Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo w PL vs. za granicami PL. Prawdy i mity (wydzielone z wątku 'Bolenie 2015')


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
221 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 marzec 2015 - 01:16

Piękna ryba!!

 

Niemniej nic nie ujmując Łowcy i okazowi....bolki łowione "przed majem" i jeszcze zagranicą zawsze będą u mnie na straconej pozycji w konfrontacji z naszymi krajowymi "legalnymi" - i nawet niech będą większe :ph34r:

 

U nas w ostatnich latach bolenioza mocna rozkwitła, także presja znacznie większa niż w poprzednich latach...a ryb też jakby mniej....

 

Jeszcze raz gratuluję bo to kawał kabana, w dyskusję "czy już po tarle" nie wchodzę - bo się na tym nie znam. Ja ze swoimi metami czekam do maja B)

 

Ciekawy jestem ile jeszcze więcej cm można wykręcić z tego miejsca....

 

pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 10 marzec 2015 - 01:16


#2 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 07:44

Kolego Malcz a te z granicznej Odry czyli łowione po drugiej stronie u sąsiadów też są na straconej pozycji z naszymi polskimi ? :) Przecież to raptem druga strona Odry :)  Piękny boleń, gratulacje dla łowcy !



#3 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 marzec 2015 - 10:53

Hehe oczywiście, że nie bo one są raz Nasze a raz obce :P

 

Mój post był taki trochę z przymrużeniem oka...wiadomo, że zawsze milej oglądać Polskie bolenie, okonie, sandacze i szczupaki.

 

Pozdrawiam,

malcz



#4 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 marzec 2015 - 18:36

A dlaczego lepiej jest oglądać polskie bolenie,- dlatego, że mniejsze? A może "polskość" dodaje im takiej urody?



#5 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 marzec 2015 - 18:39

Wędkarski patriotyzm? Tego tu chyba jeszcze nie było :lol:  :lol:  :lol:



#6 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 18:45

A dlaczego lepiej jest oglądać polskie bolenie,- dlatego, że mniejsze? A może "polskość" dodaje im takiej urody?

 

 

Przyznaj sie ze na feniksa w tytanach i na polskiego hendmejda ze az z radosci i uznania jego boleniowego zywota sam na brzeg wyskoczyl i tak na prawde sie nie liczy bo jeszcze tarlo, Niemcy i wogole nie fair ze zlowiles! :) 

 

Zaskakuje mnie jedna sprawa, notorycznie sie powtarzajaca- kazdy rypie na PZW ile wlezie a jak przychodzi do okresow ochronnych to ich wyrocznia ma dotyczyc calego swiata bo sa przeciesz nasze i najlepsze i jeszcze jedynie sluszne :)

 

Bujo

 

P.S. Super rybsko jak by nie patrzec



#7 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 marzec 2015 - 18:53

Wędkarski patriotyzm? Tego tu chyba jeszcze nie było :lol:  :lol:  :lol:

Oj było,było :) .

Niejeden raz już było o tym że te NASZE to bardziej wartościowe,itp itd...To tak na podobnej zasadzie jak z rybami trollingowymi-że łatwiejsze,nudniejsze i w ogóle-łatwizna ;) .



#8 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 marzec 2015 - 18:54

Tak sobie myślę Michał że można powoli podać algorytm uznania dla ryb złowionych poza najjaśniejszą i wyglądało by to tak:

 

- 20 cm za ptaszora

- 10 cm za tytany

- 20 cm za "zagraniczność"

Według tego poproszę o bana bo wstawiłem niewymiarową rybę :)


  • Bujo i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#9 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 marzec 2015 - 18:56

Przyznaj sie ze na feniksa w tytanach i na polskiego hendmejda ze az z radosci i uznania jego boleniowego zywota sam na brzeg wyskoczyl i tak na prawde sie nie liczy bo jeszcze tarlo, Niemcy i wogole nie fair ze zlowiles! :)

 

Zaskakuje mnie jedna sprawa, notorycznie sie powtarzajaca- kazdy rypie na PZW ile wlezie a jak przychodzi do okresow ochronnych to ich wyrocznia ma dotyczyc calego swiata bo sa przeciesz nasze i najlepsze i jeszcze jedynie sluszne :)

 

Bujo

 

P.S. Super rybsko jak by nie patrzec

 

Bo tak to dziala. Lepsze jest "gorsze", ale wlasne. Bo swojskie.

Jak polejesz to sosem ze zdrowej wedkarskiej zazdrosci, to wychodzi wlasnie taka srednio strawna potrawa.

W kazdym watku - czy sumy, bolenie, szczupaki, klenie, pstragi czy plaszczki ...nawet jesli dany gatunek w PL nie wystepuje, to i tak zlowiony w PL bedzie bardziej ceniony (np musky).



#10 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 marzec 2015 - 18:57

Tak sobie myślę Michał że można powoli podać algorytm uznania dla ryb złowionych poza najjaśniejszą i wyglądało by to tak:

 

- 20 cm za ptaszora

- 10 cm za tytany

- 20 cm za "zagraniczność"

Według tego poproszę o bana bo wstawiłem niewymiarową rybę :)

 

Przy pstragach byl wzor ze 60tak zagraniczny (europejski) to taka solidna 40tka krajowa.

Moze w boleniach tez jest taki algorytm ? :)

Kto zna wzor na cyrkiel ?:)



#11 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 19:02

Przy pstragach byl wzor ze 60tak zagraniczny (europejski) to taka solidna 40tka krajowa.

Moze w boleniach tez jest taki algorytm ? :)

Kto zna wzor na cyrkiel ? :)

 

Ta jasne, niech przyjada i zlowia, jakos nie widac tych kolosow z zagranicznych wypraw a przeciez jezdza :)



#12 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 marzec 2015 - 19:05

Michał, Daniel,- dajmy spokój :rolleyes:  wiadomo, że najczęściej łowimy poza najjaśniejszą oderwani od "polskiej szkoły spinningu", "przynęt wielkości plemnika","agresywnego opadu" i wysublimowanych zestawów ciernikowego big game do 100g


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 marzec 2015 - 19:07

  • Predatorhunter i lafer lubią to

#13 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 10 marzec 2015 - 22:49

Panowie wszystko ładnie pięknie tylko chyba wątek schodzi na złe tory...nie ma czegoś takiego jak "Polska szkoła spinningu", każdy łowi tak jak najbardziej lubi i w taki sposób który wydaje mu się najskuteczniejszy w danych warunkach. Wrzucajcie foty Bolesławów Polskich, Niemieckich, Argentyńskich nawet i Tadżykistańskich bo wszystkie są jednakowo piękne!!!

 

pozdrawiam Qcyk!!



#14 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 marzec 2015 - 23:12

Chyba troszke zle odbieracie posty kolegow.Nikt nie pisze, ze polskie ladniejsze badz lepsze.Chlopaki lowiacy w Polsce nie moga lowic boleni przed majem, nie maja tak rybnych miejscowek.Sami widzicie jaka jest roznica w rybach lowionych w Polsce i za granica.Nikt tu chyba nie kipi z zazdrosci ,tylko sie pyta badz stwierdza i z miejca jest pojechany, ze zazdrosny, ze tu ryby wchodza same do podbieraka. Zaraz jakies algorytmy badz wytykanie.Za granica latwiej o piekna rybe, bo sa i jest ich duzo, to calkiem inne lowienie.To ze koledzy lowia piekne sztuki za granica z premedytacja to swiadczy o tym ze poswiecili czas na rozpracowanie miejscowek i maja pojecie o lowieniu, bo faktem jest, ze nie na tym wic aby stanac nad pierwsza lepsza woda, rzucic byle co do wody i targac ryby.Ja sam to przerabialem lowiac za granica.Nie ma najmniejszego porownania jesli chodzi o lowienie w Polsce i na zachodzie . Tu nie chodzi o zazdrosc tylko o fakty :) .Nie oburzajcie sie koledzy bo to nie ladnie, nikt nie kwestionuje waszych osiagow, ryby ktore lowicie sa cholernie piekne, mam nadzieje, ze beda czesto goscily na tym forum, bez porownan i wytykania sobie z obu stron.Pzdr



#15 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 marzec 2015 - 23:51

 

 

Ciekawy jestem ile jeszcze więcej cm można wykręcić z tego miejsca....

 

pozdrawiam,

malcz

haha jak zwykle - szkoda, że nikt się nie odniósł do tego co wyżej - tylko do mojego "wędkarskiego patriotyzmu". Jak zwykle niczego nie można powiedzieć bo pojawia się lawina krytyki....przecież nie było słowa, ża łatwiej, że same wyskakują na brzeg....sam kilka razy tępiłem podejście o jakim piszecie, bo zagranicą na rybach jestem od parunastu lat przynajmniej raz w roku i wiem jak jest ciężko...mimo wszystko będę się upierał że łatwiej o takiego bolka "TAM" niż u mnie na Wiśle - co nie zmienia faktu że ryba piękna co z resztą już napisałem i na pewno rybka nie byla złowiona z marszu - tylko trzeba było poświęcić mnóstwo czasu aby miejscówkę rozpracować. Także "easy" Panowie. Sorry za OT. B)

 

P.S. Qcyk nie denerwuję się....w Tadżykistanie są bolenie? :P


Użytkownik malcz edytował ten post 10 marzec 2015 - 23:54


#16 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 marzec 2015 - 06:40

haha jak zwykle - szkoda, że nikt się nie odniósł do tego co wyżej - tylko do mojego "wędkarskiego patriotyzmu". Jak zwykle niczego nie można powiedzieć bo pojawia się lawina krytyki....przecież nie było słowa, ża łatwiej, że same wyskakują na brzeg....sam kilka razy tępiłem podejście o jakim piszecie, bo zagranicą na rybach jestem od parunastu lat przynajmniej raz w roku i wiem jak jest ciężko...mimo wszystko będę się upierał że łatwiej o takiego bolka "TAM" niż u mnie na Wiśle - co nie zmienia faktu że ryba piękna co z resztą już napisałem i na pewno rybka nie byla złowiona z marszu - tylko trzeba było poświęcić mnóstwo czasu aby miejscówkę rozpracować. Także "easy" Panowie. Sorry za OT. B)

 

P.S. Qcyk nie denerwuję się....w Tadżykistanie są bolenie? :P

Ja jestem spokojny:) właśnie nie wiem może jakiś odpowiednik tej ryby jest?? ;P


  • K-Pon lubi to

#17 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 marzec 2015 - 07:56

Niektórym „tuzom” wędkarskie życiorysy zaczynają się z datą emigracji. Zdjęć z polskim rybami próżno szukać, no chyba, że Patu za rączkę zaprowadzi  :lol:


  • Guzu i logun74 lubią to

#18 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 marzec 2015 - 11:46

Niektórym „tuzom” wędkarskie życiorysy zaczynają się z datą emigracji. Zdjęć z polskim rybami próżno szukać, no chyba, że Patu za rączkę zaprowadzi  :lol:

:) co prawda to prawda



#19 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 21 marzec 2015 - 12:06

Niektórym „tuzom” wędkarskie życiorysy zaczynają się z datą emigracji. Zdjęć z polskim rybami próżno szukać, no chyba, że Patu za rączkę zaprowadzi  :lol:

Pewnie za granicami RP, krócej pracują i więcej czasu na ryby maja ;)

 

Żeby nie było nigdy nie łowiłem poza granicami Polski, chyba że Odrę graniczną liczyć jako DE :rolleyes:

P.S.

Nikt też mnie nigdzie za rączkę nie prowadził :P



#20 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 marzec 2015 - 12:11

 

Nikt też mnie nigdzie za rączkę nie prowadził :P

nie kłam ! z mamą do sklepu lub jak Cie odprowadzała do przedszkola ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych