Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zelldo Lures


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 15:56

Cześć wszystkim!

 

 

Pamiętam jak kilka dobrych lat temu zaczynałem swoją zabawę z woblerami. Wszystko w trocinach, pokaleczone dłonie, lekkie smrodki lakieru... piękne czasy ;) Ale niestety w życiu było coraz więcej priorytetów a dobie nie przybywało dodatkowych godzin. Dlatego wszystko poszło w kąt, ale od pewnego czasu powróciłem do dawnej pasji. Głównie z powodu braku satysfakcji z woblerów większości producentów, gdzie cena jest niewspółmierna do ich jakości. No i nie oszukujmy się - radość z holu pięknego szczupona na własnego glidera jest bezcenna  ;)

 

I bardzo cieszy mnie to, że ten dział jest tak aktywny i jest już tak wiele osób, które pasjonują się lurebuildingiem i chętnie wymieniają się nabytą wiedzą. 

 

Korzystając dzisiaj z naprawdę ładnego światła zrobiłem wreszcie małą sesję. 

 

d642.jpg
mtiw.jpg
gv9t.jpg
fflj.jpg
kz0q.jpg
b3ac.jpg

 

 

Jeśli macie jakieś pytania - walcie śmiało  ;)


Użytkownik Zelldo edytował ten post 29 marzec 2014 - 15:59


#2 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 29 marzec 2014 - 16:06

Pytania mam dwa :)

 

Jak wielkość tych jerków oraz stopień pływalności?

Czy to są odlewy?

 

Poza tym przyjemnie tryśnięto areo. Lekkość i smak kolorów. Bardzo wędkarskie przynęty.


  • Maciek Rożniata lubi to

#3 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 16:17

Wszystkie mają 12 cm i równe 39 gramów z kotwiczkami. Bardzo lubię wolno tonące jerki i takie właśnie też są. I szczerze mówiąc poszło sporo żywicy zanim udało się uzyskać wolny, lusterkujący opad. 

 

A dziękuję, sam jestem całkiem zadowolony z malowania  ;)  Chociaż po głowie chodzą mi już jakieś wymyślne rzeczy. Myślisz, że lepiej pójść w stronę jak najbardziej naturalnych kolorów czy lepiej się nie ograniczać? 



#4 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 29 marzec 2014 - 16:30

Przynęty dla mnie pierwsza klasa,dobra robota B)
Chętnie przyganoł bym kilka sztuk,jak coś daj znać...



#5 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 29 marzec 2014 - 16:31

Żywica. Dla mnie temat nieznany poza tym co czytam. Rozmyślam póki co, czy iść w tą stronę. Starannie zrobiłeś korpusy.

 

To nie ważne co myślę. Ważne co ty chcesz na teraz i jaką widzisz dla siebie przyszłość. 

Łowność przynęty nie leży w szczegółach odwzorowania linii łusek, sam wiesz ;) Osobiście jestem fanem pięknych przynęt i każdemu kto ciągnie z tym w górę kibicuję mocniej.

 

To co teraz pokazałeś, jest świetne moim skromnym zdaniem.

 

:)



#6 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 marzec 2014 - 16:36

(...)

A dziękuję, sam jestem całkiem zadowolony z malowania  ;)  Chociaż po głowie chodzą mi już jakieś wymyślne rzeczy. Myślisz, że lepiej pójść w stronę jak najbardziej naturalnych kolorów czy lepiej się nie ograniczać? 

Wolno piszę, więc Joker zdążył odpowiedzieć za siebie :)

Moja odpowiedź brzmi - wszystko zależy, jaki jest ostateczny cel. Złowienie wielu ryb? Czy zabawa. Jeśli zabawa, to niczym się nie ograniczaj :D Wyjęcie każdej ryby na oryginalnie ubarwioną przynętę będzie dodatkowym bonusem, dodatkiem do frajdy jaką jest łowienie na własnoręcznie zrobione (pomalowane) przynęty.

 

Witaj :)


  • Zelldo lubi to

#7 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 16:37

Przynęty dla mnie pierwsza klasa,dobra robota B)
Chętnie przyganoł bym kilka sztuk,jak coś daj znać...

 

Dzięki ;) 

 

Nie ukrywam, że zamierzam sprzedać od czasu do czasu kilka sztuk. Lurebuilding to całkiem droga zabawa a planuję go rozwijać  ;)


  • joker i spini lubią to

#8 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 17:31

 

Żywica. Dla mnie temat nieznany poza tym co czytam. Rozmyślam póki co, czy iść w tą stronę. Starannie zrobiłeś korpusy.

 

To nie ważne co myślę. Ważne co ty chcesz na teraz i jaką widzisz dla siebie przyszłość. 

Łowność przynęty nie leży w szczegółach odwzorowania linii łusek, sam wiesz  ;) Osobiście jestem fanem pięknych przynęt i każdemu kto ciągnie z tym w górę kibicuję mocniej.

 

To co teraz pokazałeś, jest świetne moim skromnym zdaniem.

 

:)

 

Dziękuję :) 

 

Sam żywicą bawię się od kilku miesięcy i to co mogę powiedzieć, to jeśli się z nią odpowiednio zaprzyjaźnisz to ma naprawdę, naprawdę duże możliwości i mi się z nią pracuje świetnie. 

 

Wykonanie modelu matki to dla mnie dobre kilka-kilkanaście dni i wykorzystuję różne materiały w tym celu, a potem wszystko "sczepiam". Ten model jest akurat takim jednym z pierwszych. Gdyby nie fakt, że mam remont w całym mieszkaniu to pewnie malowałbym już model całkiem miłego pstrąga z którym bawię się już dłuższy czas.  

 

 

Witaj  ;)

 

 

 

Witaj ;) Tak, masz rację. Myślę, że najlepiej się nie ograniczać a zarazem dopracować jak najlepiej pewne elementy


  • joker lubi to

#9 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 marzec 2014 - 18:18

Przygarnal bym, oj przygarnal :-P
  • Zelldo lubi to

#10 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 29 marzec 2014 - 21:20

Witam.

W tym co pokazałeś widać że masz do czynienia z lurebuldingiem nie od dziś.

Twoje woblery pokazują że przeszedłeś długą drogę począwszy od strugania, budowę form i zabawę z żywicami, do (świetnej) pracy aerografem.

Widać że masz talent.

Będę śledził twój wątek z całą pewnością.

Jeśli chodzi o to w którą stronę masz iść czy w naturalne czy bardziej wymyślne to dam Ci jedną radę.

Staraj się nie ograniczać, bo standardowych przynęt jest już dużo.


Użytkownik lesiewicz edytował ten post 29 marzec 2014 - 21:24

  • joker i Zelldo lubią to

#11 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 21:44

Dobre słowa wynagradzają w pełni cały włożony trud i za to dziękuję ;) 

 

O dziwo maluje zwykłym chińczykiem, kupionym kilka lat temu z dyszą 0,2mm. Chociaż mam zamiar przesiąść się na Evolution H&S, ale nie wiem czy za tę kwotę nie lepiej kupić dwóch Ultra tej samej firmy. Dostęp do kilku kolorów chyba cenię sobie najbardziej.

 

Tak, macie rację - nie ma się co ograniczać. Biorąc pod uwagę tak wielką dostępność kolorów i materiałów ;) 


  • bertold12 lubi to

#12 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 29 marzec 2014 - 22:04

Jeśli ktoś ma talent to zwykłym chińskim aero też zrobi arcydzieło.

Droższe aerografy a raczej klasowe dają spokój podczas malowania większej ilości woblerów.Nie mają tendencji do zapychania się i łatwiej się je konserwuje.Oczywiście zależy jakich farb i lakierów się używa.


  • joker, Zelldo i bertold12 lubią to

#13 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 22:53

Aktualnie testuje farby chyba 4-5 różnych producentów. Sporo wiedzy można zaczerpnąć z for modelarskich na ten temat.  

 

A co do aerografów to prawda. Nawet tym tanim da się jako tako pomalować. Natomiast jeśli chodzi o kompresor (jeśli ktoś maluje sporo) to nie warto iść w półśrodki - 10 litrów, cicha praca, czyste, suche powietrze dużo lepiej przełożą się na jakość i wygodę pracy  ;)



#14 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 30 marzec 2014 - 10:33

Aktualnie testuje farby chyba 4-5 różnych producentów. Sporo wiedzy można zaczerpnąć z for modelarskich na ten temat.  

 

A co do aerografów to prawda. Nawet tym tanim da się jako tako pomalować. Natomiast jeśli chodzi o kompresor (jeśli ktoś maluje sporo) to nie warto iść w półśrodki - 10 litrów, cicha praca, czyste, suche powietrze dużo lepiej przełożą się na jakość i wygodę pracy  ;)

Jeśli chodzi o wiedzę na tematy nas interesujące to wystarczy poświęcić trochę czasu żeby zdobyć teorię.

Czasami spędzałem kilka godzin żeby dokopać się do potrzebnych informacji a czasem kilka dni.

Dzisiaj wszyscy chcą mieć podane na tacy, dlatego pytania na niektóre tematy powtarzają się po set razy.

W twoich woblerach widać że przyłożyłeś się do zebrania wiedzy teoretycznej i świetnie przełożyłeś ją na praktykę.


  • joker lubi to

#15 OFFLINE   Tomik

Tomik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjapłock
  • Imię:tomek
  • Nazwisko:tomala

Napisano 30 marzec 2014 - 11:41

Jerki BAJKA  az strach pomyśleć co by było gdyby wszedł w zaczep, wtedy pozostaje tylko wejscie do wody. :)) pozdrawiam i gratuluję talentu



#16 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 839 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 30 marzec 2014 - 18:13

Aktualnie testuje farby chyba 4-5 różnych producentów. Sporo wiedzy można zaczerpnąć z for modelarskich na ten temat.  

 

A co do aerografów to prawda. Nawet tym tanim da się jako tako pomalować. Natomiast jeśli chodzi o kompresor (jeśli ktoś maluje sporo) to nie warto iść w półśrodki - 10 litrów, cicha praca, czyste, suche powietrze dużo lepiej przełożą się na jakość i wygodę pracy  ;)

Dla mnie farby modelarskie są tragiczne, ja maluję akryli samochodowych wodnych, spróbuj.

Jakiego używasz komresora?



#17 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 19:19

Jeśli chodzi o wiedzę na tematy nas interesujące to wystarczy poświęcić trochę czasu żeby zdobyć teorię.

Czasami spędzałem kilka godzin żeby dokopać się do potrzebnych informacji a czasem kilka dni.

Dzisiaj wszyscy chcą mieć podane na tacy, dlatego pytania na niektóre tematy powtarzają się po set razy.

W twoich woblerach widać że przyłożyłeś się do zebrania wiedzy teoretycznej i świetnie przełożyłeś ją na praktykę.

 

Dokładnie, czasem nawet mając wszystko na tacy nie pójdziemy nawet o krok dalej. Trzeba swoje nabrudzić i wykombinować. Jerkbait.pl był i jest dla mnie świetnym źródłem wiedzy i naprawdę dużo stąd wyniosłem, dlatego chce spłacić "długi" i dzielić się tym co udało mi się nabyć. ;) 

 

Jerki BAJKA  az strach pomyśleć co by było gdyby wszedł w zaczep, wtedy pozostaje tylko wejscie do wody. :)) pozdrawiam i gratuluję talentu

 

Wtedy wracamy do warsztatu i robimy nowego cukierka. A wiadomo, że do jednego nie opłaca się siadać, więc robimy kilka i w ten sposób po pewnym czasie musimy siadać na walizce, aby ją zamknąć  :D


  • Ubik i woblery z Bielska lubią to

#18 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 marzec 2014 - 19:56

Witaj. Na prawdę piękne jerki, mało takich tu na forum. Z jakiej żywicy są te odlewy ?

#19 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 20:34

Dla mnie farby modelarskie są tragiczne, ja maluję akryli samochodowych wodnych, spróbuj.

Jakiego używasz komresora?

 

Mi się ładnie spisują, ale nie mam porównania z akrylami samochodowymi. Podrzucisz jakiś link? Z chęcią przybliżę sobie temat ;)

 

Tak, kompresor był dosyć długą historią. Wiedziałem, że nie chce żadnych grzejących się chińczyków z allegro. Chciałem kupić porządniejszy sprzęt i możliwie jak najcichszy. Ale profesjonalny sprzęt to wydatek ok. 1500 zł (całkiem sporo). Stwierdziłem, że zrobię porządnego lodówkowca i w dodatku dobiorę części i parametry takie jakie chce. I zrobiłem - butla dentystyczna, nowy agregat, włoskie podzespoły.. i chodzi świetnie :) butla 10 l do 5 atmosfer nabija się szybciutko, cichy, czyste powietrze, nie grzeje się praktycznie wcale i ładnie wygląda. A zamknąłem się w jakiś 600 zł (teraz pewnie wyszłoby mi to taniej). Polecam takie rozwiązanie.

 

Witaj. Na prawdę piękne jerki, mało takich tu na forum. Z jakiej żywicy są te odlewy ?

 

Cześć. Dziękuję ;) Żywica poliestrowa od huntsmana


Użytkownik Zelldo edytował ten post 30 marzec 2014 - 20:35

  • @slider@ lubi to

#20 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 839 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 30 marzec 2014 - 20:45

Mi się ładnie spisują, ale nie mam porównania z akrylami samochodowymi. Podrzucisz jakiś link? Z chęcią przybliżę sobie temat ;)

 

Tak, kompresor był dosyć długą historią. Wiedziałem, że nie chce żadnych grzejących się chińczyków z allegro. Chciałem kupić porządniejszy sprzęt i możliwie jak najcichszy. Ale profesjonalny sprzęt to wydatek ok. 1500 zł (całkiem sporo). Stwierdziłem, że zrobię porządnego lodówkowca i w dodatku dobiorę części i parametry takie jakie chce. I zrobiłem - butla dentystyczna, nowy agregat, włoskie podzespoły.. i chodzi świetnie :) butla 10 l do 5 atmosfer nabija się szybciutko, cichy, czyste powietrze, nie grzeje się praktycznie wcale i ładnie wygląda. A zamknąłem się w jakiś 600 zł (teraz pewnie wyszłoby mi to taniej). Polecam takie rozwiązanie.

 

 

Cześć. Dziękuję ;) Żywica poliestrowa od huntsmana

Linka nie mam bo ja z tyrki sobie lakiery biorę. Malowałem modele dość długo i farby modelarskie nie mają polotu do samochodówek.


  • Zelldo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych