Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij kleniowo-jaziowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
303 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 20 kwiecień 2020 - 13:38

i mam zestaw identyczny na Odrę...

#202 OFFLINE   Pawel_xc

Pawel_xc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Paweł

Napisano 21 kwiecień 2020 - 10:49

Cześć. Posiadam 3 kije wyżej wymienione, tj.:
-SG Parabellum 279 2-12,
-SG Parabellum 279 3-16,
-Dragon Moderate II 282 2-12.

Parabellum 2-12 ma mocno miękką szczytówkę, mimo jej spolegliwości najmniejsze pestki kleniowe latają bardzo dobrze. Można komfortowo poprowadzić mniejsze woblerki do 4-5cm i blaszki do nr 2. Moim zdaniem wędka idealna pod smużaki, ponieważ idealnie oddaje zbiórkę klenia z powierzchni i przekłada się to na małą ilość spadów. Dół odpowiednio mocny, wyholowałem sprawnie bolenia 60+. Ma długi dolnik, ale przekłada się to na odczucie maksymalnej lekkości zestawu. Generalnie bardzo dobry kij. Ja się jednak zastanawiam nad sprzedażą, bo już trochę za wiele tych kijaszków kleniowych.

Parabellum 279 3-16 moim zdaniem słusznie polecana pozycja na klenie czy bolki na lekko. Bardzo dobrze ładuje przynęty już od 2g, szczytówka nie klęka mimo to nawet pod boleniówkami ok 10-12g. Dół mocny, wędkę określiłbym jako med-fast z pięknym progresywnym ugięciem. Tutaj z silnikiem identycznie jak powyżej.

Moderate 282 2-12. Opis kija sugerowałyby zbliżone właściwości do Parabellum 2-12. Nic z tych rzeczy. Z tych trzech kijów jest najsztywniejszy i najbardziej mięsisty. Na sucho nie powiedziałbym, że można nim rzucać 2g woblerami. W praktyce zasięg rzutów jest chyba największy z tych trzech pozycji (niewielkie różnice). Szczytówka nie klęka pod boleniówkami 10g także spokojnie obsłuży średnie obrotówki i woblery kleniowe. Kij również opisałbym jako med-fast z pięknym progresywnym ugięciem. Uważam też, że najlepiej z tych trzech oddaje pracę przynęty.

Generalnie świetne wędki, dodatkowo Parabellum 3-16 i Moderate 2-12 spokojnie mogą służyć na bolenie na lekko. Jak idę na klenie i zamierzam łowić nie tylko na smużaki to mam gruby dylemat która wędkę wybrać :-) używam wyłącznie plecionki, co diametralnie podnosi czułość przynęt na każdej z tych wędek.

#203 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 21 kwiecień 2020 - 12:16

Dzięki Pawle za opinie. Lubię czytać analizy poparte własnymi doświadczeniami w użytkowaniu sprzętu. Tego nie zastąpią żadne opisy w katalogach.



#204 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 21 kwiecień 2020 - 13:10

Uwazam ze parabellum 3-16najlepiej wpisze si na Klenie z mozliwoscia bolka na lzej.Dwa pozostałe to takie bardziej jaziowo kleniowe kijki ,ale jesli ktos lubi przy bolku 60cm miec kijek zgiety niemal cały to moze i tak.A wszelkie róznice to tylko te ze parabelum zaczyna rzucac powiedzmy gram wyzej niz dwa słabsze kijki.Brałbym 3-16 Daje wiecej mozliwosci obsługiwanych przynet.Udany kijek.

#205 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3707 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 kwiecień 2020 - 06:18

Moderate 282 2-12. Opis kija sugerowałyby zbliżone właściwości do Parabellum 2-12. Nic z tych rzeczy. Z tych trzech kijów jest najsztywniejszy i najbardziej mięsisty. Na sucho nie powiedziałbym, że można nim rzucać 2g woblerami. W praktyce zasięg rzutów jest chyba największy z tych trzech pozycji (niewielkie różnice). Szczytówka nie klęka pod boleniówkami 10g także spokojnie obsłuży średnie obrotówki i woblery kleniowe. Kij również opisałbym jako med-fast z pięknym progresywnym ugięciem. Uważam też, że najlepiej z tych trzech oddaje pracę przynęty.

Potwierdzam, Moderate to bardzo dobre wędziska. Co prawda nie 2-12g, ale 3-18g miałem: https://wedkuje.pl/n...-moderate/86921


Użytkownik Alexspin edytował ten post 22 kwiecień 2020 - 06:22


#206 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 10:36

A ja miałem 2-12g i to zdecydowanie za mało na bolki chociaz rzuci ciut ponad dwa geamy,szczyt w prawdzie ciut mocniejszy ale to nadal delijatny kijek pod klenio jazie bo raczej do tego stworzony.Ale czucie przynety bardzo na przyzwoitym poziomie.
  • Alexspin lubi to

#207 OFFLINE   Pawel_xc

Pawel_xc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Paweł

Napisano 22 kwiecień 2020 - 10:41

Bolen 30 jeśli mówisz o Parabellum 2-12 to tak, absolutnie na bolki się nie nadaje. Ja tylko przyłowiłem średniego bolenia tym kijem i po prostu dał radę, ale to wszystko. Parabellum 3-16 i Moderate 2-12 też nie są kijami na bolki, ja tak uważam, ale jeśli chodzi się za kleniem i tłucze bolo, to bez problemu można tymi dwoma kijami rzucić boleniówką. Drastycznej różnicy w mocy nie zauważyłem. Ja łowię bolki Parabellum 12-32 i to uważam za odpowiedni kij na bolenie. Wiadomo, każdy lubi co innego ;)

#208 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:36

Paweł bo parabellum ma duży zapas mocy. 2-12 było na filmiku na yt jak gość podnosi na chama szczupaka 60cm z wody. Też wyciaglem na niego bolka pod 60cm bez żadnych problemów. Ryby maja ciężko w walce przez wolna akcja ktora je meczy szybko. Ale łowić przynetami innymi niż kleniowymi raczej sie nie da, okoniowy opad tez odpada.

#209 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 15:00

Uwazam ze parabellum 3-16 najblizej mu do połowu bolków na lekko osobiscie miałem na niego pare bolków 6plus i było ok ale warunki i miejsce było ok,ale docelowo to bardziej kijek kleniowy na wieksze klenie bardzo ok i tyle.Niz typowo pod bolki.A ja poprostu lubie miec w wedce komfort podczas cholowania ryb na które sie nastawiam bo miejsca sa rózne.Ale ludzie róznie to odbieraja.Pomysl bolek około 70cm w mocnym nurcie w niesprzyjajacych warunkach bedziesz miał komfort na któras z tych wedek?Ja najblizej miał bym go w parabellum chociaz tez to słabo widze.Tak to ja widze.Ale na upartego mozna za bolkiem tez rzucic ale nie wszedzie i ja to tak postrzegam.

#210 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 15:03

Sorki miałem ale 3-16g i dragona 2-12i niepowiem bo bardzo miło je wspominam,odnosnie kleni,parabelka łowi kolega braco i cos juz wie na jej temat.
  • Bolesław lubi to

#211 OFFLINE   Daniel131

Daniel131

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 06 maj 2020 - 12:19

Witam.
A że tak zapytam miał ktoś styczność z kijem Savage Gear Parabellum CCS Travel 214cm 3-14g 4cz?

Od kilku lat łowię na SG parabellum 3-16 o długości 280cm. Jak dla mnie jest to kij idealny pod klenia na woblerki 3-4cm oraz smużaki. Łowiłem różnymi kijami i żaden nie miał takiej akcji jak ten kijek.

Szukam teraz kija również pod takie samo łowienie lecz w wersji 4częściowej ze względu na możliwość transportu np rowerem. Chciałbym zapytać czy ma ktoś porównanie wyżej wymienionego kija do parabelki 3-16? (choćby wrażenia na sucho w sklepie)
Ewentualnie może ktoś podzielić się opinią na temat innego kijka w 4składzie o podobnej akcji do SG parabelki 3-16g. Z góry dziękuję za pomoc
  • Luckyguliver lubi to

#212 OFFLINE   Niusio99

Niusio99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kiełbasa

Napisano 06 maj 2020 - 18:39

A ja szukam właśnie takiego SG Parabellum 279, 3-16. Też łowiłem nią jakiś czas, ale niestety 01.05 dokonała swojego żywota i postanowiła wjechać w połowie drugiej sekcji między drzwi, a słupek w samochodzie. Idealna wędka pod klenio-jazie i na moje łowienie. :)

#213 OFFLINE   Daniel131

Daniel131

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 06 maj 2020 - 20:44

Zarzuć pytaniem do działu serwisowego/handlowego producenta SG i może za niewielkie pieniądze dostaniesz część szczytową. Nie mam pojęcia jak wygląda w tej firmie sprawa gwarancyjna lub sprawa dokupienia jednego elementu, ale myślę, że warto spróbować zagadać do nich. To fakt, wędka ma idealną akcję pod tego typu łowienie. Jestem na etapie poszukiwania kopii takiej wędki ale w wersji 4 składowej, ale marnie idzie.

#214 OFFLINE   Niusio99

Niusio99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kiełbasa

Napisano 06 maj 2020 - 21:20

Zarzuć pytaniem do działu serwisowego/handlowego producenta SG i może za niewielkie pieniądze dostaniesz część szczytową. Nie mam pojęcia jak wygląda w tej firmie sprawa gwarancyjna lub sprawa dokupienia jednego elementu, ale myślę, że warto spróbować zagadać do nich. To fakt, wędka ma idealną akcję pod tego typu łowienie. Jestem na etapie poszukiwania kopii takiej wędki ale w wersji 4 składowej, ale marnie idzie.


Chcesz to z mojej zrobił się 4skład 😂.
Już pisałem do SG i niestety już nie ma części zamiennych do serii CC tylko są do serii CCS niestety. Także szukam całego kija lub samego górnego składu :)

#215 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 11 maj 2020 - 10:44

Cześć,

Na szybko potrzebowałem kijka do najmniejszych woblerków oraz obrotówek. Typowe dłubanie niewielkich kleni do 30-40cm maksymalnie (takie ryby na wodzie gdzie łowię to już kabany). Nie miałem zamiaru inwestować większej kasy - miało być szybko i tanio. Nie mam ostatnio czasu na budowanie kijków. Wolną chwilę wolę spędzić nad wodą :). Wybór padł na DRAGON Flash Slow Lure 8 2.90m 0.5-8g. Po rozpakowaniu przesyłki miałem pierwszy uśmiech - wykonanie i wyważenie kija bez zarzutu. Poniżej fota z kołowrotkiem Shimano 2500 - środek ciężkości około 2-3cm przed szpulą. Dolnik nie wychodzi za łokieć. Kijek wykonany naprawdę schludnie - niejeden kijek ze średniej i wyższej półki cenowej by się zawstydził. Na tle kijów seryjnych jest naprawdę ok. Przelotki prosto osadzone. Ich rozmieszczenie wg mnie też ok. Osprzęt tani ale puki co spełniający swoje zadanie. Drugi uśmiech nad wodą wobki (pestki) latają naprawdę daleko. Miałem żyłkę 0,16. Będą jeszcze próby z 0,14. Blank na pewno nie podpasuje każdemu. Typowo muchowy. Żadne medium tylko slow ale ładnie gaśnie. Przechodzi w pełną parabolę po sam dolnik. Rzucać też trzeba się nauczyć żeby wykorzystać jego pełne walory (aby się dobrze naładował i płynnie posłał przynętę). Na pewno nie będzie to tzw. uniwersał. Dla mnie wąski zakres działań - kleniki z powierzchni na smużaki i oraz wobki do 4cm płytko schodzące. Obrotówka nr 2 to raczej maks komfortu przy ściąganiu. Woblery sdr oraz opad to nie jego zadanie. Kijek lekki, nie męczył ręki. Taka jak to mówią "witeczka". Szukający fastów i ekstra fastów temat mogą odpuścić. Jak ktoś szuka czegoś o podobnych walorach użytkowych z wąskim przeznaczeniem to będzie zadowolony.

Załączone pliki



#216 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 11 maj 2020 - 14:54

Tez czekam na ta witeczke typowo pod najmniejsze woblerki.Tylko mysle o plecionce 00,6mm czy niebyła by bardziej odpowiednia pod taka akcje kijka by pewniej czuc co dzieje sie z przyneta.

#217 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 maj 2020 - 22:41

Parabellum 3-16g obsłuży większego bolenia o ile posłużymy się mocniejszą linka i nie wymiekniemy podczas holu. W zeszłym roku na podniesionej Wiśle ktoś postawił sieć, dowiedziałem się o tym unosząc ja do powierzchni z wielkim karpiem w środku. Parabelka zlowila kilka większych boleni, kleni ok 60cm oraz parę większych szczupakow. Pięknie się gnie. Moja ma przerobiony dolnik ala Sg custom ul. Zdrowia

Użytkownik Negra edytował ten post 11 maj 2020 - 22:42


#218 OFFLINE   Abdullah14

Abdullah14

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Mikołaj

Napisano 05 czerwiec 2020 - 23:19

Witam.
Jakie wędzisko polecacie na klenia na małą rzekę???
Najlepiej coś około 2.7m długości coś co dobrze operuje smużakami 😁
Z góry dzięki i czekam na pomoc z waszej strony 😁

#219 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 czerwiec 2020 - 10:30

Wszystko zależy ile pieniędzy chcesz na to wydać :)



#220 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 06 czerwiec 2020 - 21:09

jeśli do 120 zł to Jaxon Grey Stream 2-12g. Jeśli wyżej zamożniejsi podpowiedzą.


  • Alexspin lubi to