Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1789 odpowiedzi w tym temacie

#1761 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 18 kwiecień 2024 - 07:47

Duel w procesie zaplatania włókien które kupuję od Izanasa uszlachetnia je tak mocno, że są kilka razy mocniejsze niż po opuszczeniu fabryki. Ot kolejny przykład słynnego na cały świat japońskiego rzemiosła.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Wlokna poddają datkowo procesowi kucia na zimno przy użyciu najtwardszej japońskiej stali 😁😁😁

Użytkownik saitt edytował ten post 18 kwiecień 2024 - 07:55


#1762 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 18 kwiecień 2024 - 12:08

[quote name="Alexspin" post="3201099" timestamp="1713416251"]

Widocznie mało plecionek spotkałeś. Zauważ, że "oferta" (czytaj marketing) a rzeczywistość to diametralnie różne sprawy.
Szedł chłop przez wieś zobaczył na płocie napis "DUPA" pogłaskał i weszła mu drzazga...

Ale z twojego pierwszego wpisu można wywnioskować, że nie miałeś tej linki w rękach, a ją oceniasz. Niezła hipokryzja.

Wypowiedziały się tu 3-4 osoby które miały lub używały tej plecionki i wypowiadają się o niej w pozytywnie, a krytykują osoby które jej nawet na oczy nie widziały.
Hit :)
  • kostom63 lubi to

#1763 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 18 kwiecień 2024 - 15:13

Cześć, o tych cieniznach od Duela już tu pisałem kiedyś. Dostałem trochę od kolegi Homax, z racji, że była po przejściach nie zrywałem jej. Ale jedzie do mnie PE 0,1 i tę zaprezentuję. Nie wiem tylko kiedy, bo jedzie z Japonii, dzięki uprzejmości kolegi Mario. Umiem już robić zdjęcia przez szkło powiększające to do czegoś porównam i wstawię. Naprawdę to najcieńsza plecionka jaką widziałem. A pewnie wytrzyma mniej niż napisane. Jak to u Duela i wielu innych. Tomek
  • strary, homax i roost lubią to

#1764 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 18 kwiecień 2024 - 17:58

Widocznie mało plecionek spotkałeś. Zauważ, że "oferta" (czytaj marketing) a rzeczywistość to diametralnie różne sprawy.

Szedł chłop przez wieś zobaczył na płocie napis "DUPA" pogłaskał i weszła mu drzazga...

 

 

Rozwiń jak możesz nam horyzonty odnośnie nie drzazg w dupie tylko tych ...."mało plecionek spotkałeś"....czyli takich cienkich jak ten duel....bo jestem ciekaw innych opcji


  • homax lubi to

#1765 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2024 - 18:50

Jak zajadę Small Game to kupię tego Duela będę miał bezpośrednio porównanie. Na razie dla mnie Sunline Small Game to jest plecionka numer 1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1766 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 18 kwiecień 2024 - 18:51

Jak zajadę Small Game to kupię tego Duela będę miał bezpośrednio porównanie. Na razie dla mnie Sunline Small Game to jest plecionka numer 1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem smal game tego różowego kiedyś, ale on nie był w takich średnicach w sprzedaży...chyba PE 0.2 albo PE0.3 była najcieńsza....chyba, ze coś się zmieniło?



#1767 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2024 - 18:53

Miałem smal game tego różowego kiedyś, ale on nie był w takich średnicach w sprzedaży...chyba PE 0.2 albo PE0.3 była najcieńsza....chyba, ze coś się zmieniło?

PE 0.15 jest najcieńszą średnicą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1768 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 18 kwiecień 2024 - 18:59

PE 0.15 jest najcieńszą średnicą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to cienka :)



#1769 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2024 - 19:02

to cienka :)

Cienka i wytrzymała. Tydzień temu wyjąłem w przyłowie sandacza 90cm a linka ma 2.5lb wytrzymałości. Nie ma lepszego argumentu dla mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1770 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 kwiecień 2024 - 20:21

Cienka i wytrzymała. Tydzień temu wyjąłem w przyłowie sandacza 90cm a linka ma 2.5lb wytrzymałości. Nie ma lepszego argumentu dla mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fajne masz przyłowy, ja takiego jeszcze nie złowiłem ;)


  • Darek_W lubi to

#1771 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 kwiecień 2024 - 05:38

(...) jestem ciekaw innych opcji

Pisałem wcześniej, więc nie widzę konieczności potarzania.
Pozdrawiam.
 



#1772 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 kwiecień 2024 - 06:00

(...)
Ale z twojego pierwszego wpisu można wywnioskować, że nie miałeś tej linki w rękach, a ją oceniasz. Niezła hipokryzja.

(...)

Czytaj ze zrozumieniem. Nie oceniałem, nie krytykowałem. Wyraziłem jedynie wątpliwość co do parametrów deklarowanych przez dystrybutora w porównaniu z parametrami plecionki, którą używam. Nie kwestionuję, że jest cienka i mocna, bo faktycznie nie miałem jej w ręku, ale to co jest napisane na pudełku to licentia poetica, zwykły chwyt marketingowy.
Wędkuję już znacznie ponad 60 lat, spinninguję (wyłącznie) już ponad 30 lat, używam plecionek od czasu gdy tylko pojawiły się na naszym rynku i nie miałem styczności z plecionką cieńszą niż Sunline Siglon PE 4x 0,2/3LB/0,76mm. Uważam, że te parametry są uczciwe, bo tego doświadczyłem. Jeśli ktoś pisze , że plecionka ma grubość 0,04mm i wytrzymałość 2,5LB, jest to, w mojej subiektywnej ocenie, majaczeniem w delirium.

Chcesz to wierz w te banialuki, ale nie wmawiaj dziecka w brzuch. Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 19 kwiecień 2024 - 06:03


#1773 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 kwiecień 2024 - 07:04

Panowie, myślę, że ta przepychanka słowna nie ma większego sensu. Od siebie jeszcze raz napiszę, używam tej linki, według mnie jest ok. Alexspin, wiadomo, że nie we wszystko trzeba wierzyć co jest napisane na pudełkach, ale trzeba też wziąć pod uwagę, ze technologia idzie ciągle do przodu i różne twory ludzie wymyślają i ciągle coś poprawiają. Ta linka według opisu producenta, to hybryda kilku materiałów, więc też trzeba to wziąć pod uwagę i z góry nie przesądzać, że coś jest niemożliwe. Ja tego nie sprawdziłem i raczej nie sprawdzę, czy faktycznie linka tyle wytrzyma, powiedzą mi to ryby, które przy odrobinie szczęścia wyholuję. ;).  Pzdr


  • homax i Alexspin lubią to

#1774 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 kwiecień 2024 - 08:50

(...)

Ja tego nie sprawdziłem i raczej nie sprawdzę, czy faktycznie linka tyle wytrzyma, powiedzą mi to ryby, które przy odrobinie szczęścia wyholuję. ;).

(...)

Całkowicie się z tobą zgadzam, dyskusja akademicka. Linka pewnie wytrzyma deklarowane obciążenie, nie kwestionuję tego. To deklarowana grubość 0,04mm wzbudza moje wątpliwości. Moim zdaniem to jest parametr "z czapy".

Spór rozstrzygnąłby elektroniczny pomiar porównawczy Duela z Siglonem, tylko co to zmieni?

Zresztą chyba na palcach jednej ręki, albo nawet mniej jest firm, które deklarują grubość zbliżoną do rzeczywistej. Dla tego osobiście przy wyborze linki kieruję się jej wytrzymałością, grubość stawiając na drugim miejscu.

Pozdrawiam, "połamania".
 



#1775 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 kwiecień 2024 - 09:15

Całkowicie się z tobą zgadzam, dyskusja akademicka. Linka pewnie wytrzyma deklarowane obciążenie, nie kwestionuję tego. To deklarowana grubość 0,04mm wzbudza moje wątpliwości. Moim zdaniem to jest parametr "z czapy".

Spór rozstrzygnąłby elektroniczny pomiar porównawczy Duela z Siglonem, tylko co to zmieni?

Zresztą chyba na palcach jednej ręki, albo nawet mniej jest firm, które deklarują grubość zbliżoną do rzeczywistej. Dla tego osobiście przy wyborze linki kieruję się jej wytrzymałością, grubość stawiając na drugim miejscu.

Pozdrawiam, "połamania".
 

Różnicy w grubości obu linek też nie porównam, ale mam plecionkę Techron o teoretycznej grubości 0,04mm i w porównaniu do tego Duela to różnica jest znaczna pod względem średnicy na korzyść Duela. Tak jak koledzy wspominali wyżej, trzeba spokoju i najlepiej jak wiatr nie wieje, żeby zrobić węzeł, ciężko to w palcach trzymać ;)



#1776 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 kwiecień 2024 - 09:26

Piszesz o duel armored pe 0.4 vs techron 0.04 ?

#1777 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 kwiecień 2024 - 09:44

Plecionka DUEL ARMORED® F+ PRO AJI MEBARU 2,5 lb, dia 0,04 vs Techron 0,04. Różnica w grubości między nimi jest bardzo duża
  • S.N. lubi to

#1778 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 kwiecień 2024 - 10:01

Piszesz o duel armored pe 0.4 vs techron 0.04 ?

A ten Techron jakie ma oznaczenie PE? Bo z tego co widzę, na pudełko zwykle jest.



#1779 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 kwiecień 2024 - 10:39

Jeśli się nie mylę to Techron 0,04 ma oznaczenie PE 0,2, ale ta moja ma kilka lat i nie jestem pewien czy to ta sama plecionka Techrona, którą teraz można kupić. 

W każdym razie "stary" Techron 0,04, którego jestem użytkownikiem jest sporo grubszy od wspomnianego Duela 2,5 lbs



#1780 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 19 kwiecień 2024 - 11:38

Czytaj ze zrozumieniem. Nie oceniałem, nie krytykowałem. Wyraziłem jedynie wątpliwość co do parametrów deklarowanych przez dystrybutora w porównaniu z parametrami plecionki, którą używam. Nie kwestionuję, że jest cienka i mocna, bo faktycznie nie miałem jej w ręku, ale to co jest napisane na pudełku to licentia poetica, zwykły chwyt marketingowy.
Wędkuję już znacznie ponad 60 lat, spinninguję (wyłącznie) już ponad 30 lat, używam plecionek od czasu gdy tylko pojawiły się na naszym rynku i nie miałem styczności z plecionką cieńszą niż Sunline Siglon PE 4x 0,2/3LB/0,76mm. Uważam, że te parametry są uczciwe, bo tego doświadczyłem. Jeśli ktoś pisze , że plecionka ma grubość 0,04mm i wytrzymałość 2,5LB, jest to, w mojej subiektywnej ocenie, majaczeniem w delirium.
Chcesz to wierz w te banialuki, ale nie wmawiaj dziecka w brzuch. Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam.


Nie wiem, na ile te parametry są uczciwe, wolę sprawdzać sprzęt nad wodą niż analizować grubość linki. Poza tym nie mam do tego narzędzi. Tak jak pisałem wcześniej, uważam, że wytrzyma to co deklaruje producent, ale nie wiem czy trzyma średnicę.
To jest po prostu wybitnie cienka a przy tym mocna linka i nie ma co tego podważać zwłaszcza, gdy sie jej nie używało, no, ale najwyraźniej jak się łowi już 60 lat to można pozjadać wszystkie rozumy i weryfikować sprzęt na podstawie zdjęć :)

Użytkownik GroPerch edytował ten post 19 kwiecień 2024 - 11:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych