Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1781 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 19 kwiecień 2024 - 13:32

Nie ma jak nie wierzyć w coś czego się nie miało w ręku :)
Miałem tę plecionkę w rękach, sprzedałem też bodajże dwie sztuki na giełdzie, niech koledzy którzy je kupili się wypowiedzą czy faktycznie nie ma w co „wierzyć”.


Czuję się wywołany do tablicy. Kupiłem tą plecionkę od kolegi. Wcześniej miałem do czynienia tylko z Siglonem 0,2PE. Zestawiając je obie ze sobą to Siglon jest wyraźnie grubszy i bardziej szorstki. Wytrzymałość Duela zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Ciężko zerwać ją w rękach bez szarpania. Na tą chwilę spokojnie sobie poradziła z przyłowem 40 cm pstrąga oraz regularnym lądowaniem fajnych karasi "na klatę".
Cały czas jednak eksperymentuję z węzłami łączącymi FC z plecionką. Najkorzystniej na tą chwilę wypada FG knot. Wszystko się okaże po sezonie łowienia. Siglon w moich warunkach wytrzymywał jeden sezon. Momentalnie tracił kolor a po czasie gubił wytrzymałość.
Jeżeli Duel będzie zachowywał się podobnie - to moim faworytem zostanie Siglon. Głównie ze względu na cenę. Chociaż jeżeli rzeczywiście Duela można już kupić za 149 zł (poprzednio te najcieńsze kosztowały 200 zł) to różnica między nimi nie jest taka straszna.
  • wilczybilet lubi to

#1782 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 kwiecień 2024 - 13:37

Damian, czyli FG knot wypada lepiej niż ta dedykowana przez producenta pętla? Wydaje mi się, że to węzeł Rapali.


  • Mateusz lubi to

#1783 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 19 kwiecień 2024 - 13:47

Damian, czyli FG knot wypada lepiej niż ta dedykowana przez producenta pętla? Wydaje mi się, że to węzeł Rapali.


Używam w tej chwili ciut zbyt mocnego FC, bodajże ma wytrzymałość 3lb. W przypadku dedykowanego sposobu łączenia zawsze strzela mi na węźle. Po starannym zawiązaniu FG knota - linka pęka powyżej łączenia. Zobaczę jak to będzie wyglądać kiedy kupię odpowiednio słabszy FC.

#1784 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 kwiecień 2024 - 13:57

Też mam właśnie nieco za mocny do tej linki FC i używam na przypony Ester 2,1 lb ;). Fluoro zamówię 2lb i też pokombinuję z węzłami


  • Kolorowy lubi to

#1785 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 kwiecień 2024 - 19:21

Plecionka DUEL ARMORED® F+ PRO AJI MEBARU 2,5 lb, dia 0,04 vs Techron 0,04. Różnica w grubości między nimi jest bardzo duża

 

W przypadku Techrona porównanie grubości deklarowanej do plecionek z JP nie ma najmniejszego sensu.


  • Rebel64 i Tom Rob lubią to

#1786 OFFLINE   kmiasko

kmiasko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Miąsko

Napisano 19 kwiecień 2024 - 20:15

Używam w tej chwili ciut zbyt mocnego FC, bodajże ma wytrzymałość 3lb. W przypadku dedykowanego sposobu łączenia zawsze strzela mi na węźle. Po starannym zawiązaniu FG knota - linka pęka powyżej łączenia. Zobaczę jak to będzie wyglądać kiedy kupię odpowiednio słabszy FC.

Czy gdzieś znajdę opis / film jak wiązać FG knot używając cienkiego FC i cienkiej plecionki?



#1787 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 19 kwiecień 2024 - 20:40

Wydaje mi się że dokładnie tak samo się wiąże

#1788 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 kwiecień 2024 - 23:52

Wydaje mi się że dokładnie tak samo się wiąże

Dokładnie, nie ma znaczenia średnica linek, tylko raczej powinny być odpowiednio dobrane do siebie wytrzymałością.



#1789 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1634 postów

Napisano 24 kwiecień 2024 - 22:47

Cześć, zdjęcie porównawcze plecionki Duel Armored Pro F+
0,1 PE różowa, oraz Intech Tournament 0,175 PE pomarańcz. Pozwoliłem sobie porównać dwie najcieńsze plecionki jakie posiadam. Jak widać na tym zdjęciu(mam nadzieję) Intech wcale nie jest grubszy. A przy osobistym oglądaniu pod lupą wręcz wyraźnie cieńszy. Na szpulce które są identyczne też Intech zajmuje mniej miejsca, ale tylko odrobinę. Przypomnę, tylko, że Intech wykazał się wytrzymałością na zerwanie 1,1 do 1,2 kg. Natomiast Duel 1,7 do 1,9 kg. Wszystkie próby urwane super krótko. Z racji tego, że w składzie jest i silikon i fluorocarbon postanowiłem przeprowadzić próbę tarcia, czego przy tych cieniznach nigdy nie robiłem. Wyszło 6 pociągnięć, kurde chyba mało??? Wziąłem Intecha. 3 pociągnięcia!!! Za Intecha parę lat temu dałem 100 zł. I nie to żebym uważał, że to zły zakup. Ale, no teraz pewnie wolałbym wydać trochę więcej na Duela. A co do innych parametrów. Bardzo śliska i gładka, mocno okrągła. Albo nawet po prostu okrągła. No i sztywna. Coś jak fluoro o podobnej grubości. Kolega który używa wszystkich trzech najcieńszych grubości, zaobserwował wyraźny spadek zasięgu przy 0,2 PE względem innej. Nie pamiętam której, ale może sam napisze. Być może to właśnie to ta sztywność, a może różnica grubości??? Pozdrawiam Tomek

Załączone pliki


Użytkownik kostom63 edytował ten post 24 kwiecień 2024 - 23:25


#1790 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1021 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 25 kwiecień 2024 - 10:12

Ten kolega to ja.

Duel pe0.2 lata wyraźnie gorzej niż np. YGK pe0.25.

Ale duel pe0.1 super. pe 0.06 jeszcze lepiej. Przy tej ostatniej za to są inne problemy wynikające z małej grubości. Ostatnio jak mocno wiało jakieś małe spątanko mi się trafiło. Mimo lupy nie dało się rozplątać . Rwałem więc z trudem związałem na nowo z fluoro...  :unsure:

No ale ja stary jestem i ręce już nie te.. :rolleyes:


  • Friko, kostom63 i Andżej lubią to

#1791 OFFLINE   Slowian

Slowian

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 maj 2024 - 16:12

Używam Intech Tournament 0,25 PE, jakoś nie miałem odwagi schodzić niżej ;), z fluo łączę zderzakowym, pletkę przekładam przez oczko 5x, a fluo wystarczy 3, szybki, łatwy i wytrzymały.



#1792 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 maj 2024 - 16:14

Używam Intech Tournament 0,25 PE, jakoś nie miałem odwagi schodzić niżej ;), z fluo łączę zderzakowym, pletkę przekładam przez oczko 5x, a fluo wystarczy 3, szybki, łatwy i wytrzymały.

No będę sam musiał zaczac tego węzła używać. Używałem Surgeon's ale on przy zaciskaniu może na kilka sposobów się wykoleić. Nadal trzyma, ale moc już nie ta i w efekcie zamiast przy przynęcie, pęka na łączeniu z plecionką. A to bardzo wkurza :D
Edit: Cholera, który to zderzakowy, znalazłem kilka różnych węzłów pod tą nazwą.

Użytkownik Andżej edytował ten post 06 maj 2024 - 16:20


#1793 OFFLINE   Slowian

Slowian

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 maj 2024 - 16:39

Edit: Cholera, który to zderzakowy, znalazłem kilka różnych węzłów pod tą nazwą.

https://youtu.be/QAk...JUJ7iBOkwrAk3Cw

 

Akurat taki przykład znalazłem, gość na końcu przypala końcówki, ja nie widzę takiej potrzeby ;)


  • Andżej i Darek_W lubią to

#1794 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 maj 2024 - 06:17

Do łączenia cieniusieńkich linek mono czy fluorocarbonu z ekstremalnie cieńkimi plecionkami polecam spróbować węzła Alberto. 

Jedna uwaga - zaciskamy baaaaardzo wolno.



#1795 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów

Napisano 07 maj 2024 - 07:27

Do łączenia cieniusieńkich linek mono czy fluorocarbonu z ekstremalnie cieńkimi plecionkami polecam spróbować węzła Alberto. 

Jedna uwaga - zaciskamy baaaaardzo wolno.

 

...lub łącznik kliks. Ten najmniejszy działa, nie odstrasza przy łowieniu okoni i zapewnia właściwie wytrzymałość liniową.



#1796 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1021 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 07 maj 2024 - 08:57

...lub łącznik kliks. Ten najmniejszy działa, nie odstrasza przy łowieniu okoni i zapewnia właściwie wytrzymałość liniową.

i można wyszczerbić przelotkę szczytową  :rolleyes:


  • Czi i Andżej lubią to

#1797 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 07 maj 2024 - 09:05

Polecam ten węzeł https://www.fors.com...-fluorocarbonem

#1798 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 07 maj 2024 - 10:05

Choć od zawsze używam tego węzła dwustronnego zderzakowego to ten Alberto jest dość łatwy do wykonania nad wodą  :)

Załączone pliki


  • Friko i S.N. lubią to

#1799 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 07 maj 2024 - 19:00

Polecam ten węzeł https://www.fors.com...-fluorocarbonem


Podobny do węzła GT

#1800 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 maj 2024 - 22:21

Choć od zawsze używam tego węzła dwustronnego zderzakowego to ten Alberto jest dość łatwy do wykonania nad wodą :)

Mi Alberto wychodzi bardzo nierówno. Ogólnie, węzły łączące przypon z plecionką wychodzą mi dość różnie. Dlatego zderzakowy mi się podoba, bo go nie da się zepsuć.

Np. jak surgeon's na 4 owijki mi wyszedł, to fluo 0.14mm Sunline + Seaguar Lure Edition 0.25 trzymało jak głupie. 10+ przynęt urwałem, a węzeł łączący trzymał, więc spełniał swoje zadanie. Potem 11 razy z rzędu poszło na węźle łączącym bo za każdym razem coś było minimalnie nie tak.
Chyba mam paluchy z drewna.

Użytkownik Andżej edytował ten post 07 maj 2024 - 22:25

  • Darek_W lubi to