Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blank Phenix FX 862-2 lub FX 902-2

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 luty 2015 - 22:48

Nie ma przesztywnionej, tyle że jego zasadniczym przeznaczeniem jest mucha. Taki już jego charakter. W USA jest to tak http://www.mudhole.c...Building/Elixir. Niestety to nie konstrukcja na Polskę żeby sobie robactwem woblerowym czy mikro gumkami porzucać. U nas został zaadaptowany pod nasze sposoby i pomysły. Co nic nie ujmuje blankowi. 

Dokładnie jak pisze Wojtek.

To są blanki również muchowe, aw spinie ich żywiołem są twarde wabie (głównie wobki).

Podczas prowadzenia gumki szczytówka zarejestruje poknięcie przynęty w dno jak i branie,ale nie na zasadzie wklejki,gdzie czekamy na ciąg dalszy,czyli zasysanie z nadzieją ,że ryb sama sie uwiesi.Tu należy ciąć zaraz po braniu i twarda szczytówka umożliwia łatwiejsze wbicie w pysk haka ,czy kotwiczki.



#182 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 02 luty 2015 - 23:08

Dokładnie jak pisze Wojtek.

To są blanki również muchowe, aw spinie ich żywiołem są twarde wabie (głównie wobki).

Podczas prowadzenia gumki szczytówka zarejestruje poknięcie przynęty w dno jak i branie,ale nie na zasadzie wklejki,gdzie czekamy na ciąg dalszy,czyli zasysanie z nadzieją ,że ryb sama sie uwiesi.Tu należy ciąć zaraz po braniu i twarda szczytówka umożliwia łatwiejsze wbicie w pysk haka ,czy kotwiczki.

Podoba mi się twoje podejście, z każdej wady zrobić zaletę.

Ale większego steku bzdur dawno nie czytałem.



#183 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 02 luty 2015 - 23:18

Podoba mi się twoje podejście, z każdej wady zrobić zaletę.

Ale większego steku bzdur dawno nie czytałem.

To nie do końca tak...dla mnie to nawet na plus . Nienawidzę wklejek , dlatego też wybralem ten blank ...Ale przyznam , że spodziewałem sie bardziej miękkiej szczytowki. Takiej akcji , która ma mój 862 spodziewalem się raczej po FX 902-2



#184 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 luty 2015 - 23:27

To nie do końca tak...dla mnie to nawet na plus . Nienawidzę wklejek , dlatego też wybralem ten blank ...Ale przyznam , że spodziewałem sie bardziej miękkiej szczytowki. Takiej akcji , która ma mój 862 spodziewalem się raczej po FX 902-2

902 ma szczytówkę sztywniejszą na dłuższymodcinku.od.862

 

To nie do końca tak...dla mnie to nawet na plus . Nienawidzę wklejek , dlatego też wybralem ten blank ...Ale przyznam , że spodziewałem sie bardziej miękkiej szczytowki. Takiej akcji , która ma mój 862 spodziewalem się raczej po FX 902-2

Pacjent ,który wpada na imprezę i ni z gruchy ni z pietruchy i puszcza bąka, zazwyczaj wyłapuje to na co zasuguje.W necie zazwyczaj się udaje :) Nawet nie musi się wysilać,o co kaman :lol:



#185 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 luty 2015 - 23:28

Podoba mi się twoje podejście, z każdej wady zrobić zaletę.
Ale większego steku bzdur dawno nie czytałem.


Mógłbyś rozwinąć pojecie "wada" w przypadku blanku FX862???
Ciekawi mnie to bardzo, posiadasz wędkę na tym blanku, na jakiej podstawie takie śmiałe wnioski!?

#186 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 03 luty 2015 - 07:59

Mógłbyś rozwinąć pojecie "wada" w przypadku blanku FX862???
Ciekawi mnie to bardzo, posiadasz wędkę na tym blanku, na jakiej podstawie takie śmiałe wnioski!?

Nie chodziło mi o blank FX862 a raczej o całą serię FX. W 862 i 902, z racji długości, ta wada czyli długi kawałek niepracującej szczytówki, jest zminimalizowana. Najbardziej widać ją w 701, 661.

