Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spro Red Arc - jak naprawić?

spro kołowrotek naprawa tuning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 06 kwiecień 2012 - 07:07

Czy problem powstał samoistnie, czy może po serwisie? u mnie po serwisie stało się to samo. aż się boje rozkręcać ten mechanizm
,chyba z 2h nie mogłem tego złożyć do kupy ostatnim razem.

#102 OFFLINE   megajozek

megajozek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa Gocław

Napisano 06 kwiecień 2012 - 07:44

Co do kabłąka ja zawsze zamykam ręcznie, nie korbka i nigdy mi się nic nie dzieje:) na pewno jest coś źle złożone i sprężyna o coś trze i chrobocze :mellow:

#103 OFFLINE   AJRON44

AJRON44

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 16:15

stało się przy łowieniu ja też zamykam kabląk ręcznie ale mimo wszystko sprężyna pracuje prawie tak samo w stradicu też zamykałem ręcznie i sprężyna pękła a na reda nie mam obcji rozkręcałem calego czyściłem i smarowałem aby mechanizm został nie ruszany a jak zaczoł trzeszczeć to i jego pora przyszła jak pisałem powyrzej rozkręcilem go dwa razy i niewiem wszystko wygląda normalnie czy możliwe że to przez wode bo jak to sie zaczeło dziać padal deszcz

#104 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Napisano 13 kwiecień 2012 - 14:16

Odświeżam. Tym razem nie pytam o cenę tylko gdzie to śrubkę dostać?
Jeśli chodzi o powyższy kontakt to jest Pana Filipa to zostałem odesłany do serwisu firmy, a tam otrzymałem min. odpowiedź:
Nie prowadzimy wysyłkowej sprzedaży części.Serwis dokonuje napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzętu rozprowadzanego tylko poprzez firmę (xxx)oraz jego przedstawicieli Widocznie cytując Kol. Artecha źle do nich uderzyłem :wacko:

Kręciołki już dawno po gwarancji i nie mam pojęcia kto je rozprowadzał. Sprawują się super jeden ma za sobą 5 drugi 3 sezony i nie mam zamiaru wrzucić ich na półkę z powodu dwóch śrubek.

Panowie pomocy

Spro Red Arc 1020/1040




#105 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 13 kwiecień 2012 - 15:44

Coś mi podpowiada, że da się kupić taką śrubkę w każdym przyzwoitszym sklepie ze śrubkami.. :D Albo się idzie ze swoją na wzór albo kupuje M2,5x14, gwintowaną do połowy (najlepiej stalową nierdzewkę :D ). I po kłopocie.

#106 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Napisano 13 kwiecień 2012 - 19:04

Coś mi podpowiada, że da się kupić taką śrubkę w każdym przyzwoitszym sklepie ze śrubkami.. :D Albo się idzie ze swoją na wzór albo kupuje M2,5x14, gwintowaną do połowy (najlepiej stalową nierdzewkę :D ). I po kłopocie.


O to M2,5x14 może się przydać. Ja się tam na śrubkach nie znam, ale przekopałem wiadro takowych, którymi przykręcane były płytki drukowane i inne elementy w różnym sprzęcie elktro... Od tych poszukiwań dostałem prawie wytrzeszczu bez efektu w postaci pasującej śrubki, więc zachciało mi sie fachowej pomocy :D
Dzięki bardzo

#107 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 kwiecień 2012 - 02:00

Coś mi podpowiada, że da się kupić taką śrubkę w każdym przyzwoitszym sklepie ze śrubkami.. :D Albo się idzie ze swoją na wzór albo kupuje M2,5x14, gwintowaną do połowy (najlepiej stalową nierdzewkę :D ). I po kłopocie.

No nie specjalnie, swojego czasu byłem w bardzo przyzwoitym sklepie ze śrubkami i poinformowano mnie, że jest to śruba maszynowa, czyli tworzona do konkretnego urządzenia i znaleźć taką jest ciężko.
Można jednak kombinować, ja zanim przysłali mi, całkowicie za darmo, śrubkę z Experta znalazłem coś z pasującym gwintem, przyciąłem na odpowiednią długość i dałem cieniutką podkładkę bo łepek miała mały...

#108 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:23

Może i tak... Jako idealista, pomyslałem, że takich śrubek, to od cholery i wszędzie.. :lol: Z pełnym gwintem, to rzeczywiście jak wszów...
A jako, że dziś w nocy zerwałem takie gówno w pewnym zauberku, to i zbadałem ją sobie... Śrubki są z jakiegoś zasranego, marnego mosiądzu czy innego żółtawego szajsu, pochromowane tylko po wierzchu dla efektu... Nacięcie na wkrętak we łbie, jest tak głębokie, że chyba i w palcach by to złamał...

#109 OFFLINE   megajozek

megajozek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa Gocław

Napisano 19 kwiecień 2012 - 08:10

Moim zdaniem są z kijowego stopu nie spełniającego żadnych norm <_<
Kołowrotki made in JAPAN tez maja podzespoły produkowane w chinach, tylko już o tym nikt nie mówi !!!! Na stopce moze jest made in japan, a w środku nikt nie wie :)Gdzie było produkowane.



#110 OFFLINE   PRZEEMAS7

PRZEEMAS7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2012 - 08:51

Przez moją nieuwagę utopiłem nowiutkiego red arc'a :( pod wodą leżał jakieś 3 min zanim go znalazłem. Woda zdążyła wlać się do środka i smar przestał być smarem, praca zaczęła być odczuwalna. Oczywiście kołowrotek od tamtego czasu jest nieużywany czyli od jakiś 3 dni i teraz moje pytanie, oddawać na gwarancję czy samemu rozbierać i smarować?

#111 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 maj 2012 - 09:03

Nim pójdzie do serwisu i ktoś się za niego zabierze minie 2-3 tygodnie.Raczej sam bym rozbierał bo i tak będziesz musiał zapłacić za usługę( raczej gwarancji nie uznają).
Albo samemu albo ślij do Józka Leśniaka.
I raczej nim nie kręć-trzeba założyć, że woda do łożysk też prawdopodobnie się dostała.

#112 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 06 maj 2012 - 09:15

Ściągnij przynajmniej obudowę i postaw w ciepłe, przewiewne miejsce, bo za chwile wyjdzie ruda z łożysk. Gwarancja zapewne nie obejmuje lokalnych podtopień... Pocieszę Cię, kiedyś utopiłem Abu Tournamenta i zabrałem się za niego po... 2 tygodniach. Rdzy trochę było, ale po dokładnym oczyszczeniu i przesmarowaniu jak nówka, więc nawet takie coś da się odreanimować. Mimo wszystko lepiej nie czekaj tylko rozkręcaj i czyść, bo zniszczysz kołowrotek. Wszelkie serwisy zanim się zajmą to już trzeba będzie wymieniać łożyska i wszelkie stalowe elementy. A jeśli się boisz- na księżyc polecieli i wrócili, to i Ty kołowrotek wyczyścisz i przesmarujesz. :D

#113 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 06 maj 2012 - 09:16

Ja na twoim miejscu już dawno bym go rozebrał!Umyj wszystko[ z wyjątkiem łożysk]benzyną ekstrakcyjną,potem nowy dobry smar,malutka kropelka oliwy na łożyska i skręć z powrotem.Czekanie z naprawą może pogorszyć tylko jego stan[RDZA].Naprawa gwarancyjna raczej Ci nie przejdzie!

#114 OFFLINE   PRZEEMAS7

PRZEEMAS7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2012 - 10:01

Kołowrotek rozebrany już się suszy. Czym go nasmarować polecacie jakiś konkretny smar? W domu mam tylko smar cormorana.

#115 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 06 maj 2012 - 10:08

Może być i ten cormoran chociaż tu na forum popularny jest i ludzie sobie chwalą mobilith SHC469 :D
Pogadaj z kolegą @gorgol może jeszcze ma albo z @zorro
Ja właśnie zabieram się do smarowania tym SHC460 twinka :D

#116 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 maj 2012 - 10:02

nie wiem jak z dostepnoscia w pl, ale ja uzywam kpl penn'a (smar taki niebieski w pudelku z pedzelkiem jak probka farby i oliwka tez niebieskawa). kosztowalo 5 czy 10 euro nasmarowalem juz tym z 5 kolowrotkow i lekko 50-60% jeszcze zostalo a troszke dalem koledze.

#117 OFFLINE   PRZEEMAS7

PRZEEMAS7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2012 - 22:33

Kupiłem smar w komplecie z oliwką Abu Garcia. Całego rozebrałem, dokładnie wyczyściłem benzyna ekstrakcyjną, od nowa nasmarowałem i chodzi jak po zalaniu wtedy gdy był mokry smar czyli szumi. Ma ktoś jakieś pomysły czemu?

#118 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2012 - 23:36

Łożyska moga szumieć. Rozbierz młynek jeszcze raz , wyjmij wszystkie łożyska i pomocz je przez dobe w benzynie ekstrakcyjnej. Następną dobę je susz. Później wymocz je w dobrym oleju syntetycznym - może być samochodowy ale lepiej naoliwić specjalnym do młynków.

To musi pomóc ale licz się z tym, że naoliwione łozyska szybciej stana się suche niż te fabrycznie wypełnione smarem i kołowrotek bedzie wymagał częstszych przeglądów.

Ja bym zrobił tak: kupiłbym komplet zwykłych krytych łożysk w sklepie z akcesoriami do zabawek zdalnie sterowanych. Koszt jakieś 3-5 zł za sztukę. Wymienił a stare nie zużyte łożyska wrzuciłbym do gestego oleju syntetycznego jako zapas.

I koniecznie wysusz okładziny hamulca a potem naoliw je..
Pamietaj, aby nie było rudego dobrze wysusz i naoliw także te miejsca w których są łożyska ślizgowe np. pokrętło.

#119 OFFLINE   PRZEEMAS7

PRZEEMAS7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2012 - 07:11

Wszystkie łożyska naoliwiłem, pod palcem chodziły jak nowe ale może to faktycznie ich wina. Chociaż z drugiej strony jak kręcę to mam wrażenie że to przekładnia szumi tak jak by nie było na niej smaru.

#120 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:45

Śrubki nigdzie nie znalazłem. Na domiar złego rozpadła mi się na pół rolka w 1040 - chyba ją przecięła plecionka. Gdyby ktoś z szanownego grona miał namiary na jakiś serwis gdzie nie spławią mnie po 10 sekundach rozmowy to będę wdzięczny !





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spro, kołowrotek, naprawa, tuning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych