Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#6241 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 wrzesień 2018 - 21:49

Pływając po Bugu w ok. Bubla widziałem na brzegu dziwne konstrukcje zbudowane z drewna wyglądające jak pogańskie: palisada, coś jakby wieża, pień obudowany a nad samą wodą drewniana klatka na chrześcijanina :P

To była bodajże pierwsza edycja Land Art Festiwal, zrobiono kilka instalacji artystycznych wokół  bużyska, nad samym Bugiem i nawet w Bugu. Po tych w rzece już dawno nie ma śladu. Gdybyś wyszedł tam na brzeg, zobaczyłbyś sporo "dziwnych" rzeczy  ;) 

Wczoraj kumpel złowił sandacza 85 cm, miałeś jakieś brania? 



#6242 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 wrzesień 2018 - 22:05

Wczoraj kumpel złowił sandacza 85 cm, miałeś jakieś brania? 

Jeden szczupaczek ok. 50cm na woblera ale zapchałem chłodzenie w silniku (odetkałem już). Przesrane, chyba wystawię i silnik i ponton na Allegro bo przyjemności nie ma w pływaniu po mieliznach. 4-5km wracaliśmy na wiosłach bo chłodzenie nie działało.



#6243 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 14 wrzesień 2018 - 20:49

Darek, kilka lat temu, gdy jeszcze byłem na etapie poszukiwań chałupki dla siebie, miejscowy "podsklepowy" pokazywał nam z dumą takie konstrukcje nad Bugiem w Bublu. Był tam jakiś międzynarodowy festiwal kulturalny, ale On nie do końca potrafił zreferować, a też ja na tę chwilę średnio to pamiętam. W każdym razie budowali tam różne instalacje rodem z "Nie lubię poniedziałku"... ;)

Możliwe, że coś zostało z tamtego czasu. A może była kolejna edycja tego festiwalu...

 

O! I już mogę zedytować post bo znalazłem:

 

http://landart.lubel...ce/stary-bubel/

 

W sumie to jestem ignorantem, bo fajne rzeczy się dzieją tuż pod nosem, a ja nic nie wiedziałem...

Dzieją się dzieją i to co roku. Warto wysiąść i popatrzeć a jak jest chwil;a czasu przejechać się szosą od Bubla Starego do Buczyc. Ciekawe inatalacje tam są.



#6244 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 23 wrzesień 2018 - 10:02

Znajomy Gumofilc w okolicach Popowa złowił sandacza 74 cm 4 kg o 10 rano

#6245 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 23 wrzesień 2018 - 14:55

Znajomy Gumofilc w okolicach Popowa złowił sandacza 74 cm 4 kg o 10 rano

i zeżarł....



#6246 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 wrzesień 2018 - 15:27

A czemu się dziwić. Na tym forum też zjadają. W sumie, to nie byłem jeszcze świadkiem uwolnienia ładnego sandacza...
  • beton007 lubi to

#6247 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 23 wrzesień 2018 - 18:58

Dzisiaj na Bugu graniczym tragedia, wody mało rybki małe. Nawet jak rozmawialiśmy z Białorusią to narzekali, że nie bierze. Byliśmy w okolicach Janowa Podlaskiego.

#6248 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 23 wrzesień 2018 - 19:10

Dzisiaj na Bugu graniczym tragedia, wody mało rybki małe. Nawet jak rozmawialiśmy z Białorusią to narzekali, że nie bierze. Byliśmy w okolicach Janowa Podlaskiego.

Ja byłem za Janowem. Trafiłem szczupaczka sześdziesiątkę, sandacza 60+ i jednego sandaczyka niewymiarka. Wody faktycznie mało, może po zapowiadanych deszczach trochę się podniesie. Od jutra zaczynam trzytygodniowy urlop i zamierzam trochę popływać  ;)


  • rybson lubi to

#6249 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 30 wrzesień 2018 - 13:03

Okonki po pierwszym przymrozku skubią ?

#6250 OFFLINE   Arek M

Arek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 30 wrzesień 2018 - 13:36

Za okoniami nie chodzę, a ze szczupakiem i sandaczem na odcinku od ujscia Nurcu do okolic Małkini jest tragedia. W tym sezonie złowiłem tylko trzy niewymiarowe ryby. Oprócz drobnicy, trochę bolenia w tej rzece nie ma wiekszej ryby i nie tylko piszę o drapieżniku ale też o bialorybie. Nie mam pojęcia co się dzieję z tą wodą.

#6251 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 30 wrzesień 2018 - 17:42

Byłem kilka razy w okolicach Szumina , jak napisał  ArekM tragedia .Rzeka powoli umiera a wszystko to wina braku wody taką wymówkę mają władze PZW na Liwcu i innych rzeczkach też 

ryb nie ma z powodu suszy .   Żeby nie starorzecza pewnie karty bym na następny rok nie wykupił . Żeby nie propagowanie wędkowania No Kiil pewnie ryb już w naszych rzekach by nie było i PZW też . Tak więc jesteśmy jedynym ratunkiem dla betonów z PZW . 



#6252 OFFLINE   andrzej_rostek@wp.pl

andrzej_rostek@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaTchórzowa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Rostek

Napisano 30 wrzesień 2018 - 17:53

Dziś okolice Rażny.,Wilczogęby jeden szczupły niewymiarowy, woda tragedia, czaple stoją na głównym nurcie miejscami jest trochę głębiej, cisza na wodzie zero aktywność ryb.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#6253 OFFLINE   modesty wand

modesty wand

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaMałkinia Górna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:M

Napisano 30 wrzesień 2018 - 18:07

Dziś na zawodach w Małkini wygrywały szczupaki i okonie okołowymiarowe,kolega wygrał dwoma sumami i szczupakiem.Wszystko wróciło całe i zdrowe do wody.



#6254 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 30 wrzesień 2018 - 18:44

Ja dzisiaj byłem w okolicach Mierzwic. Z nadzieją na klenie i okonie. Kleń - zero. Reszta sama drobnica. Okonie - kilka sztuk, największy nieco ponad 20cm. Za to co kilka rzutów szczupak. Takich w granicach 40-50cm jest bardzo dużo.
Łowiłem tylko na woblery.

#6255 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 01 październik 2018 - 07:29

Znam rybaka/dierżawce odcinka w Kani, Popowie i okolicach, regularnie odławia leszcze 2,5 kg w ogromnych ilościach, sandacze 5 kg też często ma, trafiają się sumy i przyzwoite szczupaki więc ryba jest. Łowi tylko na sieci z dużymi oczkami 70 mm (wg prawa) stąd większe ryby. Wiadomą rzeczą jest iż ten rybak jest nam niepotrzebny, jego odłowy ograniczają nasze poławianie pokazując że ryby przynajmniej na opisywanym odcinku mają się dobrze.

#6256 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 październik 2018 - 10:21

.

Użytkownik beton007 edytował ten post 01 październik 2018 - 10:26


#6257 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 02 październik 2018 - 11:29

Znam rybaka/dierżawce odcinka w Kani, Popowie i okolicach, regularnie odławia leszcze 2,5 kg w ogromnych ilościach, sandacze 5 kg też często ma, trafiają się sumy i przyzwoite szczupaki więc ryba jest. Łowi tylko na sieci z dużymi oczkami 70 mm (wg prawa) stąd większe ryby. Wiadomą rzeczą jest iż ten rybak jest nam niepotrzebny, jego odłowy ograniczają nasze poławianie pokazując że ryby przynajmniej na opisywanym odcinku mają się dobrze.

Chciałbym zobaczyć umowę między rybakiem a dzierżawcą wody czyli PZW. Dawno, dawno temu był zapis : " ryby drapieżne rokujące szanse na przeżycie z należytą ostrożnością należy wypuścić do wody". 


  • korol lubi to

#6258 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 02 październik 2018 - 15:01

Wiesz jak jest, widocznie nie rokują ...
  • Night_Walker lubi to

#6259 OFFLINE   DonF

DonF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 03 październik 2018 - 09:41

Witam
Orientuje się ktoś, czy od Popowa do Wyszkowa można wypożyczyć u kogoś łódkę do celów wędkarskich?
Mam 4 konny silniczek i z Serocka trochę daleko płynąć :/

#6260 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 03 październik 2018 - 15:21

Witam
Orientuje się ktoś, czy od Popowa do Wyszkowa można wypożyczyć u kogoś łódkę do celów wędkarskich?
Mam 4 konny silniczek i z Serocka trochę daleko płynąć :/


Kiedyś można było wypożyczyć łódkę w ośrodku wypoczynkowym w Popowie ale za jakieś chore pieniądze. Czy jeszcze jest taka możliwość nie wiem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych