Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nanofil a Okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 listopad 2014 - 18:26

Jaka zylke stosujecie do strzalowki? Owner jest elestyczny - nada sie? Uzywam aktualnie strofta i ownera ale stroft jest chyba za malo rozciagliwy.

Stosuję strofta, ale nie liczę na amortyzację żyłką tylko kij+hamulec.



#62 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 04 listopad 2014 - 19:40

Jaka zylke stosujecie do strzalowki? Owner jest elestyczny - nada sie? Uzywam aktualnie strofta i ownera ale stroft jest chyba za malo rozciagliwy.

Siglon Magic soft stosowałem,a obecnie jakoś niechce mi się w to bawić,albo żylka albo plecionka,żadnego nanofila.



#63 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 listopad 2014 - 20:02

Pewnie tak, albo po prostu nie bawią się i bawić się nie mają ochoty w przypony strzałowe :)

Leniwa ta dzisiejsza młodzież :)  :P .



#64 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 listopad 2014 - 20:43

Nie bardzo rozumiem potrzebę mega dystansów rzutowych podczas łowienia okoni? Zwykle łowimy te ryby z jednostek pływających i zwyczajnie można dopłynąć do żerowisk. Jedyne uzasadnienie do używania nanofila jakie jestem w stanie zrozumieć to właściwości dotyczące braku rozciągliwości i związanej z nią transmisji (tu każda plecionka jest na podobnym poziomie) oraz kwestia tonięcia. Reasumując nanofil jest nierozciągliwy jak plecionka a zarazem tonie jak żyłka i to jedyne jego zalety, które można docenić w porównaniu do tradycyjnych plecionek.



#65 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 21:16

Nie bardzo rozumiem potrzebę mega dystansów rzutowych podczas łowienia okoni? Zwykle łowimy te ryby z jednostek pływających i zwyczajnie można dopłynąć do żerowisk.


Na ten przykład, to ja okonie w większości przypadków łowię z lądu.
Jak muszę "sieknąć" przynętę pod drugi brzeg pod same chaszcze, a możliwości dojścia z drugiej strony nie mam to niby jak, ja się @gucia pytam ,mam to zrobić ;) ?

Ano zakładam drugą szpulę "siekam" pod ten drugi brzeg i czekam na okoniowy alfabet morse'a na wędce.
Z łodzi to ja tego badziewia używać nie muszę, są normalne plećki i żyłki nie sprawiające kłopotu, więc nie zawracam sobie głowy tym...czymś.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 04 listopad 2014 - 21:22


#66 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 listopad 2014 - 21:57

Jak ja bym musiał, chociaż nie muszę bo nie łowię na siłę ani na zawodach, to bym sobie uwiązał troczek z oliwką 30g i rzucił każdą gumką dalej niż boleniówką gdzie bym sobie tylko chciał. Jeśli ktoś uważa i proszę bez urazy, że atutem nanofila są możliwości rzutowe to znaczy, że nie wie jakie są jego zalety.


Użytkownik guciolucky edytował ten post 04 listopad 2014 - 21:57


#67 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 listopad 2014 - 22:10

Jak ja bym musiał, chociaż nie muszę bo nie łowię na siłę ani na zawodach, to bym sobie uwiązał troczek z oliwką 30g i rzucił każdą gumką dalej niż boleniówką gdzie bym sobie tylko chciał. Jeśli ktoś uważa i proszę bez urazy, że atutem nanofila są możliwości rzutowe to znaczy, że nie wie jakie są jego zalety.

Jest to rozwiązanie , ale nie zawsze. Jeśli okonie żerują nad dywanem roślinności lub w okolicy twardych zaczepów!?.

Możliwości rzutowe to jest atut.


Użytkownik pisarz edytował ten post 04 listopad 2014 - 22:10

  • Zwierzu i norbert-10 lubią to

#68 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 listopad 2014 - 22:20

Wtedy zawsze można podać wira na plecionce ale myślę, że każdy kto łowi okonie dobrze wie co miałem na myśli pisząc o właściwościach nf, temat nie zostanie rozwinięty jak każdy, który zaczyna dotykać sedna sprawy.



#69 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 listopad 2014 - 22:35

 zarazem tonie jak żyłka

Nanofil będzie tonął jak żyłka pod warunkiem tej samej średnicy. Jeśli porównamy tonięcie żyłki i nanofila tej samej mocy , to nanofil z racji dużo mniejszej średnicy będzie ciął wodę jak brzytwa .



#70 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 04 listopad 2014 - 22:43

Leniwa ta dzisiejsza młodzież :)  :P .

Raczej wygodnictwo starego wyleniałego kocura.Po 30+latach na rybach mam etap minimalizmu oraz rozpatruje zastosowanie stołka składanego w wędkarstwie spiningowym :)  ;) 


  • strary i kiks1972 lubią to

#71 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 listopad 2014 - 06:17

Raczej wygodnictwo starego wyleniałego kocura.Po 30+latach na rybach mam etap minimalizmu oraz rozpatruje zastosowanie stołka składanego w wędkarstwie spiningowym :)  ;)

A proszę bardzo, bardzo poręczne narzędzie :) :

http://allegro.pl/st...4763880589.html



#72 OFFLINE   TomekP

TomekP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJasło

Napisano 05 listopad 2014 - 14:51

.Jeśli ktoś uważa i proszę bez urazy, że atutem nanofila są możliwości rzutowe to znaczy, że nie wie jakie są jego zalety.

Ciekawa Teoria :)

Zdecydowanie  możliwości rzutowe nanofila są jednym z jego atutów - łowiąc okonie.



#73 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 listopad 2014 - 19:31

Ciekawa Teoria :)

Zdecydowanie  możliwości rzutowe nanofila są jednym z jego atutów - łowiąc okonie.

Widać nie każy ma podobne preferencje :) .



#74 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 listopad 2014 - 09:50

Jezeli nanofil 5kg leci dalej z gramowym wobkiem niz 2kg zylka to dla mnie plus w postaci zasiegu jest niezaprzeczalny. Plecionka o podobnej wytrzymalosci ma mniejszy zasieg i gladkosc powierzchni no i jest bardziej plywalna. Jakbym jigowal to pewnie bym zwracal uwage na mniejszy zagiel czy lepsze czucie brania.

Jesli dla kogos odleglosc rzutu jest bez znaczenia moze myslec inaczej. Czasem jednak lowiac z brzegu ryba jest poza zasiegiem, wtedy kilka metrow robi roznice w wynikach.

Użytkownik ictus edytował ten post 07 listopad 2014 - 09:57


#75 OFFLINE   FredTheRed

FredTheRed

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 19:03

dokładnie tak jak ictus mówi. Nanofil mam zawsze na drugiej szpulce wtedy gdy chodzę sobie brzegiem i potrzebuje dalej rzucić i nie tracić na czuciu. Często jest tak, że po kilku rybkach blisko okonie przesuną się za daleko i nie mam już do nich zasięgu. Wtedy nanofil 0,08 u mnie akurat spełnia swoją rolę. Czuć na nim wszystko idealnie. Niestety strzępie jego i wytrzymałość wciąż powoduje, że jest dla mnie tylko alternatywą do plecionki a nie obowiązującym standardem. 



#76 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 07 listopad 2014 - 19:34

Sprawdźcie ten węzeł i porównajcie z innymi. Ja wiążę podobnie, ale nie znalazłem ilustracji "mojego" węzła. 

 

wiazanie%201.jpg


  • j-23 lubi to

#77 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 08 listopad 2014 - 08:14

Ja stosuje podobny wezel przy czym przez ucho agrawki przekladam podwojnie a dokola plecionki nie 4 tylko 8 razy. Na żyłce daje 5 razy.

Nazywa się chyba Grinner.


Użytkownik ictus edytował ten post 08 listopad 2014 - 12:42


#78 OFFLINE   andego

andego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 18:26

kupiłem sobie specjalnie na mroźne dni szpulkę ze średnicą 0,15 mm próbowałem wiązać tym węzłem i bardzo dobrze to wygląda jeśli chodzi o wytrzymałość.

 


Użytkownik andego edytował ten post 04 grudzień 2014 - 18:27


#79 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:54

Węzeł 3 końce stosuję od paru ładnych lat i w 100% mogę potwierdzić jego wytrzymałość, przy czym ja np. owijam od 6 do 8 razy i przekładam na końcu tylko raz i zawsze jest wszystko ok. Sprawdza się i na żyłkach i na plećkach.



#80 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 grudzień 2014 - 17:10

Z racji przymusu w postaci pogody i ujemnych temperatur zakupiłem tą linkę w średnicy 0,15 .

Śliskie i sztywne to to jak diabli  ale moc ma, jak na razie testowałem podwójny palomar i w rękach nie mogłem zerwać,zaczepów jakichś wielkich nie miałem,leci to jak wściekłe,kolor -czerwony po dwóch wypadach został jaki był.

Puki co nie mam zdania,gdyby nie ta sztywność było by na pewno lepiej,choć podobno z czasem robi się bardziej miękka.

 

A i jak to jest z tymi specjalnymi węzłami,stosuje się je bo lubi się ona rozwiązywać czy rwie się na węźle co sugeruje chociażby kolega z wymienionego filmu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych