Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silniki Capral


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 07 listopad 2019 - 18:41

Wiem, ryzyko małe ale jest. Płacisz 8-8,5 tys z dostawa do PL i nie masz gwarancji ani faktury. W Polsce bym za tyle kupił gdyby był dostępny i nie oglądałbym się za czajnikiem za 4 tys.


Jeżeli nie przejedziesz czołgiem po tym silniku i będziesz dolewał olej do paliwa , to masz silnik na 20 lat

#42 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 07 listopad 2019 - 18:50

Jeżeli nie przejedziesz czołgiem po tym silniku i będziesz dolewał olej do paliwa , to masz silnik na 20 lat

Mój ma 19 lat :o ,to za rok się skończy? ;) Pochodzi drugie 20  :D Mam jeszcze jeden silniczek który ma już ze 40 lat albo więcej i też mu nic nie dolega,paliwo ,olej i do przodu. :P A żeby było w temacie ,kolega z którym pływam sprzedał Tośkę 9,8 4T i dzisiaj zamówił Storma 18 4T ,zobaczę jak to sie spisuje i zdam relację.Szczerze mówiąc nie wiem czy bym się odważył na taki zakup ;) ,mam mieszane uczucia co do jego trwałości.


Użytkownik rapek edytował ten post 07 listopad 2019 - 18:58


#43 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2019 - 18:54

Jeżeli nie przejedziesz czołgiem po tym silniku i będziesz dolewał olej do paliwa , to masz silnik na 20 lat

Tyle ze ja pływam z 10 dni w roku.



#44 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 07 listopad 2019 - 19:07

Tyle ze ja pływam z 10 dni w roku.


To na dziesięć dni w roku nie zawracał bym sobie gitary chińskim wynalazkiem i na fakturę kupił markowego czterosuwa. Może drożej ale w całym cyklu niezawodnie i trwale.

#45 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 07 listopad 2019 - 20:34

Tyle ze ja pływam z 10 dni w roku.


No to masz tak jak mój kolega, kombinował i skończyło się na używanej Yamaha 9.9 odblokowanej na 15KM 2t , kupił wyciąga go raz na pół roku żeby się przepłynąć odpala od pół szarpnięcia, zero problemów. Te silniki są nie do zabicia

#46 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 listopad 2019 - 20:52

To na dziesięć dni w roku nie zawracał bym sobie gitary chińskim wynalazkiem i na fakturę kupił markowego czterosuwa. Może drożej ale w całym cyklu niezawodnie i trwale.

Ale żeś się zraził widząc mój wynalazek  ;)


  • Paweł J lubi to

#47 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2019 - 21:24

To na dziesięć dni w roku nie zawracał bym sobie gitary chińskim wynalazkiem i na fakturę kupił markowego czterosuwa. Może drożej ale w całym cyklu niezawodnie i trwale.


Odpada. 15/20 KM to min. 45 kg albo i więcej 10 kilo PLN a ja zakładam silnik do pontonu i wożę oddzielnie.

#48 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2019 - 21:25

No to masz tak jak mój kolega, kombinował i skończyło się na używanej Yamaha 9.9 odblokowanej na 15KM 2t , kupił wyciąga go raz na pół roku żeby się przepłynąć odpala od pół szarpnięcia, zero problemów. Te silniki są nie do zabicia


Nie chcę używki 10-15 letniej za 5 tysięcy z niepewnego źródła i bez papierów - uczulony jestem bo spora ich cześć jest kradziona pewnie. . Poza tym taka Yamka to 50 kg - do noszenia odpada. Suzuki 2T 15 KM to 33 kg na przykład to by było to ale kupic nie można.

Użytkownik godski edytował ten post 07 listopad 2019 - 21:26


#49 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 07 listopad 2019 - 22:50

Storm 13,5   to jest to samo co Yamaha 9,9 -15 KM . 2T i dwa gary. Mniejszy blok Yamahy  o dwóch garach był o pojemności 6 i 8 KM  w 2T  i gdyby ten silnik skopiowali to myślę ,że też pewnie byłoby zainteresowanie. Waga /moc jest w tym przypadku wielkim plusem.  Jest Storm 6 i 7 KM 2T ale ma tylko jeden gar i  te śruby jakoś tak bardzo małe w porównaniu z Yamahą o dwóch garach.   



#50 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 09 listopad 2019 - 19:46

Nie chcę używki 10-15 letniej za 5 tysięcy z niepewnego źródła i bez papierów - uczulony jestem bo spora ich cześć jest kradziona pewnie. . Poza tym taka Yamka to 50 kg - do noszenia odpada. Suzuki 2T 15 KM to 33 kg na przykład to by było to ale kupic nie można.


Yamaha 15km 2t waży 36kg , jeżeli chcesz i możesz poczekać to Ci mogę dać namiar na pewny silnik. Co do papierów to jedziesz do sprzedającego do domu i spisujesz z nim umowę z dowodu osobistego na numery silnika i z głowy.

#51 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 09 listopad 2019 - 23:15

Jeżeli chce się kupić dobry silnik i jeszcze konkretny model to trzeba trochę poczekać jantak swój kupowałem że rok szukałem ale to jest 4t. Tych silników Yamaha 9.9/15 jest bardzo dużo więc myślę że w ciągu 3 miesięcy można trafić na taki super zadbany. Koniec off top

#52 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 23 listopad 2019 - 16:52

Jakiś straszny macie problem Koledzy z tymi Capralami. Przynajmniej niektórzy... Więc tak: mam Caprala 6 koników, przepływałem cały sezon i w sumie jestem zadowolony. Motorek kupiłem nowy za 2k ( trochę potargowałem ;) i mam frajdę. . Pływam nie za szybko bo ponton 3,6m, ja ważę ze 130 w dodatku zazwyczaj żona albo jakiś kolega na pokładzie, więc cudów nie ma. Ale też nigdzie mi się nie śpieszy.Silnik odpala bez najmniejszych problemów, przekładnia działa, pali też przyzwoicie, ceny części śmiesznie niskie więc zastrzeżeń nie mam. Na razie. Z drugiej strony jak za 3 - 5 lat szlag go trafi, to oddam znajomemu złomiarzowi i kupię drugi. W tych czasach nie są to jakieś olbrzymie pieniądze. Wolałem nowego chińczyka niż 20 - 30 letnie Tohatsu, Yamahę czy innego Mercurego. No i mam 2 lata gwarancji a nie tylko rozruchową...

Aha: trochę rzuca jakimś syfem na rant kapelusza, może trzeba coś tam dokręcić. Sprawdzę na wiosnę.


  • Piotrek Milupa lubi to

#53 OFFLINE   jureczek

jureczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Szymkowiak

Napisano 01 wrzesień 2020 - 16:38

jestem posiadaczem caprala 7 km 2t i nigdzie nie ma info na temat tego silnika.zapewne jest grono posiadaczy tych silników oraz osoby parające się mechaniką silników zaburtowych,które mogły by się wypowiedzieć w temacie.pobieżnie capral 7km jest bardzo podobny do storma 7 km.w opisie pisało że jest to kopia yamahy,ale czy to prawda?ponoć te 7 km to tylko na papierze i naklejce na obudowie.mam nadzieję że ktoś zabierze głos w tym temacie.pozdrawiam



#54 OFFLINE   jureczek

jureczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Szymkowiak

Napisano 02 wrzesień 2020 - 17:30

witam.dzisiaj trochę popływałem po odrze i dostrzegłem rzecz która mnie trochę zaniepokoiła,a mianowicie na łączeniu kolumny silnika ze spodziną,tam gdzie jest uszczelka teflonowa wypływa mi woda tak jakby z chłodzenia silnika (letnia).ta uszczelka jest przerwana (peknięta).czy to jest powód do niepokoju,czy też tak ma być?



#55 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 wrzesień 2020 - 19:30

Mi wypływa w Stormie na łączeniu spodziny z kolumą, ale tam nie ma żadnej uszczelki i to raczej nie jest niepokojące. Ale wyżej to już nie bardzo. Spytaj sprzedawcę. 

ps. Gdzie pływałeś? Ja jutro woduję się w Nietkowie. :)



#56 OFFLINE   jureczek

jureczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Szymkowiak

Napisano 03 wrzesień 2020 - 07:28

witaj.pływałem w milsku.jeśli zaś idzie o silnik, to może żle napisałem,bo ta woda mi wycieka na łączeniu spodziny z kolumną,ale jest tam teflonowa może nie uszczelka tylko podkładka.muszę to dzisiaj na spokojnie obejrzeć, ew.zadzwonię do serwisu.dzięki za odzew



#57 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2020 - 08:20

W Yamaha mi nie wyciekało, zakupiłem Storma i widzę że tamtędy leci, zaniepokoiło mnie to trochę ale oglądając filmy na YT również z remontu różnych Y na znanym ruskim kanale widziałem że to dość powszechne i przestałem na to zwracać uwagę. Ale daj znać co odpowie serwis.



#58 OFFLINE   jureczek

jureczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Szymkowiak

Napisano 03 wrzesień 2020 - 08:29

właśnie dzwoniłem do odplyniesz,czyli sprzedawcy i stwierdził,że rzeczywiście to jest usterka,ale można uszczelnić np.na silikonie.myślę że na silikonie to trochę lipa.wyszukałem w necie serwis motorowodny w nowym żabnie k/n.soli.może mi tam to zrobią,bo ten wyciek wody jest z kanału chłodzenia.a może ty masz namiar na jakiś serwis w zg lub okolicy?



#59 OFFLINE   jureczek

jureczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Szymkowiak

Napisano 03 wrzesień 2020 - 09:28

jestem po rozmowie z gościem z serwisu z żabna.stwierdził,że nie mam się czym przejmować,że niektóre typy tak mają



#60 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 wrzesień 2020 - 14:38

A wrzuć proszę namiary na ten serwis. Na przyszłość się przyda (przynajmniej mi :))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych