Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2386 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 maj 2018 - 15:38

ktoś miał w rękach te "nowe" dłuższe Tict Ice Cube IC-74FS-Sis ?



#1722 OFFLINE   Libery

Libery

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 maj 2018 - 16:35

Witam! 
Czy poleci ktoś jakiś kijek do ULS o ugięciu parabolicznym? Czy coś w ten deseń, planuje rozpocząć przygodę z tą metodą a wydaje mi się, że Konger World Champions Tango 1-8g nie jest tym czego oczekuję. Ciężko mi coś znaleźć. Jest coś dla mnie :)?



#1723 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2018 - 17:24

O

 

Witam! 
Czy poleci ktoś jakiś kijek do ULS o ugięciu parabolicznym? Czy coś w ten deseń, planuje rozpocząć przygodę z tą metodą a wydaje mi się, że Konger World Champions Tango 1-8g nie jest tym czego oczekuję. Ciężko mi coś znaleźć. Jest coś dla mnie :)?

Okuma Black Rock cw.1-10 długośc 2,18.Ślamazara i parabolik że hej ale ryby trzyma świetnie.

http://www.wedkarski...roducts_id=3924

Naprawdę całkiem fajny kij,choc o ostrym podbijaniu zapomnij.Gnie się bardzo przyzwoicie i frajdę daje.

 

Edit:link jest tylko przykładowy.I jeszcze jedno-10g.górą przeszacowane.Dla mnie tak max 5,6g.+mała smukła gumka.


Użytkownik drag edytował ten post 21 maj 2018 - 17:27


#1724 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 maj 2018 - 05:15

Robert, czy koniecznie musi być parabolik? Możesz mieć kłopoty z zacięciem takim krowim ogonem.

Z mojego doświadczenia rekomenduję KONGER Ultris Jig Micron. Świetne, niedrogie wędzisko, zresztą jak cała seria Ultrisów.

Przy okazji testowania Sicario, napisałem dla porównania kilka słów o Micronie https://wedkuje.pl/n...taw-ultra/95238.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 22 maj 2018 - 05:16


#1725 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 maj 2018 - 07:13

Robert, czy koniecznie musi być parabolik? Możesz mieć kłopoty z zacięciem takim krowim ogonem.
Z mojego doświadczenia rekomenduję KONGER Ultris Jig Micron. Świetne, niedrogie wędzisko, zresztą jak cała seria Ultrisów.
Przy okazji testowania Sicario, napisałem dla porównania kilka słów o Micronie https://wedkuje.pl/n...taw-ultra/95238.


Na tzw. krowim ogonie okoń zacina się praktycznie sam.

Poza tym nie myl pojęcia. "Parabolik" to ugięcie występujące przy kijach o akcji fast, moderate-fast itd. A krowi ogon to kij o akcji "slow". Poczytaj i dopiero się wypowiadaj, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

#1726 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 maj 2018 - 09:49

Na tzw. krowim ogonie okoń zacina się praktycznie sam.

Poza tym nie myl pojęcia. "Parabolik" to ugięcie występujące przy kijach o akcji fast, moderate-fast itd. A krowi ogon to kij o akcji "slow". Poczytaj i dopiero się wypowiadaj, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Trudno się nie zgodzić z kolegą.Ta Okuma to wolny kij ale jeśli dobrze pamiętam z zacinaniem nie było żadnych problemów.Zreszta mam o nim najnowsze info.Sprzedałem go kuzynowi który nareszcie dał się przekonać do spinningowania.Właśnie wrócił z Mazur gdzie miejscowy znajomy wystawił mu metę z naprawdę ładnymi okoniami.Na przełowionych Mamrach :) .Złowił sporo 40+,tym właśnie kijem i w tej chwili jako świeżo pozyskany spinningista-ultralajtowiec nie przestaje się nad nim rozpływać.Jeśli ktoś chce parabolika gnącego się po dolnik i nie przeszkadza mu akcja slow,potrzebuje taniego kija to Okuma jest dla niego.Polecam też rzucic okiem w watek autorski skalek77(początek wątku).Rafał przerobil sobie ta Okumę i stwierdził że to bardzo fajny blank,choc seryjne zbrojenie ocenił już znacznie gorzej.


Użytkownik drag edytował ten post 22 maj 2018 - 09:53

  • spinox lubi to

#1727 OFFLINE   Libery

Libery

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2018 - 12:16

Dziękuję za odpowiedzi. Zaznaczę, że u mnie na łowisku ciężko znaleźć okonia, myślałem raczej o próbie połowienia jakiejś białej rybki, a głównie płoci w strefach przybrzeżnych na żwirowni. Ciekaw jestem czy takie wędkowanie będzie efektywne i będzie wgle. sens się tym zająć :) Dlatego też myślałem o jakiejś delikatnej wędce. Sam od siebie znalazłem na allegro jeszcze coś takiego jak spinning ultralight JMC 213CM, 0.8-5.4g - 350zł (trochę dużo, jednak o ugięciu parabolicznym znalazłem tylko tą wędkę ;c). Spinning FAVORITE White Bird WB-732-SUL-S 0,5-5g - 170zł (nie wiem jednak co to za wędka) oraz Shimano Forcemaster Trout Area Spin 195cm 0,5-3,5g - 240zł (też niestety nie wiem co to za wędka). Aj, kojarzę jeszcze z filmików FWA na YT Wędkę PHOENIX WHITE CROW - 250zł. 
 

Jestem bardzo wdzięczny za pomoc, jednak zanim się zdecyduję chciałbym jeszcze kilka porad usłyszeć co warto wziąć i może zna ktoś te wędki wymienione przeze mnie? :)


Użytkownik Libery edytował ten post 22 maj 2018 - 12:18


#1728 OFFLINE   maqu77

maqu77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGniezno
  • Imię:Marek

Napisano 22 maj 2018 - 20:19

Shimano ForceMaster Trout Area sobie odpuść chyba że chcesz łowić od 2g główką +guma,kiepsko rzuca coś lżejszego.Wiem bo mam i jestem z niego niezadowolony,ale za to rozważ jeszcze Select Luna Trout też mam i dla mnie super kijek już od 0,3 grama mikrojigiem idzie rzucić.Jest na Allegro za 260zl.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

#1729 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 maj 2018 - 22:46

SG Parabellum CC UL 0-5g byłby świetnym wyborem.
  • Robert Crocker lubi to

#1730 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 maj 2018 - 04:42

Na tzw. krowim ogonie okoń zacina się praktycznie sam.

Poza tym nie myl pojęcia. "Parabolik" to ugięcie występujące przy kijach o akcji fast, moderate-fast itd. A krowi ogon to kij o akcji "slow". Poczytaj i dopiero się wypowiadaj, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Masz rację Znafffco. Przesadziłem z tym "krowim ogonem", fakt.

Natomiast mam do Ciebie prośbę, Pokaż mi takie "samozacięcie" np. sandacza, chyba że jako Wiedźmin potrafisz przekonać sandacza - nie bierz, ja łowię tylko okonie i ta przynęta nie dla Ciebie...



#1731 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 23 maj 2018 - 07:34

Ktoś, kto do łowienia płotek poleca Ultrisa powinien sobie zdawać sprawę, że wszystko jest możliwe, bo ten kij na pewno się do tego nie nadaje.

Lecąc dalej, to poławiam sandacze na wklejkę do 5g a do niedawna był to Mikros - nie dość, że wklejka to jeszcze górną połową wolny kijek. I naprawdę sie zacinają, prawie każde branie to ryba na brzegu tylko trzeba się otrząsnąć z mitu, że "trzeba na wylot przebić twardy jak podeszwa, pysk sandacza".

Ostatni 80+ był zahaczony pod górny kieł, tak jakby w korzeń zęba :).


  • Maciej1979 i coma lubią to

#1732 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 maj 2018 - 07:48

Ktoś, kto do łowienia płotek poleca Ultrisa powinien sobie zdawać sprawę, że wszystko jest możliwe, bo ten kij na pewno się do tego nie nadaje.(...)

A to czemu? Rozwiń swoją opinię jeśli łaska. Oczywiście jeśli mówimy o Ultrisie Micron 0,5-6g.



#1733 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 maj 2018 - 08:18

Witam! 
Czy poleci ktoś jakiś kijek do ULS o ugięciu parabolicznym? Czy coś w ten deseń, planuje rozpocząć przygodę z tą metodą a wydaje mi się, że Konger World Champions Tango 1-8g nie jest tym czego oczekuję. Ciężko mi coś znaleźć. Jest coś dla mnie :)?

 

A może Elvis? Bardzo fajny kijek do dłubania białorybu, okonków, etc.



#1734 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 maj 2018 - 20:05

Masz rację Znafffco. Przesadziłem z tym "krowim ogonem", fakt.
Natomiast mam do Ciebie prośbę, Pokaż mi takie "samozacięcie" np. sandacza, chyba że jako Wiedźmin potrafisz przekonać sandacza - nie bierz, ja łowię tylko okonie i ta przynęta nie dla Ciebie...


Ja Ciebie nie obrażam. Tylko uważam, że nie znasz się a piszesz na siłę.

Wystarczy, że porównasz branie okonia oraz sandacza oraz konstrukcję ich otworu gębowego. Wtedy uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie. Teraz możesz mi odpowiedzieć, ale proszę zachowaj kulturę.
  • coma lubi to

#1735 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 maj 2018 - 20:12

Masz rację Znafffco. Przesadziłem z tym "krowim ogonem", fakt.

Natomiast mam do Ciebie prośbę, Pokaż mi takie "samozacięcie" np. sandacza, chyba że jako Wiedźmin potrafisz przekonać sandacza - nie bierz, ja łowię tylko okonie i ta przynęta nie dla Ciebie...

Alex-nie ma się co spinać.Kolega pisał o okoniach i one na tego typu kijach praktycznie same się zacinają.Sandacz to nieco inna bajka.Chyba raczej niewielu na niego chadza z wolnymi parabolikami.Początkiem tej mini dyskusji było pytanie o głęboko gnący się kij pod okonie.Jak uderzy sandacz to się uda go zaciąć lub nie...I tyle.


  • kostom63, HaDe i Alexspin lubią to

#1736 OFFLINE   Xeo

Xeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Seabstian

Napisano 27 maj 2018 - 22:00

Panowie,
Co byście polecili w budżecie ~400pln ( kij + kręcioł) do mega lekkiego łowienia?
Mam Lexusa do 12gr ale przy jigach 1gr nihre daje rady :/
Zastanawiam się nad Konger Ultris Jig Micron 232/0,5-6 + Ultris Aqua 810 FD + Techron Nylon 0,10, ale może możecie polecić coś sprawdzonego w podobnym budżecie?
Ewentualnie sam kijek bo mam Ecusime 2000 więc tylko szpule bym wymienił dk lekkiego łowienia.
  • Alexspin lubi to

#1737 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 maj 2018 - 05:35

Wybór zestawu Kongera jak najbardziej trafny. Pracuje już o 0,7g i nie boi się przynęt do 8g, a i mieści się w Twoim budżecie. Moja Pani łowi dokładnie takim zestawem skutecznie okonie i ukleje.  :good:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 28 maj 2018 - 05:35


#1738 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2018 - 14:13

Też polecam użytkuję ostro ten kijek od ponad roku i jestem bardzo zadowolony
  • Alexspin lubi to

#1739 OFFLINE   spinox

spinox

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjamultikonto użytkownika @bumech
  • Imię:Arek

Napisano 28 maj 2018 - 14:22

zaryzykuje twierdzenie  ze konger robi najlepsze seryjne budżetowe UL :)


  • Alexspin lubi to

#1740 OFFLINE   Xeo

Xeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Seabstian

Napisano 28 maj 2018 - 14:33

Dzięki za pomoc, zdecydowałem się na innego Kongera (World Champion Elvis 220 0.8-4g) od kolegi z Naszego forum :)

Może uda się w weekend go przetestować.
  • spinox lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

3 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Macc, wilczybilet, lesnypatataj