Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki ALPS

blank alps

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 kwiecień 2009 - 17:25

Przeglądając stronkę Fishingart-u natrafiłem na blanki tej firmy:
http://www.fishingar...pinningowe.html
Czy ktoś ma doświadczenia z tymi blankami? Jakie wrażenia? Ewentualnie może Pan Krzysztof przybliżyłby produkty tej firmy biggrin.png



#2 ONLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 kwiecień 2009 - 11:25

Cześć, mam jeden kijek 3-składowy 12-42 dł chyba 2,95.
Zrobiony pod ciężkie miotanie na warszawską Wisłę.
Bez problemu przestawia główki 35 gr w 4 metrowych dołkach.
Obrotówka i duży wobler to jego przeznaczenie.

Kawał mięcha , grube ścianki ,dobra czułość.
Parę bolków (60-70) na nią wyciągnąłem przy okazji jesiennego łowienia sandaczy przy zakręconym na full hamulcu.

Nie gubi ryb.

Teraz na dniach będę miał gotową 3- składową 7-15 gr na 3,05.
Też pod wobka, obrotówkę i cykadę.




#3 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:41

To podobno jakiś Koreański wyrób, tyle że mało u nas popularny. Ale może być ciekawą alternatywą dla Batsonów.

#4 OFFLINE   inż. Mamoń

inż. Mamoń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:16

To podobno jakiś Koreański wyrób, tyle że mało u nas popularny. Ale może być ciekawą alternatywą dla Batsonów.



Sam niedawno interesowałem się blankami ALPS'a pod kątem ciężkiej wędki. Z tego co usłyszałem od Krzysztofa Zielińskiego to Alps jest podwykonawcą niektórych modeli Batsona, i blankom tym nic nie brakuje (mocy na pewno). Aby coś więcej wiedzieć w tym temacie to proponuję zadzwonić do fishingartu, lub innego rodbuildera, polecam Xrods (nie są przedstawicielem żadnej z marek więc...!)

#5 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:40

No właśnie ja pod kontem ciężkiej sandaczówki na łajbę się zastanawiam. Jest taki blank 12-20lb, 12-42g, 8'. Pomyślałem żeby go ciachnąć po 10 cm z góry i z dołu. Może wyjść ciekawa pała około 7' i mocniejsza od oryginału :mellow: Przy okazji zapytam o ten blank i moją koncepcję :mellow:

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 kwiecień 2009 - 06:45

Olgierd, po obcięciu mocniejsza? Nie da rady chyba.
Może tylko sztywniejsza.

#7 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 08 kwiecień 2009 - 07:43

Pewnie masz rację, moje pojęcie o rodbuldingu i blankach jest bardzo powierzchowne. A wiec będzie sztywniejsza

#8 ONLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 kwiecień 2009 - 23:13

Dziś na lżejszy kijek (blank ALPS)wyciągnąłem sumka ok 1,2 - 1,3 m.
Myślę ,że miał spoko 15 kg .
Wędeczka nie miała ani momentu że nie miała z czego oddawać.
Piękna progresywna praca.
Batson chyba tego nie potrafi ...

Hol trwał ok 10 minut.

#9 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 kwiecień 2009 - 07:17

Batson chyba tego nie potrafi ...



Tu bym polemizował


#10 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 kwiecień 2009 - 08:13

Chyba za mało osób łowi jeszcze ALPS-ami żeby prowadzić jakieś rzeczowe polemiki. Trzeba by porównać wędki obydwóch producentów, zbrojone przez tą samą osobę (mój Lamiglas i Frika zbrojone w dwóch różnych pracowniach różnią się dość znacząco)i wtedy można dokonywać oceny. Z drugiej strony jeden będzie wolał to, drugi tamto, a trzeci siamto :D

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2009 - 19:42

Chyba za mało osób łowi jeszcze ALPS-ami żeby prowadzić jakieś rzeczowe polemiki. Trzeba by porównać wędki obydwóch producentów, zbrojone przez tą samą osobę (mój Lamiglas i Frika zbrojone w dwóch różnych pracowniach różnią się dość znacząco)i wtedy można dokonywać oceny.


Brawo Olo, widac ze nasze jerkbaitowe spotkania nie ida w las :D ucza samodzielnosci myslenia!

W ofercie wszystkich renomowanych producentow sa blanki o pieknej progresywnej pracy. Trzeba je tylko umiec znalezc i ocenic, czy pasuja akurta do tego co chcemy robic... oraz ocenic inne parametry.
Blankow ALPSA nie znam, nie wiem czy to ta sama firma ktora produkuje dla Batsona uchwyty i przelotki - jesli tak, to moze im to niezle wrozyc bo wspomniane komponenty sa dobrej jakosci.

Pozdrawiam


#12 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 kwiecień 2009 - 01:17


Friko
OloPe


A czy gdzieś na forum, jest rozwinięta konfrontacja waszych różnych/takich samych wędek?
Chętnie bym poczytał o różnicach w końcowym produkcie, ze względu na podejście rodbuildera, czy użyte komponenty.
Oczywiście okrojone do jednego przypadku, pojedynczego blanku trudno tworzyć regułę, ale wnioski na własny użytek można snuć. ;)
Jeśli nic podobnego się nie znajduje w zasobach, może warto tu lub w osobnym temacie?

Pozdrawiam, Grzesiek

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2009 - 20:12

@Mynard

nie ma, na ostatnim (warszawskim) spotkaniu po prostu przynieslismy swoje patyki, w tym Olo swoj a ja swoj, ktore powinny byc podobne. Tymczasem duza czesc osob podpisalaby sie pod twierdzeniem ze sa to dwie rozne wedki!

Daleki jestem przy tym od swtierdzenia ze jedna była lepsza od drugiej czy coś takiego - moim zdaniem oba kije bardzo ciekawe tylko - po prostu inne. Niestety trudno to opisac, trzeba by bylo wziac do reki - jak na spotkaniu.

Mysle ze ten przyklad dobrze pokazuje, jak wiele w sumie mozna zrobic z blankiem w pracowni, jak bardzo sterowalna i tworcza rodbuilding jest dziedzina :D

Pozdrawiam




#14 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 kwiecień 2009 - 13:35

No właśnie, no właśnie...
Trudno, kiedyś będę ten sam blank zbroił u kilku rodbuilderów, ten najbardziej leżący mi zatrzymam, pozostałe zlicytuję na szczytne cele ;)

Dzięki, rozumiem że trudno to opisać.
Pozdrawiam Grzesiek

#15 OFFLINE   inż. Mamoń

inż. Mamoń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 14 kwiecień 2009 - 14:42

No właśnie, no właśnie...
Trudno, kiedyś będę ten sam blank zbroił u kilku rodbuilderów, ten najbardziej leżący mi zatrzymam, pozostałe zlicytuję na szczytne cele ;)

Dzięki, rozumiem że trudno to opisać.
Pozdrawiam Grzesiek



Tylko pamiętaj by żadnemu z rodbuilderów nie zdradzić co zamierzasz łowić i na jakim łowisku :D myślę, że wtedy koncepcję wędki z pracowni skompromitujesz do reszty :D

pozdrawiam M.

#16 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 kwiecień 2009 - 16:04

Tylko pamiętaj by żadnemu z rodbuilderów nie zdradzić co zamierzasz łowić i na jakim łowisku :D myślę, że wtedy koncepcję wędki z pracowni skompromitujesz do reszty :D

pozdrawiam M.


maszp

Wybacz, ale chyba świąteczny cholesterol odłożył mi się wprost do mózgu i kompletnie nie rozumiem o czym piszesz :D

#17 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 15 kwiecień 2009 - 12:56

Brawo Olo, widac ze nasze jerkbaitowe spotkania nie ida w las :D ucza samodzielnosci myslenia!


Owszem, na takich spotkaniach można się dużo nauczyć, dowiedzieć. O rybach, sposobach, przynętach, sprzęcie. Nie odniosłem jednak wrażenia bym kiedykolwiek miał jakieś większe problemy z samodzielnym myśleniem. Ale skoro zwróciłeś na to uwagę, to proszę wskaż gdzie mam braki :)Postaram się nad nimi popracować
Co do naszych wędek. Faktycznie przed spotkaniem, nie przypuszczałem, że kije mogą się aż tak różnić. Dwie różne wędki na tych samych blankach. I jak słusznie zauważyłeś żadna nie jest lepsza czy gorsza. Są po prostu inne. Dwie różne pracownie i dwie różne wędki.

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2009 - 13:02

No wlasnie pisze Olo ze nie masz takich problemow

#19 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 15 kwiecień 2009 - 13:41

Ale jakbyś zasugerował, że przed tym spotkaniem miałem Ale koniec OT, skupmy się na blankach ALPS. Kiedy w Twojej stajni pojawi się wędka na tymże blanku? Wypada abyś jako redaktor i główny tester j.pl uzbroił taki kij i podzielił się z nami spostrzeżeniami

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2009 - 14:27

Hmm, no pewnie i wypada, tylko że ja się swego czasu tak przejąłem tym testowaniem że szafa z wędkami zaczyna trzeszczeć :lol: :huh: Jak się trafi jakaś okazja żeby pomacać większą ilosc tych alpsów i coś mnie zainspiruje to pewnie ulegnę słabości żeby coś złożyć :unsure: na ten rok 4 nowe kije mam zaplanowane, z czego 2 juz zrealizowane :unsure: na razie tkwię w postanowieniu że ani jednego wiecej B)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, alps