Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2386 odpowiedzi w tym temacie

#2301 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 31 październik 2022 - 08:54

Czy któryś z kolegów posiada kijek Abu Garcia Carabus Extreme 1,95m 0.5-4g i może napisać o nim kilka słów? czy to kij bardziej pod przynęty gumowe? czy obsłuży małe wyoblarki , błystki/wachadełka?

Miałem go w rękach w centrum wędkarstwa, na mnie zrobił piorunujące wrażenie. Kij raczej pod gumki, microjigi, na pewno duuuuuuuuuuuuużo delikatniejszy niż MC którymi się interesowałeś.



#2302 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 październik 2022 - 10:24

Czy któryś z kolegów posiada kijek Abu Garcia Carabus Extreme 1,95m 0.5-4g i może napisać o nim kilka słów? czy to kij bardziej pod przynęty gumowe? czy obsłuży małe wyoblarki , błystki/wachadełka?

Używam tego kijka, to co on potrafi... przechodzi ludzkie pojęcie :)

Używam go pod wirujące ogonki, mniejsze wahadłóweczki, obrotóweczki ale również pod przynęty gumowe. Sprawdza się wybornie.

A wyholował już z tych większych: szczupak 70 cm, sandacz 72 cm, sum 95 cm, mnóstwo szczupaków 50-65 cm. 

Genialny patyk.



#2303 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów

Napisano 31 październik 2022 - 12:12

Jak się on ma do Carabus Cassiopeia?

 

A może ktoś opisać tego najtańszego  lub nawet porównać do innych tego typu?


  • GroPerch lubi to

#2304 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 październik 2022 - 12:21

Jak się on ma do Carabus Cassiopeia?

 

A może ktoś opisać tego najtańszego  lub nawet porównać do innych tego typu?

Tak się składa, że własnie Cassiopeie zmieniłem na Extreme. Cassiopeia jest dużo wolniejszym kijem. 


  • strary lubi to

#2305 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów

Napisano 31 październik 2022 - 12:27

Ciekawe bo: Wędka Abu Garcia Carabus Distinct Extreme CEX-622ULS 1.85m 0.5-4g 2cz. jest opisana: Miękka akcja ograniczająca wyrywanie haka z ryby.



#2306 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 październik 2022 - 13:15

Ciekawe bo: Wędka Abu Garcia Carabus Distinct Extreme CEX-622ULS 1.85m 0.5-4g 2cz. jest opisana: Miękka akcja ograniczająca wyrywanie haka z ryby.

Ale mowa jest o kijku Abu Garcia Carabus Extreme (CARABUS EXTREME CEX-662LS) a nie Distinct Extreme. To dwa różne patyki są.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 31 październik 2022 - 13:17

  • strary lubi to

#2307 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów

Napisano 31 październik 2022 - 14:27

Dlatego warto posługiwać się pełną nazwą bo łatwiej wyjaśnić wątpliwości. Dzięki.



#2308 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 listopad 2022 - 11:12

Czy któryś z kolegów orientuje się czy Crazy Fish Nano One SE jest uzbrojony po całości w Fuji SIC?



#2309 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 28 listopad 2022 - 13:28

Może to nie tutaj,ale.....
Może ktoś podzielić się uwagami na temat Matagi TR 80 Super Chinu?
Może to nie UL, ale grubo też nie jest.
Łowię na 8-14 m i z dużych odległości.

#2310 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 28 listopad 2022 - 18:32

Może to nie tutaj,ale.....
Może ktoś podzielić się uwagami na temat Matagi TR 86 Super Chinu?
Może to nie UL, ale grubo też nie jest.
Łowię na 8-14 m i z dużych odległości.



#2311 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 11 grudzień 2022 - 09:21

Wędka Abu Garcia Carabus Extreme CEX-662LS 1.95m 0.5-4g 2cz a czy Panowie mogą coś więcej powiedzieć o tym kijku ? Czy to tubular? Realne ciezary wyrzutowe? Akcja? Jakieś porównania np. do Suzuki 3lb Pro bądź innych UL?

#2312 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 grudzień 2022 - 07:06

Wędka Abu Garcia Carabus Extreme CEX-662LS 1.95m 0.5-4g 2cz a czy Panowie mogą coś więcej powiedzieć o tym kijku ? Czy to tubular? Realne ciezary wyrzutowe? Akcja? Jakieś porównania np. do Suzuki 3lb Pro bądź innych UL?

Kilka postów wyżej masz co nie co na temat tego kija. To jest wklejka. Realnie to jest dobrze opisana. Kijek przy tym c.w. jest szybki i ładnie przechodzi w pełne ugięcie. Suzuki mam 4lb i jest to zupełnie inny kij. Carabus jest subtelniejszy - ale to tylko pozory bo potrafi zrobić rzeczy o których byś nawet nie pomyślał :)



#2313 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 14 grudzień 2022 - 09:56

 potrafi zrobić rzeczy o których byś nawet nie pomyślał :)

Aż tak?!!!  :blink:


  • kostom63 lubi to

#2314 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 grudzień 2022 - 10:09

Aż tak?!!!  :blink:

Aż tak i nawet więcej  B)  :lol:


  • kostom63 lubi to

#2315 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 14 grudzień 2022 - 10:22

Koledzy, gdybyście stali przed wyborem pierwszego kijka xul z nastawieniem na białoryb plus okonki to który byście kijek wybrali:
Flagman Areata 188cm 0.3-3.5g czy Abu Garcia Carabus Delicate 180cm 0.8-3.5g ?
Flagman o połowe tańszy ale czy gorszy?
Za to dłuższy a łowię z brzegu.

Obydwa to chyba tubulary.
A może jeszcze na jakiś kijek zwrocic uwage?

#2316 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 14 grudzień 2022 - 21:04

Carabus extreme kupiłem po obejrzeniu wielu filmów na YT np troutmagnet Man czy i_fish. Przesadziła jednak opinia na stronie:
https://www.barsch-a...m-wasser.53607/

Wędka niesłychanie czuła. Łowiłem nią: okonie, wzdręgi po 10-15cm, szczupaki 45-70cm. To jak transmituje brania to jest nie do opisania. Czasem na rybach serce miałem w gardle i modliłem się żeby już nic nie brało:-)

Co ciekawe, wcina pewnie i trzyma rybę. Definitywnie najlepszy kij jaki miałem w ręku. Przyłów sandacza 65cm przy 2g główce i 2,5cm kopytku przyprawił mnie o stan przedzawałowy xD Ostatnim czasem na ryby zabieram tylko ten kij, jeszcze nigdy tak nie miałem. Jednym słowem polecam.

#2317 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 grudzień 2022 - 21:35

Carabus extreme kupiłem po obejrzeniu wielu filmów na YT np troutmagnet Man czy i_fish. Przesadziła jednak opinia na stronie:
https://www.barsch-a...m-wasser.53607/

Wędka niesłychanie czuła. Łowiłem nią: okonie, wzdręgi po 10-15cm, szczupaki 45-70cm. To jak transmituje brania to jest nie do opisania. Czasem na rybach serce miałem w gardle i modliłem się żeby już nic nie brało:-)

Co ciekawe, wcina pewnie i trzyma rybę. Definitywnie najlepszy kij jaki miałem w ręku. Przyłów sandacza 65cm przy 2g główce i 2,5cm kopytku przyprawił mnie o stan przedzawałowy xD Ostatnim czasem na ryby zabieram tylko ten kij, jeszcze nigdy tak nie miałem. Jednym słowem polecam.

Aż tak 😳🤣 ?
  • Sebulba lubi to

#2318 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 grudzień 2022 - 21:49

Co ciekawe, wcina pewnie i trzyma rybę.

Trochę zastanawia mnie, czemu napisałeś "co ciekawe", skoro pewne zacięcie i trzymanie to właśnie kluczowa cecha w kijach trout area :P

Przy okazji, kolega-spamer @Norbas7 pytał o kijek za 350zł, a ty mu napisałeś o wędce za 1200, trochę nie ta bajka jednak.


U mnie zaszły zmiany:
Mikado Sensor X-Area do 4g (tubular), 183cm - b. czuły kijek, ładnie miotający małe przynęty, fajne wykonanie, szczególnie uchwyt mi się podoba. Waży 63g, strasznie nieistotny parametr dla mnie, jednak, by funkcjonowało to jako "bajer", w planach mam podpięcie jakiegoś małego i lekkiego kołowrotka. Był w promocji, absolutnie do niczego mi niezbędny nie był, ale jakbym go nie kupił, to bym pewnie ciągle myślał, jak by to było taką wędkę mieć :P

Herakles Area Rap do 3g (swoją drogą, teraz wędka dostępna za 210zł) stał się wklejką (co ciekawe, ta seria kijów, jeśli dobrze zrozumiałem stronę producenta, ma być teraz wklejkami "z fabryki"), kolega Mekamil zdrowo odchudził część szczytową, usuwając gruby lakier z większości części szczytowej i zastępując półprzezroczystą cienką powłoką, a także wymieniając szczytowe przelotki, ale zadbał, by kij wyglądał estetycznie, dodając przy szczytowej przelotce b. jasny oplot nawiązujący do koloru blanku przed remontem. Łowi właściwie sama, miała być maszyna do zimowych okoni i białorybu i funkcjonuje to wspaniale.

Jak znajdę kogoś z Sensor X-Area do 2,5g we Wrocławiu, to z chęcią porównam te kije ze sobą, Sensor na logikę powinien być lepszy, bo zapewne ma lepszy blank i jest wklejką "by design", a nie przerobionym tubularem, ale nigdy nie wiadomo... :)


Użytkownik Andżej edytował ten post 14 grudzień 2022 - 22:06


#2319 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 18 grudzień 2022 - 20:55

Używa ktoś bardzo budżetowego Mitchella Epic R 180 0-5g ? Chodzi mi po głowie pewien pomysł, a nie chcę na początek wydawać niewiadomo ilu zł na kijek, który po jednym łowieniu może pójść "za szafę".

Użytkownik Bartek_C edytował ten post 18 grudzień 2022 - 20:56


#2320 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 19 grudzień 2022 - 01:12

Możecie polecić jakieś sprawdzone pudełko na mikro jigi / muchy itp?

Na rynku tego trochę ale chciałbym coś sprawdzonego niż kupować dwa razy.