Takie zachowanie wyklucza te blanki całkowicie do używania z woblerami. Ta dziwna szczytówka działa raczej jak amortyzator bezwładnościowy w przaypadku woblerów. Na rynku jest wiele lepszych blanków predysponowanych do łowienia małymi woblerami.

Ale jak widać niektórzy tą niepracującą szczytówką zacinają ryby.  Mnie się zdawało że za zacięcię odpowiedzialna jest cześć blanku poniżej szczytowej. Przynajmniej jeżeli chodzi o woblery.



#187 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 luty 2015 - 09:08

Nie chodziło mi o blank FX862 a raczej o całą serię FX. W 862 i 902, z racji długości, ta wada czyli długi kawałek niepracującej szczytówki, jest zminimalizowana. Najbardziej widać ją w 701, 661.

Takie zachowanie wyklucza te blanki całkowicie do używania z woblerami. Ta dziwna szczytówka działa raczej jak amortyzator bezwładnościowy w przaypadku woblerów. Na rynku jest wiele lepszych blanków predysponowanych do łowienia małymi woblerami.

Ale jak widać niektórzy tą niepracującą szczytówką zacinają ryby.  Mnie się zdawało że za zacięcię odpowiedzialna jest cześć blanku poniżej szczytowej. Przynajmniej jeżeli chodzi o woblery

To pewnie tak jak piszesz zdawało ci się.

Przy smukłym blanku o średnicy 8mm i tej długości ,ta nieustępliwa szczytówka właśnie ułatwi zacięcie,ale większą jej zaletą jest to ,że nie klęka pod woblerem.;

FX-y z jedynką na końcu mają inny charakter szczytówki ,lepiej sprawdzają się do mniejszych gum jak woblerów..

Zapewne stwierdzona przez ciebie wada wyklucza ciebie z ich użytkowania, ale nie wciskaj ciemnoty innym.Ja znam przynajmnie 10 wędkarzy ,którym te konstrukcje odpowiadają do małych woblerów idealnie.

Jak wspomniałeś jest sporo innych konstrukcji,więc każdy może wybrać to co mu odpowiada.



#188 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 luty 2015 - 09:26

To pewnie tak jak piszesz zdawało ci się.

Przy smukłym blanku o średnicy 8mm i tej długości ,ta nieustępliwa szczytówka właśnie ułatwi zacięcie,ale większą jej zaletą jest to ,że nie klęka pod woblerem.;

FX-y z jedynką na końcu mają inny charakter szczytówki ,lepiej sprawdzają się do mniejszych gum jak woblerów..

Zapewne stwierdzona przez ciebie wada wyklucza ciebie z ich użytkowania, ale nie wciskaj ciemnoty innym.Ja znam przynajmnie 10 wędkarzy ,którym te konstrukcje odpowiadają do małych woblerów idealnie.

Jak wspomniałeś jest sporo innych konstrukcji,więc każdy może wybrać to co mu odpowiada.

Z braku lepszego narzędzia wiosną dokazywałem z FX  701 za kleniowej rzeczce, (pomijając małą operatywność  takiego króciaka) nie było większego problemu z podaniem  pod nos rybie smużaka  o wadze w okolicach 1g.Nie zarejestrowałem jakiejś znacząco mniejszej liczby wyjętych ryb w porównaniu do blanków dedykowanych pod mikrowobki.

Więc chyba nie jest tak tragicznie.


Użytkownik ark70 edytował ten post 03 luty 2015 - 09:26


#189 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 luty 2015 - 09:33

Panowie , a czy ktoś jest w stanie porównać dwa tytułowe blanki z serią M1 , tych dedykowanych na rynek Pl. Chodzi mi dokładnie o blanki 2,90 -8lb ?

Jedni piszą , że M1 8lb jest dedykowana do łowienia mikrojigami inni , że nie jest do tego -sam cholera już nie wiem  ?:(



#190 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 03 luty 2015 - 09:53

To pewnie tak jak piszesz zdawało ci się.

Przy smukłym blanku o średnicy 8mm i tej długości ,ta nieustępliwa szczytówka właśnie ułatwi zacięcie,ale większą jej zaletą jest to ,że nie klęka pod woblerem.;

FX-y z jedynką na końcu mają inny charakter szczytówki ,lepiej sprawdzają się do mniejszych gum jak woblerów..

Zapewne stwierdzona przez ciebie wada wyklucza ciebie z ich użytkowania, ale nie wciskaj ciemnoty innym.Ja znam przynajmnie 10 wędkarzy ,którym te konstrukcje odpowiadają do małych woblerów idealnie.

Jak wspomniałeś jest sporo innych konstrukcji,więc każdy może wybrać to co mu odpowiada.

Uwielbiam jak odwracasz kota ogonem. Przeglądnij wszystkie swoje wpisy. Piszesz nieustępliwa szczytówka. NIe klęka pod woblerem. Smiem twierdzić że bardzo mało wiesz o blankach. Nie potrafisz doradzić wędkarzowi obiektywnie. Za mało blanków w życiu widziałeś a twoje zafiksowanie na Phenixach jest niestety bardzo widoczne w twoich wpisach. Phenix ma naprawdę dużo fajnych blanków. Jednak seria FX do nich nie należy. Nie wyklucza to z użycia tej serii. Ale nie do tego co usilnie chcesz udowodnić.

Tyle OFfTopa z mojej strony.



#191 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 luty 2015 - 10:22

Uwielbiam jak odwracasz kota ogonem. Przeglądnij wszystkie swoje wpisy. Piszesz nieustępliwa szczytówka. NIe klęka pod woblerem. Smiem twierdzić że bardzo mało wiesz o blankach. Nie potrafisz doradzić wędkarzowi obiektywnie. Za mało blanków w życiu widziałeś a twoje zafiksowanie na Phenixach jest niestety bardzo widoczne w twoich wpisach. Phenix ma naprawdę dużo fajnych blanków. Jednak seria FX do nich nie należy. Nie wyklucza to z użycia tej serii. Ale nie do tego co usilnie chcesz udowodnić.

Tyle OFfTopa z mojej strony.

Kolego nie odwracaj kota ogonem,bo to ty za wszelką cenę starasz się udowodnić,że te blanki nie nadają się do woblerów i wrecz stwierdzasz to definitywnie.

Zapewniam cię ,że tym którym je poleciłem nie żałują wyboru.

Nie śmiałbym pisać swoich subiektywnych opinii ,wunurzeń typu "Takie zachowanie wyklucza te blanki całkowicie do używania z woblerami." w wątku dotyczącym blanku innej konkretnej m-ki. Zapewne jesteś ekspertem i wyrocznią w tym temacie, albo tylko zwykłym hejterem. Ale nie pękaj ,twoje personalne wycieczki nie robią na mnie wrażenia ,miałem na priw. ciekawsze wpisy :P


  • xyzzvpc lubi to

#192 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 03 luty 2015 - 10:53

To nie są personalne wycieczki a stwierdzenia faktów.

Widać doskonale twoje polecenia na giełdzie JB.

Ja nie wykluczam tych blanków. Tak jak nie wykluczam że leszczynowym kijem też się daje łowić ryby.



#193 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 luty 2015 - 12:13

Nie chodziło mi o blank FX862 a raczej o całą serię FX. W 862 i 902, z racji długości, ta wada czyli długi kawałek niepracującej szczytówki, jest zminimalizowana. Najbardziej widać ją w 701, 661.

Takie zachowanie wyklucza te blanki całkowicie do używania z woblerami. Ta dziwna szczytówka działa raczej jak amortyzator bezwładnościowy w przaypadku woblerów. Na rynku jest wiele lepszych blanków predysponowanych do łowienia małymi woblerami.

Ale jak widać niektórzy tą niepracującą szczytówką zacinają ryby.  Mnie się zdawało że za zacięcię odpowiedzialna jest cześć blanku poniżej szczytowej. Przynajmniej jeżeli chodzi o woblery.

Kurcze nie swiadomie rozpętałem burzę ..znowu :( A ja tylko chciałem się dopytać o wymienione w temacie blanki :(



#194 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 luty 2015 - 12:56

To nie są personalne wycieczki a stwierdzenia faktów.

Widać doskonale twoje polecenia na giełdzie JB.

Ja nie wykluczam tych blanków. Tak jak nie wykluczam że leszczynowym kijem też się daje łowić ryby.

Dokładnie jak piszesz to są polecenia ,tego co znam ,a nie walenie klocka do innego ogródka.

Nie włażę z buciorami do wątku dot. innych blanków i nie bradzę w stylu ,że to Ch..nia tego nie bierzcie.Ty tak własnie robisz i to jest ta wcale nie mała różnica.

Teraz się raczkiem wycofujesz i piszesz ,że ich nie wykluczasz,ale dokładnie tak zrobiłeś.

Ja polecając blank na klenie i jazie w pierwszej kolejności proponuję takiego Lamiglasa XSH1142LL 2,9m,bo w/g mnie jest najlepszy przynajmniej ,z tych które znam,ale cena dla znacznej wiekszości ,teź odgrywa istitną rolę.

Brednie możesz pisać zawsze , a ryby łowić choćby widłami,to twój problem.
 



#195 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 luty 2015 - 13:03

Koledzy wiem że zima i może być długa bo dzisiaj świstak zobaczył swój cień, ale na litość nie kopcie się tak po kostkach. Gramy w jednej drużynie jerkbait .pl. Więcej luzu....
  • malinabar lubi to

#196 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 03 luty 2015 - 13:25

Dokładnie jak piszesz to są polecenia ,tego co znam ,a nie walenie klocka do innego ogródka.

Nie włażę z buciorami do wątku dot. innych blanków i nie bradzę w stylu ,że to Ch..nia tego nie bierzcie.Ty tak własnie robisz i to jest ta wcale nie mała różnica.

Teraz się raczkiem wycofujesz i piszesz ,że ich nie wykluczasz,ale dokładnie tak zrobiłeś.

Ja polecając blank na klenie i jazie w pierwszej kolejności proponuję takiego Lamiglasa XSH1142LL 2,9m,bo w/g mnie jest najlepszy przynajmniej ,z tych które znam,ale cena dla znacznej wiekszości ,teź odgrywa istitną rolę.

Brednie możesz pisać zawsze , a ryby łowić choćby widłami,to twój problem.
 

Nadinterpretacja kolegi jest zadziwiająca. Zastanawiam się czy to wynika z braku wiedzy czy z chęci zarobku?



#197 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 03 luty 2015 - 13:30

Normalnie bjutiful :) 


  • Jozi, "Paweł" i bardziu lubią to

#198 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 luty 2015 - 13:34

Normalnie bjutiful :)

Ehh ataki ciekawy wątek był ...za chwilę zostanie powieszona kłódeczka i c....



#199 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 luty 2015 - 13:38

Hejterzy jak ,ty są najleprzą reklamą czegokolwiek ,nie ważne jak aby było głośno.

Te blanki akurat mają swoich zwolennikówi gadka dla gadki ,czyli twoja nie zaszkodzi jakiemukolwiek produktowi.Świdczy jedymie o tym ,że nie masz zielonego pojęcia ,o czym piszesz.

Nara, dalej sam się brandzluj.



#200 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 03 luty 2015 - 13:42

Hejterzy jak ,ty są najleprzą reklamą czegokolwiek ,nie ważne jak aby było głośno.

Te blanki akurat mają swoich zwolennikówi gadka dla gadki ,czyli twoja nie zaszkodzi jakiemukolwiek produktowi.Świdczy jedymie o tym ,że nie masz zielonego pojęcia ,o czym piszesz.

Nara, dalej sam się brandzluj.

 

Alez Rafale, nie ma co sie obrazac, gdy budujemy spina na blanku muchowym ( nie wazne jakiego producenta) to musimy sie liczyc z plusami i minusami, do tych drugich trzeba zaliczyc ''twarda'' szczytowke bo taka musi byc, inaczej kiepsko sie bedzie zachowywala przy uzyciu  linki muchowej i kolo sie zamyka, zas najlepsza konstrukcja bedzie wspominany przez @Bujo Gatti 2.75 14 gram bo dolnik ma mocnej i bardzo szybkiej muchowki, szczytowka zas jest delikatna jak w spinach powinno byc :) 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix