Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cast pod sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 14 czerwiec 2021 - 13:49

Alex życzę Tobie, większej ryby na kiju niż opis producenta - da się wyjąć bez obaw o uszkodzenie wedki , dalej idąc życzę Ci wyjścia na ryby , a nie tylko pisania uwag w internecie do kolegów z forum . Napewno chodziło koledze o to , że parametry na wędzisku westina są napisane z czapki co często występuje w wędkach seryjnych . Wędka dźwiga ponad opis i to sporo a te opisy lb również między bajki włożyć. Często mocna sandaczowa pałka (wędka) ma opis 12lb ale w życiu z tak cienka plecionka nie poszedł bym świadomie łowić sandaczy na rzece . I uwierz mi że wędkarz który lowi jest w stanie stosować grubsza plecionke i wyciągać większe ryby niż przewidział producent Pinaccle czy innego Dragona...
  • MaleX i Pumba lubią to

#62 ONLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 14 czerwiec 2021 - 13:52

Ps. "co mam zrobić, złamał się kijek przy holowaniu życiowego szczupaka?" choć pytanie powinno brzmieć: "co mam zrobić, złamałem kijek nie przestrzegając parametrów podanych przez producenta, bo przeczytałem, że ma zapas mocy?"

Chyba tylko tobie się to zdarzyło... częściej słyszy się o łamaniu na zaczepie...

#63 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 czerwiec 2021 - 10:54

Zapas mocy to inna nazwa błędu w opisie parametrów kija. Najczęściej chyba dotyczy c.w. czasem mocy. Wynika to też z tego że ludzie subiektywnie oceniają. Mają różne style łowienia. Np dla wielu kije st. Croix są niedoszacowane, tzn trzeba używać ich z cięższymi wabikami niż wynika z opisu. A dla mnie opisane są całkiem przyzwoicie. Dlatego dział sprzedam bywa pełen ofert wędek nietrafionych.......

Użytkownik bassy edytował ten post 15 czerwiec 2021 - 10:55

  • HaDe i Alexspin lubią to

#64 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 czerwiec 2021 - 12:19

Alex życzę Tobie, większej ryby na kiju niż opis producenta - da się wyjąć bez obaw o uszkodzenie wedki , dalej idąc życzę Ci wyjścia na ryby , a nie tylko pisania uwag w internecie do kolegów z forum . Napewno chodziło koledze o to , że parametry na wędzisku westina są napisane z czapki co często występuje w wędkach seryjnych . Wędka dźwiga ponad opis i to sporo a te opisy lb również między bajki włożyć. Często mocna sandaczowa pałka (wędka) ma opis 12lb ale w życiu z tak cienka plecionka nie poszedł bym świadomie łowić sandaczy na rzece . I uwierz mi że wędkarz który lowi jest w stanie stosować grubsza plecionke i wyciągać większe ryby niż przewidział producent Pinaccle czy innego Dragona...

Woiciechu, dzięki za życzenia, po 60-ciu latach (z okładem) wędkowania dowiedziałem się prawdy objawionej.

 

Ps. "co mam zrobić, złamał się kijek przy holowaniu życiowego szczupaka?" choć pytanie powinno brzmieć: "co mam zrobić, złamałem kijek nie przestrzegając parametrów podanych przez producenta, bo przeczytałem, że ma zapas mocy?"

Chyba tylko tobie się to zdarzyło... częściej słyszy się o łamaniu na zaczepie...

Jeszcze nie złamałem żadnego wędziska, ani na zaczepie, ani podczas holowania ryby, może dla tego, że umiem obchodzić się ze sprzętem i skutecznie go wykorzystywać. Zapewne Ty też i nie tylko Ty. Chciałem tylko zwrócić uwagę na sformułowania, które mogą skutkować przykrymi skutkami dla adeptów, w wyniku niezrozumienia "co poeta miał na myśli".

Stąd moje pytanie i jestem zadowolony, że wynikła z tego ta dyskusja, choć niektórym z kolegów coś zaszkodziło przy wdychaniu (Sławek77, używaj mniejszych dawek)... :P

 

I to byłoby na tyle.luzik.gif


Użytkownik Alexspin edytował ten post 15 czerwiec 2021 - 13:00


#65 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 czerwiec 2021 - 13:29

Woiciechu, dzięki za życzenia, po 60-ciu latach (z okładem) wędkowania dowiedziałem się prawdy objawionej.

 

Jeszcze nie złamałem żadnego wędziska, ani na zaczepie, ani podczas holowania ryby, może dla tego, że umiem obchodzić się ze sprzętem i skutecznie go wykorzystywać. Zapewne Ty też i nie tylko Ty. Chciałem tylko zwrócić uwagę na sformułowania, które mogą skutkować przykrymi skutkami dla adeptów, w wyniku niezrozumienia "co poeta miał na myśli".

Stąd moje pytanie i jestem zadowolony, że wynikła z tego ta dyskusja, choć niektórym z kolegów coś zaszkodziło przy wdychaniu (Sławek77, używaj mniejszych dawek)... :P

 

I to byłoby na tyle.luzik.gif

 

Pamiętam jak kiedyś w wątku o okoniówkach wrzuciłem nową pletkę i odpaliłeś się (chyba było o kilka Żubrów za dużo :D) pisząc o jakiś napletkach kolegów etc.. Miej tyle tolerancji do użytkowników co oni mają do ciebie. Nie tylko tutaj, bo na każdym forum, na którym się udzielasz masz ton kaznodziei. 

Co do odpowiedniego używania zwrotów - pamiętasz "wędka made in Mekamil"? Tak to jest, jak nie znając języka próbujesz błysnąć. Zbastuj panie purysto językowy.



#66 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 15 czerwiec 2021 - 15:50

:D

#67 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 16 czerwiec 2021 - 20:00

NFC X-Ray sprawdzony.Super czuły,zacinał zandery elegancko.Porównałbym do Phenixa K2 TX/gdyby tak nie pękały/

Polecam ten blank.


  • DP Fishing lubi to

#68 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 czerwiec 2021 - 06:43

(...)
Co do odpowiedniego używania zwrotów - pamiętasz "wędka made in Mekamil"? (...)

Masz rację, powinienem napisać "produced by Mekamil" to zapewne zrozumiałbyś, bo parafraza (jeśli wiesz co to jest) "made in Mekamil" nie trafiła...

Over and out.
 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 21 czerwiec 2021 - 06:49


#69 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2021 - 13:54

Masz rację, powinienem napisać "produced by Mekamil" to zapewne zrozumiałbyś, bo parafraza (jeśli wiesz co to jest) "made in Mekamil" nie trafiła...

Over and out.
 

 

Widzę, że trzeba wyjaśniać. Powinno być 'Made by Mekamil". Produced po angielsku oznacza bardziej masowe wytwarzanie za pomocą linii produkcyjnej bądź sprzętu, made pasuje bardziej , a idelanie handcrafted. Parafraza nie jest mi obca, inne środki stylistyczne również, np. eufemizm "Alexspin to młody, kulturalny, lubiany i dobry wędkarz"


Użytkownik luk_gda edytował ten post 21 czerwiec 2021 - 13:56


#70 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 czerwiec 2021 - 19:07

Widzę, iż trzeba naprawdę wyjaśniać. To wątek o caście pod sandacze. Nie stosujcie koledzy jakiś prywatnych wojenek.


  • golsyl, Biesan i Alexspin lubią to

#71 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 24 czerwiec 2021 - 20:35

Qualia od tego sezonu w fazie testowej.
Poki co - okonie 30+ bardzo pieknie sie wcinaja. Sandaczyka jeszcze nie mialem, za malo na ryby smigam. Sam fakt ze wedka iscie elektryczna,super lekka i do lapy.
Napewno bedzie kolejna pod okonia na lekko do 14g.

Załączone pliki



#72 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 13 lipiec 2021 - 20:16

Lureleader dominate, ktoś z was posiada? Mógłby coś o nim powiedzieć?

#73 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 08 sierpień 2021 - 23:08

Lureleader dominate, ktoś z was posiada? Mógłby coś o nim powiedzieć?

Super seria pod sandacza tylko w wersji castingowej blanki mocno niedoszacowane . Jest filmik na yt gdzie Fantastic Fishing Polska łowią sandacze na zaporówce i używają Kijów ze stajni lureleader. Z tego co pamiętam jeden z nich łowił na dominate do 10g , przynety które stosował to matusiaki 9cm z główkami do 20g+ !!!
Ostatnio widziałem, że ktoś sprzedawał a facebooku dominante do 21 , pod postem Tomek który jest dystrybutorem wędek na nasz kraj określił wyrzut kija na jakieś 15-45g. W tej cenie trudno o lepsze seryjne wędki.
  • dnk lubi to

#74 OFFLINE   BruliPike

BruliPike

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPisz
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 21 wrzesień 2021 - 19:21

Witam. Szukam kija pod sandacze na Holenderskie kanały. Kijek do max 30g długość 210-230cm. Szukam czegoś bardzo szybkiego. Multik jaki będzie siedział to abu tego exe. Budżet 700pln
  • Dziad Wodny lubi to

#75 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 30 wrzesień 2021 - 17:29

Super seria pod sandacza tylko w wersji castingowej blanki mocno niedoszacowane . Jest filmik na yt gdzie Fantastic Fishing Polska łowią sandacze na zaporówce i używają Kijów ze stajni lureleader. Z tego co pamiętam jeden z nich łowił na dominate do 10g , przynety które stosował to matusiaki 9cm z główkami do 20g+ !!!
Ostatnio widziałem, że ktoś sprzedawał a facebooku dominante do 21 , pod postem Tomek który jest dystrybutorem wędek na nasz kraj określił wyrzut kija na jakieś 15-45g. W tej cenie trudno o lepsze seryjne wędki.

 

Skusilem sie na kija Lureleader Dominate 5-18g. Narazie testowalem na sucho rzuty w ogrodzie. Miota wszystkim od 5 gram do 20 na pewno, nie wiem jak więcej bo rzadko tak łowie ale ponoć ma zapas do 25g. Spasowany z alphas CT SV 70. Ma być zestawem na sandacza na tutejsze wody. W weekend test na wodzie to coś więcej napisze



#76 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 02 październik 2021 - 12:06

Dominate 5-18g to w kij 20-40 ;]  Rzuca wszystkim ładnie, czucie tez fajne ale.. złe opisany kij, raczej pod koguty niż pod główki ;]



#77 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 04 październik 2021 - 09:50

Fox Rage warrior zander cast używał ktoś ?
Budżetowy kij rewelacji pewnie nie będzie .
Ale mam warriora do 50g spin do tyrania po Wiśle i nadaje się idealnie nawet sumka 140cm wyjal

#78 OFFLINE   ZanderPunk87

ZanderPunk87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Gajecki

Napisano 05 październik 2021 - 14:06

Panowie urodził mi się w głowie zestaw pod zedy Tatula Baitcast do 28g i multik Tatula SV TW. Miał ktoś to w łapce może?

Użytkownik ZanderPunk87 edytował ten post 05 październik 2021 - 14:10


#79 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 20 październik 2022 - 22:29

Panowie jak to jest z czuciem sandaczowych brań na kiju castingowym? Bo mocno mnie to zastanawia ze względu że w silnym nurcie podbijanie gumy na główce 20/30g męczy bardziej nadgarstek w klasycznym spiningu.

#80 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 21 październik 2022 - 20:06

Panowie jak to jest z czuciem sandaczowych brań na kiju castingowym? Bo mocno mnie to zastanawia ze względu że w silnym nurcie podbijanie gumy na główce 20/30g męczy bardziej nadgarstek w klasycznym spiningu.

A co masz założone po tych 20/30gr.? Ja generalnie przesiałem się całkowicie na casta przy łowieniu w nurcie. Łowie z brzegu i raczej bardzo daleko mam ryby bo wiadomo że tych jest najwięcej  tam gdzie się nie da dorzucić;). Dla mnie czucie sporo lepsze, animacja też na plus. Minusy:  Kupić długi kij ( 2,7m plus) nie jest łatwo/tanio. Zimno w ręce w listopadzie/ grudniu. A tak to same plusy;) pz


  • MajKar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych