Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowcy wędkarskiej historii - śladami namacalnych dowodów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3347 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 luty 2017 - 18:42

:)

Załączony plik  _IGP2804a.jpg   74,5 KB   6 Ilość pobrań



#1302 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 19 luty 2017 - 21:37

Rany, oryginalne łyski.

Kupowałem w składnicy harcerskiej za kieszonkowe. I jakie okonie, i ile tych pasiaków, na nie łowiłem. Szczubełkom też pasowały.


Użytkownik Kokosz edytował ten post 19 luty 2017 - 21:38

  • BOB lubi to

#1303 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 luty 2017 - 06:57

Ciekawe w tych Łyskach jest to, że producent (Polsping) nie mógł się zdecydować (jak widać na załączonej fot.), czy powyżej korpusu najpierw powinien być stożek, a potem kulka czy też odwrotnie.

Ale to przecież obrotówka typu long, a to skrzydełko zawsze się kręci i wybacza różne błędy montażowe.



#1304 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2017 - 07:04

Ciekawe w tych Łyskach jest to, że producent (Polsping) nie mógł się zdecydować (jak widać na załączonej fot.), czy powyżej korpusu najpierw powinien być stożek, a potem kulka czy też odwrotnie.

Ale to przecież obrotówka typu long, a to skrzydełko zawsze się kręci i wybacza różne błędy montażowe.

Oj kolego nie zawsze,robię od lat błystki i byś się zdziwił,mało tego robię longi o różnym kącie wirowania skrzydełka.



#1305 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 luty 2017 - 07:36

Najgorzej jest wtedy, gdy są zbyt głęboko tłoczone i w dodatku z grubej blachy, bo wtedy jedynie na drucie bez korpusu, prawie od niego się nie odchylając będą wirować i to niezbyt dobrze. Kupiłem kiedyś takie krajowej produkcji, z listkami wykonanymi zarówno z grubej jak i cienkiej blachy (były to różne typy longów, różnych producentów), i bez zmiany głębokości tłoczenia – nie nadawały się do niczego.

Każdego jednak longa da się stosunkowo prosto doprowadzić do porządku, jeśli znamy reguły budowy (kształtowania) listka.

Dla mnie wzorem tego typu obrotówki zawsze był meppsowski Long i rublexowska Elva, choć na rynku dobrych obrotówek z wydłużonym listkiem jest sporo, i to zarówno z korpusem lekkim, ciężkim jak i w ogóle bez korpusu.



#1306 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2017 - 07:41

Robię w danym modelu o różnej wadze ,kolorze,wzorze i kącie odchylania,takie listki też da się doprowadzić do porządku,no ale nie będę poprawiał konkurencji,mam swoje,aczkolwiek jak ktoś ma pełną rozmiarówkę łyski włącznie z tymi najmniejszymi to chętnie odkupię.



#1307 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 20 luty 2017 - 11:47

DOBRE BO POLSKIE :)

Mam pytanie o jedną blaszkę. Wyglądająca jak Mepps, z napisem SUPER ODBLASK.
Kto to produkował (produkuje)? Orientujesz się?

#1308 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2017 - 12:03

jakaś fota



#1309 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 20 luty 2017 - 14:35

Już. Nie chciałem zdjęć cytować.

f2qt1.jpg

#1310 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 20 luty 2017 - 16:25

Czasem mam wrażenie, że spadek popularności obrotówki to nie kwestia rozwoju technologicznego i gum, a spadku jakości produkcji.
A te superodblaski to nie jest wczesny Wirek?

#1311 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2017 - 16:42

Czasem mam wrażenie, że spadek popularności obrotówki to nie kwestia rozwoju technologicznego i gum, a spadku jakości produkcji.
A te superodblaski to nie jest wczesny Wirek?

No właśnie,ale ja na szczęście od zawsze robiliłem bez oszczędności na materiałach,chyba jednak za namową Piotrusia Milupy otworzę swój wątek w twórcach(zbieram się już 3-ci rok brak czasu) i pokażę jakość wykonania,materiałów w obrotówkach i wahadełkach,ale na początek wieczorem wstawię tu w wątku jakby nie było historię moich blach z czasów jak nic nie było na rynku,pewno niektórzy będą coś tam kojarzyć,a specjalnie dla Boba kilka perełek,jestem ciekaw czy ma w swoich zbiorach i wie co to jest.


  • BOB lubi to

#1312 ONLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 20 luty 2017 - 16:56

a ja od roku czekam na zdjecia Twoich korpusów,które miałes mi  podesłac na maila ;)



#1313 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2017 - 17:02

No właśnie,ale ja na szczęście od zawsze robiliłem bez oszczędności na materiałach,chyba jednak za namową Piotrusia Milupy otworzę swój wątek w twórcach(zbieram się już 3-ci rok brak czasu) i pokażę jakość wykonania,materiałów w obrotówkach i wahadełkach,ale na początek wieczorem wstawię tu w wątku jakby nie było historię moich blach z czasów jak nic nie było na rynku,pewno niektórzy będą coś tam kojarzyć,a specjalnie dla Boba kilka perełek,jestem ciekaw czy ma w swoich zbiorach i wie co to jest.

Od razu powiem w ciemno, że na pewno nie mam ... ale zawsze mogę mieć?! ;)  :D


Użytkownik BOB1 edytował ten post 20 luty 2017 - 17:14

  • adam 13 lubi to

#1314 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2017 - 17:16

a ja od roku czekam na zdjecia Twoich korpusów,które miałes mi  podesłac na maila ;)

Radku nie śmieć w wątku jak chcesz porozmawiać to priv,o ile pamiętam jak Ci wysyłałem fotki to kupowałeś,no przy niektórych korpusach co potaniają  błystkę,bo nie trzeba stosować stożka chciałeś się targować,ale wymyślić go i zainwestować w wytoczenie to już nie ma chętnych.

Zawsze można kupić na alle u znanej firmy na literkę "N" lub "P",ewentualnie zapraszam do mojego kolegi też ma serwis do błystek "ABC".

Tak jak Ci pisałem zdrowie mojej Mamy jest dla mnie ważniejsze niż każdy nawet największy interes.



#1315 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2017 - 17:17

Od razu powiem w ciemno, że na pewno nie mam ... ale zawsze mogę mieć?! ;)  :D

Pewno się dogadamy i będziesz je miał tylko raczej nikt poza mną ich nie ma,ale może coś pomieniamy.



#1316 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2017 - 17:34

... lub możesz dołączyć do grona APPT ;)

Ale nie zaśmiecajmy wątku



#1317 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2017 - 17:39

... lub możesz dołączyć do grona APPT ;)

Ale nie zaśmiecajmy wątku

ciemny jestem nie znam skrótu,za to zaprzyjaźniłem się z kolegą od portalu starekolowrotki.pl,pomagam mu z historią o Radwańskim i "Sumie",być może uda się pokazać i zrobić repliki na podstawie planów kołowrotka o stałej i ruchomej szpuli,który wymyślił.



#1318 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2017 - 17:46

Troszkę znam ten temat i Wasze plany. Trzymam kciuki :)



#1319 OFFLINE   mero

mero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA
  • Imię:ARTUR

Napisano 20 luty 2017 - 21:29

Mam pytanie o jedną blaszkę. Wyglądająca jak Mepps, z napisem SUPER ODBLASK.
Kto to produkował (produkuje)? Orientujesz się?

Nie mam pojęcia kto to robił :(


  • Mauro lubi to

#1320 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 luty 2017 - 16:27

Załączony plik  DSC09071.JPG   89,33 KB   5 Ilość pobrań

Au Lion d'Or Spinner – jak sama nazwa wskazuje francuskie obrotówki, już niestety od dawna te "Złote Lwy" są nieprodukowane.

Wszystkie części wykonane bardzo precyzyjnie, ale zamiast kulki pod strzemiączkiem – dysk relatywnie dużych rozmiarów, co powoduje, że listek nie zawsze natychmiast startuje.

Jeden z moich kolegów uważa to za zaletę, twierdząc, że to zjawisko powoduje, że przynęta  jest łowniejsza.

Ja natomiast na ten dysk dokładam jeszcze maleńką kuleczkę i nawet najmniejsza paletka obrotówki nr 0 startuje natychmiast, i co jeszcze ważniejsze, także jest bardzo łowna – może dlatego, że niezmiernie rzadko spotykana na naszych łowiskach.

 


  • Dokuś lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych