Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki akumulator do silnika elektrycznego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 maj 2017 - 06:50

Ja przy spiętych akumulatorach mam opisane bieguny cyframi, po to  by co jakiś czas zmieniać odbiór i ładowanie.



#282 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 10 maj 2017 - 16:29

w sumie zdecydowałem się na zakup dwóch takich:

 

http://allegro.pl/ak...6786090728.html

 

dzwoniłem do producenta, i to jest najnowsza wersja ichnich akumulatorów trakcyjnych. Te niebieskie Mariny, co były brandowane jako MinnKota już nie są produkowane. Zobaczymy jak będą pracować, dwa są w cenie jednego żelowego więc nie ma tragedii. 



#283 OFFLINE   KrySeb

KrySeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 14 maj 2017 - 20:08

Ja dodam od siebie jednak nie wiem jak przełoży się to na dalszą eksploatację gdyż był to dopiero mój pierwszy rejs z kolega na pontonie 3,30 i silniku osapian 55lbs z maxi. Akumulator to właśnie Exide Marine tylko 142ah. Pływaliśmy bez przerwy (no może ze dwie bardzo krótkie gdyż tylko pływaliśmy bez łowienia bo można dopiero od 01.06) przez 2,5h na pełnej mocy. Przy starcie woltomierz pokazywał 12,8V a jak wracaliśmy było 11,3V nie wiem czy to dużo czy mało ale aura tez nie była zachwycająca. Za aku zapłaciłem 599zł po rabacie i teraz tylko kwestia ile on wytrzyma. Zobaczymy po sezonie.



#284 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 14 maj 2017 - 20:26

Po jednym sezonie nic nie zobaczysz. Za krótki okres.



#285 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 maj 2017 - 21:48

142ah tj co nosić. ..:) zapewne wytrzyma dłużej niż 100ah .we 2 osoby to można sobie targac . W pojedynkę tj masakra 



#286 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 14 maj 2017 - 21:56

142ah tj co nosić. .. :) zapewne wytrzyma dłużej niż 100ah .we 2 osoby to można sobie targac . W pojedynkę tj masakra 

4 sezon targam 150 Ah sam, czuć wagę, ale masakrą bym tego nie nazwał, grunt do dobrze złapać i nie używać kręgosłupa do podnoszenia tylko nogi.  


  • hm62, prezes77 i szczupak1 lubią to

#287 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 maj 2017 - 19:03

4 sezon targam 150 Ah sam, czuć wagę, ale masakrą bym tego nie nazwał, grunt do dobrze złapać i nie używać kręgosłupa do podnoszenia tylko nogi.  

Piotruś rypiesz jak galernik, sam 150Ah no masz chłopie parę :) .


  • Pietruk lubi to

#288 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 15 maj 2017 - 19:44

Za małego na wsi się chowałem, a drugie teraźniejsze pół życia to miejskie mury, coś tam krzepy zostało jeszcze. Troszkę dbam o kondycję i jakoś daję radę. 50 kg to bez problemu jak jest dobru uchwyt, ale taki 200Ah to już bym sobie darował, za cienki w kłębie jestem ;)


Użytkownik Pietruk edytował ten post 15 maj 2017 - 19:45


#289 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2017 - 03:43

Za małego na wsi się chowałem, a drugie teraźniejsze pół życia to miejskie mury, coś tam krzepy zostało jeszcze. Troszkę dbam o kondycję i jakoś daję radę. 50 kg to bez problemu jak jest dobru uchwyt, ale taki 200Ah to już bym sobie darował, za cienki w kłębie jestem ;)

Też pary w garściach mi nie brakuje, bo również wsiowy chłopak jestem ale o kręgosłup trzeba dbać.



#290 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 maj 2017 - 16:16

Jak nie kręgosłup to można przepukliny dostać .Poważnie mówię. Operacja -siatka- i trzy miesiące  co najwyżej  3-4kg. 

I samodzielny wyjazd z wodowaniem łodzi praktycznie odpada.   



#291 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 16 maj 2017 - 17:02

Jak nie kręgosłup to można przepukliny dostać .Poważnie mówię. Operacja -siatka- i trzy miesiące  co najwyżej  3-4kg. 

I samodzielny wyjazd z wodowaniem łodzi praktycznie odpada.   

Dwa miesiące temu wszyli mi dwie siatki za jednym zamachem :) ostrożnie 80Ah idzie już przenieść  :)  ale łatwo nie  było :)


  • FABIO_ lubi to

#292 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 maj 2017 - 21:09

Dwa miesiące temu wszyli mi dwie siatki za jednym zamachem :) ostrożnie 80Ah idzie już przenieść   :)  ale łatwo nie  było :)

Witaj w klubie  :rolleyes:    Mam jedną. Pytałem czy można za jednym razem od razu dwie , aby mieć już spokój i nie dało rady. 

Nawet mi kieszonki na komórkę nie chcieli zrobić co bym z samsungiem w łapie po plaży nie chodził :lol:  


  • thug lubi to

#293 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 17 maj 2017 - 06:41

Witaj w klubie  :rolleyes:    Mam jedną. Pytałem czy można za jednym razem od razu dwie , aby mieć już spokój i nie dało rady. 

Nawet mi kieszonki na komórkę nie chcieli zrobić co bym z samsungiem w łapie po plaży nie chodził :lol:  

He, he, członkostwo to ja mam już w kilku klubach, karty klubowe nie mieszczą mi się w portfelu  :lol:  

 

Można wszyć dwie, ale robią to bardzo niechętnie, mnie zaszywał kolega dlatego było "klient nasz pan", ale przeje...ne 2 x większe obciążenie dla organizmu, 2x większy ból, 2x dłużej wszystko trwa. Natomiast po tym wszystkim jakby była jedna, to na drugą bym dłuuuuugo nie poszedł :) i tak czułem, dlatego upierałem się na dwie na raz.

 

Wątek o akumulatorach, ale koledzy czytajcie ku przestrodze, choć ze mnie kawał wysportowanego chłopa to ciężko uwierzyć jak łatwo się uszkodzić ! 


  • M a r a s lubi to

#294 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 maj 2017 - 06:56

Niesamowicie Wasze posty mnie dowartościowały. Nie będę się przechwalał co mi wycięli, a co zostawili......... :)

Niemniej tacham dwa akumulatory po 35kg i nie narzekam :)


  • szczupak1 lubi to

#295 OFFLINE   Ubs17

Ubs17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 26 maj 2017 - 19:10

Witam. Proszę o opinię na temat akumulatora varta 95 ah 12v. Czy do pontony bosch 3,6m i silnika minnkota 55 wystarczy 1 czy kupić 2 szt. ? Z góry dziękuję za pomoc.

#296 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2017 - 19:37

Witam. Proszę o opinię na temat akumulatora varta 95 ah 12v. Czy do pontony bosch 3,6m i silnika minnkota 55 wystarczy 1 czy kupić 2 szt. ? Z góry dziękuję za pomoc.

Ile godzin zamierzasz pływać? Silnik z maksymizerem? Pływanie od miejscówki do miejscówki czy troll?

Do całodniowego letniego trolla potrzeba niestety dwóch a czasem nawet trzech aku około 100 Ah. 30-40 km i 12 godzin.



#297 OFFLINE   Ubs17

Ubs17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 27 maj 2017 - 23:05

Pływać będę na zbiorniku 600 hektarów. Zakaz trolowania. Silnik z maximizerem.

#298 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2017 - 23:17

Ile godzin pływania?  Na cały dzień minimum dwa aku. I nieużywać maksa bez potrzeby. Lepiej 4,5-5 km/h niz na maxa koło 6.



#299 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 28 maj 2017 - 20:21

Panowie, co byście mi polecili budżetowego do 600 zł , 100-120ah, nie pływam dużo..



#300 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 05 lipiec 2017 - 21:07

Podpinam sie pod pytanie kolegi wyżej.
Aku bedzie przeznaczone ipodpinać będe do minnkota 34 i do tego echosonda garmina 9sv. Elektrykiem bede jedynie przeplywal po zatoczkach a na miejscowki bede plywal na spalinie. Plywam ogolnie średnio  raz w tyygodniu. Wpadl mi w oko Zap marine 100ah bo dosc przystepne ceny badz dolozyc i np kupic typowy żelowy Toyame czy cos z tej połki ? i jaka pojemnosc będzie odpowiednia??






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych