Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki ALPS

blank alps

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 lipiec 2009 - 09:03

Witam!
@gumofilc
Myślę że nikt nie chciał złośliwie zarzucać tobie czegokolwiek, troszkę luzu....Powiem więcej- ja w swoim Talonie MXF2 3.05, 7-28gr się zakochałem i jakbym miał polecać coś podobnego na rzekę to bym się nie wahał.Wspominałem o Talonie Explorer 3.05,7-14gr.Niby grafit I generacji ale jednak podobno się diametralnie różni od innych konstrukcji z podobnego grafitu.Grafit I generacji w wykonaniu Talona jest sporo droższy niż u innych producentów np.Batsona rx6.Poza tym, z takich wątków każdy coś fajnego może wynieść dla siebie.Jeden postawi na Talona, drugi zaś na ALPS-a i o to tutaj chodzi.


#42 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 05 lipiec 2009 - 12:22

Witam! @barwena w swoim arsenale posiadałem kiedyś spinning Zebco do 40gr 3m i był właśnie 3-częściowy.Jak go kupywałem to widziałem same pozytywy(krótki skład itd itp)Spróbuj w nocy na wiśle poskładac go do transporu przez wiślane krzaki :wacko:.Jest to chyba najgorsze transportowe rozwiązanie na świecie hehehe.2 skład i 4 skład pyk na połowe i maszerujesz dalej.

#43 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 lipiec 2009 - 21:46

Gumo - loozik, przecież nikt cię nie atakuje :D Wszyscy wiemy że masz duże doświadczenie z kijami o których piszesz i wiesz o czym mówisz a nie tak sobie pieprzysz jak sam to nazwałeś. Z mojej strony pełen szacun za wiedzę i doświadczenie.

Jednak nie za bardzo wiem do czego przypiąć stwierdzenie o niepopularności Talonów w pewnych kręgach zpewnych względów...Ja przynajmniej takowych kręgów nie znam albo do tej pory nie spotkałem. Można mieć do pewnych wyrobów stosunek osobisty,lubić je albo nie, ale żeby zakładać stowarzyszenia niechęci zaraz to chyba lekka przesada....

Zawsze twierdziłem że nie ma firm których 100% wyrobów jest fantastycznych i zawsze udanych,każdy z producentów czegokolwiek ma wyroby świetne, takie sobie i nieudane. To dotyczy także firm których nazwy często się tu przewijają. Więc nie piszmy że jakaś firma jest super a inna be, dużo ciekawiej jest porównywać konkretne modele do konkretnych zastosowań. Poza tym duże ma tu znaczenie stosunek osobisty piszącego do opisywanego przedmiotu- jednemu dany wyrób idealnie pasuje i wart jest każdej kwoty, inny nie chciał by go za darmo- bo mu nie leży i koniec. Nawet ja ktoś ma czy miał oba porównywane przedmioty to ten pierwiastek subiektywny i tak zawsze będzie istotny.

Ja jednak nigdy nie mam stosunku sceptycznego z góry do czegoś czego do tej pory nie miałem w ręku, zdecydowanie wolę powiedzieć wprost że tego nie znam niż snuć przypuszczenia czy twierdzić że skoro nie znam to i nie polecam. Polecanie czegoś co się doskonale zna to świetna sprawa i warto dzielić się z innymi swoją opinią, jaka by nie była zresztą, jednak niepolacanie bo się nie zna - to trochę może być krzywdzące dla jakiejś rzeczy- może nawet całkiem niezłej.

Mieliśmy w tym dziale już parę dyskusji typu : co myślicie na temat wyrobu X i odpowiedzi typu : nie znam X ale polecam Y, Z, V...Po czym temat schodził sobie na zupełnie inny tor a pytający zostawał z niczym.I tego dotyczyło moje pierwsze zdanie z poprzedniej odpowiedzi.

@Barwena: Krzysztof jest na dłuższym wyjeździe i od razu nie odpowie, jednak z nas wszystkich niewątpliwie on ma największe doświadczenie z tymi blankami Aplsa.

MXF2 do 28 gr to zupełnie inny kij, ma dużo delikatniejszą szczytówkę i sporo mocniejszy dolnik, Alps ma bardziej regularną akcję, dużo grubszą i mocniejszą szczytówkę, fajny z niego kij na bolki, szczupaki czy nawet jako delikatna trociówka moim zdaniem. Na klenie czy do małych przynęt zdecydowanie za mocny.

Pozdr



#44 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2009 - 10:30

1.Również pelen szacun, no i jestem zbudowany pochwalami... :D
Powinienem dawac dobry przykład (pogaduszki personalne na forum), wiec jeżeli masz jakies watpliwosci to wal jak w dym na priva...

2.Jak już pisalem wiele razy wybor wedki to bardzo indywidualna sprawa i moja intencja jest poddac możliwe rozwiazania, im bardziej pewne tym lepiej.
Formuła - pytanie zawarte w watku i ograniczenie się tylko do odpowiedzi jest....srednio interesujaca dla mnie, jak i zapewne nie tylko dla mnie.

3.Mogę polecac to co sam uzywam bądź uzywalem, a uzywam nie tylko Talony, a również Lamiglasy (inne poza 2ma Loomisami wycofalem z zestawu bo wyszlo mi, ze to sa dla mnie najciekawsze rozwiazania - jakosc/cena/wł. uzytkowe).
Rzecz jasna nie chodzi o jakies wydumane porownania czy chwalenie wszystkiego w czambuł byle np. Talon. Talon przyszedl mi do glowy bo ma akurat w ofercie kilka lzejszych blankow w wersjach 3cz.

4.Jeżeli ktos zdecyduje się na testowanie jakichs nowosci czy tez „nowosci” to oczywiście droga wolna. Warto tylko zdawac sobie sprawe z tego, ze tak robiac przeciera się dopiero szlak a efekt jest mniej pewny (mniejsza ilosc danych) niż bedacy dlugo na rynku.
Produkt ten może nawet być bardzo dobry.

Jasne, ze to jest krzywdzace, to się nazywa wolny rynek. :D

5. To się robi nuzace, ale powtorze jeszcze raz, ze z tytułu polecania Talona czy Lamiglasa nic mi „ nie kapie” od nikogo.

Gumo

#45 OFFLINE   Trotka

Trotka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2011 - 20:21

Teraz mogę się wypowiedzieć w temacie. Łowię kijem zrobionym na blanku ALPS, 3 części 9 stóp, 10-28g, trochę nietypowo wykończonym bo na pierścieniach do kołowrotka, ale to takie moje prywatne zboczenie. Nic złego nie mogę powiedzieć a raczej same pozytywy. Ma sporo mięsa, solidny. Mocny, dynamiczny, przy siłowym holu trzyma mocno ale nie blokuje się, cały czas pracuje. Teraz po konsultacji zamierzam zrobić następny tym razem 12-42 g też 9 stóp, 3 części ale pod długiego casta. Ciekawy jestem efektu.

#46 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2011 - 22:26

Fajnie że piszesz, szkoda że nie wpadłeś na lipcowe spotkanie nad Wisłą, byłaby okazja zaprezentowania kija w praktyce szerszemu gronu. Zastanawiałem się nawet ostatnio nad tymi ALPS'ami, dlaczego tak cicho o tej ofercie w sam raz na warunki dzisiejszej ekonomii i proszę, zjawiasz sie jak na zamówienie :D Mam nadzieję że okrasisz wątek kilkoma zdjęciami - tego i kolejnego projektu ?

Pozdrawiam

#47 OFFLINE   Trotka

Trotka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 sierpień 2011 - 09:37

Nie byłem na spotkaniu ale widziałem się wczoraj z Fatso i chciałem zasięgnąć także jego opinii. Zdjęcia wrzucę wieczorem.

#48 OFFLINE   Trotka

Trotka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2011 - 18:55

Lubię takie rozwiązania szczególnie z tym młynkiem. Zwróćcie uwagę na dedykację, czy ktoś z Was ma taką?

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.JPG   105,76 KB   366 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.JPG   91,71 KB   368 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.JPG   98,11 KB   376 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.JPG   97,63 KB   358 Ilość pobrań


#49 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2011 - 19:18

... no to masz praktycznie niesprzedawalny kij, bo z taką dedykacją - kto by śmiał

uchwyt tennesse w zestawieniu z C4 przypomiał mi powiem szczerze dawnych wspomnień czar, była moda na takie rozwiązania jakis czas temu i u nas, w USA nadal ma to wielu zwolenników, również bardziej współczesnym wydaniu opartym o rury rezonansowe

ma to rozwiązanie niewątpliwie ogromną zaletę w postaci możliwosci elastycznego wyważania kija różnymi konfiguracjami kołowrotków ale długofalowo ma też, powiedzmy znak ? , jeśli chodzi o trwałość

Tak czy inaczej piękny zestaw pokazałeś, wygląda to wszystko bardzo stylowo trzeba przyznać :D

#50 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:49

I zdumiewająco przyjemne wrażenie robi, przynajmniej na sucho :huh: . Szybki, sprężysty kij, chociaż taki trochę ... suchy. Mimo, że przecież szczególnie wysoki moduł to to nie jest. Natomiast bez wątpienia jest to ekonomiczne no nonsense rozwiązanie wieloskłada.

Dość szczytowy, ale nie hot-shot, z przyjemnym powerkiem w dole.

Pzdr,
Fatso

P.S. Wybiorę się z Trotką powędkować, to potem coś więcej da się powiedzieć i porównać z którymś, z moich 128 tysięcy badyli

#51 OFFLINE   Trotka

Trotka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:58

Sprzedać nie mogę bo jakbym śmiał? A wyważenie jest faktycznie świetne.
Co do trwałości to liczę się z tym że z czasem będzie się korek wyrabiał, ale wygoda uchwytu jest ponad wszystko inne.



#52 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2011 - 07:14

A spod czyjej ręki wyszedł ten kijek, bo z opisu na zdjęciach nie rozszyfrowałem?

#53 OFFLINE   Trotka

Trotka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2011 - 08:08

Kijek robił Sławek Nowicki z Salara, a w następnego mam zamiar wrobić Fatso, chociaż zastanawiam się czy przypadkiem nie będę mu w tym osobiście przeszkadzał.

#54 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2012 - 23:57

Nie wie ktoś przypadkiem gdzie oprócz FishingArt można kupić blanki ALPSa. Chodzi konkretnie o model 9' 3pc 20-30lb.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, alps