Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2015 - 08:57

Siemka, przymierzam się powoli do zakupu jakiegoś młynka(jak opchne luviasa  :P), co byście podpięli do mhx'a s871-2? Myślę nad rarenium 2500 fb jak na razie, no i też mam na myśli jakąś używkę. Strasznie podoba mi sie certate 1500 ale znaleźć taką poza ebay to ciężko pewnie. Cenowo 800 z hakiem maksymalnie chciałbym się zmieścić.


  • Dejw lubi to

#82 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 30 listopad 2015 - 18:19

Luvias zły?
  • Aarch lubi to

#83 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2015 - 18:45

Zły nie jest, wręcz przeciwnie,  mam po prostu chęć pokręcenia czymś innym w mniejszym rozmiarze lub o mniejszej wadze w celu zredukowania wagi całego zestawu ;). Ot takie moje "widzimisie"


Użytkownik MATIG edytował ten post 30 listopad 2015 - 18:47

  • Pluss lubi to

#84 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 listopad 2015 - 19:33

Kolego każdy młynek, wielkości 2000-2500 będzie dobry. Zależy to od zasobności portfela lub preferencji. Może Rarenium, Biomaster, Soare,Twin Power, Spro "różnej maści", itd ...



#85 ONLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 30 listopad 2015 - 19:45

Dostałem niedawno rarenium 2500fb .. nowy, kupiony tutaj na forum. Kręci lepiej niż moje kanciaki i tp98... linkę układa cud miód i do tego jest piękny:) Jak z trwałością nie wiem ale mam to gdzies ;)



#86 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2015 - 20:40

Stoję przed wyborem młynka w rozmiarze 40 (w starym pojeciu czyli mocny i spory).

Pierwszą i najlepšza opcją jest biomaster 4000 XT ale to już bardzo leciwe maszynki i może być ciężko o egzemplarz w dobrym stanie. Wiec rozważam nowe i tu proszę kolegów o sensowne porady:

- Daiwa Legalis 3000/3500
- Jaxon VX machine 300
- Ryobi Arctica 4000 CF
- Konger Sentry 1240 FD

Tylko proszę rzeczowo i konstruktywnie - bo że Stella lepsza i Emblem, i TP, to ja wiem.
Że szwagier wujka miał kongera za 80zł i był bubel też wiem. Że wujek bratanka pociotka zajechał daiwe procaster w miesiąc też wiem.

#87 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 grudzień 2015 - 20:51

Na suma ?



#88 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:18

Nie, bez żartów - po prostu cięższy rzeczny młynek. Na suma stricte to bym nie patrzył na młynki poniżej 5000. Mlynek który pozwoli wyjąć bez paniki wąsatego w mniejszym rozmiarze, fakt, ale nie na sumy przeznaczony.

#89 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:30

Nie, bez żartów - po prostu cięższy rzeczny młynek. Na suma stricte to bym nie patrzył na młynki poniżej 5000. Mlynek który pozwoli wyjąć bez paniki wąsatego w mniejszym rozmiarze, fakt, ale nie na sumy przeznaczony.

 

używany zauber / red arc / td 935iz - w 200 zł się zmieścisz :) ewentualnie poszukaj saliny 40 , też za 2 stówki trafisz.


  • mdziam_78 lubi to

#90 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:32

To moze jakies Zaubero/Redy ? to sa naprawde sprawdzone młynki...w "kieszonkowej" cenie ;)

 

Ps... nie trzeba młynka 5000 na suma wystarczy dobra konstrukcja i w 30 stce sie zmiescimy ....



#91 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:37

Zaubery i redy od kilku lat jadą z jakością w dół aż kwiczy. I używka w tej klasie to naprawdę gruba loteria. Jak pisałem- z używek to rozważam i szukam starego, dobrego szimańca. A jak ma być nówka - to obecnie ponizej 1000 nic nie gwarantuje dobrej jakości. Więc pytam o najbardziej przyzwoity młynek. Z dobrym nawojem pletki, bo jakby nie ta sprawa to miałbym już Slammera. Alw nocne rozplątywaniw bród i rzuty pod nogi mnie cieszą.

Co do obecnych 30 - jakoś nie widzę nawet średniego wąsacza na zauberze 3000. Widzę w wyobraźni dymiący hamulec i zgolone zęby napędu.
Mimo masy wad mojego DAM-a calyber 30 z lat bodaj 2003-2005 ma moc i dał radę przy sumku 120. Tylko że młynek ewidentnie się męczy przy wiślanym łowieniu.

Dzisiejsze młynki 30 to ni pies ni wydra - na cięższego spina za delikatne, na pstrągi za ciężkie. Chyba że mówimy o wysokiej półce daiwa/ shimano, chociaż Vańka 3000 na sumy bym nie wziął.

Użytkownik etherni edytował ten post 04 grudzień 2015 - 22:50


#92 ONLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:42

Moj typ dla Ciebie to okuma raw II 40, mam od poltorej sezonu, nie korzystalem wiele ale trolling znosil dzielnie, szybkie hole zanderkow tez. Praca nawoj wyglad nienaganny, opinie zbiera dobre ... czego więcej

Użytkownik Sandre edytował ten post 04 grudzień 2015 - 22:46

  • mdziam_78 lubi to

#93 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:52

Ale pierdylenie ze teraz Redy sa gorsze jak kidys ...to bzdura ktos wypuścił taki mit i sie przyjeło ...

 

Sa wyjątkowo dobre nadal w swojej klasie ... nówki tak samo

 

Ale wiadomo ze są tez inne porównywalnie dobre :P



#94 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:53

Do rozważenia, na rawki nie patrzyłem - jedyne co to chyba za lekka do mojego kija. Te 310-330g byłoby optymalne. W okumach nie lubię dziwacznej rolki z tym wcięciem , ale nawój mimo braku urody faktycznie jest dobry.

O daiwie legalis nikt nic nie wie?

Użytkownik etherni edytował ten post 04 grudzień 2015 - 22:55


#95 ONLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:57

Bzdura zaloz obrotowke nr 5 do starego reda a zaloz do nowego. Po godzinie zobaczysz. Jesli mialbym wybrac najlepsza cene do jakosci powiedzialbym ryobi ecussima ... 90zl praca jak na ta klase po prostu maslo .. nawoj nienaganny, knob wygodny. Dla nieonanisty sprzetowego ten mlynek + inazuma xplode zander up to 23 to budzetowa maszyna na pare lat. Ja niestety z tej drugiej grupy;)
  • Majo lubi to

#96 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 grudzień 2015 - 23:07

Co do obecnych 30 - jakoś nie widzę nawet średniego wąsacza na zauberze 3000. Widzę w wyobraźni dymiący hamulec i zgolone zęby napędu.
Mimo masy wad mojego DAM-a calyber 30 z lat bodaj 2003-2005 ma moc i dał radę przy sumku 120. Tylko że młynek ewidentnie się męczy przy wiślanym łowieniu.

Na Red Arcu wyjechał we Francji sum 40 kg ( przytaczam info z innego forum o tematyce wąsatowatej ) - więcej zaufania do sprzętu :)

A jak ma być nówka - to obecnie ponizej 1000 nic nie gwarantuje dobrej jakości. Więc pytam o najbardziej przyzwoity młynek. Z dobrym nawojem pletki, bo jakby nie ta sprawa to miałbym już Slammera. Alw nocne rozplątywaniw bród i rzuty pod nogi mnie cieszą.

Niedawno sam chciałem zakupić jakiś kołowrotek z wyższej półki , z 1500 rzucę ,a co raz się żyje - myślałem sobie , że to będzie inwestycja na lata , połowię takim do 40-stki :D
Porzuciłem te plany po solidnych rozmyśleniach , że w zasadzie małe szanse aby kołowrotek został u mnie dłużej niż 3 sezony bo i tak po dwóch trafi na giełdę , a od czasów kiedy poznałem Redy, Zaubery , już kilka dobrych lat temu , w zasadzie nic nie robi na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia , Stelle , Turki , ten sam złom ;) Za 1500 nakupuję sobie Zauberowatych na każdy dzień tygodnia innego a czy dożyję ich zajechania to też nie jest zagwarantowane :) Próżność , znudzenie i ciekawość - to gubi najbardziej i niestety korci próbować innych , tyle.
Wracając i nie rozmywając tematu , do 300 zł polecam Zauberowate, a może Ryobi Excia ?

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 04 grudzień 2015 - 23:38

  • mdziam_78, G r e g i pawello lubią to

#97 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 grudzień 2015 - 23:17

Ja starej wersji nie mam, ale łowie takim kupionym w 2013 roku ..tego typu testy nie straszne mu są bo pracuje (jak dla mnie ) dalej dobrze i z gumami pod sporym obciążeniem tez świetnie pracuje...


Użytkownik Greg #2 edytował ten post 04 grudzień 2015 - 23:18


#98 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2015 - 23:36

No, a ja gdzieś pośrodku - tak się masturbuję sprzętem przez pokrowiec
Ecusimy, passiony - ok. , ale chyba arctica to po prostu lepsza wersja tej konstrukcji?
Zniechęca tylko brak zapasowej szpuli. Opinie ma świetne - na 10 łowiących Arcticą jest 9 zadowolonych. Z zauberem już tak nie jest. Najmniej wiadomo o daiwie legalis - wiecej mitów i uprzedzeń niż rzeczowych opinii. Z opisu - prosta, solidna, metalowa. Dobry nawój - to potwierdzają nawet zniechęceni wadami. Ale konkretów mało.
Red arc, poza spadkiem jakości , po prostu odrzuca mnie wizualnie. Możecie się śmiać - i naprawdę mało mnie obchodzi wygląd młynka, ale kurka czerwony?!? Tęsknię za czasami kiedy młynki były czarne. Wszystkie, poza wyjątkami w kolorze ciemnej zieleni.
Druga sprawa - za cenę red arca można kupić Shimano technium z starszej serii. Plastik, 3 łożyska, i w ogóle. Tyle że jakoś precyzja i moc tego młynka robi wrażenie. A "fefnaście" łożysk nijak mnie nie przekonuje chyba że w stelli. Stary exceler na 4 łożyskach jest zajeb.. trwały. Wada dla mnie dyskwalifikująca - nawój i zasięg rzutu. Jak daiwy nie lubię to młynek 8 letni bez luzów - szacun.

#99 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 grudzień 2015 - 23:43

Kolor nie ma znaczenia...jak sie nie podoba red to sa tez BLACK Arc,,, :lol: :lol: :lol: :lol:


Użytkownik Greg #2 edytował ten post 04 grudzień 2015 - 23:46

  • wojt1988 lubi to

#100 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2015 - 23:54

Black arc to inna konstrukcja... Nawój na "S" , inne bebechy. Arci się mocno różnią. Wbrew pozorom i wyglądowi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych