Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Końcówka pompki do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2020 - 09:44

Planuje zakupić pompkę dwuetapową (sprężarka i tłok)

Jeżeli wstawię tą poprzeczkę aby otworzyła zawór do pierwszej fazy pompowania to czy przy tak otwartym zaworze, pompka napompuje balony do końca, (przełączy się pod koniec na tłok) czy będę musiał dopompowywać na koniec nożną?

Napompuje, bez poprzeczki możesz spalić pompkę tak jak ja to zrobiłem lata temu. Pompujemy na otwartym zaworze, jest nawet o tym w instrukcji pompki bravo ale kto by tam czytał instrukcję. 


  • algeroth82 lubi to

#62 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 październik 2020 - 12:57

Napompuje, bez poprzeczki możesz spalić pompkę tak jak ja to zrobiłem lata temu. Pompujemy na otwartym zaworze, jest nawet o tym w instrukcji pompki bravo ale kto by tam czytał instrukcję.

Prawdziwy mężczyzna czyta instrukcję dopiero jak coś się zepsuje ;)
  • godski i albercik2 lubią to

#63 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 październik 2020 - 16:37

Podobno od czytania instrukcji odpada pitol :D niby nie wierzę, ale jednak wolę nie ryzykować :lol:



#64 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 27 październik 2020 - 22:15

Pontony pompuje się do powiedzmy 0,2 bar,

Ale to chyba 0,2 powyżej ciśnienia atmosferycznego. Bo w sumie zaraz po otworzeniu zaworów ciśnienie wewnątrz i na zewnątrz pontonu powinno się wyrównać i przy otwartych zaworach bez pompowania powinno wynosić około 1 bar.



#65 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 29 październik 2020 - 23:53

Jeśli ponton nie jest napompowany, czyli flak, to nawet nie musisz otwierać zaworu i jest wewnątrz ciśnienie atmosfery. Tak więc masz rację, pompuje się około 0,2 bar powyżej atmosferycznego.

Jeśli ważę razem z butami i spodniami i ewentualnie koszulką coś koło 75kg a powierzchnia na którą cisnę jest powiedzmy 375cm kwadratowych, to jestem w stanie wcisnąć max 0,2 bara pod warunkiem stania na pompce nożnej bez podpórki.

Mamy już airtrack z pompą na sieć, wyłącznie turbina bez żadnych tłoków, jest w stanie napompować matę do twardości "deski" tak że dzieci schodzą po niej z sofy na podłogę i ugina się ale nie załamuje. Można na tym pływać jak na desce sup, ale głównie skakać, w razie kwarantanny mają co robić.



#66 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 03 maj 2022 - 14:27

Odkopię trochę temat. Ja mam w swoim zawory do których pasują końcówki o oznaczeniu 7HH400452. Znalazłem tylko takie końcówki na ali. Jakieś inne lokalnie nie pasują. Do tego Mam w domu kompresor 230V więc nie chce mi się dygać pompkami. Najpierw kupiłem pompkę szybkiego pompowania i dobijałem nożną. No ale po co ?. Pompki dedykowane co dobijają na raz po kilka stówek odpuszczam. Dla mnie przerost formy nad treścią. Kupiłem więc u chińczyka trzy takie końcówki do zaworów i dorobiłem jedną z nich typowo pod kompresor. 
 
Załączony plik  Zawor.jpg   54,03 KB   6 Ilość pobrań
 
 
U chińczyków są takie gotowe, ale nie będę 30 razy kupował zanim trafię na właściwą dodatkowo z poprzeczką. W domu pompowanie z kompresora 230V trwa chwilę dosłownie. Nad wodę wykorzystuję taką pompkę którą wożę zawsze w bagażniku do kół 12V. Moja nazywa Carsun C1399. Ustawia się tam ile ma napompować i pompuje po czym wyłącza. Coś koło 9 dyszek na allegro. Do dopompowania idealna sprawa.
 
Załączony plik  kompresor.jpg   63,3 KB   5 Ilość pobrań
 
I takim sposobem temat pompowania jest ogarnięty na wszystkie możliwe sposoby za parę groszy.


#67 OFFLINE   krakersik

krakersik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 03 maj 2022 - 21:38

 

Odkopię trochę temat. Ja mam w swoim zawory do których pasują końcówki o oznaczeniu 7HH400452. Znalazłem tylko takie końcówki na ali. Jakieś inne lokalnie nie pasują. Do tego Mam w domu kompresor 230V więc nie chce mi się dygać pompkami. Najpierw kupiłem pompkę szybkiego pompowania i dobijałem nożną. No ale po co ?. Pompki dedykowane co dobijają na raz po kilka stówek odpuszczam. Dla mnie przerost formy nad treścią. Kupiłem więc u chińczyka trzy takie końcówki do zaworów i dorobiłem jedną z nich typowo pod kompresor. 
 
 
 
U chińczyków są takie gotowe, ale nie będę 30 razy kupował zanim trafię na właściwą dodatkowo z poprzeczką. W domu pompowanie z kompresora 230V trwa chwilę dosłownie. Nad wodę wykorzystuję taką pompkę którą wożę zawsze w bagażniku do kół 12V. Moja nazywa Carsun C1399. Ustawia się tam ile ma napompować i pompuje po czym wyłącza. Coś koło 9 dyszek na allegro. Do dopompowania idealna sprawa.
 
 
I takim sposobem temat pompowania jest ogarnięty na wszystkie możliwe sposoby za parę groszy.

 

czy już pompowałeś tą pompką na 12V? jestem ciekaw ile czasu to zajmuje i czy jak ktoś wcześniej napisał zanim nabije powietrza czy nie stanie tłok



#68 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 03 maj 2022 - 21:52

Ja napisałem wyżej - przeczytaj

 

cytat :

 

Do dopompowania idealna sprawa.

 

Dopompowanie jest bezproblemowe. Po co mam od zera pompować ?. Do tego mam kompresor 230V. Ja wożę na przyczepie. To temat na awaryjną sytuację nad wodą jeśli chodzi o 12V i wystarczającą w zupełności. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych