Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki akumulator do silnika elektrycznego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 07 styczeń 2017 - 07:40

Z własnego doświadczenia wiem że dobra ładowarka to podstawa . Kilka dni temu uratowałem  kilkanaście akumulatorków NiMH R6 Sanyo Enelop 1900 mAh i TechnoLine 2700 mAh  Ładowarką BC 1000 TechnoLine ..

Najlepiej  kupić w dobrym stanie używane akumulatory  i dobrą ładowarkę . . Czekam na ładowarkę Schumacher SPI 15A 12 V dlaczego taka duża bo jak będę chciał połowić w sobotę i niedzielę to mała nie naładuje mi akumulatora w 6 godzin .

 

 

#242 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 marzec 2017 - 10:05

Witam. Niestety stoję przed zakupem akumulatora do mojego silnika Haswing osapian 55. Pierwszy akumulator niestety padł nie wiem z jakiego względu bo miał za sobą może trzy wakacyjne wypady. Może za mocno się rozładował, może nadszedł jego czas. Może ktoś jest z miasta Łodzi ew. Sieradz i by mógł na niego zerknąć bo może jest do uratowania? Ewentualnie jaki polecilibyście akumulator? Czy lepiej zainwestować w żel czy zwykłą kwasówkę? W salonie z akumulatorami polecali mi Jenox Hobby. Cena jak najbardziej przystępna pytanie jak z trwałością.

Dziękuję za wszystkie dobrze rady i pozdrawiam Krzysztof.



#243 OFFLINE   Piotrek84

Piotrek84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2017 - 11:01

Witam ja ze swojej strony polecam Gel Koyosonic. Pływam już 3 sezony po Czorsztynie i wszystko ok.
Ja posiadam na pontonie dwa 80Ah spięte równolegle i zwykle taki zestaw wystarcza mi na 2 dni łowienia (oczywiście zakładając bezwietrzną pogodę i silnik z maximizerem). Staram się nie rozładowywać aku zbyt głęboko i ładuję od razu po powrocie z łowiska.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#244 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2017 - 12:58

Witam. Niestety stoję przed zakupem akumulatora do mojego silnika Haswing osapian 55. Pierwszy akumulator niestety padł nie wiem z jakiego względu bo miał za sobą może trzy wakacyjne wypady. Może za mocno się rozładował, może nadszedł jego czas. Może ktoś jest z miasta Łodzi ew. Sieradz i by mógł na niego zerknąć bo może jest do uratowania? Ewentualnie jaki polecilibyście akumulator? Czy lepiej zainwestować w żel czy zwykłą kwasówkę? W salonie z akumulatorami polecali mi Jenox Hobby. Cena jak najbardziej przystępna pytanie jak z trwałością.

Dziękuję za wszystkie dobrze rady i pozdrawiam Krzysztof.

Jaki to był akumulator?



#245 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 marzec 2017 - 13:10

Jaki to był akumulator?

 Miałem KM battery 110 ah.

 

Witam ja ze swojej strony polecam Gel Koyosonic. Pływam już 3 sezony po Czorsztynie i wszystko ok.
Ja posiadam na pontonie dwa 80Ah spięte równolegle i zwykle taki zestaw wystarcza mi na 2 dni łowienia (oczywiście zakładając bezwietrzną pogodę i silnik z maximizerem). Staram się nie rozładowywać aku zbyt głęboko i ładuję od razu po powrocie z łowiska.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 No faktycznie zabójczych cen nie mają. Do przeżycia.



#246 OFFLINE   Piotrek84

Piotrek84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2017 - 13:19

Ceny Koyosonic są ok ja mam serię NPG, jest jeszcze seria NPCG (troche droższa). Dla mnie seria NPG jest wystarczająca ale pilnuję żeby nie schodzic z napięciem poniżej 11V. No i koniecznie trzeba mieć ładowarkę do aku żelowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#247 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 marzec 2017 - 13:21

Ceny Koyosonic są ok ja mam serię NPG, jest jeszcze seria NPCG (troche droższa). Dla mnie seria NPG jest wystarczająca ale pilnuję żeby nie schodzic z napięciem poniżej 11V. No i koniecznie trzeba mieć ładowarkę do aku żelowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ładowarkę mam do żelówek więc to nie problem. W takim razie trzeba będzie się postarać i niedługo pomyśleć o wymianie bo niestety ten mój to ledwo zipie.



#248 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 marzec 2017 - 19:45

A mam jeszcze pytanie co sądzicie o akumulatorze https://www.decathlo...id_8244761.html ? Zapewne jest to po prostu AGM a nie żelówka, ale cena nie jest najgorsza. Pytanie jak z jakością  i trwałością czy może jednak dołożyć i kupić sprawdzoną żelówkę? Bo opinie różne krążą o AGM i o żelówkach.



#249 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 marzec 2017 - 21:52

Odpuść te żele i weź konkretnego agm bądź kwasa trakcyjnego. poczytaj trochę o tych technologiach, zastosowaniach . A nie marketingowym owczym pedem żel the Best off....a ten z linku tj zwykły kwas pod banderą minn kota a klepany przez zap

Użytkownik siarq edytował ten post 29 marzec 2017 - 22:07

  • KrzyObr i szczupak1 lubią to

#250 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 29 marzec 2017 - 21:57

Dziwnym trafem w opisie jest nie przechylać i ma tzw. kocie oczko co mi zalatuje zwykłym kwasiakiem, co pod naklejką ma korki na listwie :rolleyes:


  • KrzyObr lubi to

#251 OFFLINE   nox66

nox66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód

Napisano 30 marzec 2017 - 09:30

Ja użytkuję 2 akumulatory żelowe do napędu silnika Haibo 54Ibs przy kolibi km330d a pływam co najmniej 50 dni w roku w temp od ujemnej do +35st C

150ah toyama npg (2 letni) pływam całe 2 dni na zbiornikach 300-400ha ze sporą falą rzadko używając 5 biegu

100ah koyosonic npg (6 letni, ogromny przebieg) zapasowy ten starcza na nie cały 1 dzień pływania ok 7-8h. Ale dostał w kość kiedyś go rozładowałem grubo ponad 11V

 

Od siebie mogę tylko polecić akumulatory żelowe seri npg toyama i koyosonic to jest dokładnie to samo pod inną nazwą. Solidne akumulatory.


  • KrzyObr lubi to

#252 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 marzec 2017 - 10:16

Ale nie porównujemy aku 100ah do 150Ah to są dwie różne bajki tu masz 50%pojemności więcej i prąd 50a juz nie ma aż tak drastycznego wpływu na ten aku jak prY 100ah



#253 OFFLINE   nox66

nox66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód

Napisano 30 marzec 2017 - 10:31

Nie porównuję tych akumulatorów tylko wyraziłem opinię o jednym i drugim opartą na własnym doświadczeniu i użytkowaniu obydwu aku.

Zresztą jak można porównywać akumulator 2letni z 6 letnim o ogromnym przebiegu...



#254 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:42

Odpuść te żele i weź konkretnego agm bądź kwasa trakcyjnego. poczytaj trochę o tych technologiach, zastosowaniach . A nie marketingowym owczym pedem żel the Best off....a ten z linku tj zwykły kwas pod banderą minn kota a klepany przez zap

 

Dziwnym trafem w opisie jest nie przechylać i ma tzw. kocie oczko co mi zalatuje zwykłym kwasiakiem, co pod naklejką ma korki na listwie :rolleyes:

 

Ja użytkuję 2 akumulatory żelowe do napędu silnika Haibo 54Ibs przy kolibi km330d a pływam co najmniej 50 dni w roku w temp od ujemnej do +35st C

150ah toyama npg (2 letni) pływam całe 2 dni na zbiornikach 300-400ha ze sporą falą rzadko używając 5 biegu

100ah koyosonic npg (6 letni, ogromny przebieg) zapasowy ten starcza na nie cały 1 dzień pływania ok 7-8h. Ale dostał w kość kiedyś go rozładowałem grubo ponad 11V

 

Od siebie mogę tylko polecić akumulatory żelowe seri npg toyama i koyosonic to jest dokładnie to samo pod inną nazwą. Solidne akumulatory.

Dziękuję Koledzy za odpowiedzi. Trochę zapomniało mi się o tym wątku więc dopiero teraz odpisuję. 

Siarq czyli uważasz że zwykły amg lub kwasiak też da radę i nie trzeba się pakować w drogie żelówki?


Użytkownik KrzyObr edytował ten post 13 kwiecień 2017 - 15:43


#255 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:08

... poczytaj troche i pomysl , jak juz pisalem powyzej i wczesniej kilka razy. czemu 90% pojazdow itp uzykuje agm badz kwasy a nie zel  . wszytskie hybrydy lataja na agm . zel nie lubi duzych pradow i cala bajka o wiekszej ilosci cyklow idzie psu na bude , bo Ty , ja i inni nie bedziesz go rozladowywal pradem c20 czy c10 tylko c3 czy c4 i koniec tematu. zel ok ale nie do tych zastosowan , masz nadmiar gotowki kup nowego panasonic czy europower do zastosowan cyklicznych agm i glowe daje , ze to bedzie Twoj najlepszy zakup aku


  • KrzyObr i Piotrek84 lubią to

#256 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 kwiecień 2017 - 17:43

Dziękuję za odpowiedź już wiem gdzie i czego szukać :)



#257 OFFLINE   beny1655

beny1655

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaDorzecze Parsęty
  • Imię:Bartek

Napisano 28 kwiecień 2017 - 08:33

Witam Panowie,

 

Sprawa taka. Posiadam Silnik elektryczny Shakespeare 54 LBS i chcę kupić do niego akumulator. Zastanawiam się nad kwasówką 110 Ah bo mam zwykły prostownik.

Ale w głowie mi chodzi także żelówka. I pytanie takie jaki wybrać jakiej firmy i jakie Ah. co Będzie dla mnie lepsze.

Będę chciał trolingować trochę tak żeby starczyło mi na 6h pływania i to będą weekendowe wypady tylko. (tylko jeziora do 100ha)

 

Polećcie mi co wybrać. chodzi mi o konkretne modele firmy. bo jestem zielony w tym temacie.

Jak żelowy to i ładowarkę do niego jakąś. ( cenowo nie musi być bardzo drogo bo jakoś często nie będę pływał)

Pomożecie.

 

Dzięki Bartek


Użytkownik beny1655 edytował ten post 28 kwiecień 2017 - 08:38


#258 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 29 kwiecień 2017 - 22:49

Witam, kupilem ostatnio tuborga npcg 100ah, pozostalo mi kupic ladowarke, co polecacie oprocz cetekow, chcialbym troche mniej wydac bo ostatnio zaszalalem ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

#259 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 29 kwiecień 2017 - 22:54



Witam, kupilem ostatnio tuborga tpcg 100ah, pozostalo mi kupic ladowarke, co polecacie oprocz cetekow, chcialbym troche mniej wydac bo ostatnio zaszalalem ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

#260 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 29 kwiecień 2017 - 22:55

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

3d0daa69c5912dd97b70800eddc69851.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych