Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Arek Kubale - fotografia wędkarska (outdoor/fly-fishing/przyroda)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
357 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 styczeń 2016 - 00:06

Foty jak zwykle super :)


  • Arek Kubale lubi to

#282 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaGdańsk, Southampton
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 25 styczeń 2016 - 11:11

Arku robisz świetne zdjęcia!! Nie powielasz schematów, masz swój styl a to wg. mnie cecha która wyróżnia artystów spośród reszty fotografów. Masz chłopie talent jednym słowem  ;)

 

Koledzy @Inter i @Neor to tak jak pytać Leonarda da Vinci skąd ma takie dobre sztalugi i pędzle, bo na moich mi ta Mona Lisa taka ładna nie wychodzi...  :P

Oczywiście trzeba pamiętać, że każdy talent można nadgonić pracowitością ale trzeba być naprawdę bardzo pracowitym  ;)


  • Arek Kubale i Franc lubią to

#283 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:02

Przepraszam wszystkich za późne odpowiedzi, ale dużo ostatnio się u mnie dzieje. Ponieważ jednak właśnie leżę w szpitalnym łóżku (spokojnie, nie umieram ;) ), paradoksalnie znalazłem czas na nadrobienie forowych zaległości.

 

 

Zdjęcia pierwsza klasa. Da się tego nauczyć?

Chyba trzeba unieruchomić opcję "auto" w aparacie:D

 

 

@robert79 - dzięki za dobre słowo. Opcja M w aparacie ma jak najbardziej sens, w zasadzie punkt wyjścia do fotografii lustrzanką.

 

 

Chyba wolałbym w kolorze - męczy mnie, że nie wiem jakiego użyto... lakieru do paznokci ;)

 

 

@Stafford - czerwone chyba nie były - sam muszę sprawdzić :)

 

 

Przeczytałem cały temat i jestem pod wrażeniem zdjęć . Piękne . Jako całkowity laik w temacie takiej fotografii chciałbym się podpytać kilku drobiazgów . Czy mógłbyś zdradzić bądź opowiedzieć coś więcej na temat używanych  technik , programu do obróbki , jakiś ulubionych funkcji w programie . Na temat sprzętu już się wypowiadałeś ( ten którego używasz i co wystarcza ) a czy mógłbyś coś powiedzieć o kompaktach z wymienną optyką . Czy też można osiągnąć podobny efekt . Czy zdjęcia są z ręki czy używasz statywu . Może mógłbyś polecić książkę / poradnik gdzie można by zgłębiać taka wiedzę . Wiem że o dużo proszę ale nie mogę się oprzeć Twoim zdjęciom . Dzięki .

 

@neor, dzięki za miłe słowa. Być może zabrzmi to banalnie (a raczej na pewno), ale na Twoje pytania nie ma w sumie prostych odpowiedzi, bo i brak tu schematów. Żeby nie pozostawiać Ciebie jednak bez odpowiedzi: zdjęcia obrabiam głównie w Lightroomie, czasem jak jest potrzeba Photoshop. Techniki? Hm, jest parę trików w obróbce, którymi się raczej nie dzielę, ale nie są one w zasadzie niezbędne do robienia przyzwoitych zdjęć. Najważniejsze to mieć dobry materiał wyjściowy z aparatu - wbrew pozorom nie wszystko da się w Photoshopie naprawić. Zwłaszcza jeśli kierujemy się zasadą, że tworzymy fotografię, a nie grafikę - w praktyce oznacza to, że nie podmieniam nigdy niczego na zdjęciu (np. niebo, woda...), wycinam jedynie jakieś brzydaśne śmieci, ogólnie nie kreuję nowej rzeczywistości. Bo takie zdjęcia (w sumie czy to nadal zdjęcia?) już mnie nie cieszą. Co do zaawansowanych kompaktów, systemu 4/3 - tych pierwszych czasem używam (ale bez wymiennej optyki, np. poczciwy Lumix LX3); system 4/3 wydaje się być coraz ciekawszy i oferuje świetną jakość, no ale ja tradycyjnie używam lustrzanek. Trudno mi więc tu coś mądrego powiedzieć. Co do statywu - do pejzaży zawsze, w codziennym bieganiu za wędkarzami - raczej rzadko. A odnośnie książek - w zasadzie wszystko co wpadnie w ręce - prasa, książki i dobrodziejstwo internetu. Z tego ostatniego najwięcej chyba się nauczyłem. No i mój ojciec, który jest fotografem. Od niego mam podstawy.

 

 

bo ogólnie to zdjęcia petarda !

 

aż miło papatrzeć , kurde zastanawia mnie ile pracy to wymaga i czy to już wyższy poziom , do osiągnięcia przez zwykłego amatora ?

 

@inter - ostatnio zaniosło mnie na psychologię i uczę się różnych ciekawych rzeczy o ludziach. Jedną z ciekawostek jest to, że większość ludzi mogłoby zostać Hendrixem. Jedyny problem to ilość pracy, jaką trzeba zainwestować w swój rozwój. Mi do Jimmiego strasznie daleko, nie uważam się też za jakiegoś wybitnego fotografa. Cały czas się jednak uczę.


  • platynowłosy lubi to

#284 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:11

Foty jak zwykle super :)

 

Jak zwykle dzięki :)

 

 

Arku robisz świetne zdjęcia!! Nie powielasz schematów, masz swój styl a to wg. mnie cecha która wyróżnia artystów spośród reszty fotografów. Masz chłopie talent jednym słowem  ;)

 

Koledzy @Inter i @Neor to tak jak pytać Leonarda da Vinci skąd ma takie dobre sztalugi i pędzle, bo na moich mi ta Mona Lisa taka ładna nie wychodzi...  :P

Oczywiście trzeba pamiętać, że każdy talent można nadgonić pracowitością ale trzeba być naprawdę bardzo pracowitym  ;)

 

@Wisni - rozłożyłeś mnie na kawałki :) W zasadzie nie wiem nawet co napisać - bo strasznie mi miło. Mało tego, takie słowa jak ww. to świetna motywacja do dalszej pracy. Mam nadzieję, że poczciwy Leonardo nie poobijał się grobie od ataku śmiechu, bo jego wizjonerstwo, a moje rzemiosło to jednak dwa różne światy. Ale dziękuję! Pochełpię się tym i ponapawam troszkę. A potem wrócę na ziemię ;)


  • Wisni@ lubi to

#285 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 styczeń 2016 - 23:52

Noce w szpitalu bywają długie i nudne - wrzucam zatem coś dla oka forumowiczów. Szwecja 2014.

 

 

A_IMG_5149_net.jpg



#286 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 01 luty 2016 - 20:53

Arku Zdrówka!

 

Foty jak zawsze wymiatają ;] 


  • Arek Kubale lubi to

#287 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 luty 2016 - 20:55

@puszek7

 

Dzięki! Już na szczęście jestem w domu i otulony kocem grzebię nad zdjęciami, bo za bardzo jeszcze chodzić nie mogę. Ale z każdym dniem coraz lepiej, na sezon będę jak nowy ;).



#288 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 04 luty 2016 - 15:43

Przepraszam wszystkich za późne odpowiedzi, ale dużo ostatnio się u mnie dzieje. Ponieważ jednak właśnie leżę w szpitalnym łóżku (spokojnie, nie umieram ;) ), paradoksalnie znalazłem czas na nadrobienie forowych zaległości.


Co też sobie kolega Kubale tu wyobraża ?

Kurorcik wypoczynkowy, ciepłe łóżeczko, dziewczynki w kusych białych fartuszkach (że niby jakieś siostry), królewska wyżerka na koszt podatnika i co jeszcze ja się pytam ?.

O nie nie Panie Kubale ! Jakimś słodkim pejzażykiem z dziczyzną w tle mnie Pan tutaj nie udobrucha. Proszę natychmiast wracać do zdrowia (to jest groźba) i zabierać się za konkretne zdjęcia.

Ale to już, bo jak siedzę tak wstanę i stawię się w tym kurorcie, ojjjj będzie wtedy boruta !

 

;)

 

A tak poważnie, Arek powrotu do zdrowia życzę :good:.


  • Arek Kubale lubi to

#289 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 luty 2016 - 18:41

@Zwierzu, uśmiałem się :) a to chyba oznaka, że wracam do sił. Dzięki!

 

Co do rehabilitacji i nie litowania się nad sobą - 21/02 wyjeżdżam do Szwecji, więc jeśli pogoda dopisze a szwy po operacji nie puszczą, to będę działał w sprawie bałtyckich szczupaków. Potem może jeszcze trochę egzotycznego łowienia w marcu, ale to na razie pobożne plany. Jeśli jednak wszystko pójdzie po mojej myśli, sezon 2016 będzie dość pracowity fotograficznie.



#290 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 luty 2016 - 22:43

Zgodnie z moimi przewidywaniami ruszyłem na lutowe, słone szczupaki do Szwecji. Przedstawiam poniżej niesamowite miejsce w południowej części tego kraju - Sandhamn Marine  w prowincji Blekinge. A ryby? Były... :)

 

 

IMG_1881_Edit_net.jpg



#291 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 27 luty 2016 - 23:52

Kurczę , Arek - bajka  :wub: !


  • Arek Kubale lubi to

#292 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 28 luty 2016 - 00:07

Witam jak tak oglądam twoje zdjęcia to aż mam ochotę złapać za aparat.Super fotki


  • Arek Kubale lubi to

#293 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 marzec 2016 - 16:17

Luty 2016, Szwecja.

 

 

IMG_1933_Edit_net.jpg



#294 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 22 kwiecień 2016 - 20:46

Inne miejsce, inna ryba. Człowiek ten sam - jak zwykle skuteczny i niezastąpiony Wojtek Kudłacz.

 

 

IMG_1839_Edit_net.jpg



#295 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 maj 2016 - 10:16

Z miłości do szczupaków - czyli love bites! ;)

 

 

IMG_1840_net.jpg



#296 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 20 maj 2016 - 19:52

Do amputacji na szczęście nie doszło a wspomnienia na lata.....pzdr  ;)


  • Arek Kubale lubi to

#297 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 maj 2016 - 11:12

@daniel25, do amputacji na szczęście daleko, choć jak się patrzy na rozmiar szczupaków w Blekinge, człowiek zaczyna mieć wątpliwości ;)



#298 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 maj 2016 - 11:33

Zmieniamy klimat - majówka nad Bobrem :)

 

IMG_0229-_Edit_net_HQ.jpg

 

 

https://s26.postimg....Edit_net_HQ.jpg

 

https://postimg.org/image/bbixyn5mt/


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 10 marzec 2018 - 14:59


#299 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 23 maj 2016 - 15:33

A powodziówka już odwiedzona? ;)


  • Arek Kubale lubi to

#300 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 maj 2016 - 15:45

@Zed Set - bez wędki tak; z wędką - pewnie w ciągu kilku dni :)


  • Zed Zgred lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych