Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano BeastMaster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#301 ONLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 17 luty 2017 - 10:26

Jakby ktos miał na sprzedaz lub wiedział, gdzie takowy jest do sprzedania, to z chęcią kupie SBM lub AX 240H (240cm 20-50g). Najchętniej używkę jak najtaniej, bo i tak pojdzie do przezbrojenia ;)

Gdzieś rok temu może trochę lepiej kupiłem ax240m do 30g nówkę na którą dostałem gwarancję. Pamiętam że był jeszcze ten mocniejszy ax240 15 40g chyba.

Przy zakupie porównywałem te dwa kijki i szczerze mówiąc ugięciem się nie różniły, chyba że przy większym obciążeniu. Jedyna widoczna różnica były przelotki. A kupiłem w sklepie wędkarskim w Sochaczewie. więc  jak ten do 40 wystarczy to sprawdź w necie może się jeszcze ostał.



#302 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 luty 2017 - 11:02

Nowe były jakis czas temu dostępne, sam tez kupiłem ;)

Teraz szukam czegos sprawdzonego pod troling szczupakowy, i tak go przezbroje pod casta.

Dobrze wiedzieć, ze nie było SBM w wersji 240H. Wydawało mi sie, ze widziałem kiedyś takiego ale moze mi sie wydawało wlasnie ;)

No to wtedy szukam AX lub BX w wersji 240H. CX i DX mnie je interesuje.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 17 luty 2017 - 11:02


#303 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 17 luty 2017 - 21:05

Są tabelki parę stron wcześniej dotyczące pierwszej serii, AX i BX.



#304 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 17 luty 2017 - 21:51

Generalnie do gumowych przynęt na jesień w opadzie sprawdzi się ?

 

Łowiłem DX-em 210 cm 10-30 gr i sprawdza się bardzo dobrze, ale tak do masy całości 30 gr. 15 gr + kopyto relax 7,5 cm to jego żywioł. Na Twoim miejscu brałbym DX-a, bo wagowo przepaść na korzyść DX-a (116 gr DX 210M vs 150 gr CX 210M), a w CX-ach podobno były wadliwe rękojeści. Chyba, że ma być koniecznie te 40 gram komfortowo, to wtedy oczko mocniejszy czyli cw do 120 gr, ale tu już waga 140 gr i kawał kija (ten model mam i pracuje w przedziale 25-55 gr waga całości.)



#305 OFFLINE   ja_krzysiek

ja_krzysiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaRadomskie
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 luty 2017 - 22:28

DX fajny patyk, ale w nim występuje problem. Mianowicie nakrętka uchwytu kołowrotka jest nakręcana od góry, Wewnątrz nakrętki jest metalowy pierścień, który po dokręceniu kołowrotka ociera o blank i niszczy lakier. Tulejka ta nie jest ułożona osiowo względem blanku tylko się zaczyna kosić. Z czasem ubytek lakieru w tym miejscu się powiększa. A to już niedługa droga do złamania. Mój wylądował na reklamacji. Może to była wada tylko w moim patyku ale warto zwrócić uwagę na to.


Użytkownik ja_krzysiek edytował ten post 17 luty 2017 - 22:29

  • zibbi i szczupak1 lubią to

#306 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 18 luty 2017 - 11:13

Panowie, nie możemy porównywać blanków serii SMB, AX czy BX, do nowszych konstrukcji CX czy DX. To zupełnie inna konstrukcja, nowsze generacje CX i DX nie są już tak pancerne jak poprzednie, stąd ja osobiście nie kupiłbym CX czy DX, bo w nich już mało Beastmastera jest ;)


  • gregox lubi to

#307 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 luty 2017 - 11:59

Panowie, nie możemy porównywać blanków serii SMB, AX czy BX, do nowszych konstrukcji CX czy DX. To zupełnie inna konstrukcja, nowsze generacje CX i DX nie są już tak pancerne jak poprzednie, stąd ja osobiście nie kupiłbym CX czy DX, bo w nich już mało Beastmastera jest ;)

 

Ja nie porównywałem. Pytanie było o CX-a więc wypowiedziałem się na temat DX-ów bo to bardzo podobne pod kątem charakterystyki blanku serie. Miałem dwa BX-y i faktycznie to są kije o zupełnie innej - wolniejsze, ale pancerne. Mi pod szczupaka na gumę bardziej od BX-ów leżą DX-y, które je u mnie zastąpiły. Imho szybszy szczyt i lepsze uzbrojenie. A mocy wystarczy dla wszystkich chętnych pajków:) BX-y moim zdaniem lepiej nadają się pod żelazo, woblery i trolling.


  • Niedzielny lubi to

#308 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 23 luty 2017 - 13:41

http://jerkbait.pl/t...olutnie1-seria/



#309 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2017 - 16:04

A co ta autoreklama wnosi do tematu ?


  • gregox i coma lubią to

#310 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 02 maj 2017 - 21:30

Panowie odgrzeję trochę kotleta... szykuję się do nabycia kijka pod szczupaki. Od samego początku poszukiwań beastmaster zwrócił moją uwagę :) I tutaj moje pytanie ile realnie "pociągnie" beastmaster bx o cw 10-30g a ile ten 14-40? Chodzi mi o dolny i górny zakres. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Przynęty będą to głównie gumy i jerki max 45g.

 

Pozdrawiam



#311 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 maj 2017 - 07:10

Podłączam się do pytań o nowe BM ... dalej cała seria charakteryzuje się progresywnością ? Szukam kija na duże gumy, krótkiego, ciętego do swobodnej animacji przynętą ... Max. długość 210 ale widzę, że z BM to tylko do 21 gr. Ma jakiś zapas ... ktoś coś o serii EX ?


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 12 maj 2017 - 07:12


#312 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 czerwiec 2017 - 20:33

Podłączam się do pytań o nowe BM ... dalej cała seria charakteryzuje się progresywnością ? Szukam kija na duże gumy, krótkiego, ciętego do swobodnej animacji przynętą ... Max. długość 210 ale widzę, że z BM to tylko do 21 gr. Ma jakiś zapas ... ktoś coś o serii EX ?

EX - prawdopodobnie zdobędzie taką popularność jak udana  seria  AX.

Wyginałem 240cm, cw 20 - 50g. Mocny,ugięcie faktycznie progresywne.

Na celowniku mam jeszcze model:

                                                           240cm, cw 120g (dołu nie opisano).???

 

Robert w serii EX - jest model "łódkowy"  tj. 210cm, cw 50 - 100.Spełni Twoje

oczekiwania.

                                                           

Może ktoś,miał w ręku model 120g ? Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami.


Użytkownik Lepton edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 20:35


#313 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 19 czerwiec 2017 - 20:47

Hejka!

 

Od początku maja łowię szczupaki EX 210 50-100g. Głównie duże gumy 50-80g. Pięknie pracuje pod rybą, ugina się głęboko. Kawał mięsistego i mocnego kija. Idealny na duże szczupaki.

 

Łowiłem też DX do 120g. Większej różnicy w mocy kija nie zauważyłem. 


  • Lepton lubi to

#314 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 czerwiec 2017 - 20:58

Tego EX -120g niestety "z dołu nie opisali".

Ile,trzeba podwiesić,aby zapracował ?  



#315 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 19 czerwiec 2017 - 22:12

A czy wyszedł jakiś travel z serii EX?

#316 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 czerwiec 2017 - 11:13

A czy wyszedł jakiś travel z serii EX?

 

  :( NIE.  :angry:



#317 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 04 sierpień 2017 - 13:55

Dwukrotnie niższa waga wędzisk z serii SBM EX w stosunku do SBM jakoś mnie zniechęca. Dla porównania, SBM240M ważył dużo, bo aż 218g, ale czy 134 gr w najnowszej odsłonie to nie za mało jak dla kija przeznaczonego na bestie?



#318 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 15:57

Wszystkie serie powyżej BX nie są już tak pancerne, a ostatnie wypusty tego modelu są wręcz papierowe, w porównaniu do SBM, AX czy BX

Użytkownik Żbiku edytował ten post 04 sierpień 2017 - 15:58


#319 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 04 sierpień 2017 - 16:32

Dla mnie nawet BX znacznie odstaje od poprzedniej serii. Wędki z serii SBM są wykonane z dbałością o szczegóły. Seria AX to tak jakby ten sam blank ubrany w inny uchwyt i przelotki oraz z oszczędniejszym designem. Natomiast BX to jeszcze 2 kroki dalej względem optymalizacji kosztów, ale w tej serii pojawiły się krótsze wędki XH, co dla niektórych może być plusem. Co jest bardzo ważne to wszystkie blanki wykonane są z węgla XT60. Jedyne czego można żałować to to, że pierwsze serie nie miały lepszego uchwytu i przelotek FUJI jak wersje obecne.


Użytkownik 3arteK edytował ten post 04 sierpień 2017 - 16:47


#320 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 04 sierpień 2017 - 20:25

Wszystkie serie powyżej BX nie są już tak pancerne, a ostatnie wypusty tego modelu są wręcz papierowe, w porównaniu do SBM, AX czy BX

I to jest prawda,dobre serie to AX i BX.  Jeszcze ktoś tak niedawno temu kpił z tych wędzisk,a temat jednak odżywa. A dlaczego ?,bo to są naprawdę znakomite wędziska i niedrogie. I na ironię losu nie potrzeba tuby transportowej i pieczołowitego obchodzenia się z tym wędziskiem,co ma niebagatelne znaczenie. Zawsze moje zdziwienie budzi fakt transportu drogiego wędziska w tubie i obchodzenia się z nim jak z jajkiem. A gro złamań i urazów występuje w wyniku pobytu poza tubą.

Osobiście przejechałem się na kilku kijach z renomowanych firm i nie chce mi się wydawać sporo kasy za wątpliwą jakość.  Wolę te tańsze,ale sprawdzone w bojach 

A BM taki jest. Osobiście posiadam BM 2,40 m,20-50 g i  BM 2,10 m,150 g. Oba wędziska zostały poddane tuningowi w moim wykonaniu. A mianowicie tuning rękojeści i osadzenie uchwytu na arborach grafitowych (czułość extra),oraz wymiana przelotek na Fuji Alkonite + szczytowa Fuji SiC. W tym momencie wędziska są zajebiste. A opisanie fabryczne ni jak się nie ma do rzeczywistości. BM 2,40, 20-50 swobodnie wykonuje rzuty przynętami o wadze od 50-80 gram.Jest to kij o bardzo dużym zapasie mocy. Głównie służy mi do trollingu gdzie też znakomicie zdaje egzamin. Pełne progresywne ugięcie predysponuje te kije do połowu nie drobnicy,a okazowych drapieżników.Tu nie ma sentymentów typu waga kija i dobór kołowrotka. Mam trochę latek i jakoś waga sprzętu mi specjalnie nie przeszkadza,ale to zależy od tego co kto lubi.Ja lubię łowić duże drapieżniki i na nie nastawiam  się ze specjalnym sprzętem. Przedszkole już mnie nie interesuje.

Ja lubię tak łowić - uklejki,klenie,jazie i pomniejsze mnie nie interesują.Nałowiłem się tego mnóstwo.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 04 sierpień 2017 - 20:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych