Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#7061 OFFLINE   Aspius Rapax

Aspius Rapax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaSkrajnie dziki wschód
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 wrzesień 2021 - 06:52

Panowie inny odcinek, łowienie z brzegu co tu porównywać. Bug PL/UA a odcinek podlasko/mazowiecki to "dwie" różne rzeki.
  • Michał. lubi to

#7062 OFFLINE   radzio191

radzio191

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 11 wrzesień 2021 - 06:35

Racja choć przedstawiłem tylko swoje obserwacje, nie miałem na celu nikogo zniechęcić do wyprawy nad tą nadal piękną rzekę😉 zbliża się jesień i trzeba korzystać, bo pozornie pusta woda potrafi zaskoczyć jak widać na powyższych zdjęciach. Gratulacje i do zobaczenia nad wodą 🙂

#7063 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 12 wrzesień 2021 - 12:56

Dziś zaliczyłem z Gżybkiem starorzecze Bugu .

Było widać drapieżnika na wodzie .

Jeden szczupak 53 cm się  przeliczył i wylądował w łódce .

Pogoda super ,  powietrze jeziorno-leśne żyć nie umierać  .



#7064 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 13 wrzesień 2021 - 07:14

A na granicznym odcinku już ktoś coś łapał? Wymyślił już ktoś jakiś patent? Bo wiem że np wyżej wspominany Pan Józef Pliszka wędkuje normalnie na granicznym odcinku ?



#7065 OFFLINE   nox66

nox66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód

Napisano 13 wrzesień 2021 - 10:29

Patent jest taki, że musisz być zameldowany w miejscowości które są objęte stanem wyjątkowym.

Użytkownik nox66 edytował ten post 13 wrzesień 2021 - 10:30


#7066 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 14 wrzesień 2021 - 06:07

Wędkować można z brzegu natomiast nie można po Bugu granicznym pływać tak mówi straż graniczna. Ale też można wytrzymać jeszcze te parę dni aż zapad się skończy.
  • maciek17_mi lubi to

#7067 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 14 wrzesień 2021 - 07:34

Z tego co mi wiadomo to okres ten ma być przedłużony.



#7068 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 14 wrzesień 2021 - 22:45

Oby nie.

#7069 OFFLINE   Aspius Rapax

Aspius Rapax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaSkrajnie dziki wschód
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 wrzesień 2021 - 11:20

Nawiązując do swojej wcześniejszej wypowiedzi w temacie pustyni na Bugu okręgu zamojskiego, co mi nie dawało spokoju od końca lipca (bo w lipcu jeszcze coś szło namacać później ryby się wyprowadziły?) zgłębiłem temat. Dla zainteresowanych tematem naszej dzikiej, "nieuregulowanej" rzeki (przepływ jest jak najbardziej regulowany) link: https://tiny.pl/97x38 Dla osób nie znających języka, w skrócie po stronie ukraińskiej ugotowano ryby zrzutem wody o temp. prawie 40 st. Myślę,że to nie pozostaje bez wpływu na to co dzieje się u nas. Oczywiście woda do nas tak ciepła nie dotarła, ale należy na skutki patrzeć szerzej. Skoro ryby "pagibły" gdzieś to zwolniły się miejsca, żerowiska być może dogodniejszej niż te z którymi miały do czynienia na danym odcinku. Tak sobie to tłumaczę...


Użytkownik Aspius Rapax edytował ten post 15 wrzesień 2021 - 11:56


#7070 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 16 wrzesień 2021 - 14:09

Przykra informacja z tym zrzutem wody, pytanie czy woda była tylko podgrzana czy miała jeszcze jakieś zanieczyszczenia, bo w tej materii informacji brak. Niestety to jest i zapewne jeszcze długo będzie jeden z głównych problemów tej rzeki.

Użytkownik roberto_s edytował ten post 16 wrzesień 2021 - 14:10


#7071 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 17 wrzesień 2021 - 23:42

Witam,

Chciałbym popływać na odcinku Zabuże - Mierzwice, zacząć jak najbliżej Trojana i spływać w dół. Gdzie tam można się zwodować? Mam lekką łódkę i mały odczepiany silnik, niestety terenówki się jeszcze nie dorobiłem :), więc dojazd też istotny, szczegolnie, że pada.

#7072 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 18 wrzesień 2021 - 05:23

Możesz spróbować w samych mierzwicach lub między mierzwicami a trojanem jest tam slip betonowy co prawda ale bardzo strony ... Korzystalem z niego zwykla osobówka ale bardzo ciezko wyjechać ...

#7073 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 20 wrzesień 2021 - 07:38

Witam,

Chciałbym popływać na odcinku Zabuże - Mierzwice, zacząć jak najbliżej Trojana i spływać w dół. Gdzie tam można się zwodować? Mam lekką łódkę i mały odczepiany silnik, niestety terenówki się jeszcze nie dorobiłem :), więc dojazd też istotny, szczegolnie, że pada.

A próbowałeś może na przeprawie promowej w Zabużu ?? Z tego co mi wiadomo to jest dobry dojazd i slip jeżeli to tak można nazwać.

 

A czy z Bugu da się wpłynąć na Trojan? Zaczynam dopiero przygodę na pontonie na Bugu i ciekawe jestem tego zbiornika. Będę atakował w następny weekend.
 



#7074 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 20 wrzesień 2021 - 07:58

Na starorzecze na trojanie raczej nie wpłynieszale da tam radę zwodować się z brzegu.
Żeby przepłynąć na trojan najłatwiej zwodować się na dość stromym slipie pomiędzy domkami wypoczynkowymi. Jest zjazd z tego co pamiętam to chyba za nr 108 jest droga bædz w mierzwiach przed zakrętem pod wierzbą

#7075 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 20 wrzesień 2021 - 10:06

Możesz spróbować w samych mierzwicach lub między mierzwicami a trojanem jest tam slip betonowy co prawda ale bardzo strony ... Korzystalem z niego zwykla osobówka ale bardzo ciezko wyjechać ...


W sobotę, zgodnie z sugestią, zwodowałem się między Mierzwicami a Trojanem. Faktycznie slip stromy i trochę zapiaszczony stąd sporo śladów po oponach, więc nie ryzykowałem zjazdu i ręcznie znieśliśmy łódkę.

Na starorzecze na trojanie raczej nie wpłynieszale da tam radę zwodować się z brzegu.
Żeby przepłynąć na trojan najłatwiej zwodować się na dość stromym slipie pomiędzy domkami wypoczynkowymi. Jest zjazd z tego co pamiętam to chyba za nr 108 jest droga bædz w mierzwiach przed zakrętem pod wierzbą


Potwierdzam, na Trojan od strony Bugu nie ma szans wpłynąć. Też miałem ochotę tam popływać, ale po rozmowie z miejscowymi zrezygnowaliśmy. Przy wyższej wodzie ponoć trudniej łowić tam z brzegu i wtedy ma to jeszcze sens, natomiast przy obecnym poziomie zazwyczaj są tam jacyś amatorzy i wtedy robi się mało miejsca na pływanie. Może kiedyś zaryzykuję, ale najpierw z brzegu muszę obadać teren.

Podsumowujac sobotni wypad - 2 uderzenia, 1 niewymiarowy szczupaczek wypiął się przy łodzi,poz tym nic. Miejscowy miał szczupaka 55 cm. Odcinek Bugu bardzo fajny do łowienia, ale duża presja. Tyle wieści znad Bugu.

#7076 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 20 wrzesień 2021 - 11:54

To i tak miałeś szczęście bo ja ostatnie parę wyjazdów bez brania



#7077 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 20 wrzesień 2021 - 12:22

Tak czy siak postanowiłem już niedziela rano ruszam na okonie i może szczupaczki na Trojan :)



#7078 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 20 wrzesień 2021 - 13:41

W weekend jest straszny tłok. Przynajmniej ostatnio jak byłem tak tam było. Szkoda nerwów- przynajmniej dla mnie



#7079 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 20 wrzesień 2021 - 13:48

To gdzie polecacie pojechać "uczyć się pływać"?



#7080 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 20 wrzesień 2021 - 16:21

W weekend jest straszny tłok. Przynajmniej ostatnio jak byłem tak tam było. Szkoda nerwów- przynajmniej dla mnie


Nawet w sobotnią pogodę zakręty w mierzwicach były obstawione, ponoć jak już coś bierze to niemiła atmosfera się tam robi. Podejrzewam, że na Trojanie podobnie.
W niedzielę byłem na Podedwórzu. Też było sporo łódek/pontonów, ale jeszcze było dość swobodnie. Na sweeper'a 12 cm złowiłem okonia 34 cm, a w nastapnym rzucie ~20 cm , jednego szczupaczka niewymiarowego i kilka pobić. Jeśli na okonia to może warto zbiorniki rozważyć, ponoć na mostach okonie ćwiczą.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych