Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Please log in to reply
2386 replies to this topic

#2321 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,832 posts
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Posted 31 December 2022 - 11:16

Panowie, jakiego znacie travela o najniższym realnym CW?
Istnieje w ogóle coś w 3-4 kawałkach, miotające poniżej 1g?

#2322 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts

Posted 31 December 2022 - 12:27

Bardzo fajny travel wychodzi na Blanku MATAGI T-Russell TR53 Super Head Water-4. Ze względu na długość polecam uzbroić w delfina, może nie jest to ideał do gramatur poniżej 1g ale główka 0,5g+1,5cala guma fajnie działa. Kijek bardzo szybki u mnie jeździ w bagażniku z kołowrotkiem 2500 i plecionką 0,4 pe ogarnia od białorybu po okonie do pstrągów. Można nim łowić nawet na 5cm twiche. Ogarnia podobne gramatury co suzuki 4lb pro, chociaż ma delikatnieszą szczytówkę.
  • S.N. likes this

#2323 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,832 posts
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Posted 31 December 2022 - 12:36

Fajnie wiedzieć - tylko niezupełnie o to mi chodzi, taki kijek już mam. Daiwa Presso ogarnia dołem przynęty o łącznej masie rzędu 1,5g, a szukam czegoś jeszcze lżejszego w sensie CW, typowo pod mikrojigi i mikrogumki. O ile Daiwą da się łowić mikrojigiem 0,8g to już czucie przynęty jest nieco za słabe.

#2324 ONLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Posted 31 December 2022 - 17:42

Panowie, jakiego znacie travela o najniższym realnym CW?
Istnieje w ogóle coś w 3-4 kawałkach, miotające poniżej 1g?

Teoretycznie 6th element NOMAD NM66XUL4.


  • Ide52 likes this

#2325 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,707 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 06 January 2023 - 15:15

@mekamil 3-10g/6lb pełny blank
Alphas CT SV 70
Sunlinie x4/6Lb

#2326 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 847 posts
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 06 January 2023 - 15:18

Fajnie wiedzieć - tylko niezupełnie o to mi chodzi, taki kijek już mam. Daiwa Presso ogarnia dołem przynęty o łącznej masie rzędu 1,5g, a szukam czegoś jeszcze lżejszego w sensie CW, typowo pod mikrojigi i mikrogumki. O ile Daiwą da się łowić mikrojigiem 0,8g to już czucie przynęty jest nieco za słabe.

Looknij na Major Craft Troutino TTA-604SUL



#2327 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,832 posts
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Posted 07 January 2023 - 08:53

@Marcyś, luknąłem. I o ile może bym się przekonał do tak krótkiego kija (u mnie psychologiczną barierą jest zejście poniżej 1,98m), to nielogicznie długi dolnik w tym kiju już zupełnie do mnie nie przemawia.
  • Marcyś likes this

#2328 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 19 January 2023 - 11:42

Moje zestawy na okonia:

 

--Seika Optical 220cm 0-4g sprzęgnięta z Dragon ProGUIDE CX FD720i-tym zestawem jeszcze nie łowiłem, aczkolwiek kijek na sucho bardzo fajnie pracuje, delikatna część szczytowa powinna w odpowiedni sposób informować o braniach. W dolniku czuć niezłą parę. Kołowrotek pracuje bardzo fajnie, wydaje się dosyć solidny,

 

--Dragon CXT MSX 213 2-14g sprzęgnięty z Ryobi Arctica 2000 model na 2022-w chwili obecnej mój ulubiony zestaw, kij jest elektryczny, bardzo dobrze się ładuje. Wyciągnął już kilka szczupaków okolice 50cm i nie było problemu. Minusem może być blank, który jest spolegliwy, nie łowię tym kijem ciężej jak 10g, ale na głębokim łowisku może delikatnie klęknąć przy tej gramaturze i agresywnym podbiciu. W tym sezonie to sprawdzę i może się zaskoczę :) ogólnie czułość blanku jest mega, do tej pory miewam problemy z odróżnieniem muśnięcia o podwodną roślinność a braniem,

 

--Dragon CXT MSX 228 2,5-16g sprzęgnięty z Shimano Ultegra 2000-całkowicie inny kij jak jego krótsza wersja, szybszy, bardziej szczytowy (obydwa med-fasty), chociaż pod obciążeniem idzie w ładną parabole, tak samo czuły. CXT z tego słyną. Kręcioł ? co tutaj dużo pisać, jest praktycznie nowy, ale ma już za sobą kilka wypadów. Pracuje bez zarzutu,

 

--Robinson Diaflex Speeder 198 2-10g sprzęgnięty z Daiwa Ninja 2000-kijek kapitalny, szybki czuły, pięknie się ładuje dzięki pracującej części szczytowej, bawiłem się nim nawet na dropa, pomimo tego, że jest krótki dawał rade. Podobnie jak Dragony kapitalnie leży w dłoni. Ma dłuższy dolnik, ale przy moim długich przedramionach ginie :) Ninja pracuje bardzo fajnie, jeśli chodzi o kulturę pracy powiedziałbym, że pracuje najlepiej ze wszystkich kręciołków. Cały zestaw sprawia wrażenie bardzo lekkiego.

 

Planuję zakupić jeszcze Perfect Jiga 2-10, który powinien być właśnie połączeniem MSX oraz Diaflexa. Czuły, szybki a 220cm pozwala otworzyć wodę korzystając min z dropa. Pożegnam się wtedy zapewne z którymś z Dragonów chociaż się do nich bardzo przyzwyczaiłem :)

 

Mam jeszcze gdzieś Shimano Alivio Sensitive bodajże do 14g. Tym kijkiem zaczynałem okoniowe dłubanie i wywiązywał się z tego zadania świetnie. 


  • etherni likes this

#2329 OFFLINE   Slig

Slig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 posts

Posted 16 March 2023 - 23:14

Mój aktualny dreamteam:
Abu Eradicator slow taper special + vanford 2000

Tict ice cube ic-74 fs-sis + vanquish 2500

Carabus extreme + ci4 2500

Carabus Nano 602 Xuls+ soare
Nano 602 xul + ci4 1000
Mikado Sensor X do 2.5+ Cardiff 2000

Do tego silna ławka rezerwowych.
  • sieko, Tom Rob and BraWo like this

#2330 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Posted 20 March 2023 - 19:32

Gdzie mogę dostać mormyszki do mormyszingu? 



#2331 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,578 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 02 April 2023 - 14:45

Pany jak się sprawdza, a przede wszystkim jak pracuje abu garcia carabus nano ten do 4 gram ? Szybki to patyczek jest czy raczej moderate ? Poda dołem tego grama skupionej masy ? Górą te deklarowane 4 gramy to wszystko czy można coś tam dołożyć ?

Szukam szybkiego kijaszka do ul co ogarnie tego grama skupionej masy od dołu, a najlepiej tak 0.7 grama tylko chodzi mi o to aby to cięty, szybki patyczek był. Oczywiście biorąc pod uwagę c.w.

Edited by S.N., 02 April 2023 - 14:59.

  • Slig likes this

#2332 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Posted 02 April 2023 - 15:34

Pany jak się sprawdza, a przede wszystkim jak pracuje abu garcia carabus nano ten do 4 gram ? Szybki to patyczek jest czy raczej moderate ? Poda dołem tego grama skupionej masy ? Górą te deklarowane 4 gramy to wszystko czy można coś tam dołożyć ?

Szukam szybkiego kijaszka do ul co ogarnie tego grama skupionej masy od dołu, a najlepiej tak 0.7 grama tylko chodzi mi o to aby to cięty, szybki patyczek był. Oczywiście biorąc pod uwagę c.w.

Sławek nie wiem jak te niższe modele ale jeśli budżet pozwala to szukaj Carabusa Extreme - spełni wszystkie wymagania, które opisałeś. Będzie na pewno szybszy niż te delicate i Cassiopeia (ten model miałem). Występuje w dwóch długościach 185 i 195cm. Z drugiej ręki można go dostać za jakieś 800PLN.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by scOOtt, 02 April 2023 - 15:35.

  • S.N. and Sebulba like this

#2333 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,578 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 02 April 2023 - 16:01

Tak konkretnie to pytam o abu garcia carabus nano w długości 182 cm. i c.w. 0,8 - 4 gramy.
Delicate odpada że względu na uchwyt, a serii extreme mało na rynku wtórnym.

#2334 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,832 posts
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Posted 03 April 2023 - 11:27

Moje zestawy na okonia:
 
 
--Robinson Diaflex Speeder 198 2-10g sprzęgnięty z Daiwa Ninja 2000-kijek kapitalny, szybki czuły, pięknie się ładuje dzięki pracującej części szczytowej, bawiłem się nim nawet na dropa, pomimo tego, że jest krótki dawał rade. Podobnie jak Dragony kapitalnie leży w dłoni. Ma dłuższy dolnik, ale przy moim długich przedramionach ginie :) Ninja pracuje bardzo fajnie, jeśli chodzi o kulturę pracy powiedziałbym, że pracuje najlepiej ze wszystkich kręciołków. Cały zestaw sprawia wrażenie bardzo lekkiego.
 


Ninja 2000 LT jak rozumiem? Praca lepsza niż Ultegra?
  • Matss87 likes this

#2335 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 03 April 2023 - 17:14

@up
Do Ultegry nie ma porównania. O ile w idle oba kołowrotki pracują podobnie, tak już pod obciążeniem czuć że Shimano lepiej sobie radzi :) patrząc przez cenę Daiwy, jest to fajny kołowrotek.

#2336 OFFLINE   Wiśnia3005

Wiśnia3005

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej

Posted 19 April 2023 - 04:56

Mój aktualny dreamteam:
Abu Eradicator slow taper special + vanford 2000

Tict ice cube ic-74 fs-sis + vanquish 2500

Carabus extreme + ci4 2500

Carabus Nano 602 Xuls+ soare
Nano 602 xul + ci4 1000
Mikado Sensor X do 2.5+ Cardiff 2000

Do tego silna ławka rezerwowych.

Jak się sprawują te Carabusy Nano? Jak byś je porównał do swoich innych kijków ?

Edited by Wiśnia3005, 19 April 2023 - 04:59.


#2337 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Posted 20 April 2023 - 21:05

Czy mógłby ktoś podać jaka jest średnica szczytówki w Carabusie Extreme ??

#2338 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 posts

Posted 21 April 2023 - 07:21

Mój nowy setup który zostanie na dłużej. Bardzo polubiłem się z tym kijkiem.
Carabus extreme 195cm + stradic ci4 1000
  • Sebulba likes this

#2339 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 21 April 2023 - 09:23

Dokupiłem a raczej zamówiłem kolejnego UL. Tym razem będzie to Azura Safina X do 4g. Czekam na dostawę kija, która niestety się wydłuża :( 



#2340 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • LokalizacjaLegnica

Posted 21 April 2023 - 15:27

@Matss87
Gdzie zamawiałes ? Bo kusi mnie ta do 6g 213cm
  • Matss87 likes this