Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shallow dla Antaresa DC7LV


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • ImiÄ™:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 18 sierpień 2008 - 21:16

Nabylem kiedysz linka PE Compact #1 (produkcji YGK) 100m. Bardzo faina i co wazne odrazu zauwazylem zmniejszene liczby brod do minimum. Doszlo nawet do tego ze specjalnie je prowokowalem :lol: . Tylko zapelnienie szpulki niedostateczne i z 5 gramami (L-Minnow44) 25m. dystancu nie przekraczalem. Wiec zrobilem experyment dopelnienia szpulki:
http://img81.imageshack.us/img81/62/66049810hk9.jpg
http://img147.imageshack.us/img147/5743/91520177on7.jpg
http://img147.imageshack.us/img147/3227/15296777pu0.jpg
http://img239.imageshack.us/img239/5990/81388243zm2.jpg
Lowilem wiecej miesiaca i zostalem zadowolony (dystanc + 3-5 metrow dla L-Minnow44), tylko potrzebny nieco twardszy material niz polystyren budowliany (niebiesky) i podklad zamiast zwyklej taszmy izoliacyjnej moze jakosz taszme aliuminiowo...? :unsure:

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 sierpień 2008 - 22:14

@Piatras masz priv :D

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 sierpień 2008 - 12:46

Ciekway pomysł napewno ale musisz poszuakć twardszego materiału, podczas walki z ryba linka będzie sie wbijąc w taśme tworząc nierówności prowadzące do powstawania bród...

P.S kijek to Avid ?!

#4 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjawidÅ‚y WisÅ‚y i Pilicy

Napisano 19 sierpień 2008 - 14:12

Ale tak naprawde to po co te kombinacje z proponowanym przez Ciebie podkladem. Wystarczy zwykły podklad ze starej żyłki.

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 14:45

Witam,

@ Belel- mniemam ze osobiscie to sprawdziles na jakiejs duzej rybie :D :D :D

@ Brati- pewnie zeby nie dociazac i tak ciezkiej juz szpulki.

Pozdrawiam,

Bujo

#6 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjawidÅ‚y WisÅ‚y i Pilicy

Napisano 19 sierpień 2008 - 14:53



@ Brati- pewnie zeby nie dociazac i tak ciezkiej juz szpulki.

Pozdrawiam,

Bujo


Obawiam się ze jak ten podklad złapie wody(wyglada mi to na pianke) to bedzie sporo cięższy niż tej samej grubości podklad z żyłki. Pozatym- ile taki podkład z żyłki może ważyć, myśle ze poniżej 1grama.


#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 19 sierpień 2008 - 17:36

Pomysł bardzo dobry. Kiedyś do niektórych multiplikatorów japońskich dodawane były takie pierścienie - wykonane z korka. Oczywiście nie jest to substytut płytkiej szpulki a jedynie metoda na jej odciążenie ale ... fajnie, że działa.

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 19:36

Pomysł bardzo dobry. Kiedyś do niektórych multiplikatorów japońskich dodawane były takie pierścienie - wykonane z korka. Oczywiście nie jest to substytut płytkiej szpulki a jedynie metoda na jej odciążenie ale ... fajnie, że działa.

Pozdrawiam
Remek



pytanie tylko czy taki ogranicznik ze styropianu czy pianki faktycznie jest lżejszy niż powiedzmy podkład z plecionki?

kiedyś dla jaj zrobiłem cos takiego w curado 101D i mimo, ze użyłem twardej i lekkiej pianki wyszła mi jedynie 1,5 g różnica w masie szpuli w stosunku do plecionkowego podkładu ( stosowałem PP 8 LBS) Antares DC rzuca 7-8g wabiki bardzo dobrze mimo pojemnej i cięższej szpulki. Niemniej zawsze był to jakiś eksperyment.

Te korkowe ograniczniki do szpul o których wspomina Remek dawała Daiwa do swoich multiplikatorów z serii In shore. Np. daiwa smak miała cos takiego w standardzie, ale jej szpula jest dość cieżka wiec o lekkim łowieniu i tak można zapomnieć

pozd JW :D

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 19 sierpień 2008 - 20:35

Jurku, dokładnie jest tak jak mówisz. Niekoniecznie musi być to dobre rozwiązanie. Kwestia sprawdzenia dwóch wariantów i mamy odpowiedź. W tym eksperymencie właśnie tego brakuje - pomiaru masy szpulki wypełnionej linką i z ogranicznikiem.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • ImiÄ™:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 19 sierpień 2008 - 21:11

...Pozatym- ile taki podkład z żyłki może ważyć, myśle ze poniżej 1grama.

:wacko: Niesadze, piankowy piersczien zapelnia prawie tyle co 100m. #1 pletki, a jej niemam czym zwazicz. A na temat wbicziasia linki w podklad jest tylko jedna szansa - pusta spulka i du¾a ryba. Konwencjonalnie wieksza polowa linki zawsze zostaje na mejscu. Pianka jest absoliutnie higrofobiczna, nawet w zylkowy podklad wecej wody nabierzeszie. Rzecz w tym ze chodzi mnie o wabiki 4-5g. Nawet 3g. wirowke z durnia wyprobowalem - 17m. B) :lol:
P.S. Kijek :( zwykly Salmo Elite JerkCaster 10-40g. 6'6

#11 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjawidÅ‚y WisÅ‚y i Pilicy

Napisano 19 sierpień 2008 - 22:10

Rzecz w tym ze chodzi mnie o wabiki 4-5g. Nawet 3g. wirowke z durnia wyprobowalem - 17m. B) :lol:
P.S. Kijek :( zwykly Salmo Elite JerkCaster 10-40g. 6'6


W takim razie pełen szacunek dla Ciebie z mojej strony. Ja tym multiplikatorem nawet z dużo delikatniejszym kijem 3 gramowych przynet rzucać nie potrafie.


#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 19 sierpień 2008 - 22:19

W takim razie pełen szacunek dla Ciebie z mojej strony. Ja tym multiplikatorem nawet z dużo delikatniejszym kijem 3 gramowych przynet rzucać nie potrafie.


Ja też :D Tzn. pewnie bym rzucił ale o komforcie (czyli dokładności rzutu na określoną odległość) nie można tutaj mówić. Chociaż dłuższym i delikatnym kijem dałbym pewnie radę zapanować nad tak lekką przynętą ale ... obawiam się, że to też nie było by rozwiązanie nawet średnio zadawalające.

Pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • ImiÄ™:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 19 sierpień 2008 - 22:42

:D Zgadzamsie, komfortu niewiele, tylko niekiedy meczi proba zastosowania niezwyklej przynety :lol: A w ogole man swiadomosc ze dla mnie 4,5-5g. to granica, ktora jest mozlive ukomforczicz lepszym kijem, a z nimi na Litwie jest kiepsko... <_<

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 sierpień 2008 - 12:23

Piatras nikt ci nie kaze ograniczac sie wylacznie do paptykow dostepnych na litewskim rynku. Wielu naszych zbrojarzy robi wedki dla klientow z zagramanicy :D to na prawde nie jest problem. Jesli chcesz uzyskac jeszcze wiekszy komfort z tak malymi przynetami sugeruje kilka opcjio lub polaczenie wszystkich.

1. Wymiana kija na delikatniejszy - bardziej nadajjacy sie do lekkich przynet. Badz co badz kij 10-40 do przynet ponizej 8g to jednak lekka przesada.
2. Zwiekszenie dlugosci kija - wskazana akcja zblizona do parabolika. Lub cos w rodzaju szybkiej paraboli. Oczywiscie idealem bylby progresyw.
3. Wymiana lozysk na mozliwie dobre i stosowanie lekkiej oliwki ultwiajacej szybki start szpulki. Brzmi to moze malo przekonujaco, ale moje CURADO 201 DHSV super tunned by tornado & mifek powymianie lozysk i wypolerowaniu oski szpuli rzuca na prawde komfortowo - na odpowiednim kijku, przynetami 5g. Zeby bylo ciekawiej probowalem nim nawet rzucac SALMO TINY S. Jest to mozliwe!!!! Moze nie super komfortowe ale w drodze wyjatku i sytuacji kryzysowej jest to jakis srodek zastepczy... Mam swiadkow. Zreszta milo26 po wymianie lozysk niemal nie mogl uwierzyc ze to ten sam multiplikator...
4. Stosowanie odpowiednio cienkiej oraz mozliwie miekkiej!!!! Pelcionki. Z zachowanie rozsadnych jej parametrow. Dla porownania, ja z mojego curado posylalem tiny z rocznej - a wiec juz nieco przechodzonej, ale za to wyjatkowo miekkiej plecionki DEGA TYTANit. Moc ok 15 lb. To daje do myslenia. W miare mozliwosci postaram sie w ten weekend przy okazji spotkania castmaniakow na gwdzie pokazac i moze udokumentowac wyzej opisane zabiegi...


PS. ...ale ja ponoc inny jestem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych