Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2301 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 styczeń 2021 - 16:40

To nie są blanki na kij do malutkich woblerów i nie ma co na siłę brąć w tym kierunku, tymbardziej przy krótkim kiju. Kij do nielotów musi się głęboko ładować, może być szybki ale nie sztywny, szczytówka musi śmigać na całej długości. Najlepiej kiedy uzbroi się kij o niskim module lub kompozytowy w najlżejsze przelotki. Jeśli już to pomyśl nad nanoflexem

Użytkownik guciolucky edytował ten post 08 styczeń 2021 - 16:41


#2302 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 styczeń 2021 - 17:54

Co do długości potrzebuję ok 230 cm(myślałem o 7,6') do wystawienia z burtki ,za trawy itd.

Zależy mi tez na czułosci-wbrew pozorom często branie to delikatne puknięcie woblerka w nurcie.Stąd pomysl na wysoki moduł.

Żeby to pogodzić rozważałem nietypowe/niemodne zbrojenie właśnie w cięższe przelotki, aby wymusić ładowanie wysokomodułowego blanku, ale to teren mi nieznany-może ktoś tak próbował?



#2303 OFFLINE   Daniel1990

Daniel1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 styczeń 2021 - 18:40

Dwuskład 17lb opisany prawidłowo, nie próbowałem zejść niżej niż opisywane 7 gram z dołu ale cienki szczyt poradziłby sobie i z 5 gramami mam takie wrażenie. Góra to 16-18g+ smukła guma 4cale (opisywane 22g to już zdecydowanie łączna masa przynęta+główka). Niezwykle czuły i cięty, elektryczny, ale ugięcie przechodzi bardzo płynnie, progresywnie bez przesztywnień. Duża zbieżność, mocny dolnik. Miałem okazję wziąć do ręki też monoblank, dużej różnicy w płynności ugięcia nie zauważyłem.

Witam Pana,
Posiada Pan jakieś zdjęcia z pracy tego kija? Również zastanawiam się nad wersją do 17lb. Na czym Pan zbroił? Oraz jaką pracownie Pan poleca i czy drugi raz zdecydował by się Pan na ten model? Czy czucie w porównaniu do st.croix jest na podobnym poziomie?
To mój pierwszy kijek z pracowni będzie:)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#2304 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 styczeń 2021 - 19:53

Do małych woblerków i lekkich jigów mam ULXF806-2N i polecam blank jest wzmocniony do 7lb. Pozdrawiam


  • snup lubi to

#2305 OFFLINE   Jarek1711

Jarek1711

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaRadzyń Podlaski

Napisano 09 styczeń 2021 - 17:26

Panowie miał ktoś do czynienia z balankiem F.A.Kraag xf Nano?

#2306 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7993 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 styczeń 2021 - 18:11

Panowie miał ktoś do czynienia z balankiem F.A.Kraag xf Nano?

 

Przenioslem do odpowiedniego watku.

 

Co do Twojego pytania, tak, duzo osob. O jaki model dokladnie chodzi?



#2307 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 10 styczeń 2021 - 11:13

Witam Pana,
Posiada Pan jakieś zdjęcia z pracy tego kija? Również zastanawiam się nad wersją do 17lb. Na czym Pan zbroił? Oraz jaką pracownie Pan poleca i czy drugi raz zdecydował by się Pan na ten model? Czy czucie w porównaniu do st.croix jest na podobnym poziomie?
To mój pierwszy kijek z pracowni będzie:)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Specjalistyczny blank sandaczowy o wąskim zastosowaniu, tylko pod miękkie przynęty i jigowanie. Jest bardzo czuły i cięty, ale nie wiem do jakiego modelu chciałbyś go porównać, pewnie z Tournament Walleye czy Xtreme, ale miałem tylko Avida z St.Croixa, to zdecydowanie na korzyść Noctissa, to też inne konstrukcje. Uzbrojony w Fuji Torzite, robiony przez Skałka. Blank daje nam możliwość łowić już na nieduże przynęty dużych ryb, właśnie przez jego cienki szczyt 1,2mm w połączeniu z mocnym 17lb dolnikiem.

Użytkownik maniak edytował ten post 10 styczeń 2021 - 11:15

  • wolf8 i Daniel1990 lubią to

#2308 OFFLINE   wolf8

wolf8

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 styczeń 2021 - 14:02

maniak a na jakiej plecionce łowisz?



#2309 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 10 styczeń 2021 - 15:11

maniak a na jakiej plecionce łowisz?

W tym przypadku PE 1.2 wystarczy na jezioro, optymalnie.
  • wolf8 lubi to

#2310 OFFLINE   wolf8

wolf8

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 styczeń 2021 - 20:44

Specjalistyczny blank sandaczowy o wąskim zastosowaniu, tylko pod miękkie przynęty i jigowanie. Jest bardzo czuły i cięty, ale nie wiem do jakiego modelu chciałbyś go porównać, pewnie z Tournament Walleye czy Xtreme, ale miałem tylko Avida z St.Croixa, to zdecydowanie na korzyść Noctissa, to też inne konstrukcje. Uzbrojony w Fuji Torzite, robiony przez Skałka. Blank daje nam możliwość łowić już na nieduże przynęty dużych ryb, właśnie przez jego cienki szczyt 1,2mm w połączeniu z mocnym 17lb dolnikiem.

maniek pisałeś że od 7 gram od dołu łowiłeś i sobie kijek poradził...a od jakiej gramatury (główka + przynęta) szczytówka "pokazuje" opad? jestem też ciekaw na jakich łowiskach łowisz? duża rzeka? jeziorko? zbiornik? Ile waży gotowy kijek? masz może jakieś zdjęcie żeby się pochwalić;) 



#2311 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 10 styczeń 2021 - 22:08

maniek pisałeś że od 7 gram od dołu łowiłeś i sobie kijek poradził...a od jakiej gramatury (główka + przynęta) szczytówka "pokazuje" opad? jestem też ciekaw na jakich łowiskach łowisz? duża rzeka? jeziorko? zbiornik? Ile waży gotowy kijek? masz może jakieś zdjęcie żeby się pochwalić;)

Pokazuje już opad od 5g+smukła guma 4’, niżej nie próbowałem, nie miałem takiej potrzeby. Zbudowany do łowienia na jeziorze z łódki. Wagi kija nie sprawdzałem na wadze, ale celuje coś w okolicach 110g. Uzbrojony klasycznie, torzite, uchwyt dps z insertem z drewna, dzielony dolnik, burnt. Lekka konstrukcja w stosunku do mocy kija. Skałek wstawiał mój kijek u siebie w wątku kilka miesięcy temu, można sprawdzić.

Użytkownik maniak edytował ten post 10 styczeń 2021 - 22:28


#2312 OFFLINE   Dziedzic Pruski

Dziedzic Pruski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 20:44

Panowie miał ktoś do czynienia z balankiem F.A.Kraag xf Nano?

jestem szczęśliwym posiadaczem Kraag-a SKXF 7022-1N,,,,ale od początku:

dwa lata temu, po kolejnym wypadzie do Szwecji, doszedłem do wniosku że moja ulubiona sandaczowa wędka ( St.Criox Elite 3/16-5/8 Oz) nie daje rady gdy trzeba założyć koguta +25g, tzn chodzi konkretnie o siłę wyrzutu. Założyłem sobie zakup wędki o długości do 7 stóp,o sile wyrzutu od 25 do 45 g, konstrukcji blanku w układzie jedno-częściowym , do połowu na głębokości od 7 do 11m na bardzo twardym dnie, oczywiście z łodzi na jeziorze. Dodatkowo miałem kaprys ( wymuszony awarią pierścienia rotatorów ) że dolnik musi być pełny/ciągły dostosowany do mojego przedramienia. Kolejne marzenia dotyczyły elektrycznej czułości blanku, rozkładu przelotek pod konkretny model kołowrotka (Stella 4000) i estetyki całego wędziska. Po internetowej penetracji ofert producentów doszedłem do wniosku że takiej wędki jeszcze nikt nie wyprodukował.... Dlatego trafiłem do FishingArtu :-)

Po konkretnej rozmowie w siedzibie firmy zaproponowano mi właśnie ten blank na co się zgodziłem. Po wpłacie zaliczki produkcja ruszyła i pomimo panującej pandemii wędkę odebrałem po umówionych pięciu tygodniach. Pierwsze wrażenie to  bardzo pozytywny obraz estetyczny.  Zrezygnowałem z lakierowania blanku , żeby nie stłumić blanku i dodatkowo go nie dociążać, co dało wagę całości równą 137,8g! Kolejne pozytywne zaskoczenie to długość wyrzutu kogutem 30g, leciało niesamowicie daleko co na pewno jest wynikiem właściwego doboru średnic przelotek i ich rozmieszczenie ( poprosiłem o to żeby było ich 10szt). Pierwsze testy na Turawie wypadły bardzo pozytywnie, pomimo tego że to zbiornik zdecydowanie za płytki i za ,,miekki" dla tej armaty. W końcu wędka doczekała się wyjazdu na głębokie szwedzkie jezioro. Moje oczekiwania  spełniły się w całej  rozciągłości tzn bez problemów obsługuje koguta 25-35g prowadzonego w agresywnym opadzie, czuje dno i każdą przeszkodę, oddaje w dolnik delikatne puknięcie sandacza, agresywny atak wyłapuje blank a przy zacięciu jest bardzo szczytowa czyli szybka i twarda. Jesli chodzi o hol zacietej ryby to niestety jeszcze żadna ryba  do połowy długości jej nie ugiąła choć złowiłem na nią kilkadziesiąt sandaczy w ciągu dwóch tygodni. Największa ryba to na razie szczupły +80 ale tez długo nie powalczył.

Jeśli chodzi o uniwersalność tej wędki, tzn łowienie w rzece albo  woblerem, blachą  czy inna gumą to przyznam szczerze że nie wiem i pewnie nigdy sie nie dowiem bo do innych metod i przynęt mam inne wędziska. Ta jest do łowienia z łódki na głębokim jeziorze, na twardym dnie i ciężkim kogutem, ma być czuła na delikatne puknięcia sandacza, ma być szybka i twarda w zacięciu ale spolegliwa w trakcie holu, ma być lekka i wyważona z konkretnym kołowrotkiem z dedykowaną średnicą plecionki...i taka jest i ma u mnie dożywocie bo dostałem taką właśnie dożywotnią  gwarancję.


  • mario70, zander78 i Sailfish lubią to

#2313 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 11 styczeń 2021 - 21:44

Mnie takie kije , szybko się znudziły.Wlasnie przez to ,że nie było frajdy z łowienia,holowania takich codziennych wymiarów sandaczy.

#2314 OFFLINE   Daniel1990

Daniel1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 23:19

Specjalistyczny blank sandaczowy o wąskim zastosowaniu, tylko pod miękkie przynęty i jigowanie. Jest bardzo czuły i cięty, ale nie wiem do jakiego modelu chciałbyś go porównać, pewnie z Tournament Walleye czy Xtreme, ale miałem tylko Avida z St.Croixa, to zdecydowanie na korzyść Noctissa, to też inne konstrukcje. Uzbrojony w Fuji Torzite, robiony przez Skałka. Blank daje nam możliwość łowić już na nieduże przynęty dużych ryb, właśnie przez jego cienki szczyt 1,2mm w połączeniu z mocnym 17lb dolnikiem.

Dziękuję bardzo.
Jaki kolowrotek Pan zastosował?
Również ta sama osoba będzie mi robiła kijek i w sumie podobny wygląd mamy z tym, że ja skss z insertem drewnianym.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • maniak lubi to

#2315 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 styczeń 2021 - 08:23

Dziękuję bardzo.
Jaki kolowrotek Pan zastosował?
Również ta sama osoba będzie mi robiła kijek i w sumie podobny wygląd mamy z tym, że ja skss z insertem drewnianym.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Rozmiar 3000 będzie odpowiedni. Dobrze wyważa mi go hybrydowa Stella o wadze 235g.


Użytkownik maniak edytował ten post 12 styczeń 2021 - 08:46


#2316 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 styczeń 2021 - 15:44

Cześć!

 

Mam pytanie o to czy w ofercie FA znajdują sie blanki z możliwością zbudowania UL travela ?

 

Pozdrawiam



#2317 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 styczeń 2021 - 16:37

Wojciechu zadzwon zapytaj krzysztof jest bardzo fajnym rozmócą.
  • BraWo lubi to

#2318 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2021 - 11:23

Krzysztof zważył na moją prośbę 4 modele blanków ( Ultralight Slim XF oraz Blaas Slim ), wrzucę tutaj może komuś się przyda, jak wiadomo FA standardowo nie zamieszcza informacji o wadze poszczególnych modeli:

 

- ULXF766-2N - 30g

 

- ULXF806-2N - 32g

 

- SLS7610-2N - 37g

 

- SLS8010-2N - 40g

 

 

a tutaj wyczerpujący opis dotyczący użytkowania wędki ba blanku ULXF766-2N oraz zdjecia i film z ugęciem:

 

Jerkbaitowa Baza Ugięć - strona 37 - Spinning - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing - strona 37


  • mario, Krzysiek Rogalski, malinabar i 1 inna osoba lubią to

#2319 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 14 styczeń 2021 - 13:38

Z zaciekawieniem przyglądam się  wersją Ultralight    ULXF  i  ULF  w długości  5'7"  wersji 4 lb i  6 lb  .. I z opisu  w/w ULXF 766-2 n  wynika  , że pod pstrągi  wersja   XF  6 lb  może  być  za mocna /za szybka .....?  .

Ktoś  robił    te kije w wersji   XF  4  lb/6 lb    lub   F 4/  6 lb   pod pstrągi   z nastawieniem  pod plecionkę (  tak bardziej pod woblery  / obrotówki   ) i mógłby   podzielić  się  wrażeniami  ....? 



#2320 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 styczeń 2021 - 15:55

Mam wędkę na blanku ULXF 664-1N jeśli masz pytania zapraszam na priv. Pozdrawiam Serdecznie


  • strary lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych