Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2386 odpowiedzi w tym temacie

#2361 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 11 maj 2023 - 05:49

SUL , XUL , XXXUL chyba nikt tego już specjalnie nie bierze serio bo i po co .Tak jak piszesz , klasyczny UL to kijek do 10 g - reszta jak zwał tak zwał . Kategoria jest tak szeroka , że dochodzi do absurdu - jak nazwać wędki do 2,5 , 2 , 1 5 g ? Dla mnie to nie ma już sensu i niech sobie wyszyko co poniżej max 10 g będzie XUL i tyle .
  • Alexspin lubi to

#2362 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 maj 2023 - 09:56

SUL , XUL , XXXUL chyba nikt tego już specjalnie nie bierze serio bo i po co .Tak jak piszesz , klasyczny UL to kijek do 10 g - reszta jak zwał tak zwał . Kategoria jest tak szeroka , że dochodzi do absurdu - jak nazwać wędki do 2,5 , 2 , 1 5 g ? Dla mnie to nie ma już sensu i niech sobie wyszyko co poniżej max 10 g będzie XUL i tyle .

Ja to widzę tak, że najważniejsze, gdzie kij ma dół zakresu.
Krótko mówiąc, kij XUL musi sensownie rzucać przynętą z masą łączną poniżej 0,75g.
UL powinien rzucać dość dobrze przynętą o masie łącznej 1,5g.
Jak coś startuje od >2g, to dla mnie jest to kij typu light, bo górne CW i tak jest bardzo dyskusyjne. Dla przykładu Robinson Toshido 2,75m jest niby od 2 do 8g, ale w praktyce te 8g to już dla tej wędki dużo. Konger Micros niby do 5g, ale 8g rzuca na luzie.
Konger Micros i Toshido oba kwalifikują się jako UL, to 1,5g rzucą nieźle.
Miałem wędkę Herakles Area Rap do 3g. Ale rzucała ładnie gdzieś od 1g, a kończyła się na 5g. To był już kij UL. Po wizycie u Mekamila i przeróbce na wklejkę, to XUL, który kończy się na 3g i miota 0,5g elegancko - więc XUL.
Lightem nazwałbym kij, który rzuci przyzwoicie 3g.
Tylko jak ktoś łowi bardziej środkiem i górą zakresu mocy  kija, to oczywiście zmienia się postrzeganie. Chcemy rzucić 12g? To light. Chcemy rzucić 16g? To ML. Tylko że to z kolei jest mało niezawodna metoda, bo wiele wędek na rynku można OSTRO przeciążać i nadal rzucają spoko, ba, nawet umożliwiają dynamiczne podbicie. Wklejka do 7g może komfortowo rzucać 11 czy tam 12g (tak ocenia kij Perfect Jig do 7g ich naczelny wędkarz). Czy to sprawia, że przestaje być ultralightem?
Mamy jeszcze inne parametry, jak "moc blanku" w lbs itd. Ale powodzenia z weryfikowaniem takiego parametru. Nie mam zielonego pojęcia, ile wytrzyma Konger Mikros, wiem, że dużo.
Ale to nadal UL, bo rzuca dobrze przynętami UL.

Mam wędkę Dragon CXT Microspecial do 6g 198cm. Rzuci przyzwoicie microjigiem. Ale nie na tyle, bym powiedział, że to XUL. Ale tenże Dragon nijak się ma do tak popularnego w polskim internecie Microflexa do 7g, który niby jest UL, ale wątpię, by rzucił dobrze 1,5g, a górę pewnie też ma wywaloną w kosmos. Dlatego właśnie wolę dyskutować o realnym cw kija.
Co do tego Dragona - gnie się nawet w dolniku, tenże jednak ustępuje tylko trochę, po chwili pojawia poważny opór, więc zapas mocy na okonia czy klenia jest, choć góra kija ładnie pracuje pod praktycznie każdą rybą.
Największa wada tej wędki, to moim zdaniem zbyt gruba szczytówka, tzn. sekcja górna jest delikatna, ale sama szczytówka mogłaby mieć mniejszą średnicę i być troszkę delikatniejsza.

Kupiłem ostatnio na klenie Robinsona Toshido 2,75m 2-8g.
Kijek ładuje się poniżej 2g, 2g womblerem rzuca niesamowicie daleko na plecionce 0.4 PE
Oczywiście żadnego klenia nie złowiłem, bo po prostu nie potrafię, nie ważne, jak próbuję, jakich przynęt używam itd. itp.
Czułość jest "taka sobie". Tzn. brania są OK, ale nie ma tej ostrości stuknięć w podwodne przeszkody, którą oferuje wspoimniany Dragon. Z drugiej strony - przy 2,75m to chyba nie ma co oczekiwać cudów. ALe za 180zł to całkiem ładnie wykonany kij, proste przelotki, świetne właściwości rzutowe.
Ale.. to nie jest żaden Fast w tym "tradycyjnym" znaczeniu. Przy intensywnym machnięciu większość kija się odgina. Pod tym względem przypomina Dragona czy kije Trout Area, amortyzacja ryby startuje w dolniku. Co jest dobrą cechą, ale jak ktoś oczekuje, że mu wędka przy podbiciu 8g przynęty zapracuje tylko szczytem, to się jednak zdziwi.



#2363 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 11 maj 2023 - 21:25

Na Rybomanii 2023 wygrzebałem takie cudo. Urzekło mnie z wyglądu. Opis 0.3-3g, wydawała mi się mega szybka i mocniejsza. Z tego co widzę producent już zmienił opis i będzie do 5g. Czułem jeszcze większy zapas. Ma być w sprzedaży od czerwca. Ten dolnik z jakiegoś kompozytu, wyglądała bajecznie, z kilometra ją zobaczyłem wśród miliona innych.

5.jpg

6.jpg

7.jpg


  • Andżej lubi to

#2364 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 11 maj 2023 - 21:44

@up
Jak ten model od Delphina będzie się nazywał?

#2365 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 12 maj 2023 - 09:30

Delphin Eureka, nad E bedzie kreseczka jak u nas nad Ź. Na Rybomanii chyba był jakiś prototyp tego modelu, pytałem o cene jakiegoś Starego Słowaka który to wystawiał, ale nastąpiła bariera językowa. Coś jakby wyszeleścił z ust o 400zł.

 

Tutaj od 7:18 min jest chwile o wędce.


Użytkownik Gnat edytował ten post 12 maj 2023 - 09:33

  • Matss87 lubi to

#2366 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 12 maj 2023 - 10:19

Faktycznie ciekawie ten kijek wygląda. Trzeba będzie się nad nim pochylić jak pojawi się w sklepach :) 



#2367 OFFLINE   Maro78

Maro78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Imię:Marek

Napisano 12 maj 2023 - 13:14

Daiwa Silver Creek UL Spoon 0,5-5 g 117 cm - 230 cm  albo Sakura Tsubarea 2.13 m 0.3-5g

Ktoś próbował te Wędki?

 

#2368 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 maj 2023 - 07:35

Ja to widzę tak, że najważniejsze, gdzie kij ma dół zakresu.
Krótko mówiąc, kij XUL musi sensownie rzucać przynętą z masą łączną poniżej 0,75g.
UL powinien rzucać dość dobrze przynętą o masie łącznej 1,5g.
Jak coś startuje od >2g, to dla mnie jest to kij typu light, bo górne CW i tak jest bardzo dyskusyjne. Dla przykładu Robinson Toshido 2,75m jest niby od 2 do 8g, ale w praktyce te 8g to już dla tej wędki dużo. Konger Micros niby do 5g, ale 8g rzuca na luzie.
Konger Micros i Toshido oba kwalifikują się jako UL, to 1,5g rzucą nieźle.
Miałem wędkę Herakles Area Rap do 3g. Ale rzucała ładnie gdzieś od 1g, a kończyła się na 5g. To był już kij UL. Po wizycie u Mekamila i przeróbce na wklejkę, to XUL, który kończy się na 3g i miota 0,5g elegancko - więc XUL.
Lightem nazwałbym kij, który rzuci przyzwoicie 3g.
Tylko jak ktoś łowi bardziej środkiem i górą zakresu mocy  kija, to oczywiście zmienia się postrzeganie. Chcemy rzucić 12g? To light. Chcemy rzucić 16g? To ML. Tylko że to z kolei jest mało niezawodna metoda, bo wiele wędek na rynku można OSTRO przeciążać i nadal rzucają spoko, ba, nawet umożliwiają dynamiczne podbicie. Wklejka do 7g może komfortowo rzucać 11 czy tam 12g (tak ocenia kij Perfect Jig do 7g ich naczelny wędkarz). Czy to sprawia, że przestaje być ultralightem?
Mamy jeszcze inne parametry, jak "moc blanku" w lbs itd. Ale powodzenia z weryfikowaniem takiego parametru. Nie mam zielonego pojęcia, ile wytrzyma Konger Mikros, wiem, że dużo.
Ale to nadal UL, bo rzuca dobrze przynętami UL.

Hehehe to już chyba stworzyłeś własną nomenklaturę. A ta powinna być, z zasady, dla wszystkich.

 

ultralightowcy zachowują się powoli jak elita, czyli dla większosci „zboczeńcy” …  :D  ;)

Coś jak w muzyce, melomani. Gdzie jest high end? Wygrzewanie kabli? nakładki „wytłumiające zakłócenia” na nieużywane wyjścia? …

A odczucia z natury, są subiektywne.

 

Ja jestem „normalny” (chyba, i w tym zakresie) i teraz nie wiem mam UL czy nie mam? Sky dream 1-9g rzuca sensownie 2g. No a do SG musze złożyć reklamację bo SG4 5-18 jest opisana Light Game ale rzeczywiście jest 11-20 i rzucanie nią czymś poniżej 10g prowadzi tylko do frustracji i dla mnie z kolei to fajna sandaczówka. :P

 

I tak sobie myślę że ważne z czym kto czuje się dobrze. A z tym UL, XUL … a za chwilę XXXUL to jak z wygrzewaniem kabli powoli.

Np bardzo łatwo opisać kij niżej skracając go. Ale z drugiej strony wiadomo, że dłuższy z fizyki rzuci dalej, no i najważniejsze: co na niego można jakoś wyciągnąć.

No i tu jest właśnie clou. Ostatnio właśnie na sky dream’a 1-9g 2,20 wyciągam rybki w okolicy 60-70cm i na szczescie nie sprawia to większych problemów. Rzuca sensownie 2g na pe 0,5 wiec na cieńszej pewnie da się zejść niżej.

Ale trudno mi sobie wyobrazić wyciąganie bolka albo szczupaka 70cm (a daj Boże każdemu i większego) na patyczek typu 0,5-3g poniżej 2m długości (czyli z krótszym tym już grubszym odcinkiem).

A przynęty 0,75g to już w ogóle nie umiem sobie wyobrazić i … nie mam takiej wagi co by to zważyła. Na czym Wy to ważycie?  :wacko: 
 

No i na koniec: czy wędki nie powinny być raczej opisane co mają wyciągać docelowo, a nie czym rzucać? 
Bo chyba chodzimy na ryby a nie miotać jigi?

 

„Normalnej” większości chyba bardziej by się przydał opis: okoniówka, sandaczówka, boleniówka, sumowy itd, z opisem zakresu rzutowego. Bo że większość nie czyta opisu np 3-6lb na kiju i zakłada na niego 20lb plecionkę to widać tu na forumie na kilometr  :D No … to jakby … połamania kija  ;)


Użytkownik Qh_ edytował ten post 14 maj 2023 - 07:41


#2369 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 14 maj 2023 - 08:25

- 0,5g ważę na wadze elektronicznej, takiej od „majfrienda” z Ali. Waga kupiona przez żonę do ważeni elementów biżuterii.
- przy łowieniu bialorybu mikroprzynęty są kluczem do właśnie większych ryb. Sytuacja analogiczna do łowienia na muchę, maluchy łatwo złowić na „byle co”, większe i ostrożniejsze ryby wymagają podania dobrze dobranej wielkością przynęty. Im mniejsza tym mniej podejrzeń budzi u doświadczonej ryby.
- co do dużych drapieżników na wykałaczkę - podbieralem kiedyś facetowi bolenia 74cm, wyjętego na kij 0,8-5g. Fakt, hol trwal parę minut, ale bez stresu o kij, a ryba odpłynęła zdrowa i cała.
- dobór mocy linki do kija, nadal kuleje u wielu. Tu się zgadzam. Jakkolwiek sporo winy ponoszą zawyżone opisy mocy, kupujesz plecionkę „8kg” która strzela na węźle przy 3kg i zaczynasz brać za dużą poprawkę na kłamstwa marketingowe.
  • Alexspin lubi to

#2370 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 maj 2023 - 12:50

:)

No ja mam wszystkie wagi  z podziałką 1g

 

I teraz bardzo poważnie: myśle, że przewaga UL polega na tym, że dla ryb to nowość. 0,3 plecionkę tez mniej widać niz sznur do bielizny a przynęta pracuje … inaczej. Jak pisałem gdzie indziej, większość ryb wyciągam na UL z trzech wędek w gradacji. Przepraszam sky dream 1-9 to żadne UL  :D szczególnie, że mam na nim pe 0,5 i przynęty teraz 5-8g - ale dla mnie to delikatnie.

No i teraz pytanie jak długo to potrwa? Juz ktos pisał UL robi furorę. Kiedy ryby się jorgną?

 

Wczoraj z 3 złowionych szczupaków jednego zabrałem (właśnie się wędzi). No i miał żołądek pełny. Dwie plotki takie 12-15cm, świeżutkie,. To na co mu był mój ripperek 7cm drobiazg. Deser? Wkurzył go? Łyknięty był po skrzela.

Tyle że ja sie nastawiam na drapieżniki. Ten bialory to na co sie nastawiacie? Wzdręgi standardowo, tołpyga, czy wszystko? Jakoś tołpygi porządnej na takim patyczku nie widzę. ;)

 

Co do 75cm na UL i cienki zestaw, to weź to wklej w działach gdzie nowicjuszom piszą, że na takie ryby na łowisku bez zaczepów pe 1,2 x 1,5  :D bo mnie tam za doradzanie 0,8 zrypali.



#2371 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 14 maj 2023 - 16:37

Mam wędkę Dragon CXT Microspecial do 6g 198cm. Rzuci przyzwoicie microjigiem. Ale nie na tyle, bym powiedział, że to XUL. Ale tenże Dragon nijak się ma do tak popularnego w polskim internecie Microflexa do 7g, który niby jest UL, ale wątpię, by rzucił dobrze 1,5g, a górę pewnie też ma wywaloną w kosmos. Dlatego właśnie wolę dyskutować o realnym cw kija.

Miałem Microflexa 2.10 1-7, startuje od 1.5g i rzuca już na bardzo przyzwoitą odległość, 1g też da się łowić i całkiem nie źle rzucić, ale nie czuć podbicia, góry nie sprawdzałem - więcej jak 2g nie potrzebuje. Żebym nie był gołosłowny to mam też Blue Birda 0.5-3g, a to jest już szatan, czeburaszka 0.5g i tanta 2cm leci na 12-15m, czebu 0.7g 20m spokojnie osiągalne. Obydwa kije z Ultegrą 2500 i pletką Dragona 0,035 + 1m fluorocarbonu Drennana 0.15. 


Użytkownik katystopej edytował ten post 14 maj 2023 - 16:37


#2372 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 14 maj 2023 - 18:26

Cześć, mam trochę pytanie nie do końca związane z wędkami.

Czy zdradzicie :) jak się pakujecie z tymi wszystkimi czeburaszkami, hakami, przynetami na ryby? Wydaje mi się, że już wszysko przerabiałem. Różne pudełka, piórniki, haki/czeburaszki w opakowaniach lub w pudełkach. I zawsze mam z tym problem. Podrzućcie sposób na to jak się zorganizować?

#2373 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 14 maj 2023 - 20:26

Jedno małe pudełko, w woreczku foliowym w tym pudełku czeburaszki 0.5-1.5g, tanty 1-2" i to wszystko, pudełko do kieszeni razem z fluorocarbonem 0.15, podbierak zapięty o szlufkę. Dla mnie UL to również ULtraminimalizm i namierzanie ryb wzrokiem, jeśli ich gdzieś nie widzę to 2-3 rzuty i idę dalej ;)

Użytkownik katystopej edytował ten post 14 maj 2023 - 20:27

  • popper i Gnat lubią to

#2374 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 14 maj 2023 - 20:47

Cześć, mam trochę pytanie nie do końca związane z wędkami.

Czy zdradzicie :) jak się pakujecie z tymi wszystkimi czeburaszkami, hakami, przynetami na ryby? Wydaje mi się, że już wszysko przerabiałem. Różne pudełka, piórniki, haki/czeburaszki w opakowaniach lub w pudełkach. I zawsze mam z tym problem. Podrzućcie sposób na to jak się zorganizować?

Plecaczek Westina kupiłem. W środku mieści pudełko w rozmiarze M i na przodzie mam takie małe które obsługuje tylko przesuwając na brzuch. Bardzo wygodny

Załączone pliki



#2375 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 14 maj 2023 - 21:04

Tutaj więcej napisałem :-)
http://jerkbait.pl/t...ycje/?p=3107115

#2376 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 maj 2023 - 22:11

Hehehe to już chyba stworzyłeś własną nomenklaturę. A ta powinna być, z zasady, dla wszystkich.
 
ultralightowcy zachowują się powoli jak elita, czyli dla większosci „zboczeńcy” …  :D  ;)
Coś jak w muzyce, melomani. Gdzie jest high end? Wygrzewanie kabli? nakładki „wytłumiające zakłócenia” na nieużywane wyjścia? …
A odczucia z natury, są subiektywne.
 
Ja jestem „normalny” (chyba, i w tym zakresie) i teraz nie wiem mam UL czy nie mam? Sky dream 1-9g rzuca sensownie 2g. No a do SG musze złożyć reklamację bo SG4 5-18 jest opisana Light Game ale rzeczywiście jest 11-20 i rzucanie nią czymś poniżej 10g prowadzi tylko do frustracji i dla mnie z kolei to fajna sandaczówka. :P
 
I tak sobie myślę że ważne z czym kto czuje się dobrze. A z tym UL, XUL … a za chwilę XXXUL to jak z wygrzewaniem kabli powoli.
Np bardzo łatwo opisać kij niżej skracając go. Ale z drugiej strony wiadomo, że dłuższy z fizyki rzuci dalej, no i najważniejsze: co na niego można jakoś wyciągnąć.
No i tu jest właśnie clou. Ostatnio właśnie na sky dream’a 1-9g 2,20 wyciągam rybki w okolicy 60-70cm i na szczescie nie sprawia to większych problemów. Rzuca sensownie 2g na pe 0,5 wiec na cieńszej pewnie da się zejść niżej.
Ale trudno mi sobie wyobrazić wyciąganie bolka albo szczupaka 70cm (a daj Boże każdemu i większego) na patyczek typu 0,5-3g poniżej 2m długości (czyli z krótszym tym już grubszym odcinkiem).
A przynęty 0,75g to już w ogóle nie umiem sobie wyobrazić i … nie mam takiej wagi co by to zważyła. Na czym Wy to ważycie?  :wacko: 
 
No i na koniec: czy wędki nie powinny być raczej opisane co mają wyciągać docelowo, a nie czym rzucać? 
Bo chyba chodzimy na ryby a nie miotać jigi?
 
„Normalnej” większości chyba bardziej by się przydał opis: okoniówka, sandaczówka, boleniówka, sumowy itd, z opisem zakresu rzutowego. Bo że większość nie czyta opisu np 3-6lb na kiju i zakłada na niego 20lb plecionkę to widać tu na forumie na kilometr  :D No … to jakby … połamania kija  ;)


Moja własna nomenklatura tym się różni od "oficjalnej", że ma przełoźenie na rzeczywistość :)

#2377 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 14 maj 2023 - 23:01

Ktoś używał nowej wersji Azura Olivia https://fatfish.pl/p...-0,3-2,5g/19940

 

Głównie interesuje mnie na ile poprawnie opisana i czy to taka typowa dla area ciepła akcja? Obsłuży te 0,5g masy łącznej?



#2378 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 15 maj 2023 - 10:39

Ktoś używał nowej wersji Azura Olivia https://fatfish.pl/p...-0,3-2,5g/19940

 

Głównie interesuje mnie na ile poprawnie opisana i czy to taka typowa dla area ciepła akcja? Obsłuży te 0,5g masy łącznej?

Mam tą starszą wersje i jestem z niej bardzo zadowolony :) udało mi się wyrwać używkę za 100 zł... w idealnym stanie
Ja ją używam to maleńkich tant 1 cal + wolfram 3.0mm razem ok 0.3g - 0,4g radzi sobie bardzo dobrze
Nie wiem za bardzo na ile ona się zmieniła, a właściwie sam blank, ta starsza jest delikatnie kluchowata, no ale z czegoś trzeba naładować te maleńkie przynęty


  • xyzzvpc lubi to

#2379 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 15 maj 2023 - 13:50

Ktoś używał nowej wersji Azura Olivia https://fatfish.pl/p...-0,3-2,5g/19940

 

Głównie interesuje mnie na ile poprawnie opisana i czy to taka typowa dla area ciepła akcja? Obsłuży te 0,5g masy łącznej?

W wątku @cyprysa, post 3003 jest coś o tych kijkach. Autor tego materiału łowi klenie, jazie i inne rybki.


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 15 maj 2023 - 13:54

  • xyzzvpc i S.N. lubią to

#2380 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 maj 2023 - 05:22

Cześć, mam trochę pytanie nie do końca związane z wędkami.

Czy zdradzicie :) jak się pakujecie z tymi wszystkimi czeburaszkami, hakami, przynetami na ryby? Wydaje mi się, że już wszysko przerabiałem. Różne pudełka, piórniki, haki/czeburaszki w opakowaniach lub w pudełkach. I zawsze mam z tym problem. Podrzućcie sposób na to jak się zorganizować?

Bardzo funkcjonalny, tani i trwały https://salix-alba.c...odrowo-barkowy/ a w kieszeniach pudełka ze wszystkim co mi potrzeba.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych