Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#7021 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 13 sierpień 2021 - 14:49

To samo jest na Wiśle np w okol elektrowni Kozienice tylko po drugiej stronie rzeki .Byli tacy mądrzy dzierżawcy co zaorali i obsieli owsem międzywale . Myślę że co jak co ale oranie w międzywalu podpada pod sabotaż bo naruszona darń grozi podmyciem wału w razie przyboru . Wszędzie widać chłopom mało gruntu i wszędzie wzajemne wojenki między wędkarzami a tubylcami .



#7022 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 sierpień 2021 - 17:36

To samo jest na Wiśle np w okol elektrowni Kozienice tylko po drugiej stronie rzeki .

Po tej też ale to dawno, w II połowie lat 90 w rejonie ujścia Pilicy rolnicy zakopywali deski z gwoździami żeby wędkarze nie jeździli ale dlaczego nie wiem.

Wiem dlaczego zagrodził rolnik dojazd do rzeki w ok. Wilczogęby nad Bugiem też jakoś w II połowie lat 90.

Po przejechaniu wału okazało się że droga do rzeki jest zamknięta drutem kolczastym ale akurat jechał ciągnikiem rolnik , zapytałem kto się odważył ograniczyć dostęp :huh: . I okazało się że to on . Zagrodził bo wędkarze :

1. jechali nie tylko drogą wyjeżdżoną ale jeździli jak chcieli a to było pastwisko dla jego bydlątek.

2. zostawiają tyle śmieci że nie sposób posprzątać

3. powycinali dużą część olch i topoli bo potrzebowali na nocki drzewa na ogniska

Mnie to wystarczyło .

Nie tak dawno bo chyba 3 lata temu tam gdzie teraz nad Bugiem bywam właściciel łąki postawił szlaban na dojeździe , sam mu pomagałem .

Wcześniej grupa wędkarzy chciał mu spuścić wpierdol bo zwrócił im uwagę że śmiecą.
 



#7023 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 13 sierpień 2021 - 22:32

Racja jest gdzies po środku .

Kilku narozrabia nie koniecznie wędkarze inni na tym tracą .

Narew zasiadka na nockę na przeciwko balanga ,

na dachu busa kolumny i muza do rana .

Przy Lipińcu starorzecze Bugu majówka ludzi ful .

Podjeżdża kamper i osobówka rozbijają namioty z 20 metrów w łące .

Kopią dołki pod słupki do siatkówki ale już ich nie ustawili .

Turyści nie wędkarze .

Teraz już dwie łąki od drogi są odorane osobówka nie przejedzie .

Tracą wędkarze ci bardziej normalni .

Na tym samym Lipieńcu jest miejsce  do zrzucenia łódki słabe ale jest .

Na samym wjeździe stoi dwa namioty karpiowe i chyba tir sprzętu ,

ognisko na samym wjeździe a ja chciałem tylko z wnukami popływać  .

Oczywiście dałem rade zrzucić łódkę nie zwodować do wody bo znam te starorzecze .

Myślę że najważniejsze żeby dbać o swoje sprawy wędkarskie według prawa a chłopi i właściciele działek nie 

też tak postępują .

Niedawno w senacie rozmawiano na temat dostępu do wód płynących dla wszystkich nie 

tylko wędkarzy na tym sie skończyło 

Wyobraźcie  sobie  na łódce na Bugu macie zawał to  nikt do Was nie dojedzie . 

Chłopskiego szlabanu nie otworzycie a w karetce nie ma ślusarza .

Drapieżnik coraz lepiej żeruje trzeba popływąć w niedziele jeszcze na wodzie nie stawiają szlabanów.


Użytkownik Tabor edytował ten post 13 sierpień 2021 - 22:35

  • Byniek i S.N. lubią to

#7024 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 14 sierpień 2021 - 06:34

Temat niczym Bug - rzeka. Na jednym z mazowieckich starorzeczy szlabany a przy nich duże worki na specjalnych stelażach, można wyrzucić drobne śmieci, po 3 latach ledwo dno worka zakryte a wokół chlew, zbite butelki torby po zanętach, pampersy. Szczytem bezczelności były przyklejone taśmą butelki po desperadosie wokół słupka, obok oczywiście był wspomniany wcześniej worek. Jestem trochę zniesmaczony że nadal cześć ludzi się dziwi/awanturuje że powstają szlabany tym bardziej iż budowane są na ziemi prywatnej. Kwestie dostępu do wody należy rozwiązywać z gminą, starostwem a nie z chłopem któremu robią wysypisko na działce czy innej łące.
Największym problem ludzie mają ze świadomością że są na ziemi prywatnej i korzystają z niej dzięki uprzejmości właściciela ,, 5 metrów od wody jest państwowe,, owszem jest ale najpierw musisz dotrzeć przez cudzą ziemię jeśli można lub zapieprzac kilka kilometrów na około.

Edyta: Tabor dzwoń na 112 po helikopter w razie niebezpieczeństwa( piszę poważnie, bez jakiejkolwiek złośliwości) mówisz jaka jest sytuacja i sami go przyślą, miałem podobną sytuację na początku wiosny w 20 min był śmigłowiec z Siedlec.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 14 sierpień 2021 - 06:51


#7025 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 14 sierpień 2021 - 12:48

Radbraw z tego co wiem może się mylę i nie mogę tego znaleźć w internecine i tu wstawić  .

W senacie właśnie omawiali sytuacje że nie tylko mamy prawo my wędkarze i turyści pospacerować nad wodą 

ale i dotrzeć  do wody po prywatnym terenie jeśli jest zagrodzona woda płynąca bez zgody właściciela 

nie wyrządzając szkud właścicielowi posesji .

Będę tego wątku szukał to było około  2017 r .


  • Byniek lubi to

#7026 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 14 sierpień 2021 - 21:34

Po prywatnym terenie … no niewiem. Sąsiad ogrodził swoją działkę 8 m od rzeki, planuje budowę domu, wątpię by puszczał ludzi nad wodę przez własne podwórko :)
Poszukaj, sam chętnie się dowiem co senatorzy uradzili.

#7027 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 sierpień 2021 - 22:37

Po prywatnym ?! Nie ma takiego obowiązku , można dojść i iść wzdłuż brzegu ale jeśli jest droga lub ścieżka między prywatnymi działkami i teoretycznie nie można grodzić do wody żeby sobie taki turysta czy wędkarz mógł iść. Ale przez działkę ? absolutnie nie , może jeszcze miałbym np. o 3:40 iść i bramę wędkarzowi otworzyć żeby mógł przejechać ? I sfinansować bramę od strony wody ? Czy może auto by zaparkował u mnie na trawniku ?


  • hi-lo, korol i ODYSEUSZ lubią to

#7028 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 15 sierpień 2021 - 07:02

Absurdem jest walka jednego własciciela czy tylko użytkownika z wieloma wędkarzami czy turystami oraz wszelkim bydłem . 



#7029 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 sierpień 2021 - 07:47

Szanuje własność prywatną ale prawo jest jasne mamy wszyscy dostęp do wód płynących
wędkarz , turysta czy menel .
Podstawa prawna .

Uzupełnienie dyspozycji art. 27 ust. 1 zawarto w art. 28 ust. 2, który stanowi, iż właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie. Jak wynika z powyższych przepisów, do dyspozycji wędkarza pozostaje nie tylko pas brzegu o szerokości 1,5 m, którego nie wolno grodzić, ale także dostęp do tego pasa, nawet gdyby dostęp ten oznaczał przechodzenie przez nieruchomość stanowiącą cudzą własność.


A co przepisy mówią o tym 1,5 metrowym pasie brzegowym ? Czy wtedy po prostu ma zastosowanie definicja tego pasa brzegowego ?

#7030 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 15 sierpień 2021 - 20:14

Właśnie w tym artykule nr 28 us.2 potwierdza się  że wszyscy obywatele mogą korzystać z tego pasa 1,5 metra i mają  prawo do niego dojść .

Największym złem są  geodeci i gminy którzy dzielą i zatwierdzają podziały gruntów bez tz ścieżek dostępu do wody za które powinna zapłacić gmina .

Wiadomo jak chętnie gminy wypłacają kasę . 

 

Wracając do pięknej i urokliwej rzeki Bug dziś zaliczyłem kilkugodzinny spinning na starorzeczach i Bugu .

Zero kontaktu z rybą , nie tylko ja ale jeszcze kilku wędkarzy . 

Woda w starorzeczach super czyta widać to po burtach łódki , nie trzeba było ich myć .

Presja wędkarska znika tak jak znikły ryby .

Na uschłych wierzbach przez cały poranek siedziało kilka kormoranów .

Chyba też im się  nie powiodły łowy .



#7031 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 17 sierpień 2021 - 13:38

Kormorany na Bugiem zdechną z głodu ;)

#7032 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 23 sierpień 2021 - 07:05

Panowie jak tam Bug ? Graniczny i kawałek Gnojno-Trojan? Dzieje się coś >?



#7033 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 23 sierpień 2021 - 07:52

Ja łowię wyżej, na wysokości Janowa Podlaskiego. Zaliczyłem w ostatnim czasie kilka krótkich wypadów na łódce, z brzegu i praktycznie zero kontaktu z rybą. Z relacji znajomych i napotkanych wędkarzy biała ryba trochę bierze, ale w ostatnim czasie też przysiadła. Bolek się spławia, ale ja się za nim nie uganiam. Po frekwencji też widać, że jest słabo, więcej aut widać w lesie (grzybiarze) niż nad wodą, kolega też raz już nie wytrzymał, zakończył wcześniej wędkowanie i pojechał na grzyby 😉

Użytkownik roberto_s edytował ten post 23 sierpień 2021 - 07:53


#7034 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 29 sierpień 2021 - 06:34

W sobotę troszkę popływałem po granicznym Bugu w okolicach Łęg. Kilka drobnych okoni, jedno uderzenie bolenia (spadł) i to wszystko. Nad wodą żywej duszy, kilka razy boleń pogonił drobnicę.

#7035 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 30 sierpień 2021 - 07:15

Panowie zna ktoś jakąś miejscówkę na okonki nie daleko Gnojna +/- 20 km w górę bądź w dół rzeki ? Chodzi mi o podłubanie nawet malutkich okonków na staroczechach nie wymagam nic wielkiego. Bubel, Gnojno nic nie daje ;/



#7036 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 31 sierpień 2021 - 11:41

Czyżby koniec wędkowania nad Bugiem granicznym po wprowadzeniu stanu wyjątkowego ? 😏😏😏

#7037 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 31 sierpień 2021 - 12:56

Czyżby koniec wędkowania nad Bugiem granicznym po wprowadzeniu stanu wyjątkowego ? 😏😏😏


Zależy którym odcinek ;) PL-UA chyba będzie dostępny:D

#7038 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 31 sierpień 2021 - 19:19

U mnie na odcinku nadal słabizna



#7039 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 01 wrzesień 2021 - 12:49

Na Bugu się poprawiło co jest fajne większa część ludków nie umie spinningować na rzece .

Młócą puste starorzecza  . ;)



#7040 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 01 wrzesień 2021 - 14:02

Na Bugu się poprawiło co jest fajne większa część ludków nie umie spinningować na rzece .

Młócą puste starorzecza  . ;)

co masz na myśli że się poprawiło? pochwal się wynikami proszę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych