Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2261 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2640 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 10 listopad 2020 - 11:11

Może też być Kraag XF, albo F 9011-2N.



#2262 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 14 listopad 2020 - 13:04

Czy ktoś z Szanownych z Warszawy, lub okolic, ma może blank, albo kij na blanku Kraag XF 9016-2N? Chętnie obejrzałbym. Może też być na Kraag F o takich samych parametrach.

 

Polaczylem z watkiem FA


  • Fatso i S.N. lubią to

#2263 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 14 listopad 2020 - 13:27

Czy ktoś z Szanownych z Warszawy, lub okolic, ma może blank, albo kij na blanku Kraag XF 9016-2N? Chętnie obejrzałbym. Może też być na Kraag F o takich samych parametrach.

 

Cisza bez odzewu... nie jestem z Warszawy ani okolic, ale mam kijek na blanku Kraag XF 9016-2N i mogę co nieco Tobie powiedzieć jeśli byłbyś dalej zainteresowany.


Użytkownik maniak edytował ten post 14 listopad 2020 - 13:27


#2264 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 15 listopad 2020 - 00:21

Takie opisy na temat blanków warto wstawiać bo zawsze komuś może się przydać.

#2265 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 15 listopad 2020 - 16:42

Kraag XF 9016-2N to elektryczny, z mocniejszym dołem i akcją progresywną pod obciążeniem, ale nie kołek. Kijek pod brzegowego wiślanego sandacza z opadu i tylko tak go używam. Twarde przynęty typu wobler czy obrotówka to nie jego bajka. Zakres przynęt to komfortowo z dołu 8-10g główka ze smukłą guma 4’ a góra opisana poprawnie. Według mnie prawidłowy opis to 10-30g. Przy tym jest naprawdę lekki (gotowy kij przy pełnej jasnej rękojeści i torzitach to dokładnie 129g) i czuły. Jestem bardzo zadowolony, spełnia moje oczekiwania jakie przed nim stawiałem pomimo, że ma dość wąskie zastosowanie. Tak chciałem to tak mam :)

Użytkownik maniak edytował ten post 15 listopad 2020 - 16:50

  • jersey i malinabar lubią to

#2266 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 18 listopad 2020 - 19:30

Szanowni Koledzy, czy budował ktoś z Was wędęczkę na krakowskim blanku z myślą o białorybie pod bardzo lekkie przynęty, dajmy na to od 0,4g?

Użytkownik Dawido edytował ten post 18 listopad 2020 - 19:30


#2267 OFFLINE   Maju91

Maju91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOkolice Rzeszowa
  • Imię:Rafał

Napisano 29 grudzień 2020 - 20:07

Cześć,

Miał ktoś w doświadczenie i byłby ktoś w stanie porównać zachowanie blanków ULF do SLS o zbliżonej długości? Przykładowo ULF7610-2N do SLS7610-2N? który z nich lepiej ładuje się pod przynętami, przy dolnej granicy cw.? Również jestem ciekawy wersji 1 cześciowych  ULF 6lb i 8lb, miał ktoś je w ręce i mógłby powiedzieć czy jest jakaś zauważalna róznica?



#2268 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4909 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 grudzień 2020 - 20:41

To nie są w żaden sposób, porównywalne między sobą, konstrukcje.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 29 grudzień 2020 - 20:41


#2269 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 grudzień 2020 - 20:52

Które nie są porównywalne, ULF7610-2N do SLS7610-2N? dlaczego tak uważasz ?

 

@Maju  - Wojtek Grochola (@Pstrągman) robił na tych kijach, niedawno pytałem go o nie, zaraz znajdę co mi odpisał - mam nadzieję że się nie obrazi za cytat:

 

...oba blanki bardzo ciekawe, też podobne ugięcie( głębokie) ale ULF bardziej mocniejszy dół (...) Blaas Slim chyba będzie ładniej ładował. Trzeba wiedzieć, że optimum przynętowe tych blanków jest trochę większe 5-10 g najlepiej by śmigało.


  • Maju91 lubi to

#2270 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4909 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 grudzień 2020 - 21:10

Sam odpowiedziałeś w cytacie.
  • Maciej1979 lubi to

#2271 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 grudzień 2020 - 21:31

No wiesz, między tym że jeden blank ma trochę mocniejszy dół a tym że blanki nie są "w żaden sposób porównywane między sobą" jest jednak spora różnica  :rolleyes:   ja Wojtka zrozumiałem w ten sposób że blanki są do siebie podobne  ( ugięcie, c.w.) a różnią się niunansami (mocniejszy dolnik, wyższe ładowanie)  - które w sumie można zresztą wywnioskować z parametrów, bo ULF "tabelkowo" ma nieco większą zbieżność.


  • DiddoR i Maju91 lubią to

#2272 OFFLINE   Maju91

Maju91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOkolice Rzeszowa
  • Imię:Rafał

Napisano 29 grudzień 2020 - 22:19

Z tym, że nie są porównywalne to bym sie nie zgodził, wkońcu nie są takie same więc mają różnice? prawda? :)

 

Które nie są porównywalne, ULF7610-2N do SLS7610-2N? dlaczego tak uważasz ?

 

@Maju  - Wojtek Grochola (@Pstrągman) robił na tych kijach, niedawno pytałem go o nie, zaraz znajdę co mi odpisał - mam nadzieję że się nie obrazi za cytat:

 

...oba blanki bardzo ciekawe, też podobne ugięcie( głębokie) ale ULF bardziej mocniejszy dół (...) Blaas Slim chyba będzie ładniej ładował. Trzeba wiedzieć, że optimum przynętowe tych blanków jest trochę większe 5-10 g najlepiej by śmigało.

Bardzo dziękuje, to co jest w tabelkach to widziałem i spodziewałem ale fajnie poznać zdanie osób, które miało w rękach te blanki. Sam posiadam 2 wedki na blanku SLS 10lb w długościach 9' i 7'6" i byłem ciekaw jak się mają do ULF. Już sama długość dużo zmienia ten 7'6" rzeczywiscie 5-10g wydają się optymalne a z kolei tym dluższym 9' to od tych 2g-3g juz naprawde elegancko sie macha, blank sie ładnie pod sobą ładuje(oba kije zbrojone w zasadzie identycznie). A pytanie w ten sposób zadałem bo chciałem mieć pkt odniesienia względem własnie SLS'a.

 

 

A jak to z tymi jednoskładami ULF? Jestem zainteresowany dwoma blankami: ULF706-1N i ULF708-1N, ze zbieżności ( np 1.3mm - 6.8mm dla 8lb), spodziewam się ze kijek bedzie pracować blizej SLS niz swojemu odpowiednikowi(ULF) w 2 składzie. Czy rzeczywiście jest realny start tych dwóch kijków od tych 0.7-0.8g? Moje dolecowe przynety to głownie wobki od 2.5g do 6g i nieduże gumy na główkach 2-5g. Chciałbym mieć troszke zapasu mocy i wybrać wersje 8lb ale troche się boje że ten ULF708-1N bedzie bliżej 10lb niż 6lb(czyli bedzie troszke zawyzone dolne cw jak w przypadku krótszej wersji SLS) jeżeli chodzi o ładowanie w dolnym zakresie cw. Miał ktoś doczynienia z jednoskładami ULF i chciałby się podzielić swoimi odczuciami?

Pozdrawiam


Użytkownik Maju91 edytował ten post 29 grudzień 2020 - 22:25


#2273 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4909 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 grudzień 2020 - 22:50

Jeśli blank szczytowy i środkowy jest porównywalny a ugięcie stanowi o charakterze wędki to jeszcze cała masa blanków będzie tutaj pasowała...

#2274 OFFLINE   Maju91

Maju91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOkolice Rzeszowa
  • Imię:Rafał

Napisano 29 grudzień 2020 - 23:02

Jeśli blank szczytowy i środkowy jest porównywalny a ugięcie stanowi o charakterze wędki to jeszcze cała masa blanków będzie tutaj pasowała...

Troche moja wina, mamy niepotrzebną dyskusje o słowo, źle go użyłem :P chodziło mi o to, że nie są podobne tylko, ze mogą być porównane :D

Pozdrawiam



#2275 OFFLINE   wolf8

wolf8

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 29 grudzień 2020 - 23:27

Czy jest na forum jakiś użytkownik blanku NOCTISS NANO?  Konkretnie interesuje mnie model SNT7013-2N . Miałby służyć jako kij do sandacza na lekko, łowisko głównie Odra okolice Opola z brzegu, ale chciałbym jej też używać alternatywnie do połowu szczupaka w jeziorze do 6 metrów głębokości.  Wędka ma być szybka, czuła ale i pokazywać szczytówką opad przynęt z główką od 8 gram do 15, 17 gram. Aktualnie używam Xtrema sst. croix LXS76MLXF, wędka bardzo czuła ale szczytówka mogłaby lepiej pokazywać opad. Jeśli ktoś używa tego modelu bardzo proszę o opinię. Może ktoś z Opolskiego lub okolic Wrocławia? Za możliwość "pomacania" chętnie odpłace się dobrym trunkiem :P 



#2276 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 grudzień 2020 - 17:05

Troche moja wina, mamy niepotrzebną dyskusje o słowo, źle go użyłem :P chodziło mi o to, że nie są podobne tylko, ze mogą być porównane :D

Pozdrawiam

Blaas Slim 10lb w długości 2,28 i ULXF 10lb w tej samej długości powiedzieć , że są podobne to mało powiedziane. Są bardzo podobne. I pisanie, że nie można ich porównywać to jakaś pomyłka .



#2277 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 30 grudzień 2020 - 17:22

Blaas Slim 10lb w długości 2,28 i ULXF 10lb w tej samej długości powiedzieć , że są podobne to mało powiedziane. Są bardzo podobne. I pisanie, że nie można ich porównywać to jakaś pomyłka .

Rafal, ja chyba mam podobny zestaw. I twierdze, że to dwa skrajnie różne kije...

Edit. ULXF mam 6lb. Ale myśle ze zachowanie kija nie zmieni się wiele.

Użytkownik Krab edytował ten post 30 grudzień 2020 - 17:29

  • miramar69 i guciolucky lubią to

#2278 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 grudzień 2020 - 18:35

Rafal, ja chyba mam podobny zestaw. I twierdze, że to dwa skrajnie różne kije...

Edit. ULXF mam 6lb. Ale myśle ze zachowanie kija nie zmieni się wiele.

No nie porównuj 6lb do 10lb. Robiłem i to Tobie SLS7610-2N i ULXF7610-2N ( to już komuś innemu) i po za niewiele mocniejszym dolniku w ULXF różnic większych nie zauważyłem.



#2279 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 30 grudzień 2020 - 20:02

No nie porównuj 6lb do 10lb. Robiłem i to Tobie SLS7610-2N i ULXF7610-2N ( to już komuś innemu) i po za niewiele mocniejszym dolniku w ULXF różnic większych nie zauważyłem.


Eee mam inne zdanie. ULXF zupełnie inaczej pracuje, inaczej ładuje, inaczej się nim wcina w porównaniu z SLSem. Nie porównuje mocy, bo po co. Porównuję cechy istotne dla wędkarza. SLS jest męczący nawet dla mnie zwolennika krowich ogonów. Jego kluchowatość powoduje, że jest bezpłciowy. Taki kij bez wyrazu. Chyba ze łowimy na krótkich dystansach. To wtedy jest akceptowalny. ULXFem łowi się zdecydowanie lepiej. Rzuty i zacięcia zaskakująco celne i skuteczne. I mówię to ja zaprzysięgły miłośnik parabolicznego ugięcia ;)

#2280 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 31 grudzień 2020 - 15:06

Eee mam inne zdanie. ULXF zupełnie inaczej pracuje, inaczej ładuje, inaczej się nim wcina w porównaniu z SLSem. Nie porównuje mocy, bo po co. Porównuję cechy istotne dla wędkarza. SLS jest męczący nawet dla mnie zwolennika krowich ogonów. Jego kluchowatość powoduje, że jest bezpłciowy. Taki kij bez wyrazu. Chyba ze łowimy na krótkich dystansach. To wtedy jest akceptowalny. ULXFem łowi się zdecydowanie lepiej. Rzuty i zacięcia zaskakująco celne i skuteczne. I mówię to ja zaprzysięgły miłośnik parabolicznego ugięcia ;)


Dzięki.
Na temat slsa napisałeś to co czułem łowiąc nim ale nie umiałem wtedy nazwać 😁
  • guciolucky, malinabar i Krab lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych