Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fenwick River Runner ERR72L-F-2 2,18m 08-9g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 03 listopad 2014 - 10:14

Cześć!

Co myślicie o tym kijku i zastosowaniem jego do pleconki + gum + opad ??
Mam na mysli linka 8-10lb + jig 2-6g + guma 2"-3" - do połowu większych okoni (przyłów szczupaczka bądź sandaczyka)
 



#2 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 03 listopad 2014 - 17:59

Może i fajny, ale zbrojenie makabra. Kup blank MHX S782-2 za 180pln w BRC, + minimy i w cenie Fenwicka będzie Custom .

#3 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 06 listopad 2014 - 09:49

Fakt, pierwsza przelotka (jej wielkość) to nieporozumienie. Ale kiedyś nasi dziadkowie i pradziadkowie łowili esox-y na wędziska, które niekoniecznie były customowe i nie spuszczali się nad ich rozmiarem, krzywą ugięcia czy rodzajem blanku. Na szklaki wyciągali takie szczupaki, że niejeden by się zesrał z wrażenia w tych czasach i nie przeszkadzało im to, że kij waży pół kilo a linka ma 0,50mm  :D

 

Fenwick nada się w zupełności - mam taki kijek i uważam, że za te złotówki jest jedną z lepszych konstrukcji na rynku. Do tego wykończenie, cały ten design jest świetny. Jedna z najładniejszych wędek jakie w życiu widziałem.

 

 

Chyba że chcesz ******, to kupuj blank, kręć, zbrój, przyginaj a potem zastanawiaj się, czy ten milimetr przesunięcia przelotki diametralnie nie poprawiłby akcji kija  ;) Najwyżej zaraz na giełdzie znów wypłynie "nówka z pracowni, raz na rybach ale to nie to"  B)

 

 

Proponuję opanować słownictwo


Użytkownik milupa edytował ten post 06 listopad 2014 - 19:43

  • eRKa lubi to

#4 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 06 listopad 2014 - 12:14

 

Chyba że chcesz *******, to kupuj blank, kręć, zbrój, przyginaj a potem zastanawiaj się, czy ten milimetr przesunięcia przelotki diametralnie nie poprawiłby akcji kija  ;) Najwyżej zaraz na giełdzie znów wypłynie "nówka z pracowni, raz na rybach ale to nie to"  B)

 

Mocne Kamil  :lol: Przy ilosci customow na tym forum, to nie wiedzialem ze to forum dla gejow  :huh: Tylko co tu robia ci prawdziwi faceci co gejowych customow nie dotykaja  <_<  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik milupa edytował ten post 06 listopad 2014 - 19:48


#5 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 listopad 2014 - 12:23

Kiedys to ryby byly...

Co do kija fajny, przyjemny choc nie moj gust (design) wole mije jdm i ich pianki uchwyty itp..

Co do customa ciekawa alternatywa moze ktos w twoich okokicach ma tego fenwicks i customa na tym blanku to bys porownal - to by bylo najlepsze.

Użytkownik meme174 edytował ten post 06 listopad 2014 - 12:24


#6 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 06 listopad 2014 - 14:38

Generalnie skoro customy są robione "pod siebie" i mają być już tymi ostatecznymi kijami, to czemu wielu ludzi je sprzedaje po jednych rybach? Rozumiem, ze jedna czy dwie osoby.... ale czasem jak szukam fajnych kijków z drugiej ręki na giełdzie to ciągle przeważają customy. 

 

Uważam, że ten Fenwick jest wystarczająco dobry dla wędkarza jeśli chodzi o okonie. Ten kij można wykorzystać na wiele różnych metod i ryb tylko trzeba mieć pojęcie o tym co się robi. Chyba że ktoś jest *******, nie umie łowić i uważa że kij pracowniany mu w tym pomoże to serdeczne pozdro  :lol:

Jedyne co bym zmienił w River Runner-ach to dostępność pod casting.

 

Ale to temat rzeka i zapewne wsadziłem nie tyle co kij ale kołek w mrowisko  :D

 

 

Jak poprzednio prośba o nieużywanie brzydkich słów


Użytkownik milupa edytował ten post 06 listopad 2014 - 19:47


#7 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 06 listopad 2014 - 15:19

Może wtrące swoje trzy grosze.

Ten fenwick jak najbardziej Ok do tych zastosowań,czułość i sztywność super.

Przewalając kijki pracowniane z drugiej ręki i sprzedając je ze stratą miałbym w tym roku już takiego fenwicka za darmo :)(dobrałem jednak coś pod siebie customowego,następny jednak bedzie seryjny major craft)

Są może 3 ,4 pracownie w kraju co zrobią coś porządnie.

Reszcie się ewentualnie może udać.

Kamil troszkę zluzuj z tymi pizdami i pedałami. Mi to nie przeszkadza,sam używam tego słownictwa,ale tu może być różnie ;)


Użytkownik skius edytował ten post 06 listopad 2014 - 15:23


#8 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 06 listopad 2014 - 15:48

Spoczko, tak się tylko wymsknęło  B)



#9 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 listopad 2014 - 16:34

Tak masz racje customów jest dużo na gieldzie - trzeba wiedziec co sie chce, mieć osobe ktora dobrze doradzi poza tym custom ma nie być lepszy od seryjnego kija w łowności - ma być dopasowany do naszych potrzeb od rekojesci az po przelotke szczytową - poza tym na forum dość duzo osob po prostu ma customy.. :) . Ale seryjnych kijów też pod dostakiem - od megabasów po Polskie dzieła :)


Użytkownik meme174 edytował ten post 06 listopad 2014 - 16:36


#10 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 06 listopad 2014 - 16:48

Dobrze wiesz,że jak nie weżmiesz w rękę ,pomachasz,podepniesz młynek itp to nic w zasadzie o kiju nie wiesz(chociaż nie wiadomo jaki dokładny byłby opis sprzedającego).Custom tak ,ale sprawdzając i kupując w pracowni(lub macając fizycznie przed zakupem)

Więc są dwie drogi albo ryzyko ,albo sklep.


Użytkownik skius edytował ten post 06 listopad 2014 - 16:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych