Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okuma Black Rock czy Konger WRX WCH Kobalt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dylan88

dylan88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 październik 2014 - 12:32

Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem kija, którym obsłużę wypady boleniowe, a zarazem szczupakowe. Łowię głównie na Odrze i Warcie, a przynęty, jakich używam to woblery 4-10 cm, gumy z główkami 7-15g, rzadziej obrotówki i wahadła. Kije, jakie przypadły mi do gustu to:

- Okuma Black Rock 275 cw. 7-30,

- Konger WRX World Champion Kobalt 270 cw. 28.

Oba kije oglądałem, oba mi pasują Konger jest moim zdaniem dosyć sztywny i wiem, że spokojnie poradzi sobie z w/w gumami jak i obrotówką w nurcie, ale boję się czy nie będzie za bardzo "pałowaty".

Jeśli chodzi o Okumę to wydaje mi się delikatna i zastanawiam się jak zachowywać się będzie w nurcie po rzuceniu Hunterem Sirit 11g lub obrotówką? Czy szczytówka nie będzie mocno wygięta? Jak będzie się zachowywać przy używaniu ripperów z 12-15g główkami i np. algi 1-2?

Jeśli ktoś może pomóc to bardzo proszę, bo zaraz zwariuję (sklepy wędkarskie powinny być nad wodą ;) ).

To mój pierwszy post z prośbą o poradę, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam!



#2 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 październik 2014 - 13:42

Poszukaj może starszej wersji Kobalta, nie WRX. Na przykładzie modelu Zander, WRX jest sztywniejszy i bardziej pałowaty niż wcześniejszy WC. Może w Kobalcie też tak jest?

 

Obejrzyj też ofertę modeli Team Dragon, tam może znajdziesz rozwiązanie.



#3 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 15 październik 2014 - 13:56

W każdym układzie poza łowieniem typowo boleni (no, w wagach niższych też okoni) brałbym Kongera. Za sprawą właśnie większej sztywności i czułości. Przy boleniach Okuma niczym nie odstaje, ot kwestia upodobań.



#4 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2014 - 14:23

Witaj Kolego

 

Ale jest jeszcze model Okumy BR o cw do 42gr, jeżeli dobrze pamiętam. Używam go i jestem mega zadowolony. Wyjmuje Caryce od 70 do 90+cm bez problemu.

 

Pozdrawiam

Alek



#5 OFFLINE   dylan88

dylan88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 październik 2014 - 16:30

Dzięki Panowie za rady. Okazało się, że sprzedawca w wędkarskim wprowadził mnie w błąd. Oba kije sprawdzałem w dwóch sklepach, bo w jednym obu nie mieli i ot ja durny nie sprawdziłem, jaki gość podaje mi kijek. Okazało się, że podał mi kij o c.w. 5-25, dlatego wydawał mi się taki miękki (powiem, że jest różnica).

 

Poszukaj może starszej wersji Kobalta, nie WRX. Na przykładzie modelu Zander, WRX jest sztywniejszy i bardziej pałowaty niż wcześniejszy WC. Może w Kobalcie też tak jest?

 

Obejrzyj też ofertę modeli Team Dragon, tam może znajdziesz rozwiązanie.

Dzisiaj jeszcze raz uderzyłem pooglądać kije i sprawdziłem właśnie Konger World Champion Kobalt 300 c.w. 9-28 i Okumę Black Rock 275 z już interesującym mnie c.w. i zdecydowałem się na zakup Okumy. Pod pasował mi ten kijek, dobrze mi się go trzyma, a opinii dużo też pozytywnych w internecie o nim jest. Myślę, że spokojnie sobie poradzi z wabikami, o których pisałem w pierwszym poście. Boję się tylko tej pianki na dolniku, ale kiedyś używałem tanich wędek z pianką i tragedii nie było, więc myślę, że będzie dobrze.

Jeszcze raz dzięki za rady. Pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych