Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij kleniowo-jaziowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
303 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 12 kwiecień 2018 - 22:35

Witam. Rozważam zakup nowego kijka głównie pod klenie, bolenie i jazie na średniej wielkości rzekę Wkrę. Trafia się tam sporo przyłowu szczupaka i okonia. Łowię głównie na woblery 3-6 cm, smużaki, niewielkie gumki i blaszki. Długość wędki chciałbym około 270-280 cm. Nie wiem jaki c.w. wybrać? Do tej pory łowiłem na jakimś kijku do 10 g (był za delikatny) i miałem sporo źle zaciętych ryb i niestety uciekały. Budżet mam do 250 zł. Brałem pod uwagę:

SAVAGE GEAR WĘDKA MPP2 274/5-20g (na razie mój najbardziej prawdopodobny wybór)
DAIWA EXCELER JIGGER 2.70m 3-18g
Mikado Specialized CHUBSTER 2,75m/2-12g

proszę o opinie tych wędek lub jakieś inne sugestie.


SG nie używałem.

Excelera tak, na Warszawskiej Wisłę. Dobry kij. Szybki... Upadł mi i oddałem na gwarancję i się dowiedziałem że ich już nie produkuje i był zwrot kasy... Do dziś żałuję. Poszukaj no forum 'excwler jigger' parę osób wspominało go w swoich wpisach. Warto to mieć :)

Chubster miałem w ręku. Fajny ale nie moje preferencje.
  • Slig lubi to

#182 OFFLINE   Japco

Japco

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 22:37

a jakie masz preferencje na te rybki?



#183 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 kwiecień 2018 - 12:54

Witam. Rozważam zakup nowego kijka głównie pod klenie, bolenie i jazie na średniej wielkości rzekę Wkrę. Trafia się tam sporo przyłowu szczupaka i okonia. Łowię głównie na woblery 3-6 cm, smużaki, niewielkie gumki i blaszki. Długość wędki chciałbym około 270-280 cm. Nie wiem jaki c.w. wybrać? Do tej pory łowiłem na jakimś kijku do 10 g (był za delikatny) i miałem sporo źle zaciętych ryb i niestety uciekały. Budżet mam do 250 zł. Brałem pod uwagę:
 
SAVAGE GEAR WĘDKA MPP2 274/5-20g (na razie mój najbardziej prawdopodobny wybór)
DAIWA EXCELER JIGGER 2.70m 3-18g
Mikado Specialized CHUBSTER 2,75m/2-12g
 
proszę o opinie tych wędek lub jakieś inne sugestie.

Sg mpp oglądałem. Lepiej mi leżał niż custom coastal i titanium z parabelka włącznie. Sam nie wiem dlaczego nie kupiłem, chyba był zbyt tani. Bralbym w ciemno

#184 OFFLINE   Japco

Japco

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 14:27

Sg mpp oglądałem. Lepiej mi leżał niż custom coastal i titanium z parabelka włącznie. Sam nie wiem dlaczego nie kupiłem, chyba był zbyt tani. Bralbym w ciemno

 

 

Możesz powiedzieć coś więcej o tej wędce? To nowy model z 2018 roku i nigdzie nie ma opinii akurat o tej długości i c.w. Jak wygląda wygięcie w tej wędce, jaka jest czułość szczytówki. Nie wiem czy nie będzie za twarda do małych woblerków owadopodobnych. 



#185 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 19:40

Zastanawiam się na kupnem wędki pod klenio-jazie na Brdzie oraz Wiśle. Mam zamiar stosować woblerow kolegi gajosika (max 5g) oraz podobne, zbliżone wagowo. Mysle o wyższej półce, konkretnie nad kupnem St croix elite es90mlf2 albo najdłuższej finezza nuovo Graphiteleader. Ktoś miał te kije do tych zastosowań? Ewentualnie co jeszcze jest do polecenia przy zbliżonym budżecie?

#186 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 15 kwiecień 2018 - 06:57

Polecam serię Panfish St. Croix. Posiadam najdłuższy spinning tej serii 335 1.7-7 g. cm i używam go od paprochów do 4 gr ale 5 też da radę. Akcja moderate piękne ugięcie i praca pod rybą, bardzo mięsista. Nie jest to jakaś klucha. Jak go się weźmie w rękę to pracuje środkowa część blanku. Muszę go jeszcze sprawdzić czy da radę z wobkami sdr. Raczej wątpię ale może w wolniejszym nurcie zobaczymy. W tym roku używam plecionki i na razie na plus.

#187 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 23 kwiecień 2018 - 10:47

Używał może ktoś tej wędki? Czy faktycznie jest szybka jak piszą czy da się tym rzucić lekkim smużakiem?

http://allegro.pl/fi...6944005895.html



#188 OFFLINE   Wojtek Zwolski

Wojtek Zwolski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Zwolski

Napisano 17 marzec 2020 - 19:51

Panowie stanąłem przed dylematem kupna kija kleniowego. Podzielcie się proszę opiniami jeśli macie któryś z nich A najlepiej jak ktoś miał wszystkie i jest W stanie je porównać ;)

1. Komnger World Champion Dancer II - 2.70/3-14

2. SG Parabellum - 279/3-16

3. Dragon Moderate II - 282/2-12

Z góry dzięki za opinię

#189 OFFLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 marzec 2020 - 20:01

O kijach "kleniowych" jest trochę napisane na tym forum, o tych konkretnych kijach też..... Każdą z tych wędek można łowić klenie i każda z nich będzie miała swoich zwolenników.



#190 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 marzec 2020 - 20:41

Miałem dragon moderate 2-12g tylko ze 2,28, bardzo fajny kijek, czuły, niestety go sprzedałem bo chciałem coś lżejszego na okonie i teraz żałuje bo bym go pod drop shota użył. Bardzo dobrze wykonany i czuły.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#191 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 20:48

Jesli chcesz łowic klenie a nie kleniki najlepszy byłby sg 3-16 miałem drugi i trzeci łowiły oba ale sg zdecydowanie na wieksze ryby startuje od około 3gram zbitej masy i uciagnie wiecej.Na sucho konger jest jakby podobny z tym ze ma podatniejsza i delikatniejsza szczytówke.Moderate fajne ale pod wieksza przyneta kleknie w nurcie.I sg ma długi dolnik ale kijek fajny .Jak cos pisz opisze co potrzebujesz.

#192 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 18 marzec 2020 - 10:55

Jeżeli chodzi o kleniowo-jaziowy uniwersał na średnie i duże rzeki to w moim przypadku najlepiej sprawdza się Robinson Diaflex Light 2,95 7-22g. Wędka super sprawdza się przy prowadzeniu obrotówek nr 1, woblerków typu Dorado Alaska 2,5 cm. Jeżeli jest potrzeba to można też rzucać mniejszymi boleniówkami. Super wytrzymuje przyłowy. Lepszej kleniówki z zapasem mocy nie znam :)



#193 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 18 marzec 2020 - 13:01

Savage Gear parabelum 279 2/12....perełka...

#194 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 11 kwiecień 2020 - 13:01

Savage Gear parabelum 279 2/12....perełka...

Jakie ma wymiary Dolnik? Cały? Oraz bez uchwytu? Ile centymetrów od dołu? Ile od góry?
  • Bolen30 lubi to

#195 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 11 kwiecień 2020 - 15:38

Jeżeli mówicie o kiju w 3 składach to szału nie ma. Długi dolnik, mały zakres obsługiwanych przynęt-tylko te najmniejsze, średnie wykonanie a cena wcale nie najniższa. Miałem, sprzedałem nie żałuję. Zastąpiłem microflexem do 10 gram, a na Wisłę jest 3 metrowy batson 😁

#196 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 11 kwiecień 2020 - 19:20

A używał ktoś mikado bixlite 2.6 do 14 gramów ?

#197 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 19:43

Jeżeli chodzi o kleniowo-jaziowy uniwersał na średnie i duże rzeki to w moim przypadku najlepiej sprawdza się Robinson Diaflex Light 2,95 7-22g. Wędka super sprawdza się przy prowadzeniu obrotówek nr 1, woblerków typu Dorado Alaska 2,5 cm. Jeżeli jest potrzeba to można też rzucać mniejszymi boleniówkami. Super wytrzymuje przyłowy. Lepszej kleniówki z zapasem mocy nie znam :)

a stosujesz plecionkę czy żyłkę na te klenio jazie? też łowie tym kijem..



#198 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 16 kwiecień 2020 - 23:50

Na klenio-jazie w moim wydaniu tylko żyłka. Dobrej jakości 18-tka w 100% wystarcza.

#199 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 17 kwiecień 2020 - 06:49

Bingo

#200 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 20 kwiecień 2020 - 11:59

Ja nie wiem Panowie jak wy rzucacie 2 gramowym wobkiem czy 3g blaszka wędka od 7g i to na zylce 0,18. Teoretycznie wydaje się to niemożliwe.

Co do tematu to lowie parabellum 2-12g 279cm którego kilka postów wcześniej skrytykowano. Do tego zylka 0,14, 0,18 to na dużą rzekę mam. Mi odpowiada , dla każdego co innego.

Użytkownik Braco edytował ten post 20 kwiecień 2020 - 12:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych