Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1789 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:21

Chciałbym kupic na testy sunline super pe i tu moje dwa pytania czy wie ktos gdzie moze na forum kupie ta linke i czy ma jakas roznice znaczna kolor?

Pytam o to gdyz np techron w kolorze oliwkowym jest polecanyba czarny z kolei nie za bardzo. Czy w tym sunline tez jest jakas znaczna roznica? I czy do kija 6 lb brac x4 czy x8 ?

Pozdrawiam

Co do ostatnich wypustów w/w plecionki w kolorze olivkowym....kiedys lowilem wylacznie ta plecionką - ostatni wypust tejże plecionki jest tragiczny 0,06 rwie się w rękach po tygodniu łowienia. 0.12 to samo . Kiedyś bym dal za nią ręke odciąć i i i ...i iii  i dziś bym k...nie miał ręki :) Nie polecam w obecnej chwili totalny shit. I nie jest to tylko mija opinia .



#702 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 czerwiec 2017 - 06:44

Tanie mięso psy jedzO. Se kupi Sunline Super PE.



#703 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 lipiec 2017 - 00:30

Miałem tę plecionkę.

Nie wiem czy miałem jakąś zleżałą, sparciałą szpulkę bo po trzech miesiącach na kołowrotku strzelała jak nitka.
Tuż po nawinięciu sprawowała się całkiem ok. Nawet trochę śliska, w przelotkach taniego chrustu całkiem mało gwizdała,

Jeśli to tylko moja szpulka była trefna to całkiem niegłupie budżetowe rozwiązanie :)



Kolega miał ten sam problem. Tak jakby się rozwarstwiała, gniła. Szczęście w nieszczęściu tylko jeden na dwa woblery zostały w pysku ryby.

#704 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 08 lipiec 2017 - 11:57

Jako ze egi metal dalej cieżko dorwać, postanowiłem poszukać czegoś innego. Miałem ostatnio momoi oshikage 0.074mm, i byłem zadowolony, ale niedawno w oko wpadła mi Pee Wee WX4 0.4PE 6lb. Miał ktoś te dwie pletki, i mógł je porównać? :)



#705 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 08 lipiec 2017 - 13:58

Egi metal mieli ostatnio w wedkarskim w Boguchwale dostępne także dzwon i pytaj :).
Ja z mojej 0.5pe jestem zadowolony :)
  • wobler130 lubi to

#706 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 08 lipiec 2017 - 21:11

Jako ze egi metal dalej cieżko dorwać, postanowiłem poszukać czegoś innego. Miałem ostatnio momoi oshikage 0.074mm, i byłem zadowolony, ale niedawno w oko wpadła mi Pee Wee WX4 0.4PE 6lb. Miał ktoś te dwie pletki, i mógł je porównać? :)


Cześć, tak cienkiej Pee Wee nie miałem , ale trochę grubszą opisałem w wątku Pleciona która . Mnie się ona bardzo podoba
Tomek
  • homax i wobler130 lubią to

#707 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:50

Ciekawi mnie czy ktoś może wie ile miejsca na szpuli zajmie 150 m Nihonto Octa Braid 0,08 w przeliczeniu na 150 m żyłki. Czy bedzie to bliżej 0,16, 0,18 czy zupelnie inna średnica? Nie chodzi mi o odpowiednik średnicy pleionki w żyłce, tylko konkretnie o ilość miejsca na szpuli, choć dość zawile to napisalem



#708 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 07 sierpień 2017 - 09:10

Ciekawi mnie czy ktoś może wie ile miejsca na szpuli zajmie 150 m Nihonto Octa Braid 0,08 w przeliczeniu na 150 m żyłki. Czy bedzie to bliżej 0,16, 0,18 czy zupelnie inna średnica? Nie chodzi mi o odpowiednik średnicy pleionki w żyłce, tylko konkretnie o ilość miejsca na szpuli, choć dość zawile to napisalem

Kolega mi kiedyś powiedział, że to będzie tak gdzieś 0.13785mm, ale warunek to żyłka musi być świeża :) 

 

A tak na poważnie - to raczej cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każdy nawija inaczej. Jeden na sucho, drugi na mokro, trzeci przez szmatę, czwarty tylko w palcach przytrzymuje itp. 

Kolejna sprawa jaka żyłka ? Bo jakiś towar z naszego rodzimego rynku w danej rozmiarówce zajmie na pewno więcej miejsca niż odpowednik rozmiarowy np. z jp.

 

Najlepsze wyjście - kupić nihonto, nawinąć na szpulę, zaznaczyć, odwinąć i celować żyłką. 


  • szczupak1 lubi to

#709 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 sierpień 2017 - 10:18

150m Octa Braid 0,08 całkowicie wypełniło mi szpulę o pojemności 200m/0,18mm.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 07 sierpień 2017 - 10:20


#710 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 07 sierpień 2017 - 21:54

Ja mam szpule mieszczczącą 180m\0.20 i 120 m/0,25, chyba więc nie muszę zostawiać nic podkładu? Nie chcę mieć pletki przy samym rancie w obawie przed brodami, ale powinno być jej tyle żeby w miarę daleko śmigać. Co radzicie? No chyba że trzeba dac podkłady, żeby się nawój nie ślizgał, choć myślałem po prostu przykleić parę zwojów plecionki super glu, to chyba utrzyma ją w miejscu?



#711 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 23:32

Ja mam szpule mieszczczącą 180m\0.20 i 120 m/0,25, chyba więc nie muszę zostawiać nic podkładu? Nie chcę mieć pletki przy samym rancie w obawie przed brodami, ale powinno być jej tyle żeby w miarę daleko śmigać. Co radzicie? No chyba że trzeba dac podkłady, żeby się nawój nie ślizgał, choć myślałem po prostu przykleić parę zwojów plecionki super glu, to chyba utrzyma ją w miejscu?

Jesli masz zapasowa szpule do tego kolowrotka to nawijasz na nia plecionke cala. Nastepnie jesli uznasz, ze jesr sporo jeszcze do rantu szpuli i kolowrotek ma dobry nawoj to dopelniasz zylka. Kolejnym krokiem jest juz nawiniecie na wlasciwa szpule...



Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#712 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 08 sierpień 2017 - 07:58

Dzięki za odpowiedzi. Zapasowa szpula jest, ale niestety zajeta. Ale myśle że jakoś już sobie poradzę. Taki problem to nie problem..



#713 OFFLINE   Samuraj

Samuraj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 09:04

Ja polecam Varisasa. Duży asortyment wysoka jakość, na pewno coś znajdziesz dla siebie.



#714 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 16:21

Używa ktoś SHIMANO Kairiki SX 8, 0,07 - 4,5kg. Cena dobra i wyglada obiecującą.



#715 OFFLINE   Piana86

Piana86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 19:47

Używa ktoś SHIMANO Kairiki SX 8, 0,07 - 4,5kg. Cena dobra i wyglada obiecującą.

Używałem 0.10 Szybko traci kolor, strasznie się strzępi i łatwo na zaczepach się rwała. Nie polecam


  • szczupak1 i Alexspin lubią to

#716 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 14 sierpień 2017 - 08:42

Tanie mięso psy jedzO. Se kupi Sunline Super PE.

Zgadzam się w 100% łowię od jakiego czasu i polecam! A ceny też są przystępne w KArasiu ok 130zeta . 8 splotowa - więc chyba warto


  • Robert Crocker lubi to

#717 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 17 sierpień 2017 - 18:58

Czy ktoś może próbował tej pletki:SpiderWire Stealth Smooth 8 0,06
Cena w sklepie trochę ponad 70 zł.Sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.
Tylko mały problem,opakowanie nie da się otworzyć !
Wystaje 2 cm kawałek i poza grubością trudno cokolwiek powiedzieć.

#718 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 wrzesień 2017 - 12:33

Miał ktoś możliwość porównania popularnej w tym wątku czterosplotowej Sunline SuperPe #0.6 z Varivas Hi Grade PE #0.6? Nie wiem finalnie co wybrać, cenowo zbliżone...



#719 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 11 wrzesień 2017 - 21:42

Porównać z Varivasem nie miałem okazji...a nawet nie mam Sunline Super PE # 0.6 tylko "0.4" i może tylko jako ciekawostkę powiem, że "0.4" jest bardzo cieniutkie, w palcach może troszkę szorstkie ale mało rzęzi na przelotkach...nawet niezła linka do UL'a ;)



#720 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 11 wrzesień 2017 - 22:06

Miał ktoś możliwość porównania popularnej w tym wątku czterosplotowej Sunline SuperPe #0.6 z Varivas Hi Grade PE #0.6? Nie wiem finalnie co wybrać, cenowo zbliżone...

Używam Sunline Super PE pomarańczowej/ zła nie jest. Śliska, miękka,"lejąca się" i fajnie się rzuca. Ostatnio zakupiłem YGK Egi metal pe #0,8 14lb i powiem szczerze że grubością jest porównywalna z Sunlinem PE #0,6 10lb. Przez 6 godzin na wodzie rzucaniem przynęt od 3g + guma 6 cm do 12g+ guma brody ani nic podejrzanego nie wyłapałem. Różnica między nimi taka, że Sunline jest cichutki a Egi zauważalnie głośniejszy.

 

Za to Sunline w teście wytrzymałościowym nie ma podejścia do Egi Metal. W niedzielę nie umiałem jej zerwać na zaczepie... Jeśli nie przeszkadza Ci Multicolor to Baaardzo polecam plecionkę.

 

Kilka dni temu w rozmowie z MefistoFishing - pod okonie sam polecał właśnie Pe # 0,4 powiedział : "ja łowie okonie na PE 0.4 egi i leppszej nie ma w tej średnicy..." 

Domyślam się że wiedział co mówi :)

 

Ps. Na Sunlinie złapałem kilka bród przy lekkich gumkach...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych