Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

łuki skrzelowe, płetwy, linie, kropki, itp...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Napisano 30 styczeń 2015 - 11:44

Witam

 

Chciałbym w jednym miejscu zgłębić tajemnicę wykonywania "dekoracji" na woblerach. Samemu próbuję na razie z marnym skutkiem. Sporo się naczytałem na tutejszym forum na ten temat jednak wyszukiwanie podobnych informacji zajmuje szmat czasu. Brakuje wątku typowo o tych zagadnieniach w jednym miejscu. Wiele informacji pozyskanych na forum się sprawdza, ale są też takie co do których mam wątpliwości i głównie te tematy chciałbym tu zgłębić.

Pierwszy z tematów to markery nie spływające pod domaluxem. Czytałem sporo o uni-pinach, zakupiłem takowe na all..o i okazało się, że spływają szybciej od tradycyjnych po zanurzeniu ich w lakierze. Czyżby jakaś podróba? Mieliście podobne doświadczenia? Próbowałem nimi wyrysować łuki skrzelowe i nanieść podpis przed ostatnią warstwą lakieru, pisze się nimi po woblerze elegancko, wiem że nie można ich dotykać paluchami tylko od razu zanurzyć w lakierze, tak robię i nawet śladu po nie ma na woblerze.

Drugi temat to płetwy piersiowe i brzuszne. Proszę o wskazówki kolegów z większym doświadczeniem, czym je wykonywać. Próbowałem rysować w/w markerami - lipa, próbowałem wycinać z kolorowych piórek - lepiej ale daleko im do tego co chcę osiągnąć, czyżby trzeba było nałapać małych rybek i .... aż strach pomyśleć :) proszę o wskazówki zanim pojadę z podrywką nad wodę hahahahaha

 



#2 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:08

 czyżby trzeba było nałapać małych rybek i .... aż strach pomyśleć :) proszę o wskazówki zanim pojadę z podrywką nad wodę hahahahaha

Dokąd zmierza to forum??? :)



#3 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:45

Woblery (tfuuuu!!!) oklejane rybią skórą już widziałem ... bez komentarza.

O tych rybkach oczywiście z mojej strony to żart :) ... chociaż takie płetwy pewnie by się prezentowały nieźle hahahahahahahaha



#4 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 styczeń 2015 - 13:50

Z tym pisaniem. Piszesz zwykłym mazakiem do płyt a następnie bierzesz kropelke itp. i delikatnie rozsmarowywujesz np drucikiem do oczek po napisach-liniach mazaka. To na pewno po wyschnięciu Ci nie spłynie podczas lakierowania. To taka opcja awaryjna, która w takich przypadkach jak twój zdaje egzamin. Ja używam uni pin i nie mam żadnych problemów ale spotkałem sie kiedyś z takimi wpisami jak twój, że komuś spływał. Może są różne rodzaje tych uni pinów...


Użytkownik tomasxt edytował ten post 30 styczeń 2015 - 13:51


#5 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 styczeń 2015 - 14:02

Ja po użyciu mazaka traktuję napis suszarka do włosów i zanużam w hartz lacku, broń Boże pedzlem :wacko:



#6 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 30 styczeń 2015 - 14:13

Kup sobie lakier akrylowy. Zanurzasz w nim wobka po pomalowaniu i zapominasz o problemach ze spływaniem czegokolwiek


  • flygobius lubi to

#7 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 styczeń 2015 - 15:21

(...)Próbowałem nimi wyrysować łuki skrzelowe i nanieść podpis przed ostatnią warstwą lakieru, pisze się nimi po woblerze elegancko, wiem że nie można ich dotykać paluchami tylko od razu zanurzyć w lakierze, tak robię i nawet śladu po nie ma na woblerze.

(...)

Ooo. Tak od razu? Bez odczekania, aż tusz wyschnie? Może tutaj tkwi przyczyna? ;)



#8 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Napisano 30 styczeń 2015 - 15:30

Może tu. Wielkie dzięki lecę do piwnicy, dam znać.

#9 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Napisano 30 styczeń 2015 - 16:38

Jest git. Jeszcze raz dzięki, ale te płetwy tragedia :-( W wątku autorskim efekty.
  • woblery z Bielska lubi to

#10 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:11

Jak reagują lakiery do paznokci z domaluxem? Czy można zabarwić czymś domalux, aby stał się czerwony, transparentny?

#11 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:30

Kup sobie lakier akrylowy bezbarwny i do tego zwykły pigment do farb za 5zł.

Nie próbowałem mieszac takiego pigmentu z domaluxem, ale z akrylem wychodzi fajnie.



#12 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 12 luty 2015 - 21:18

każda farba i każdy długopis, pisak,marker itp, który spływa pod lakierem warto przed lakierowaniem końcowym zabezpieczyć bezbarwnym lakierem akrylowym. Wtedy żaden hartz lack itp go nie ruszy
ja to robie lakierem Vidaron jedwabisty połysk szybko schnie nie jest drogi i na długo starcza
A przydaję się również między poszczególnymi kolorami lub do rozrabiania akryli na transparentne ;)

napisy itd zabezpieczam bardzo mięciutkim pędzelkiem i jeszcze nigdy. mi sie nic nie rozmazało tak samo miedzy kolorami też maluje pedzelkiem bo przez zanurzenie za grubo zostaje ;)

Użytkownik Adam L. edytował ten post 12 luty 2015 - 21:26

  • I W lubi to

#13 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 15 luty 2015 - 21:08

Każdy, kto ukończył politechnikę ma rapidografy. Jeśli ktoś politechniki nie kończył niech uda się do sklepu papierniczego i kupi rapidografy. Do wyboru są średnice od 0,13 do 2,0 mm. Do tego tusz kreślarski i problem podpisywania woblerów z głowy. Tusze są w kolrach: żółtym, niebieskim, czerwonym oraz czarnym. Można je mieszać i uzyskać całą paletę barw. Nie polecam rapidografów Rystora, bo są ciulowe. Lepiej kupić Fabercastela, lub Rotringa i problem podpisów i malunków na woblerach z głowy. Kombinujecie Chłopy jak koń pod górę, a rozwiązanie leży w sklepie papierniczym.
  • wobler129 lubi to

#14 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 luty 2015 - 23:29

(...) Tusze są w kolrach: żółtym, niebieskim, czerwonym oraz czarnym. Można je mieszać i uzyskać całą paletę barw.(...)

Od siebie dodam, że tusz za-nabyłem( ;) ) w kolorach pomarańczowym, brązowym i zielonym, poza wymienionymi wcześniej. Można je dowolnie mieszać, malować nimi woblery, dodawać do farb wodnych. Nigdy nie zapychają aerografu i są bardzo tanie B)



#15 OFFLINE   zahar

zahar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 luty 2015 - 00:30

Każdy, kto ukończył politechnikę ma rapidografy. Jeśli ktoś politechniki nie kończył niech uda się do sklepu papierniczego i kupi rapidografy. Do wyboru są średnice od 0,13 do 2,0 mm. Do tego tusz kreślarski i problem podpisywania woblerów z głowy. Tusze są w kolrach: żółtym, niebieskim, czerwonym oraz czarnym. Można je mieszać i uzyskać całą paletę barw. Nie polecam rapidografów Rystora, bo są ciulowe. Lepiej kupić Fabercastela, lub Rotringa i problem podpisów i malunków na woblerach z głowy. Kombinujecie Chłopy jak koń pod górę, a rozwiązanie leży w sklepie papierniczym.

Przesadziłeś, lub nie dopowiedziałeś, Czesi robią 15 kolorów, z resztą wypada się zgodzić.



#16 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 16 luty 2015 - 06:09

Ani nie chciałm przesadzić, ani czegoś nie dopowiedzieć :) Te 4 podstawowe kolory są praktycznie w każdym papierniczym, bo z innymi kolorami bywa średnio. Mając te kolory można namieszać sporo barw i to jak najbardziej wystarczy na początek. Potem można szukać czego tam dusza zapragnie :)

#17 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 16 luty 2015 - 17:51

Gdyby kogoś jeszcze interesowało, jak w prosty sposób zrobić cienie np. wokół oczu, lekko grzbiecik wycieniować, skrzela podkreślić, czy też zrobić ciemniejsze obwódki wokół kropek, to polecam miękki ołówek- najlepiej b4-b6. Wystarczy namaziać ołówkiem na kartce papieru solidnego kleksa porzadnie przyciskając ołówek i potem ubrudzić np. patyczek do uszu w roztartym rysiku. Takim patyczkiem można bardzo fajnie i delikatnie podcieniować co tam się chce. Można umorusać w rysiku palca i palcem przeciągnąć np. grzbiecik. Lakiery nie reagują z grafitem i od razu można takie malunki lakierować. Mam nawet w pudełku woblera w całości pomalowanego tylko grafitem. Pamiętac tylko trzeba, że grafit nakłada się na zmatowioną powierzchnię.
Możliwości zdobień jest cała masa. Robiąc na własne potrzeby woblery nie warto szukać kosmicznych technologii. Z prostych materiałów w prosty sposób można zrobić naprawdę ciekawe rzeczy. Aerograf do własnych potrzeb można zrobić w 20 minut i wtedy łącząc np. malowanie pędzelkiem, aerografem i rapidografami, przy odrobinie wprawy, można tak wycackać woblera, że szkoda go będzie do żyłki wiązać :)



#18 ONLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 21 luty 2017 - 08:58

Jak najlepiej I najprosciej zrobic kropki na woblerze?

#19 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 21 luty 2017 - 10:00

Jak najlepiej I najprosciej zrobic kropki na woblerze?

Różne średnice wiertła :D 



#20 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 luty 2017 - 11:50

Mogą też być mazaki akrylowe - tylko trzeba najpierw wykonać próbę, czy lakier tego jednak nie kasuje. Z żywicą jest OK.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych