Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1789 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 00:20

Warto było by sprawdzić tego roczną nowość od YGK - PE Bornrush x8 są 0.4, 0.5, 0.6 oraz 0.8. Wyglądają całkiem ciekawie i cena jest rozsądna. Jak coś to mogę podesłać po kawałku.

Poszedł priv
Tomek
  • ryba7 lubi to

#1302 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 18:13

Cześć, do tej pory raczej miałem doczynienia z grubszymi plecionkami, a tym razem zakupiłem Sunline Siglon WX 4 PE#0,4 6lb oraz WX8 PE#0,3 5 lb obie w kolorze Orange. Trzeba przyznać obie są naprawdę cienkie mnie i koledze 0,3 wydała się cieńsza od 0,4. A mojemu synowi odwrotnie. Standardowo WX 4 wyczuwalny splot WX 8 gładka i śliska. Obie podobnie ścisłe i lekko sztywne, WX4 sztywniejsza ciut. Co dziwi są prawie okrągłe. Przy tej grubości odpuściłem próbę tarcia, natomiast próba zerwania lekko mnie zdziwiła. WX4 padła przy 1,4 kg dwa razy i raz 1,5 kg. Tego akurat się spodziewałem. Natomiast WX8 padła przy 1,8 ; 1,9 i 2,1 kg. Kiedyś przeglądałem się mocno Egi metal #0,5PE. Myślę , że WX4 jest do niej bardzo zbliżona, wezmę kawałek od kolegi i postaram się taki trochę porównawczy post napisać
Tomek

Witam raz jeszcze. Zapomniałem napisać, że za każdym razem obie plecionki urwane bardzo krótko. Szkło powiększające trochę zweryfikowało poprzedni opis. WX8 to tasiemka i to straszna. Porównanie jej grubości jest ponad moje możliwości. WX4 jest naprawdę mocno okrągła. Podobnie okrągła jest Egi Metal. Dostałem używkę 0,5 PE no i jest ona według mnie ciut cieńsza niż WX4 Sunline Siglon 0,4 PE. Tak coś jak żyłka 0,10 może 0,11 mm.
Kolega dostarczył mi również mocno używanego już niedostępnego Varivas Super Trout Baitfiness 0,4 PE. Też dość okrągła i grubością podobna do poprzednich. Tym używanym nie robiłem testu na zrywanie. Zerwałem natomiast nówkę Varivas Light Game w rozmiarze 0,2 PE jasno niebieską, która w teorii ma 5 lb wytrzymałości. Były tylko dwie próby, gdyż kawałek który dostałem był trochę krótki a plecionka nie urwała się tuż przy łączniku. Pierwsza próba wykazała 1,75 kg i ok 5 cm od łącznika. Druga 1,55 kg i ok 20 cm od łącznika. Poza tym chyba same superlatywy. Wydaje się najcieńszą, nie jakoś o połowę, ale podobnie jak żyłka 0,08 może 0,09. Może nie jest super śliska, ale dużo bardziej gładka niż Egi, mocno okrągła ścisła i jednorodna
Tomek
  • strary, homax i malinabar lubią to

#1303 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 13 styczeń 2020 - 00:34

Tomek, uważaj z porównaniem używek do nowych. Kolega ostatnio porównał EGI WX4 do Sunline PE 4x obie 0.6 i wyszło że EGI jest cieńsza. Ale ze strony używanej. Ze strony nowej EGI była trochę grubsza. :D.


  • golsyl lubi to

#1304 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 15:57

Ano właśnie, mogą być różnice dlatego fakt ten zaznaczyłem
Tomek

#1305 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 16 styczeń 2020 - 22:50

Koledzy, muszę kupić jakąś nitkę do UL'a...do rzucania paprochami 3/4" na główkach 1-2g :)

 

Są dwa scenariusze jak kupić :

1. Dużo i tanio

2. Raz a dobrze

 

Wolałbym chyba ten drugi, natomiast nie będę łowił w krystalicznie czystych wodach tym samym trochę szkoda mi szmacić w nich linkę kosztującą 120 - 150...lub i więcej pln za szpulkę.

Tak czytając wątek nachodzi mnie wykosztować się na Varivasa Light Game PE # 0.4 / 150m ale nie wiem czy nie szkoda go na moje bajora.

A tak po za tym - czy były szpulki Light Game 150m bez tego durnego znacznika w połowie ? :)



#1306 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 16 styczeń 2020 - 23:32

Do 1 g to Light game 0.2,albo Sunline Siglon 0.3.
Varivas lepszy choć czterosplotowy.
Siglon orange bo zielony bardzo szybko mi się zmechacił.

Użytkownik Tom Rob edytował ten post 16 styczeń 2020 - 23:34

  • delux64 lubi to

#1307 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 16 styczeń 2020 - 23:47

też bym został przy 0.2 :)



#1308 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 17 styczeń 2020 - 06:43

Miałem PeeWee WX4 PE # 0.4, Egi-Metal PE # 0.4...bardzo łatwo się przecinały o różne podwodne przeszkody.

"Klasa" PE # 0.4 posyła moje "ogromne" gumisie wystarczająco daleko...ciskam tym z Daiwy TAC 2.30 / 1-7g

A jak jest z tymi znacznikami w Light Game 150m ?

A może YGK G-Soul X4...? :)


  • robiciu lubi to

#1309 ONLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 styczeń 2020 - 07:05

''A może YGK G-Soul X4...?''     Miałem i nie polecam 



#1310 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 17 styczeń 2020 - 07:12

Siglon, G-Soul X4, Egi-Metal odpadają...więc cóż zostaje ? :) Poza Light Game...zostają same linki które leżą w scenariuszu "Dużo i tanio" - czyli 2 szpulki czegoś taniego i drzeć... :)

 

A jakieś 8-splotowe nasze Europejskie "0.06mm" ? Co Waszym zdaniem nie jest "przegrubione"...tylko jest na prawdę cienkie ?



#1311 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 styczeń 2020 - 08:28

(…) Co Waszym zdaniem nie jest "przegrubione"...tylko jest na prawdę cienkie ?

Chyba nie ma takich... :(


  • Tom Rob i eRKa lubią to

#1312 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 17 styczeń 2020 - 08:49

Siglon, G-Soul X4, Egi-Metal odpadają...więc cóż zostaje ? :) Poza Light Game...zostają same linki które leżą w scenariuszu "Dużo i tanio" - czyli 2 szpulki czegoś taniego i drzeć... :)
 
A jakieś 8-splotowe nasze Europejskie "0.06mm" ? Co Waszym zdaniem nie jest "przegrubione"...tylko jest na prawdę cienkie ?

Jak chcesz na siłę wydać 300zł za Szpulke to kup Sunline Small Game.
Tylko po co? Kiedyś miałem podobne podejście kupiłem tego Small Game czy Varivasy po 200zł a i tak samo szybko te linki się kończyły jak te dużo tańsze.
Ja UL poświęcam 90% czasu i trzy sezony używam Egi Metal 0.4 PE i złego słowa o tej lince nie powiem.A nawet jak się linka skończy w połowie sezonu to kupuje drugą szpule za śmieszne pieniądze i nie przeżywam tym bo to żadna pieniądze przy reszcie sprzętu.
Sunline Siglon 8lb Orange również testuje od Grudnia i jak narazie lepiej mi się tą linką łowi niż Egi Metal.
  • strary, Alexspin i S.N. lubią to

#1313 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 17 styczeń 2020 - 09:40

Adrian, dawno nie kupowałem niczego "włosowatego" do UL'a więc nie wiem czy coś godnego uwagi się pojawiło na rynku.

A jak wiadomo "lepsze wrogiem dobrego" ;)

 

Egi-Metal byłaby spoko...jakby nie to, że to multi-color...a co gorsza w moich łowiskach szybko trafia na jakąś zwadę na której się przetnie.

Bo w "zwykłym" zaczepie nie brakuje jej mocy jak na taki włos. I tej mocy zbyt szybko nie traci.

To mogę o niej powiedzieć.



#1314 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2020 - 22:40

Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę przy egi to, żeby używać w zestawie ze słabszym przyponem inaczej można ją wyrwać w tydzień do zera bo pęka zwykle pod szczytówką.

#1315 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 26 styczeń 2020 - 00:18

Ja z Egi-Metal tego problemu nie miałem...żeby  pękała pod szczytówką.

U mnie problem leżał w tym, że jak przy zaczepie plecionka oparła się na jakimś zatopionym drzewie, na jakimś betonie czy innej twardej, szorstkiej przeszkodzie...pierwsza próba odstrzelenia i ciach...luźno na końcu zestawu :/

 

No i kolor mnie drażnił :)

 

Cholera, tyle tego na rynku, a przez tydzień nie wybrałem niczego...


  • Acho, Jarek M i eRKa lubią to

#1316 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 styczeń 2020 - 07:33

Ja z Egi-Metal tego problemu nie miałem...żeby pękała pod szczytówką.
U mnie problem leżał w tym, że jak przy zaczepie plecionka oparła się na jakimś zatopionym drzewie, na jakimś betonie czy innej twardej, szorstkiej przeszkodzie...pierwsza próba odstrzelenia i ciach...luźno na końcu zestawu :/

No i kolor mnie drażnił :)

Cholera, tyle tego na rynku, a przez tydzień nie wybrałem niczego...

Bo tyle tego na rynku więc i wybór cięższy. Ja używam od 3 lat egi, ale przesiadłem się oczko wyżej i używam 0,5.
  • Alexspin i S.N. lubią to

#1317 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 11 luty 2020 - 20:44

Ktoś posiada Mikado DreamLine Ultralight 0.035?

#1318 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 12 luty 2020 - 05:40

Też ciekaw jestem opinii o tej lince. Z opisu wygląda obiecująco, ale nawet nie udało mi się pomacać, bo w Łodzi w żadnym sklepie jeszcze jej nie ma.



#1319 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 luty 2020 - 07:33

Widziałem ją w sklepie u @Marcyś. Bardzo cienka, śliska i elastyczna, pierwsze wrażenie bardzo dobre. Z zakupem poczekam aż ktoś porządnie przetestuje ;)



#1320 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 12 luty 2020 - 14:31

Kupiłem w zeszłym tygodniu tą plecionkę tzn. dreamline 0,035. Za wcześnie żeby powiedzieć coś więcej, łowiona dopiero jeden raz. Układa się na szpuli równo, nawinięta pod rant nie powodowała jakiś bród, nie spadała ze szpuli, nie szumi. Faktycznie jest cieniutka, śliska i miękka. Moc powiedziałbym że adekwatna do "średnicy". Urwałem jakieś dwie czy trzy gumki na grubych zaczepach, nie przy próbie odstrzelenia tylko już na chama rwąc ręką. Po tych kilku pierwszych godzinach plecionka sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Reszta wyjdzie z czasem. Uczciwie zaznaczam, że nie mam porównania z innymi równie cienkimi plecionkami.
  • Karpiu95 i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych