Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

C&R a trocie i łososie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:18

Nie. Z brzegu.

Jak skorygował niżej @patu

Mimo wszystko, kusi. Ale stojąc na plaży w Międzyzdrojach (bez wędki) przytłaczał ogrom wody. Jakby to powiedzieć...średnio się czyta tą wodę ;)



#22 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:20

Uważam, że kilka wypuszczonych ryb cudów nie uczyni. Nie wiem, czy ma to sens, bardziej traktuję to jako gest, który wyróżnia mnie od gościa z osęką czy na krzesełku, czy redaktorka gazety tłuczącego wielkiego potarłowego łososia z Drwęcy, czy 2 go stycznia sterczącego dniówkę na tarlisku i wieszającego na drzewie skrwawianą chudą trocinkę. Wychudzone kelciny nie zasługują na zatłuczenie. Wypuszczamy z szacunku dla  ludzi, którzy starają się o wodę, pilnują nocami, ganiają chamów z widłami. Stać mnie na to, by to zrobić. A czy wpadnie w sieci, czy w widły, czy w inny syf, który serwuje się rybom, to nie mam na to wpływu.


  • Kuba Standera, Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski i 5 innych osób lubią to

#23 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:36

...Nie wiem, czy ma to sens, bardziej traktuję to jako gest ... Wychudzone kelciny nie zasługują na zatłuczenie.  Wypuszczamy z szacunku dla  ludzi, którzy starają się o wodę, pilnują nocami, ganiają chamów z widłami. Stać mnie na to, by to zrobić. A czy wpadnie w sieci, czy w widły, czy w inny syf, który serwuje się rybom, to nie mam na to wpływu.

 

Zgodzę się, że jako gest ma to sens, ale tym bardziej w takim razie należałoby wypuszczać ryby mające po 123 cm i ponad 20 kg wagi. To ma dopiero wymowę, a jakie geny taki łosoś może przekazać !

Tym bardziej należałoby wypuszczać srebrniaki, które wchodzą do rzek wypchane ikrą.

 

Jakie uzasadnienie ma wypuszczanie kelta, który na 98% z takiej Drwęcy nie dopłynie do morza (a już na pewno do niej nie wróci ponownie), jeśli zabija się wielkie srebrne ryby, które prędzej czy później gdzieś odbyją tarło (nawet jeśli to jest ryba z Morrum, a może tym bardziej dlatego, bo przecież tam dopiero dbają o te ryby). Czy to tak ładnie mordować wielkiego reproduktora? Czemu? Tylko dlatego, że jest smaczny?

 

p.s. W tej chwili nie twierdzę, że należy wypuszczać wszystkie ryby lub wszystkie zabijać. Tylko czemu wypuszczać kelty a walić w łeb srebrniaki?


  • Użytkownik i kocmyrz lubią to

#24 OFFLINE   Użytkownik

Użytkownik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn
  • Imię:Krystian

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:47

O co chodzi z tym krzesełkiem? Nie wypada, nie wolno, a może jest w złym tonie?
  • hlehle lubi to

#25 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:54

o to że w całym cywilizowanym świecie, na kazdej miejscówce jest rotacja wędkarzy przy dużej presji, a nie okupowanie jej siedząc na krzesełku przez cały dzień... (albo do walnięcia kompletu, co wychodzi na jedno w dzisiejszych realiach)


  • hlehle lubi to

#26 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:06

o to że w całym cywilizowanym świecie, na kazdej miejscówce jest rotacja wędkarzy przy dużej presji, a nie okupowanie jej siedząc na krzesełku przez cały dzień... (albo do walnięcia kompletu, co wychodzi na jedno w dzisiejszych realiach)

 

Marian, to już w ogóle o jakiejś abstrakcji totalnej opowiadasz :)

Cywilizowany świat? Rotacja? 

To byłoby jak wisienka na "torcie zmian". 

Sam mi mówiłeś, że na rozpoczęciu ludzie stali ramie w ramię i ogień krzyżowy odchodził. O jakiej rotacji w takich warunkach może być mowa?

 

Zresztą kto łowi łososiowate na spinning? Barbarzyńcy z Polski i Rosji jedynie :)

(ja też jestem barbarzyńcą)


  • Użytkownik lubi to

#27 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:11

Daniel wbrew pozorom jest rotacja, bo się odchodzi pogadać, na ognisko, wypić lampkę i staje potem w innym miejscu.

Krzesełkowiec siada, a raczej rozsiada się jak karpiarz na zasiadkę i nawet jedząc kanapki trzyma woblera w wodzie... Brakuje tylko k..wa podpórki i sygnalizatora.


  • Kuba Standera lubi to

#28 OFFLINE   Użytkownik

Użytkownik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn
  • Imię:Krystian

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:12

Ja łowię siedząc na krzesełku. Nigdy nie okupowałem miejsca przez cały dzień i nigdy nie złowiłem kompletu. Widzisz, ryby chcą łowić starsi i młodzi, zdrowi i chorzy.

#29 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:16

Rozróżniamy człowieka łowiącego z krzesełka (kiedyś miałem plecak zintegrowany z krzesełkiem i siadałem jak nie chciało mi się stać), od krzesłkowca, czyli okupanta miejscówki.



#30 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:20

Daniel wbrew pozorom jest rotacja, bo się odchodzi pogadać, na ognisko, wypić lampkę i staje potem w innym miejscu.

Krzesełkowiec siada, a raczej rozsiada się jak karpiarz na zasiadkę i nawet jedząc kanapki trzyma woblera w wodzie... Brakuje tylko k..wa podpórki i sygnalizatora.

 

Ja np. jestem biegaczem na pstrągach, a i mój pierwszy wyskok "w bok" na te trociowe kelty wyglądał tak, że złaziłem jakieś 10 km. Mimo to w ogóle nie przeszkadzały mi osoby siedzące na tych stołeczkach. Nie powiem żebym się z tego nie nabijał, ale czemu miałoby mi to przeszkadzać? :)

 

ps. Odbijamy od tematu i wkraczamy w obszary mało poważne ;)



#31 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:20

Moze nie wolno z krzesełka -znam takie zakazy odnośnie poławiania łososi i troci
A może po prostu brać przykład z tych co mają tych rybek więcej w rzekach?
Zakaz sieci od ujścia rzeku do.... "Zakaz trilingu od ujścia do.....
Zakaz wedkowania do połowy marca?
..hihi wspominałem o takich rozwiazaniach w wątku o okresie ochronnym... No i dowiedzialem sie że bredze
Zauważe że przy zarybieniach w niektórych miejscach eu np.odcinane są płetwy tłuszczowe - po co?
Ano aby w pozniejszych latach miec jako taki zarys ile ryb wraca na tarło z tych poławianych
Tylko ze wedkarze musza przestrzegac rejestrow połowu
A czy warto wypuszczac ryby 10+ ? Warto- tak robi świat.Tak ludzie ucza innych na Gauli,Mörum czy Älvkarleby
Oczywiście rybe możesz zabrać do konsumcji i nikt cie nie nawyzywa.
Widzidziałem wrzucane trotki do auta,wywożone i skuteczny powrót....hm
Wszedzie są ludzie i taborety


'
  • Dagon i venom_666 lubią to

#32 OFFLINE   Użytkownik

Użytkownik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn
  • Imię:Krystian

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:26

Kolega Rózgaś napisał jasno "...Gość na krzesełku...". Szacunek do ryb i nienawiść do ludzi to bardzo niebezpieczna cecha, a internet dociera do różnych ludzi. Tych co łowią od lat i tych którzy dopiero zaczynają. Czy jak następnym razem pójdę nad wodę i usiądę na krzesełku jakiś początkujący wędkarz nie rzuci w moją stronę mięsem ( w najlepszym przypadku ), bo z góry założy że jestem nieetycznym starym dziadem, który wszystkie ryby zabija?

#33 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:27

Zakaz sieci od ujścia rzeku do.... "Zakaz trilingu od ujścia do.....
Zakaz wedkowania do połowy marca?
..hihi wspominałem o takich rozwiazaniach w wątku o okresie ochronnym... No i dowiedzialem sie że bredze
Zauważe że przy zarybieniach w niektórych miejscach eu np.odcinane są płetwy tłuszczowe - po co?
Ano aby w pozniejszych latach miec jako taki zarys ile ryb wraca na tarło z tych poławianych
 

 

Mądrze piszesz, tylko u nas wszystko jest na odwrót.

Odławia się ryby wchodzące do rzek, przegradza się ujścia, odławia się je w rzekach.

Można zabierać wrześniowe srebrniaki wypchane ikrą (to akurat jest dozwolone także zagranicą).

Ryby z zarybień mają nieusunięte płetwy tłuszczowe i nie można stwierdzić czy w ogóle wchodzą do rzek. 

Itd itd.



#34 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 19 styczeń 2015 - 06:15

Ja podałem tylko przykład jak to robią społeczności z których warto brać przykład.
A co do tych krzesełek...
Kiedyś łowiąc w Älvkarleby, mój znajomy przysiadł se na kamieniu....
Nie mineło 10min i strażnik zwrócił mu uwage że to zasiadka i do takiej techniki są inne sektory :)
  • wildriver i RedruM lubią to

#35 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 19 styczeń 2015 - 10:26

Fajna postawą wykazał się tegoroczny zwycięzca zawodów Troć Iny 2015 kolega Mariusz Sulima  ;)

Złowił dwie ryby i obie wypuscił  :D  :D  :D  C&R 

Brawo i szacuneczek !!!


  • Użytkownik, RedruM i krystiano1981r lubią to

#36 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:52

Nasze łososie nie giną po tarle. Żadne z polskich ryb nie giną po tarle z przyczyn naturalnych. Pomyliłeś chyba coś z łosososiami pacyficznymi i z głosem w tle Krystyny Cz.

To prawda, te które widziałem to były łososie pacyfiści  ;) . Głosu Krystyny Cz. nigdzie w okolicznych krzakach nad Ganaraską nie słyszałem  :P


  • Forecast lubi to

#37 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 19 styczeń 2015 - 14:16

Zresztą kto łowi łososiowate na spinning? Barbarzyńcy z Polski i Rosji jedynie :)

(ja też jestem barbarzyńcą)

Łowienie na spina to standard, mucha?  :unsure: jaka mucha  :P

Daniel, to jeszcze więszymi barbarzyńcami są Jankesi i Kanadyjczycy bo łowią na kilka ziaren ikry zawinięte w coś w rodzaju plastikowej siateczki a do tego spławik. 

 

Brook Trout*

4th Sat. in April – Sept. 30

S- 5     C – 2

Brown Trout*

4th Sat. in April – Dec. 31

S- 5     C – 2

Rainbow Trout*

4th Sat. in April – Dec. 31

S – 2   C – 1

Pacific Salmon*

4th Sat. in April – Dec. 31

 

Taką tabelkę wygrzebałem i wychodzi na to że wolno łowić ryby wchodzące na tarło bo ma to miejsce na przełomie IX/X a jak widać wolno łowić do końca roku. 



#38 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 14:23

USA i ich łososiowate mają się nijak do naszych.



#39 OFFLINE   Użytkownik

Użytkownik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn
  • Imię:Krystian

Napisano 19 styczeń 2015 - 15:06

USA i ich lososiowate maja sie nijak do naszych.

Smakują podobnie... :)

#40 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 styczeń 2015 - 15:44

Płaty z Tesco też i taniej wychodzą niż karta, przynęty paliwo itp...
  • RedruM lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych