzie niestety nie łowią/ a ja w kraju, to mnie "obuwają"  w zakupy bo mają zaufanie. Wędkujemy już bardzo długo i mamy dużo sprzętu ale ponieważ nie jesteśmy mocno w temacie i na forach to dopytujemy. Jak to mówią  " nawet ci co są mocno trendy często popełniają błędy".  Ja zawsze chętnie słucham wszystkich uwag bo gdzie się dowiedzieć jak nie u ludzi którzy mają takiego samego świra na punkcie wędkowania jak ja i moi koledzy.  :rolleyes:  :blink: Pozdrawiamy .  

No i super pomysł. I fajnie, że jesteś otwarty i chwytasz dowcip (bo się bałem czy się przypadkiem nie obrazisz ;) )

 

No a jeśli chodzi o te Wasze zawody to jak w każdych, częścią przygotowań jest sprzęt. I tu siłą grupy, i chyba też jednym z sensów zawodów, jest robienie doświadczeń i się dzieleniem ich efektami.

To właśnie rożne poglądy i upodobania dają ludziom siłę a nie jednakowość.

 

Moze głupi przykład tu, ale wole się wypowiadać na podstawie własnych doświadczeń : jak się ścigałem na motocyklach to każdy z naszej grupy próbował na innych oponach, ciśnieniach, ustawieniach zawieszeń. Potem do nocy gadanie, dyskusje, oglądanie filmów, co więcej daje. Efekt był taki, że życia by nam brakło jakbyśmy solo zbierali te doświadczenia. A tak wszyscy łapaliśmy wiedzę i nagle wszyscy awansowaliśmy do lepszych grup i czasów. I jeszcze jedno ważne: każdy tę wiedzę adaptował do swojego stylu i upodobań. Ja np jeździłem na niskim ciśnieniu a kolega na bardzo wysokim.

 

Także kupuj krótszą wędkę i skop kolegom kontrafałdy  :D


  • Rebel64 lubi to

#555 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 12 luty 2023 - 14:57

Pewnie ok.90 procent wedkarzy używa do spinningowania z lodzi wędzisk o dlugosci ok.2m. i moim zdaniem jest to optymalna dlugosc.Odnosze sie tu do łowienia sandaczy.

Użytkownik Rebel64 edytował ten post 12 luty 2023 - 15:00


#556 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 12 luty 2023 - 15:58

Pewnie ok.90 procent wedkarzy używa do spinningowania z lodzi wędzisk o dlugosci ok.2m. i moim zdaniem jest to optymalna dlugosc.Odnosze sie tu do łowienia sandaczy.

Mogą być trochę dłuższe, do 213-215 cm, ale pod warunkiem, że jest to St Croix, w zwyż od Avida. Łowiłem różnymi wędkami, ale ostatecznie tylko extremki i elity dają mi realną satysfakcję w łowieniu sandaczy. 



#557 OFFLINE   geloo60

geloo60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNałęczów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kobus

Napisano 12 luty 2023 - 19:06

Dzięki za włączenie się do dyskusji, z pewnością wnioski z tego trzeba wyciągać i przemyśleć wybór sprzętu. Muszę chyba kilka  wziąć do ręki i pomachać w sklepach

na sucho. Prezentacje na youtubie nie są wystarczające. Po zakupach może coś napiszę.


  • Darek_W lubi to

#558 OFFLINE   a_men

a_men

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 15 luty 2023 - 15:28

Czy ktoś nie związany ze sklepem Zadzior miał do czynienia z wędką Fiume Seaman Jigger?

 

Jeśli tak, to jakie wrażenia? Czy jest to wędka na której tylko widać brania, czy zapewnia tez jakieś czucie?



#559 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 luty 2023 - 16:03

Cześć,

Miałem poprzednią wersję chyba inaczej się nazywała, jako kij morski na dorsze. Oddałem koledze który wciąż jeździ na takie połowy. Znam takich, którzy łowią tym w Wiśle w długości 2,7 m, ale to raczej mięsiarze niż wędkarze. Tną wszystko co poczują i jak okaże się to wąsatym to da się wyholować, bo to mocny kij. Zaletą wędki jest wymienność szczytówek, które są czułe i pozwalają na obserwację opadu na typowych główkach (20-40g). Z czuciem jest tak, że jak łowisz na jeden kij to po pewnym czasie się go nauczysz i będziesz czuł wiele, ale nie jest to kij zapewniający doskonałe czucie przynęty.

Moim zdaniem szkoda sobie zawracać głowy, jest mnóstwo doskonałych wędek na sandacze, nawet w cenach sporo niższych od rzeczonej.



#560 OFFLINE   a_men

a_men

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 15 luty 2023 - 20:06

O taką odpowiedź mi chodziło. Dziękuję i pozdrawiam. :good:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych