Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2386 odpowiedzi w tym temacie

#2261 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 28 kwiecień 2022 - 11:08

To i ja coś zapodam.

XUL

1.  Graphiteleader Corto GCRTS-612L-HS + Vanford 1000

2. Graphiteleader Finezza GLFS 752L-T + Vaniek c3000mhg

3. Lureleader Naural Hearth 0.8-4g + Daiwa Freams LT 1000S

UL

TSU Ajing 822L + Vanford c3000m


Użytkownik matysznak edytował ten post 28 kwiecień 2022 - 11:15

  • rekin175, malinabar i Tom Rob lubią to

#2262 OFFLINE   Brunet

Brunet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 kwiecień 2022 - 11:57

Kurcze, tylko rzadki mają. Utwardzasz światłem UV?


Ja kupiłem gesty - taki z pomarańczową etykietą i ten bardzo dobrze trzyma/klei.

#2263 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 28 kwiecień 2022 - 12:15

Ja kupiłem gesty - taki z pomarańczową etykietą i ten bardzo dobrze trzyma/klei.

Gęste mają być dopiero pod koniec roku...Macie Panowie jakieś godne polecenia zamienniki?



#2264 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 kwiecień 2022 - 16:09

Kurcze, tylko rzadki mają. Utwardzasz światłem UV?

Tak,utwardzam lampą UV

#2265 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 kwiecień 2022 - 17:29

Cześć

A jakiego kleju uzywasz do klejenia wolframu do haków? Ja lutuje cyną ale to mordęga... A kilka klejów prerobiłem i żaden mi nie podzszedł....

Dwuskładnikowy klej epoksydowy, szybkowiążący. Przydaje się gąbka kuchenna. Robota hurtowa.

Załączony plik  k1.jpg   41,08 KB   50 Ilość pobrańZałączony plik  k2.jpg   51,86 KB   51 Ilość pobrań


  • saitt i luk_gda lubią to

#2266 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 kwiecień 2022 - 19:26

Toray i Seaguar zapewniają najlepsze linki dla naszych zawodników na mistrzostwach świata we Włoszech.

abABXY4.jpg

wxFgZlU.jpg

LyMP8aK.jpg

#2267 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 sierpień 2022 - 11:55

Ja od ponad tygodnia posiadam Robinsona Toshido 220cm 2-8g. Wędka już wytargała kilka szczupaków do 40cm i jednego pasiaka 29cm. Przy okoniu była świetna zabawa. Kijek fajnie się gnie, w dolniku czuć moc, ale nie jest to wędka na dużego szczupłego z przyłowu :) Zaczyna już jako tako pracować od 2g. Z gram cięższą główką jest już dużo lepiej. Kijek bardzo czuły. Współgra idealnie z Ryobi Arctica 2000 (2022). Łowiąc pierwszy raz nad wodą miałem porównanie z konkurentem "z wyższej półki" Damem Microflex 1-7 230cm. Wykonanie jak dla mnie bezsprzecznie na korzyść DAM'a, ale to co najważniejsze czyli walory użytkowe na wodzie tutaj nawet nie ma podjazdu do Robinsona. Kij jest jakby głuchy i ten dolnik...
 

Niedługo wpadnie jeszcze Favorit White Bird 2,04 0,5-5g z I serii do dłubania na klenie i okonie i mocno zastanawiam się nad SG2 lub SG4 z serii light game
Do Favorite mam zaufanie ponieważ posiadam już Cobalta, to jak ten kij jest celny i jak katapultuje przynętę w tej cenie to czysta poezja. 

 

 



#2268 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 sierpień 2022 - 12:31

. Łowiąc pierwszy raz nad wodą miałem porównanie z konkurentem "z wyższej półki" Damem Microflex 1-7 230cm. Wykonanie jak dla mnie bezsprzecznie na korzyść DAM'a, ale to co najważniejsze czyli walory użytkowe na wodzie tutaj nawet nie ma podjazdu do Robinsona. Kij jest jakby głuchy i ten dolnik...



To potwierdza to, co czytałem o Mixroflex. Totalnie przereklamowany kij, który chwalą ludzie, którzy próbowali chyba wcześniej łowić okonie na "uniwersalną wędkę 6-25g" i wydaje im się, że chwycili Pana Boga za nogi, bo kij rzuca przynętami poniżej 7-8g i cośtam czuć :)

U mnie:
Herakles Area Rap 0,8-3g, 183cm - realnie 4,5g też rzuci, komfort do 4g bym powiedział, pięknie pracuje pod wymiarowym okoniem, ale ma trochę mocy i da się i większą rybę ładnie holować. Do tego Bearking Zeus 2000 - ok, choć trochę za ciężki, plecionka Siglon X4 0.4

Konger WCII Mikros - dość czuły, jak na wklejkę, sztywny dolnik, ale pod rybą pracuje całkiem elastyczna górna sekcja i wystarcza to by okonie nie spadały. Do tego Tsurinoya Jaguar 2000 (złego słowa nie powiem) i plecionka Leydun Thinner 0.2 PE (realnie jak Siglon 0.4 PE, ale kosztuje 4 dolce :)).

Perfect Jig 2-10g 220cm - świetny, czuły kij. Łowię nim i na paprochy i na 9cm gumy, widać opad od 2g, ale spokojnie rzucam 1,5g + przynęta i hak 0,6g, nie ma szału, ale tragedii też nie, najmniej ciskałem 1g + malutki twister i nie było problemu. Okonie holuje bezproblemowo, ładnie pracuje pod przyzwoitym (trochę ponad 50cm) boleniem, sądzę, że można tą wędka spokojnie wyholować i dużo większą sztukę. Kij bardzo czuły, wyczuwa się nie tylko szarpanie okoniowe, ale i zluzowanie plecionki.
Do tego Tsurinoya Jaguar 2000 (ten sam :P) i Siglon Adv X8 0.6 PE multikolor.

Użytkownik Andżej edytował ten post 10 sierpień 2022 - 12:32

  • Ryboman lubi to

#2269 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 10 sierpień 2022 - 15:09

Od dwóch miesięcy używam diaflexa 1-8g i podpięty stradic fl 2500.Bardzo dobra wędka za tą kasę.

#2270 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 sierpień 2022 - 16:21

@Andżej widzę też masz kijek od Stepanowa:) mi mocno siada zarówno akcja jak i wykonanie Favorite. Crazy Fisch ma to samo. Świetne i czule blanki które u konkurencji kosztowałyby zdecydowanie więcej.
Co do Dama kij jeśli chodzi o staranność wykonania jest dwa poziomy nad Toshido. Pod ryba ma fajną pracę ale nadal wydaje mi się że jest trochę za sztywny. Na pewno czucie brań i zaczepów to nie poziom Robinsona. Na Damie była pletka jak pamiętam 0,6 lub 0,8. Ja wtedy jeszcze czekałem na kreciol więc założyłem mojego starego Spro Passion fd740 z żyłka 0,20 i miałem sporo większe czucie. Mam nawet foto że szczupłym gdzie widać właśnie Spro:). Teraz zestaw jest skomponowany jak trzeba czyli Arctica 2000 oraz plecionka Nihonto FLUO 0,06. To już powinno dobitnie powiedzieć o czułości tych kijków

#2271 OFFLINE   baldbadass

baldbadass

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 sierpień 2022 - 17:08

1. Mikado Sensor - X Area S, 183 cm, cw 0,5-2,5g + Ryobi Spiritual DX 800 z nawiniętą żyłką Delfin Metod Spin 0,12
 

2. Qualia PT642L (ta, którą użytkował Przemek tutaj znany jak Nyny) 200cm, 1-6g + Tsurinoya Kingfisher 1000 z nawiniętą żyłką Delfin Metod Spin 0,20 (w przypadku tego kija kołowrotki używam naprzemiennie gdyż oba dobrze wyważają wędkę, w zależności od tego na co się wybieram - na białoryb wybieram Ryobi, na pstrągi Tsurinoya). Kijek ten sprawdza się nie tylko pod wzdręgi do czego był zaprojektowany ale daje radę właśnie z pstrągami (u mnie to max 45cm okazy).



 


Użytkownik gonie okonie edytował ten post 20 sierpień 2022 - 17:09

  • strary lubi to

#2272 OFFLINE   matysznak

matysznak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaWPR
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Matysek

Napisano 20 sierpień 2022 - 17:39

Za chwilę u mnie prosto z JPN
 
Evergreen Superior Solid Tip SPRS-60XUL-S Fine Sensor

 

Shimano 19 Vanquish 1000SSSPG 

  • luk_gda i baldbadass lubią to

#2273 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 październik 2022 - 12:31

Poszukuję kijka UL stylizowanego jak ten: https://ibait.pl/maj...l-0-8-6gr-2-02m, w podobnej długości i c.w , ( ewentualnie coś pomiędzy 2m max 2.4m) uzbrojonego podobnie jak ten Banshee (Torzite lub Fuji SIC Slim), chciałbym żeby był kij seryjny, czy mógłby mi ktoś coś zaproponować? 



#2274 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 październik 2022 - 18:32

Nikt? nic?  :huh:



#2275 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 22 październik 2022 - 18:39

Popatrz na Graphiteleadera 18 Super Finezz podobnie wykonane ale cena jak za 3 Major Crafty 😮

#2276 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 październik 2022 - 18:46

Popatrz na Graphiteleadera 18 Super Finezz podobnie wykonane ale cena jak za 3 Major Crafty

 

To już wolę kij z pracowni za te pieniądze, a wolałbym coś seryjnego, żeby tyle nie wydawać  3tyś zł   :)



#2277 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 22 październik 2022 - 19:01

ja mam tą superfinezze 18 i szczerze mówiąc nie zamieniłbym jaj na żaden kij z pracowni :D tzn nie ma do wyboru w pracowni takiego blanku jaki ma superfinezza 752L-HS :)



#2278 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 październik 2022 - 19:23

Poszukuję kijka UL stylizowanego jak ten: https://ibait.pl/maj...l-0-8-6gr-2-02m, w podobnej długości i c.w , ( ewentualnie coś pomiędzy 2m max 2.4m) uzbrojonego podobnie jak ten Banshee (Torzite lub Fuji SIC Slim), chciałbym żeby był kij seryjny, czy mógłby mi ktoś coś zaproponować? 

 

Skoro znaczenie ma wykończenie wędki, to w BRC jest coś takiego, na Fuji Torzite. Z tym że odrobinę mocniejszy niż ten Major Craft.

https://sklep.brc.co...,-max-10g,/1180



#2279 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 październik 2022 - 06:28

Skoro znaczenie ma wykończenie wędki, to w BRC jest coś takiego, na Fuji Torzite. Z tym że odrobinę mocniejszy niż ten Major Craft.

https://sklep.brc.co...,-max-10g,/1180

 

O tym kijku wiem od dawna, ale jest za mocny, chciałem coś delikatniejszego 



#2280 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 październik 2022 - 10:04

Xzoga Airfo , zawsze możesz podpytać o te kijki
https://spinningshop...-gb-s-80h2.html