Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2386 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 04 marzec 2022 - 15:47

Czy ktoś z Was używa może wędki Seika Mimik 220cm 0-4g i mógłby powiedzieć jaki jest realny ciężar wyrzutu?



#2242 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 05 marzec 2022 - 09:54

To jest wątek dla posiadaczy wędek ul a nie dla poszukujących!! Cała ostatnia strona nie na temat.
  • strary lubi to

#2243 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 08 marzec 2022 - 13:43

Robinson Wędka Diaflex Speeder Perch Spin 1,86m 1-8g
Co sądzicie o tym kijku ?Kto już go testował?

#2244 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 08 marzec 2022 - 19:05

Już po pierwszych testach.Powiem tak,1g+tan
ta 49mmm,zaczyna startować.Wędka bardzo czuła i pięknie pracuje pod obciążeniem.Myślę,że góra to 5g,6g+keitech 5".No i krótki silnik,to co lubię.

Użytkownik piter v edytował ten post 08 marzec 2022 - 19:07


#2245 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 08 marzec 2022 - 19:16

Myślę,że góra to 5g,6g+keitech 5".

 

 

Na pewno chodziło o gumę 5 cali? Czy może raczej  5 cm? 



#2246 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 08 marzec 2022 - 20:25

Hehe, oczywiście 2"

#2247 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 30 marzec 2022 - 19:15

Jako, że mój kijek do 4g jest trochę za mocny do typowych microjigów, postanowiłem zakupić coś całkiem XUL. Po długich konsultacjach z Piotrem (Milupa) wybór padł na  nową odsłonę  Nano One SE+ / 1,86m/ 0,3 - 2,5g. Kijek na blanku Toraya, uzbrojony w przelotki Titanium waży jedyne 59g. Dziś sparowałem go z Shimano Soare Ci4+ 2000S HG - 2017. Docelowo będzie to Shimano ULTEGRA FC C2000S. Plecionka Daiwa Prorex UL Braid #0.25 kolor chartreuse, z przyponem żyłkowym (ok 1,5m) 0,14mm, bez agrafki. Zależało mi na łowieniu przynętami z główkami 2.0 - 3.5 max, a przy tak niskiej wadze jigów mój UL już sobie nie radził. 

Dziś były testy. Łowiłem na muchę zrobioną na jigowym haku #16 z główką 2,5mm. Moja prosta modyfikacja RedTaga. Kluczowe są tu dwa elementy, biały ogon i biała jeżynka z koguta (spowalnia opad). Na początku kilka okonków, największy ok 20cm. Byłem zaskoczony wędką, bo wyraźnie można było wyczuć każde, nawet delikatne branie (najmniejszy okoń miał ok 4-5cm). Później 3 płotki. Zmieniłem miejsce i w drugim rzucie trafił się ten klenik. Blank pięknie wchodzi w parabole, ale ma jeszcze dużo mocy w dolniku na większe ryby. W kilku następnych rzutach 3 brania, ryby się nie zapinały i w końcu potężny strzał i piękny ok 45cm jaź zassał jiga. NIestety mały haczyk źle się widocznie ułożył, bo chwile po zacięciu i przewinięciu ryby pod powierzchnią wyskoczył jej z pyska. 

Wróciłem na swoją wodę  i w miejscu, w którym spodziewałem się linów było mocne branie pod brzegiem. Lin pokazał się w całości, (miał pod 50 cm)  po czym jednym machnięciem ogona schował się pod zielskiem i wypiął z haka.

Zrobiłem sobie takie same jigi ale na nieco innym modelu haka i o jeden nr większym #14. Ciekawe czy będą tak samo łowne. Czas pokaże.

 

Załączone pliki



#2248 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 kwiecień 2022 - 13:25

Trzeba uzupełnić ultralightowe haki jigowe więc sobie kleję główeczki
20220402-142245.jpg

#2249 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 04 kwiecień 2022 - 17:13

Witajcie dobrzy Ludzie.

Przymierzam się do zakupu UL do łowienia z brzegu, głownie wody stojące do 2,5 m głębokości. Preferuje długość ≥ 220 cm. Budżet: do 600 zł.

Znalazłem takiego DAM-a :  Effzett Z1 Ultra Light 2,30m 1-5g

Czy ktoś z kolegów ma wiedzę o tym kijaszku ? Bardzo proszę o informacje.
Mile widziane propozycje alternatywne.

Z góry dziękuje za wsparcie. Pozdrawiam Paweł


Użytkownik AngusCK edytował ten post 04 kwiecień 2022 - 17:14


#2250 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 08 kwiecień 2022 - 14:17

Witajcie dobrzy Ludzie.

Przymierzam się do zakupu UL do łowienia z brzegu, głownie wody stojące do 2,5 m głębokości. Preferuje długość ≥ 220 cm. Budżet: do 600 zł.

Znalazłem takiego DAM-a :  Effzett Z1 Ultra Light 2,30m 1-5g

Czy ktoś z kolegów ma wiedzę o tym kijaszku ? Bardzo proszę o informacje.
Mile widziane propozycje alternatywne.

Z góry dziękuje za wsparcie. Pozdrawiam Paweł

Kupiłem powyższy kijek i jestem już po jego pierwszym teście nad wodą i pierwszych okoniach.

Jakość wykonania wędki i design (choć sam wygląd, ma dla mnie drugorzędne znaczenie) na najwyższym poziomie. Rewelacyjny dolnik i uchwyt kołowrotka (Fuji z obnażonym blankiem). Akcja XFast. Szczytówka (wklejka) ma właściwie dobrane ugięcie. Idealnie wskazuje brania i opad przynęty. Wędka super dla przynęt o wadze od 2 do 4 gr. 3 gramową przynęta (łączna waga  wraz z obciążeniem) rzucałem na 30m, plecionką 0,06 mm. Wyraźny zapas mocy dla dolnej części wędziska. Jedyny mały minus, to brak mocowania przynęty powyżej uchwytu kołowrotka. Mega przyjemność z holowania 25 cm okonków (większych nie złowiłem podczas pierwszego wypadu nad wodę).

Stosunek w relacji jakość do cena: 9 pkt. na 10 możliwych.

Według mnie za cenę niecałych 600 zł udany wybór i zakup.

Tydzień wcześniej kupiłem i jestem po kilku wyjazdach ze  spinningiem Dragon ProGUIDE X 1-10 g 126 cm - 245 cm. szczytówka wklejka. Według mojej oceny, idealnie sprawdza się dla przynęt od 3 do 6-7 g. Wykonanie wędki rewelacyjne. Uchwyt Fuji z obnażonym blankiem i oksydowanym pierścieniem z duraluminium do mocowaniem kołowrotka - super. Wędkę kupiłem do dłubania z brzegu za okoniami. Rzeczywista akcja wędki: dobry Fast. Wędka idealna do oddawania dalekich rzutów. Doskonale przenosi na dolnik brania ryb. Pierwsze branie ryby (był to 35 cm szczupaczek) to doznanie podobne do lekkiego porażenia prądem elektrycznym. Szczytówka wklejka idealnie pokazuje opad i delikatne brania. Spinning ten ma duży zapas mocy: szczupaczek 68 cm  wyjechał z wody bez najmniejszego problemu. Wędkę kupiłem za 465 zł, a moim zdaniem gdyby kosztowała 665 zł to też była by warta takiej ceny. Ta wędką to według mnie nie spinning, a poezja i miód z boczkiem przy swojej cenie. Całość zestawu dopełnia nowo kupiony kołowrotek Ryobi Zauber 3000 metal 5.0:1 model 2022 w kolorze bordo metalik. Jeśli chodzi o ten kołowrotek to jego praca w niczym nie ustępuje Shimano Ultegra 3000 (model na 2021). Nowy Ryobi ma świetny hamulec, jest w miarę lekki (270 g) i za cenę 410 zł to nie wiem czy można kupić coś lepszego.

​Proszę mnie dobrze zrozumieć. Nie popadam w nieuzasadniony zachwyt nad dokonanymi przez siebie zakupami powyższego sprzętu. Według mojej oceny wędki te i kołowrotek są więcej, niż warte swojej ceny.

Pozdrawiam Paweł



#2251 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 kwiecień 2022 - 15:25

Najważniejsze, że jesteś zadowolony 👌

#2252 OFFLINE   STYCHU3

STYCHU3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:S

Napisano 10 kwiecień 2022 - 15:02

Witam, jaki model kołowrotka byście polecali do kijka do 5 gr.Budżet to 400 zł

#2253 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 kwiecień 2022 - 18:18

U mnie:
Wędka: Berkley URBN RS Micro Lure 0,5-4g (realnie 1-6, opad pokazuje od 1,5g, komfortowo od 2g obciążenia, do 4g podbija się ciężar b. ok, przy 5g trzeba trochę szarpnąć) - wędka b. szybka, ale niestety trochę za szybko się usztywnia i o ile fajnie się tym holuje szczupaka (dopiero przy brzegu mi się wypiął na haku 16, bo zwyczajnie za bardzo się z nim mocowałem, zamiast doholować go dopiero jak kumpel doniesie podbierak), to przy okoniu już człowiek trochę ma duszę na ramieniu, bo wędka już trochę za słabo amortyzuje szarpnięcia małej ryby w stosunku do możliwości utrzymania się małego haka w dość delikatnym pysku.

Kołowrotek: Bearking Zeus 2000 (chińszczyzna, ale przyzwoita, jedyna wada, że plecionka czasem, rzadko bo rzadko, ale jednak, wskakuje między rolkę a jej osłonę w kabłąku).

Plecionka: Siglon X4 0.4 PE - traci kolor, ale moc ładna, jak uwiązałem na żyłce HM80 0,16mm zestaw do Carolina Rig, to zerwał się na krętliku, a nie na węźle Albright łączącym linki.



#2254 OFFLINE   Jarek1970

Jarek1970

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaJabłonów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 19:24

GRAPHITELEADER SUPER CORTO ESAGONALE 2,08m 0,4-4g

Stella 14 C2000S

Egi metal PE04

 

Favorite Solo 208 cm 0,6-5 g

Twin Power Mg 1000S


Użytkownik Jarek1970 edytował ten post 17 kwiecień 2022 - 19:53


#2255 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów

Napisano 28 kwiecień 2022 - 06:01

Małe zmiany. Kijek zostaję ten sam.

Qualia XPSJ762L Delfin&Delta by Patryk1125
Shimano Stradic FL 2500
Sunline Egista 8x PE 0.4

#2256 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 28 kwiecień 2022 - 07:49

Trzeba uzupełnić ultralightowe haki jigowe więc sobie kleję główeczki
20220402-142245.jpg

Cześć

A jakiego kleju uzywasz do klejenia wolframu do haków? Ja lutuje cyną ale to mordęga... A kilka klejów prerobiłem i żaden mi nie podzszedł....



#2257 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 kwiecień 2022 - 08:51

Cześć
A jakiego kleju uzywasz do klejenia wolframu do haków? Ja lutuje cyną ale to mordęga... A kilka klejów prerobiłem i żaden mi nie podzszedł....

Kupuje od polandnymph na popularnym portalu aukcyjnym. Sprawdza się wyśmienicie.
Używam średnio gęstego

Załączone pliki


Użytkownik scOOtt edytował ten post 28 kwiecień 2022 - 08:53


#2258 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 28 kwiecień 2022 - 09:13

Kupuje od polandnymph na popularnym portalu aukcyjnym. Sprawdza się wyśmienicie.
Używam średnio gęstego

Kurcze, tylko rzadki mają. Utwardzasz światłem UV?



#2259 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 28 kwiecień 2022 - 09:16

NA aliexpress jest komplet z latarką UV (rzadki średni i gęsty)

Na bank trzeba utwardzać UV



#2260 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 28 kwiecień 2022 - 09:22

Matagi tr 80super mebaru L- SGT 6lb, 2.44 0.5-3g, shimano vanford 2500s., sufix nanobraid 0.04
Na koncie z dużych ryb to ma m.inn brzane ponad 3.5kg złowioną na Sanie.