Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kwadratura koła - czyli Spinnerbait vs. Inlinespinner - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 maj 2009 - 21:03

Pitt a jak z trwałością Twoich spinnerów? Bo moje Booyah szczerze mówiac jakieś słabowite są. Zastanawiałem się nad mniejszymi spinnerami dedykowanymi muskie - mają wyraźnie grubszy stelaż B)

#22 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 maj 2009 - 20:45

sorry, nie bylo mnie kilka dni :D ... jak juz pisalem, wiekszosc bassowych umiera w tempie ekspresowym :D

#23 OFFLINE   maćko

maćko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 13 sierpień 2009 - 08:05

Witam. Będąc pod wrażeniem tegoż artykułu postanowiłem zaopatrzyć się w te przynęty, troszkę to trwało bo szły z USA ale są !! Teraz jestem w fazie testowania na różnych wodach lecz na razie bez efektów.
Może napisze ktoś coś więcej o technice prowadzenia spinnerbaitów i czy używacie stalek ? Mój młynek
stradic 2500 a kijek to beast master 15-40g.
Pozdrawiam.

Załączone pliki



#24 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 13 sierpień 2009 - 08:48

A gdzie można dostać na internecie jakieś przynęty tego M. Aszychmina ??

#25 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 09:19

Mówisz, masz:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/blystki-obrotowe-asz ychminki-g5-a22-p18.html

#26 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 13 sierpień 2009 - 15:46

Wygladają bardzo ciekawie. Ja mam duży problem z obrotówkami bo po każdym żucie skręcają mi żyłkę. Po kilku rzutach to już sie nie da łowić bo żyłka okręca sie wokół szczytówki. Obrotówki które posiadam to jakieś nieduże i tanie modele ze sklepu. I nie wiem dlaczego tak się dzieje i co jest tego przyczyną ? Czy to zależy od samej obrotówki ? Od tego jak jest zbudowana ? Czy może też od akcji wędki, grubości linki ? Proszę żeby ktoś mi to wytłumaczył. Co zrobić zeby obrotówka nie skręcała żyłki?
Pozdrawiam.

#27 OFFLINE   elektron

elektron

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 13 sierpień 2009 - 18:11

Witam.To mój pierwszy wpis.Obrotówka nie jest przeżytkiem.W tym sezonie właśnie dużo łowie na obrotówki. jEST WSPANIAŁĄ PRZYNĘNTĄ NA LETNIE PSTRĄGI.UŻYWAM OBROTÓWEK MARKI GLAN-GILWA.NIECENTRYCZNY KORPUS POWODUJE ŻE NIESKRĘCAJĄ ŻYŁKI.NIE UŻYWAM WIĘC KRĘTLIKÓW TYLKO AGRAFKĘ.NA BLASZKĘ NR.1 ZŁOWIŁEM W TYM SEZONIE KILKANAŚCIE PSTRĄGÓW OD40-50 CM.WARTO SPRÓBOWAĆ.

#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 sierpień 2009 - 20:18

Wygladają bardzo ciekawie. Ja mam duży problem z obrotówkami bo po każdym żucie skręcają mi żyłkę. Po kilku rzutach to już sie nie da łowić bo żyłka okręca sie wokół szczytówki. Obrotówki które posiadam to jakieś nieduże i tanie modele ze sklepu. I nie wiem dlaczego tak się dzieje i co jest tego przyczyną ? Czy to zależy od samej obrotówki ? Od tego jak jest zbudowana ? Czy może też od akcji wędki, grubości linki ? Proszę żeby ktoś mi to wytłumaczył. Co zrobić zeby obrotówka nie skręcała żyłki?
Pozdrawiam.

Każda obrotówka skręca żyłkę. Od jej jakości, precyzji wykonania zależy jego stopień (skręcania).
Mimo wszystko warto zainwestować w te lepsze. No i agrafkę z niezłym krętlikiem.
Marnej jakości obrotówki czasami wirują jako całość -samo skrzydełko prawie nie obraca się w osi obrotu, co jest dobrze widoczne gdy spojrzysz na kotwicę, która kręci się niemal w tym samym tempie co skrzydełko.
Osobiście czasem stosuję taki zabieg że co kilka rzutów zmieniam obrotówkę. Bywa, że jedna częściej skręca w jednym kierunku a druga odkręca w przeciwnym.

#29 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 13 sierpień 2009 - 22:31

Każda obrotówka skręca linkę ? to mnie pocieszyliście :( Już myślałem ze napiszecie mi złoty środek na to a tu dupa. A jakie obrotówki polecacie, które najmniej skręcaja żyłkę ? Jakie krętliki są dobre do obrotówek? Mnie ten temat ciekawi bo lubie łowić szczupaki i okonie na obrotówki to sa swietne przynęty na te ryby ale utrudiają łowienie przez skręcanie żyłki.

#30 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 sierpień 2009 - 05:28

Każda obrotówka skręca linkę ? to mnie pocieszyliście :( Już myślałem ze napiszecie mi złoty środek na to a tu dupa.

moze nie tak calkiem dupa, skrecanie linki mozna bardzo ograniczyc lub praktycznie wyeliminowac dobrym kretlikiem i systemem, ktory ja nazywam anti twist, 'montowanym' w oczko obrotowki ... jezeli chodzi o male wirowki, to moze nim byc mala, nawet 2-3 gramowa, srucina ... czyli ociazenie niekoncetryczne ... przy duzych obrotwokach szczupakowaych mozna pojechac po calosci i zamontowac przypony z plytkami antysplataniowymi lub ciezarkami z olowiu

Załączone pliki


  • Friko i Blue lubią to

#31 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 14 sierpień 2009 - 22:35

Dzięki pitt ! Tak myślalem że ty coś mi podpowiesz na ten temat. Ja kombinowałem z obciązeniem na kotwicy, trochę to ograniczało skręcanie ale i tak linka mocno się skręcała.Mi chodzi własnie o łowienie dość sporymi obrotówkami szczupaków. Możesz napisać gdzie mogę dostać taki przypon z płytką ? A może taką płytke montuje sie samodzielnie? Może można ja zrobić samemu z jakiegoś kawałka plastiku? Dobre to by było? Przybliż troche ten temat jak możesz. A gdybym na zwykłym przyponie z wolframu dajmy na to zamontował jakieś duże obciązenie to by zdało egzamin ? A może te obciązenie musi mieć jakiś specjalny kształt czy coś w tym rodzaju ?

#32 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 sierpień 2009 - 09:46

obciazenie z tylu jest OK, ale tylo pod warunkiem, ze tez nie jest koncentryczne, takie bucktaile nazywaja sie keel weighted i oprocz tendencji do ograniczonego skrecania linki maja znakomita lotnosc
aby zapobiec skrecaniu linki mozna na 1(!) grot kotwicy zalozyc twister o odpowiedniej wielkosci, to ze trzyma obrotowke i chroni (po czesci) przed skrecaniem linki

wracajac do pytania o te przypony z paletkami to sprawa jest prosta, nigdy czegos takiego nie widzialem w zadnym sklepie, moje systemy konstruuje i wykonuje sam ... na kawalek nierdzewnego drutu nawlekam przycieta plytke z lexanu (polycarbonat) i po wyprofilowaniu zapiecia mam przypon z anti twistem do bucktaili, kazdy taki przypon moze miec indywidualna dlugosc ... uzywam drutu o srednicy 0.6-0.8 mm i bardzo dobrych kretlikow (ball bearing)

Załączone pliki


  • Friko lubi to

#33 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 15 sierpień 2009 - 13:45

Wielkie dzięki pitt ! Rozumiem że przy przyponach z tą płytką i zwykłą agrafką, na połączeniu agrafki z przyponem trzeba naciągnąć plastikową rurkę .... Tak jak u ciebie na zdjęciu? Sory za tak wiele pytań.
Pozdrawiam

#34 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1176 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 sierpień 2009 - 13:49

Witam,łowie dużo na duże i bardzo duże obrotówki i nigdy nie miałem problemów ze skręcaniem linki,nie używam żadnych antysplątaniowych systemów i wszystko jest ok.
Dużo częsciej skręca mi się linka łowiąc bolenie na woblery,więc myśle że nie trzeba kombinować z jakimiś systemikami.

Pozdrawiam