Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zelldo Lures


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 20:50

Linka nie mam bo ja z tyrki sobie lakiery biorę. Malowałem modele dość długo i farby modelarskie nie mają polotu do samochodówek.

 

Mam osoby w rodzinie, które mają świetne mieszalnie farb, tyle że dekoracyjnych (crown) i nawet miałem okazje testować kilka kolorów i szły całkiem nieźle. Myślisz, aby lepiej się przerzucić na nie?



#22 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 30 marzec 2014 - 21:09

Ja bym popróbował, choć nie znam tych farb. Farby modelarskie są produkowane z kiepskiej jakości pigmentów. Akryle samochodowe, nie dość że jakościowo super to i cenowo gitara.


  • Zelldo i bertold12 lubią to

#23 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 14:47

Właśnie robię ostatnie poprawki w nowym modelu imitującym pstrążka. 

 

Przy początkowym założeniu miał być kolejnym bezsterowcem, ale zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie i czy nie lepiej zastosować steru. Więc nie mam też pomysłu jaką nadać mu pracę i na jakich wodach najlepiej by się spisywał. Macie jakieś pomysły? Jeśli kto podrzuci najbardziej pomocną radę to może oczekiwać paczki niespodzianki, kiedy skończę pierwszą serię ;) 

 

wlyt.jpg

 

zf3j.jpg



#24 OFFLINE   dawidaol

dawidaol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Dawid

Napisano 31 marzec 2014 - 16:00

Niesamowity  :wub:

Ja jestem za dwoma wersjami, jedna ze sterem, klasyczny uniwersał. Druga zaś jako jerk, dla każdego coś miłego  :rolleyes:


  • Zelldo lubi to

#25 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 marzec 2014 - 16:04

W jakim materiale zrobiłeś tego pstrąga?



#26 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 16:08

Napisz jaką ma długość, czy będzie pływający, tonący, łatwiej będzie coś zaproponować.


  • Zelldo i woblery z Bielska lubią to

#27 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 31 marzec 2014 - 20:24

Zrób go jako wobler trollingowy ze sterem siodłowym :)


  • Zelldo lubi to

#28 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 20:30

 

Napisz jaką ma długość, czy będzie pływający, tonący, łatwiej będzie coś zaproponować.

 

Tak, racja. Zapomniałem o tak trywialnej rzeczy. Długość: 12 cm. Czy pływający czy tonący? Myślę nad dwiema wersjami. Chociaż jeśli miałby być to jerk to raczej wolno tonący. 

 

 

Niesamowity   :wub:

Ja jestem za dwoma wersjami, jedna ze sterem, klasyczny uniwersał. Druga zaś jako jerk, dla każdego coś miłego   :rolleyes:

 

Właśnie, jeśli ster to jaki dokładnie? Może fajnie by było gdyby schodził do ok. 2 metrów i pracą przypominał Skinnera? 

 

 



#29 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 20:36

W jakim materiale zrobiłeś tego pstrąga?

 

Modele robię z różnych materiałów. Od drewna, masy modelarskie, po modeling 3D. Więc przy łączeniu wszystkich części mam naprawdę sporo zabawy. Ale końcowy efekt jest całkiem okej. Już widzę tego pstrążka w lekkiej opalizacji i transparentach ;) 

 

Zrób go jako wobler trollingowy ze sterem siodłowym :)

 

Tak, to też dobry pomysł. Natomiast nie mam kompletnie doświadczenia z trollingiem, więc ciężko mi zrobić i przetestować dobrze coś na czym się nie znam 



#30 OFFLINE   dawidaol

dawidaol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Dawid

Napisano 31 marzec 2014 - 20:37

Skoro ma 12 cm, to tutaj koledzy dobrze piszą, coś pod trolling było by idealne. Osobiście jako "zębaty" zapaleniec wolał bym jakby powstała wersja schodząca na min. 3 m :) Co do pracy to jakby błyskał bokami na boki było by super, nie musi być jakoś mega agresywny. 

Korpus ma potencjał i nie warto ograniczać się do jednej wersji... 

Może ster na wzór salmowskiego whacky  ? 


Użytkownik dekiel11 edytował ten post 31 marzec 2014 - 20:39

  • Zelldo i peekol lubią to

#31 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 20:37

Ma potencjał na wersję SDR i tak jak piszesz, na jerka.


  • Zelldo lubi to

#32 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 20:51

Skoro ma 12 cm, to tutaj koledzy dobrze piszą, coś pod trolling było by idealne. Osobiście jako "zębaty" zapaleniec wolał bym jakby powstała wersja schodząca na min. 3 m :) Co do pracy to jakby błyskał bokami na boki było by super, nie musi być jakoś mega agresywny. 

Korpus ma potencjał i nie warto ograniczać się do jednej wersji... 

Może ster na wzór salmowskiego whacky  ? 

 

Na zdjęciu może tego nie widać, ale model ma dosyć płaski, prostokątny kształt. Więc w stylu whackiego może się nie spisać, zbyt duży opór. Ale na desce kreślarskiej mam już model pod ten styl, bo sam go bardzo lubię ;)

 

Więc jeśli ster, to tak jak proponujecie - trolling. Masz jakieś propozycje steru? Przy dosyć płaskich bokach będzie ładnie lusterkował ;)

 

Ma potencjał na wersję SDR i tak jak piszesz, na jerka.

 

A co myślisz o sterze na wzór skinnera? Spełniałby także dobrze rolę jako jerk i powierzchniowy trolling. 

Teraz już widzę, że na jednym modelu się nie skończy ;)


Użytkownik Zelldo edytował ten post 31 marzec 2014 - 20:58


#33 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 20:59

Nie znam skinnera, możliwe, że masz rację.

Znam za to inny wobler salmo, który może coś Ci podpowiedzieć w kwestii pracy- pływający Whitefish.

Zdaniem wielu skuteczny i ciekawy wobler.

Różni się od Twojego jednym centymetrem w długości, ale jakiś kierunek już jest. ;)

Na stronie Salmo są filmiki z jego pracą, może się przyda. :)


  • Zelldo lubi to

#34 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 21:12

Nie znam skinnera, możliwe, że masz rację.

Znam za to inny wobler salmo, który może coś Ci podpowiedzieć w kwestii pracy- pływający Whitefish.

Zdaniem wielu skuteczny i ciekawy wobler.

Różni się od Twojego jednym centymetrem w długości, ale jakiś kierunek już jest. ;)

Na stronie Salmo są filmiki z jego pracą, może się przyda. :)

 

Mam jednego whitefisha w pudełku ;) prace ma drobną o wysokiej częstotliwości. Ale tak samo jak przy whacky, ma obły, wąski korpus. Model pstrąga przypomina bardziej skinnera i pasowałaby mu także jego praca. Więc myślę, że na początku pójdę w tym kierunku. ;) Z bezsterowca chyba zrezygnuję. 

 

Najpierw wersja skinner a potem może coś pod głębszy trolling. Ale do drugiej wersji będę potrzebował testerów, bo sam nie ocenie poprawnie możliwości ;) Także pamiętam, że jakiś forumowy kolega wycinał stery na drukarce cnc. Znajdę do niego jakiś kontakt?


  • Dagon lubi to

#35 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 21:16

Tak.

http://jerkbait.pl/t...a-ploterze-cnc/


  • Zelldo lubi to

#36 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 31 marzec 2014 - 21:28

 

 

A co myślisz o sterze na wzór skinnera? Spełniałby także dobrze rolę jako jerk i powierzchniowy trolling. 

Teraz już widzę, że na jednym modelu się nie skończy ;)

 

Praca Skinnera wynika raczej z nietypowego umiejscowienia obciążenia niż z kształtu steru



#37 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 21:31

Praca Skinnera wynika raczej z nietypowego umiejscowienia obciążenia niż z kształtu steru

 

Z  tego co pamiętam to to obciążenie jest prawie na końcu ogona, prawda?



#38 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 31 marzec 2014 - 21:35

W samej dupce :P  też przymierzam się do zrobienia czegoś "skinnerowatego" i przypuszczałem że będzie przesunięte do tyłu  ale nie spodziewałem się że aż tak, byłem mocno zaskoczony jak nie dawno któryś z kolegów wstawił zdjęcie rtg


  • Zelldo lubi to

#39 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 01:14

W samej dupce :P  też przymierzam się do zrobienia czegoś "skinnerowatego" i przypuszczałem że będzie przesunięte do tyłu  ale nie spodziewałem się że aż tak, byłem mocno zaskoczony jak nie dawno któryś z kolegów wstawił zdjęcie rtg

 

Takie prześwietlenia to pomocna rzecz. Chyba szybko bym nie wpadł, aby umieszczać ciężar na samym końcu woblera. Tak czy siak pewnie dużo wody w Wiśle upłynie zanim uda się uzyskać fajną pracę. ;)



#40 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 01 kwiecień 2014 - 07:13

Piękne woblerki. Z przyjemnością bede śledził wątek :) coś mi sie wydaje ze niedługo nikt nie bedzie kupował fabrycznych wyrobów :)

Edit. Nie wiem czy dobrze mi sie wydaje po zdjęciach (komórka) ale czy kotwice nie są trochę małe?
Widać wpływ Solara na Twoja twórczość. Stylistyka podobna i nawet zdjęcia robisz identyczne :)

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 07:17

  • Zelldo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych