Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery do trollingu sandaczowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:07

No właśnie.I to burzy mój cały światopogląd dotyczący przynęt na sandacze  :lol:


  • mifek lubi to

#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:15

Ba, widziałem piękne sandacze łowione na duże głębokie Sebile 160, czy nawet 190mm. Choć tam, gdzie teraz łowię sandacze wolę zdecydowanie małe przynęty - Husky Jerk Deep 12 to maksymalna wielkość . Jak już wspomniałem wielkie nadzieje pokładam w eksploracji tematu gumowego. Może na większej wodzie łowiłbym grubiej...


  • popper lubi to

#23 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:15

MAciek - najprościej załozyć, że to rodzina okoniowatych - a tym jak wiadomo, jak co do łba strzeli to we wszystko walnie... choć na ogól ma swoje kaprysy :P


  • spinnerman i Stary i wasaty lubią to

#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:22

Dodam jeszcze, że łowienie sandaczy na trolling, czy w rzekach, czy kanałach, czy jeziorach, to nie to samo, co nocne, opaskowe łowy ;) Myślę, że nie należy doszukiwać się jakichś głębszych analogii, wtedy łatwiej będzie "przełamać stereotyp przynęty sandaczowej". I miejsca inne i głębokości, i często narybek, na którym sandacz w tych miejscach żeruje.



#25 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:28

Rafał,niewątpliwie coś jest na rzeczy tylko w głowie mam ogromny znak zapytania w momencie, gdy brania sandaczy są regularne na przynęty które wymienił Krzysiek. Zrozumiałbym to, gdyby sandokany tłukły w wobki, które ryją po dnie, obijają kamienie-tutaj sytuacja jest w miarę klarowna. Ale tak powiedzmy-w pół wody? Ryby to istoty bliźniaczo podobne do kobiet. Nigdy nie zrozumiesz o co im chodzi w danym momencie ;)



#26 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:37

Rycie często decyduje o sukcesie. Tylko bardzo aktywne ryby biorą przynęty prowadzone 2-3m nad dnem i wyżej. Większość brań, podobnie jak w trollu okoniowym mam przy opukiwaniu dna, na twardym (żwir, płyta, kamienie, racicznica).



#27 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:39

Maciek....myślę, że to raczej związane jest z łowieniem smoków z ręki.... gumy czy koguty to skakanie po dnie i tam cały czas widzimy te ryby.

W trollu niekoniecznie trzeba ryć wobem po dnie.

Nie wiem jak u innych ale ja na 10 ryb mam 9 zapiętych za gardło łowiąz z ręki. Nie jestem przekonany że zaatakowały bo chciały zjeść.

Kiedy ciągne dorożkę rzadko mam ryby z wobem poza zębami.

 

No to jest druga teoria :)


Użytkownik sucks_one edytował ten post 10 czerwiec 2014 - 10:40

  • Bolesław lubi to

#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:42

Raz jeden trafiłem z trolla za płetwę ogonową, ale podejrzewam, że to nie było klasyczne podczepienie, prawdopodobnie zapiął się na Percha 8DR w czasie nawrotu po pobiciu woba. Ryby były tego dnia wściekle aktywne i ruchliwe.



#29 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:43

Czyli można zaryzykować stwierdzenie,że w tej sytuacji praca przynęty schodzi na dalszy plan bo pierwszorzędne znaczenie ma tutaj pukanie,czy bedzie to nadużycie? :) 

 Większość brań, podobnie jak w trollu okoniowym mam przy opukiwaniu dna, na twardym (żwir, płyta, kamienie, racicznica).



#30 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:53

Moim zdaniem jedno i drugie jest istotne. Ja lubię, jak wobek ma drobną, ale mocną, wyczuwalną pracę, rzekłbym nerwową. Shad Rap jest dla mnie ciut za bardzo "sflaczały" na zandery :) Ale doświadczenie mam niewielkie.



#31 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:54

Krzysiek,jeszcze jedna sprawa mnie ciekawi,mianowicie gumy o których wspomniałeś. Masz już jakieś konkretne modele które chcesz przetestować czy startujesz od zera?

 

Coś w tym jest bo na 4 sandacze złapane w mojej dotychczasowej karierze,2 zaczepiły się za brodę chociaż strzały były atomowe.Strasznie nerwowe ryby.

Maciek....myślę, że to raczej związane jest z łowieniem smoków z ręki.... gumy czy koguty to skakanie po dnie i tam cały czas widzimy te ryby.

W trollu niekoniecznie trzeba ryć wobem po dnie.

Nie wiem jak u innych ale ja na 10 ryb mam 9 zapiętych za gardło łowiąz z ręki. Nie jestem przekonany że zaatakowały bo chciały zjeść.

Kiedy ciągne dorożkę rzadko mam ryby z wobem poza zębami.

 

No to jest druga teoria :)


Użytkownik Person edytował ten post 10 czerwiec 2014 - 11:01


#32 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 11:00

.


Użytkownik Person edytował ten post 10 czerwiec 2014 - 11:02


#33 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 10 czerwiec 2014 - 11:09

Ja łowię dosłownie w pół-wody między 8-10 metrem w termoklinie,z regóły sonda pokazuje dużo drobiu a sandokany sporo poniżej.W wobki z mocną pracą walą z siłą pudziana ;) barzdo rzadko mają kotwy poza pyskiem.O dziwo kolory naturalne łowią ,oczojeby dotąd zero ryb(choć woda do czystych nie należy).Podobnie jak kolega liczę na owocne eksperymenty z gumiakami w trolu.

Załączone pliki



#34 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 czerwiec 2014 - 11:27

Krzysiek,jeszcze jedna sprawa mnie ciekawi,mianowicie gumy o których wspomniałeś. Masz już jakieś konkretne modele które chcesz przetestować czy startujesz od zera?

 

 

Smukłe, długie, kolorowe. Krótki hak i możliwie mała główka, żeby nie tłumić pracy, plus dozbrojka w okolicy nasady ogonka.



#35 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 10 czerwiec 2014 - 12:09

mam dziwne wrazenie, ze trollingowe sandacze gustuja w roznym typie wobkow w zaleznosci od wody (niestety), choc oczywiscie schematy sie powtarzaja. Na Mietkowie hiciorem kilku lat byl plywajacy Hornet 5 i 6 DR i SDR. Na innych zbiornikach wolaly cos innego.

 

Z moich doswiadczen sprawdzal sie takze wspomniany przez Krzyska Perch 8 SDR, duzy bullhead SDR, a na plytkich lowiskach minnow SDR. KOlorystyka rozna, ale liderem wciaz pozostaje GT i jemu podobne.



#36 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 czerwiec 2014 - 13:07

I Frisky ;)



#37 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 13:26

W zeszłym roku niedaleko Pisza na złamanego WF 13cm w kolorze HP miałem pierwszego smoka :) W kolejnych okresach ryby zapadły się pod ziemię :)

Nie wiem Kamil czy drwisz czy potwierdzasz? :)



#38 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 czerwiec 2014 - 11:51

Nie jestem przekonany, że musi być to SDR, czerwcowe sandacze łowiłem wysoko prowadząc przynęty (gumy też się sprawdzały na krótkim dyszlu).

 

Sporo ryb połapałem na Salmo MInnow 7 i 9cm w rożnych wersjach F i S. Mój ulubiony kolor to oczywiście GS (szczególnie ten stary model). Łowiąc czerwcowe sandacze w troolingu najlepiej pływać na elektryku. Kolejny sandaczowy killer w moim pudle to Rapala Husky Jerk 10cm (HJ10 - 1,5 - 2,1 m) w kolorze czarno srebrnym.

A ja jestem wręcz pewien,że SDR nie jest optymalnym rozwiązaniem na początek sezonu.

Rapalka Husky Jerk jest OK. Lepsze wyniki jednak zawsze przynosił  Sliver - 13cm. Warunek szybkie, lub bardzo szybkie prowadzenie.

Wobler przy takim prowadzeniu schodzi max na 1.5 metra. Brania zazwyczaj są bardzo agresywne. ( zbiornik zaporowy,woda czysta ).



#39 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 czerwiec 2014 - 11:59

To zależy, niektóre SDR-y schodzą nominalnie na 3-4 metry. Dużym HJ Deep łowię na takich głębokościach na krótkim dyszlu. Podobnie Jaxonem, prezentowanym na zdjęciach. Na drugim zdjęciu jest ryba złowiona na głębokości 2 - 2,5m, mimo że wobler "bez bicia" schodzi na 5m i głębiej.



#40 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2014 - 12:55

A ja jestem wręcz pewien,że SDR nie jest optymalnym rozwiązaniem na początek sezonu.

Rapalka Husky Jerk jest OK. Lepsze wyniki jednak zawsze przynosił  Sliver - 13cm. Warunek szybkie, lub bardzo szybkie prowadzenie.

Wobler przy takim prowadzeniu schodzi max na 1.5 metra. Brania zazwyczaj są bardzo agresywne. ( zbiornik zaporowy,woda czysta ).

Sliver? Mam trochę w arsenale. Szczupaki tez sie jego czepiały?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych